Skoči na vsebino

Cepljenje - Korona in vse ostalo.


Boss

Priporočeno sporočilo

pred 14 minutami je Janez007 napisal:

Saj imaš prav, a včasih je treba reskirati z nečim, kar ni 100% varno, da se reši 90 % ljudi, ki bi brez velike precepljenosti z veliko gotovostjo umrli. Saj svoje otroke smo v njihovem otroštvu skoraj brez pomislekov cepili, a ne?

 

Na primer vsak dan se vsedemo v svojo Mazdo, čeprav je verjetnost, da na cilj ne pridemo živi veliko veliko večja, kot verjetnost, da bi umrli od cepljenja. Ampak se vsedemo, ker imamo od vožnje osebno korist, pri našem cepljenju pa imajo korist predvsem drugi.

 

A je res potrebno reskirati? A ne bi raje zdravi ljudje reskirali s svojim imunskim sistemom?! Razumem, da smo se usrali, ko so nam lani prodali une krste iz Italije, kako je zadeva nalezljiva in smrtonosna itd. Ampak v tem letu in pol smo se pa menda že kej naučili, a se nismo?

Jaz razumem, da smo si ljudje različni in vsak ima svoje zdravstvene probleme, ampak ravno zarad tega nisem proti cepljenju. Naj se vsak sam odloči in pretehta te procente. Moti me pa posiljevanje mene in mojih otrok s tem. 

Dejstvo je, da s cepljenjem zaščitiš samo SEBE, ne drugih. Zakaj nas potem želijo vse pocepit? Za 0,15% smrtnosti virusa? Oz pri otrocih 0%?

 

Tvoj primer je dober, ker imam verjetno več možnosti, da na cilj ne pridem živ iz avta, kot pa da umrem za virusom

  • Všeč 3
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pob, si me lepo nasmejal. Vsaj nekaj koristnega. 🤣 Se pravi to bo  alinea- vsi zdravniki so podkupljeni s strani svetovne organizacije. Vsi maš goljufajo. 🤗

Se pravi, od sedaj naprej bo izgledalo tole  nekako tako. 

Fantje na Mazda forumu, imam problem na Mazdi. Desno kolo mi nekaj škripa. Ali mi lahko kdo pomaga? Aja, pa mimogrede še to. Padel mi je pritisk in pulz. V želodcu me zvija, vrti se mi  in mi piska v ušesih. Ali ima kdo idejo, kaj mi je? Bi prosil, če lahko povprašate še svoje kolege in kolegice na FB, da podajo svoje mnenje. Namreč, zdravnikom ne zaupam, da mi ne predpišejo slučajno kakega strupenega zvarka. Itak je njihov namen samo ta, da malo zmanjšajo populacijo. 🤗

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Bossek napisal:

Kako zanimiva debata polnih debat na nasprotnih bregovih.

 

In pa se vedno velja, beres tisto kar hoces brat in vidis tisto kar hoces videt.

 

@Boss in kaj bi bilo ce bi delali zdravniki krvne teste? Rekli, bi da kdo si jih pa lahko priredi kot zdravniki. Najdli bi nek clanek, ki je en napisal da ti testi pa nikoli niso bili misljeni za to, politika pac ima lovke tudi pri testih, ....

Na drugi strani je isto pri cepivih. Nekdo umre in za nore zagovornike 100% ni cepivo krivo ampak vse druge. Nocejo priznat, da lahko tudi cepivo ubije.

Pac vsak bo v neskoncnost nabijal to kar verjame in vedno bo nasel razlog, da bo to nabijal naprej. 

 

Okoli mene so cepljeni, necepljeni, prebolevniki .... vsi normalno funkcioniramo skupaj in noben se ne obremenjuje s tem. Vcasih pac nanese na debato "si se cepil? Ne. Kako pa to? Zato in zato ... aha ok". 

 

Kot sem ze par strani nazaj napisal sem bil s parimi na kavi, ki niso imeli ravno blage verzije in z dvema, ki sta mela RES vrnih tezak potek (respirator).

Osebno ce mi cepivo da 50% vec moznosti, da se temu izognem, se cepim.

 

Saj se strinjam s tem kar si napisal, tudi zdravstvena stroka se strinja, da so testi na protitelesa dober pokazatelja lai je oseba zbolela za kovidom. Mnogo boljša kot testi HAT in PCR.

 

Seveda lahko cepivo ubije in to po statistiki EMA je v EU v cca 17.000 primerih tudi potrjeno. Vedno se postavi vprašanje a bi tak umrl tudi če bi fasal kovid. Tega nikoli ne bomo zvedeli, ampak verjetnost je velika a je tukaj en velik če. Ni nujno, da bi se sploh okužil, če bi se recimo pazil. "Cepivo" pa je takojšna in namenska izpostavljenost okužbi.

 

Absolutno se tudi strinjam, da če dokazano imaš 50% več možnosti, da se cepiš in zato se tudi v večini tudi cepimo za raznorazne zadeve že kot otroci. Zato, da se izognemo boleznim kot so davica, oslovski kašelj, rdečke, črne koze, tetanus hepatitis B itd itd. Še enkrat ponavljam, cepimo se, da se tem boleznim IZOGNEMO in da postanemo IMUNI nanje in da jih tudi kasneje v življenju ne bomo dobili. To vse je ogromen skoraj neskončno velik plus in popolnoma opraviči samo cepljenje in tudi riziko kakšnega zapleta, ki je pri preverjenih cepivih res bolj v minimalni možnosti.

 

Kaj pa ta kovid cepiva? Kakšne prednosti razen umetno ustvarjenih (odhod na Hrvaško, kino, koncert,...) nam omogočajo? Smrtnost je nizka, zapletov ni veliko oziroma na količino zbolelih dokaj malo. Cepivo ne omogoča trajne imunosti oziroma so zdaj potrdili, da tudi kratkotrajne ne. Se pravi igrajo samo še na zadnjo karto, da bo bil potek bolezni verjetno milejše sorte (sicer zadnji podatki iz VB to demantirajo, ampak naj bo) pa še to je bolj ugibanje kot pa del širše raziskave. Še več, ne samo da vemo malo oziroma premalo a po drugi strani pa kar vedo, da bo treba še tretje cepljenje pa verjetno četrto, peto in tako v nedogleda ali kako?

 

Mislim tako ugibanje je na nivoju , če bi nam meteorolog vsak dan ob napovedi vremena rekel, vreme bo sončno brez oblakov ampak vseeno s seboj nosite marelo "just in case".

 

 

Pa še ta stavek pokomentiram saj tudi pri nas recimo v službi so nekateri cepljeni drugi ne, ampak mi je smešno to, da nas necepljene ne zanima ali se je kdo cepil ali ne, na drugi strani pa cepljeni nehote ali hote konstantno sprašujejo kdo se je cepil in kdo ne. Zakaj? A ne verjamejo v cepivo, da jih to skrbi? A ne verjamejo, da so zaščiteni? Če ne verjamjeo, zakaj so se šli pa v prvi fazi sploh cepit? A ja saj res, verjetno je bila Hrvaška tako mamljiva. :nevem:

  • Všeč 1
  • Ljubim 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je SpEkTr napisal:

 

Kaj pa, če so bila cepiva včasih še narejena po bolj preverjeni metodi kot dandanes, kjer je treba vse narest čim hitreje in čim ceneje? In posledično so bila cepiva včasih bolj varna kot pa danes. Mislim, da je točno o tem pred časom v parlamentu govorila ena med drugim tudi pediatrinja, kako so bila včasih sestavljena cepiva in kako danes. Da včasih je bilo več teh antigenov v samem cepivu, danes je pa tega vse manj, ker to terja svoj čas, da to če rečem 'vzgojiš', namesto tega se pa dodaja precej več razno raznih adjuvansov ala kovine ipd..

Resno? Cepiva, po katerih te je roka bolela še cel mesec? 

Najbrž je kdo tudi stegnu papke a o tem se itak ni smelo govoriti. Si predstavljate, da bi kak vojaček izjavil:"jaz se pa ne bi cepil, ker ne zaupam JLA. Moja mamica je tudi proti temu cepljenju, ker ne vemo točno, kaj je v cepivu." 🤗

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je Boss napisal:

 

Saj se strinjam s tem kar si napisal, tudi zdravstvena stroka se strinja, da so testi na protitelesa dober pokazatelja lai je oseba zbolela za kovidom. Mnogo boljša kot testi HAT in PCR.

 

Seveda lahko cepivo ubije in to po statistiki EMA je v EU v cca 17.000 primerih tudi potrjeno. Vedno se postavi vprašanje a bi tak umrl tudi če bi fasal kovid. Tega nikoli ne bomo zvedeli, ampak verjetnost je velika a je tukaj en velik če. Ni nujno, da bi se sploh okužil, če bi se recimo pazil. "Cepivo" pa je takojšna in namenska izpostavljenost okužbi.

 

Absolutno se tudi strinjam, da če dokazano imaš 50% več možnosti, da se cepiš in zato se tudi v večini tudi cepimo za raznorazne zadeve že kot otroci. Zato, da se izognemo boleznim kot so davica, oslovski kašelj, rdečke, črne koze, tetanus hepatitis B itd itd. Še enkrat ponavljam, cepimo se, da se tem boleznim IZOGNEMO in da postanemo IMUNI nanje in da jih tudi kasneje v življenju ne bomo dobili. To vse je ogromen skoraj neskončno velik plus in popolnoma opraviči samo cepljenje in tudi riziko kakšnega zapleta, ki je pri preverjenih cepivih res bolj v minimalni možnosti.

 

Kaj pa ta kovid cepiva? Kakšne prednosti razen umetno ustvarjenih (odhod na Hrvaško, kino, koncert,...) nam omogočajo? Smrtnost je nizka, zapletov ni veliko oziroma na količino zbolelih dokaj malo. Cepivo ne omogoča trajne imunosti oziroma so zdaj potrdili, da tudi kratkotrajne ne. Se pravi igrajo samo še na zadnjo karto, da bo bil potek bolezni verjetno milejše sorte (sicer zadnji podatki iz VB to demantirajo, ampak naj bo) pa še to je bolj ugibanje kot pa del širše raziskave. Še več, ne samo da vemo malo oziroma premalo a po drugi strani pa kar vedo, da bo treba še tretje cepljenje pa verjetno četrto, peto in tako v nedogleda ali kako?

 

Mislim tako ugibanje je na nivoju , če bi nam meteorolog vsak dan ob napovedi vremena rekel, vreme bo sončno brez oblakov ampak vseeno s seboj nosite marelo "just in case".

 

 

Pa še ta stavek pokomentiram saj tudi pri nas recimo v službi so nekateri cepljeni drugi ne, ampak mi je smešno to, da nas necepljene ne zanima ali se je kdo cepil ali ne, na drugi strani pa cepljeni nehote ali hote konstantno sprašujejo kdo se je cepil in kdo ne. Zakaj? A ne verjamejo v cepivo, da jih to skrbi? A ne verjamejo, da so zaščiteni? Če ne verjamjeo, zakaj so se šli pa v prvi fazi sploh cepit? A ja saj res, verjetno je bila Hrvaška tako mamljiva. :nevem:

Vidiš, pri nas v službi nas pa anticepilci vsak dan nadlegujejo z njihovimi teorijami zarot. Pred par dnevi so šli celo tako daleč, da so na mize v jedilnici raztrosili letake z njihovimi "pravimi" dognanji. V njih pa napisanih toliko nebuloz, da so tej letaki pristali celo na oglasni deski. Tako lahko vsakič, ko si slabe volje prečitaš tisto čtivo in greš takoj dobre volje naprej na delo. Najbolj jih pa, sedaj skrbi to, da firma ne bo več krila stroškov testiranja. Kaj pa sedaj? 🤔

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 minutami je Alex napisal:

Pob, si me lepo nasmejal. Vsaj nekaj koristnega. 🤣 Se pravi to bo  alinea- vsi zdravniki so podkupljeni s strani svetovne organizacije. Vsi maš goljufajo. 🤗

Se pravi, od sedaj naprej bo izgledalo tole  nekako tako. 

Fantje na Mazda forumu, imam problem na Mazdi. Desno kolo mi nekaj škripa. Ali mi lahko kdo pomaga? Aja, pa mimogrede še to. Padel mi je pritisk in pulz. V želodcu me zvija, vrti se mi  in mi piska v ušesih. Ali ima kdo idejo, kaj mi je? Bi prosil, če lahko povprašate še svoje kolege in kolegice na FB, da podajo svoje mnenje. Namreč, zdravnikom ne zaupam, da mi ne predpišejo slučajno kakega strupenega zvarka. Itak je njihov namen samo ta, da malo zmanjšajo populacijo. 🤗

Poskusi razmišljat takole. Verjetno za ličanje ne hodiš k vulkanizerju al pa avtoelektričarju, zakaj pa ropotalu na televiziji, ki je kardiologa ali molekularni biokemik ali pa statistik ali pa lastnik zasebne klinike in prosozidarju verjameš, a epidemiologom pa ne, ker jih je večina takih odrinjena stran od NIJZ in posebne strokovne skupine. Glede na sestavo kadrov je posebna skupina bolj podobna FB skupini kot pa dejansko resni skupini namenjeni vodenju epidemioloških ukrepanj.

  • Všeč 2
  • Haha 1
  • Žalosten 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je Alex napisal:

Vidiš, pri nas v službi nas pa anticepilci vsak dan nadlegujejo z njihovimi teorijami zarot. Pred par dnevi so šli celo tako daleč, da so na mize v jedilnici raztrosili letake z njihovimi "pravimi" dognanji. V njih pa napisanih toliko nebuloz, da so tej letaki pristali celo na oglasni deski. Tako lahko vsakič, ko si slabe volje prečitaš tisto čtivo in greš takoj dobre volje naprej na delo. Najbolj jih pa, sedaj skrbi to, da firma ne bo več krila stroškov testiranja. Kaj pa sedaj? 🤔

 

Ja pol mate pa res loleke tam pri vas... in ja anticepilci so res pain in the ass, ker trdijo, da so vsa cepiva nekoristna in škodljiva. To je res norost kot je norost trditi, da so vsa cepiva koristna in varna. Tudi vsa zdravila niso koristna in varna, tudi vsa hrana ni koristna in varna, tudi alkohol ni koristen in varen, tudi vsi avti niso nujn varni in dobri... itd itd. Vsaka skrajnost razmišljanja je pač slaba.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

10 minutes ago, Boss said:

Pa še ta stavek pokomentiram saj tudi pri nas recimo v službi so nekateri cepljeni drugi ne, ampak mi je smešno to, da nas necepljene ne zanima ali se je kdo cepil ali ne, na drugi strani pa cepljeni nehote ali hote konstantno sprašujejo kdo se je cepil in kdo ne. Zakaj? A ne verjamejo v cepivo, da jih to skrbi? A ne verjamejo, da so zaščiteni? Če ne verjamjeo, zakaj so se šli pa v prvi fazi sploh cepit? A ja saj res, verjetno je bila Hrvaška tako mamljiva. 

 

Zanimivo, sam tega ne opazam sploh. Naceloma sem pa tak, da se mi full ne da folka poslusat in potem niti ne nacenjam teh tem :)

 

Glede tega, da cepimo za imunost ali se bolezni izognemo ne drzi cisto povsod. Recimo rota virus je tak, ki se dojencke cepi in je nekako tako kot pri covidu. Upa se da se izogne oz. vsaj omili potem bolezni.

 

Sedaj tole cepivo (vektorsko) ni tako novo, da bi rekli, da se nic ne ve o njem no. Saj korona virusi niso tako navi kolikor je meni znano. In zato je tudi sam razvoj in vse bil precej bol jasen in hiter. mRNA pa kolikor vem je pa res bolj nov pristop pri razvoju cepiv.

 

Sam pristop k cepljenju pa je tudi meni popolnoma falen. Da se oglasuje koncerte, morje, kino s cepivom  mi je popolnoma zgreseno. Naj se predstavi, da hoces sebe zascitit, da noces dobit tezke oblike, da ... ma karkoli glede zdravja, ne pa fucking koncert.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja, kolikor berem tule gor, bi bilo najboljše narediti 2 temi - eno za cepljene in eno za necepljene.

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 minutami je Boss napisal:

 

Ja pol mate pa res loleke tam pri vas... in ja anticepilci so res pain in the ass, ker trdijo, da so vsa cepiva nekoristna in škodljiva. To je res norost kot je norost trditi, da so vsa cepiva koristna in varna. Tudi vsa zdravila niso koristna in varna, tudi vsa hrana ni koristna in varna, tudi alkohol ni koristen in varen, tudi vsi avti niso nujn varni in dobri... itd itd. Vsaka skrajnost razmišljanja je pač slaba.

Končno se vsaj v nečem strinjava.🤗

Je pa lepo, da je forum malo zaživel, ker je bilo nekaj časa kar mrtvo, ko se je debatiralo le o avtih. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Boss napisal:

 

Ja žal tega mnogi ne razumejo, čeprav strokovnjaki, ki niso nastavljeni ves čas to omenjajo in ravno zato pri cepljenju podpišeš izjavo, da je na lastno odgovornost. Se pravi karkoli se zgodi ni možne odškodninske tožbe, ni možnosti, da so ti dolžni pomagat. Ostaneš sam s svojim problemom, saj si se sam prostovoljno odločil.

 

Ampak kakorokli že mi je zanimivo eno, marsikdo promovira cepljenje proti koroni a ko g avprašaš, če bo cepil svoje mladoletne otroke/vnuke pa je odgovor ne. In na vprašanje zakaj ne je enoznačni odgovor, ker cepiva niso dovolj preizkušena. Aha za druge nam je vseeno in jih silimo, da se gredo cepita pri svojih otrokih pa nas skrbi - a ni to precej dvolično?

Pri otrocih je velika verjetnost, da ne bo nekih zapletov. Ja, dogajajo se tudi pri njih. Tudi pri navadni  gripi (ki to kovid ni, za nepoučene) gredo skozi bolezen  veliko lažje in z manj zapleti kot odrasli. Tako, da oni so lahko prenašalci, na srkajo pa lahko njihovi necepljeni starši in none in nonoti. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 56 minutami je Janez007 napisal:

Če natopi težava (epidemija, požar, ...karkoli), jo je treba čimprej začeti reševati, ukrepat s tistim, kar v tistem trenutku obstaja in je spoznano za najboljše. Nobeden v taki naglici ne more ukrepati optimalno, vendar brez ukrepanja je praviloma še slabše.

Se v krizi potuhniti (ne sodelovati) in čez 5 let govoriti, "saj sem vedel da ne bo iz tega nič" zna vsak. Samo če bi vsi tako ravnali, bi bile posledice zelo verjetno veliko hujše. 

 

Me zanima, če bi rakavi bolniki bili pripravljeni čakati več let na 100% varna zdravila. Zagrabijo vse kar obstaja, takoj,  tudi še v zgodnji fazi preskušanja, če obstaja samo kanček upanja.

 

 

 

Ja seveda najprej je treba paniko zagnat in okol laufat brez glave -to dejansko najbolj pomaga. Pa ti veš, da je to prva pandemija/epidemija razglašena za bolezen s tako nizko smrtnostjo. Celo tako nizko, da je WHO spremenila definicijo pandemije, da jo je lahko razglasila? A danes po letu in pol se nam še vedno tako brezglavo mudi, da imamo mandat delat neumnosti, ker se kao mudi? A imaš,občutek, da se odgovorni in politika sploh resno ukvarjajo s tem al počenjajo vse drugo. A so v tem času mogoče predlagali, da bi naredili eno novo bolnico, kjer bi zdravili vse obolele, da ne bodo bolnice spet pokale po šivih? So naredili kej v tej smeri ali raje samo preko medijev sejejo strah in poglabljajo stiske ljudi?

 

A to je zate torej hitrost, ki je potrebujemo za reševanje... ma ne vem česa. Ne vem :nevem:

 

Drugač pa ja, če si na tem, da odideš v večna lovišča boš se seveda prijel vsake bilke pa tudi, če je še tako minimalna. Saj ti je vseeno, ker tako al tako si na tem, d aumreš. Ampak še 1x smrtnost pri kovidu je manj kot procent pa še ta je napihnjen in delat nekaj na zalogo z mislijo "mrbit pa je to dobr" pa ne vem če je glih tista panična nuja, da je treba nekaj ukrent pa naj stane kar hoče.

  • Všeč 3
  • Žalosten 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 minutami je Alex napisal:

Pri otrocih je velika verjetnost, da ne bo nekih zapletov. Ja, dogajajo se tudi pri njih. Tudi pri navadni  gripi (ki to kovid ni, za nepoučene) gredo skozi bolezen  veliko lažje in z manj zapleti kot odrasli. Tako, da oni so lahko prenašalci, na srkajo pa lahko njihovi necepljeni starši in none in nonoti. 

 

A ti sediš na ušesih al kaj... pa sej ti predstavniki stroke ves čas razlagajo, da lahko tudi cepljeni prenašajo naprej. Da cepivo ni zaščita ampak omogoča lažji potek bolezni (verjetno). Kdor misli, da mu bo pomagalo naj se cepi , ampak če je v dvomih, da je zaščiten kako pol pričakuje, da nekdo drug pa je zaščiten, ker se je cepil? Ne vem te logike pač ne štekam. Če je cepivo za kej bo zaščitilo cepljenega in basta. Če cepivo tega ne naredi, kje je pol sploh smisel?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 44 minutami je Bossek napisal:

@Jesta bi lahko temo o cepivih imeli samo eno :) Sedaj sta kar naenkrat postali 2 kjer se bocka o cepljenju

 

Sem premaknil iz "Aktualno" tista sporocila, ki so za v to temo ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 35 minutami je Boss napisal:

 

A ti sediš na ušesih al kaj... pa sej ti predstavniki stroke ves čas razlagajo, da lahko tudi cepljeni prenašajo naprej. Da cepivo ni zaščita ampak omogoča lažji potek bolezni (verjetno). Kdor misli, da mu bo pomagalo naj se cepi , ampak če je v dvomih, da je zaščiten kako pol pričakuje, da nekdo drug pa je zaščiten, ker se je cepil? Ne vem te logike pač ne štekam. Če je cepivo za kej bo zaščitilo cepljenega in basta. Če cepivo tega ne naredi, kje je pol sploh smisel?

Moji do vsi cepljeni, tudi starši in ženini starši. Edino sestra, zagrizena anticepilka  ni. In tako nima dovoljenja za obisk staršev, dokler se ne cepi. Pogovarjajo se le po telefonu. 

Tako, da ni frke, bi rekli. 😉

  • Haha 2
  • Zmeden 1
  • Žalosten 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem mislil, da je vzrok za to, da se sorodniki skregajo in odtujijo sele zapuscinska razprava, ko nekdo umre… pa vidim, da bo po novem pri nekaterih povod tudi to, ali si cepljen ali ne …  :nevem:

 

Najprej kolegi, ki ne smejo priti na pivo… sedaj ze sorodniki, ki ne smejo obiskati starsev… kaj bo naslednje… da otroci ne bodo smeli v solo, ker so tam tudi necepljeni otroci… ?zmeden? :punk:

  • Všeč 4
  • Haha 1
  • Žalosten 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Bini napisal:

Še malo pa bo kdo napisal, da X mašina pri Mazdi gre na dizel... :)

 

Ker je post letel name, sem dolžen temu sarkazmu tudi odgovoriti.

 

Tviti iz 7.7.2021:

image.png.b123830b312e059e0cd8144053576fe6.png

 

image.png.08e39251a983542ab24d8b2d84670f7b.png

 

Ti je še vedno do smeha, kolega?

 

Moji otroci so stari 12 in lahko ti samo povem, da bodo cepili samo preko mojega trupla. Žal mi je pa za vse otroke, katerih starši nimajo hrbtenice, da bi se temu uprli.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je Boss napisal:

haha fak, pa ti si se skregal s kolegi, zdej s sestro ... haha norišnica. Se prav dejansko ne verjameš, da cepivo deluje in varuje. 🤣

En red mora bit. Nisem se skregal s sestro  saj se po telefonu slišimo. Samo k staršem ne sme priti. Nič kaj takega. Tudi tista dva frendaki se nista udeležila piknika nista zamerila. Pač nista prišla na piknik. Drugič bosta lahko organizirala kontra  piknik za necepilce. In bosta lahko oba na pikniku. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mene čudi, da je Alex sploh prišel na tisti izziv porabe... pa sej je vedel, da smo tam tud necepljeni. Še celo za isto mizo smo se usedli.

 

Aja sej res, takrat še ni bil cepljen in ga to ni motilo. 🤪

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.