Skoči na vsebino

Cepljenje - Korona in vse ostalo.


Boss

Priporočeno sporočilo

Zanimivo bi bilo videti koliko ljudi ki se je cepilo proti covidu je tudi sicer cepljenih proti gripi , KME ipd... 

 

Se mi zdi,da je tu močno prisoten vzorec, ko je nekdo pač apriori proti cepljenju in nekdo ki je apriori zagovornik cepiv (npr.jaz ,ki se cepim za skoraj vse ).

 

Je pa tako; nikomur ne rečem "ne se iti cepit"ali pa "pojdi ". Najbližjim osebam nekaj svetujem ali odsvetujem , vsem ostalim pa "nevem... Naredi tako kot čutiš in stoj za tem ,jaz sem naredil tako in tako zato in zato". 

 

Če nekaj ni obvezno,potem ni obvezno..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 minutami je Nejc1986 napisal:

Zanimivo bi bilo videti koliko ljudi ki se je cepilo proti covidu je tudi sicer cepljenih proti gripi , KME ipd... 

 

Se mi zdi,da je tu močno prisoten vzorec, ko je nekdo pač apriori proti cepljenju in nekdo ki je apriori zagovornik cepiv (npr.jaz ,ki se cepim za skoraj vse ).

 

Je pa tako; nikomur ne rečem "ne se iti cepit"ali pa "pojdi ". Najbližjim osebam nekaj svetujem ali odsvetujem , vsem ostalim pa "nevem... Naredi tako kot čutiš in stoj za tem ,jaz sem naredil tako in tako zato in zato". 

 

Če nekaj ni obvezno,potem ni obvezno..

No da ti odgovorim jaz ki sem označen za antivaxerja....proti gripi cepljen zadnjih 15 let razen zdaj v času corone, KME redno obnavljam, po službeni dolžnosti cepljen še za marsikaj druga. 

Zakaj se nisem proti covidu???? Ker se mi je tako zdelo prav in kot vidim sem naredil popolnoma prav. 2x prebolel ta prehlad in to je to.

Je pa tako da tudi ko je bil v igri PC za javno upravo nas je kar nekaj sodelavcev reklo , raje jemo travo kot pa da se cepimo.

  • Všeč 3
  • Ni všeč 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem od nekdaj cepljen proti KME (ogromno v gozdu+videl kaj lahko naredi klop zdravemu fit človeku). Proti gripi sem iz istih razlogov kot proti covidu (da lahko mirneje delam) ,le da me je gripa par let nazaj konkretno položila v posteljo za 1teden +1 teden sem potem še prihajal k sebi (po tem sem se vedno cepil). 

 

Proti tetanusu obnavljam , hepatitis prav tako.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prej sem se izogibal tej temi, pa sem bil nekako "potunkan" vanjo, ker se je začela ta debata v neki drugi temi. Zdaj bom napisal samo eno objavo in potem spet ne bom več bral te teme. Komur bo ta objava koristila, prav, komur ne bo, tudi prav. Če bo koga spodbudila k razmišljanju, prav, če pa nikogar, pa tudi prav. Teh nekaj deset minut za tole pisanje bom že "požalval". Mogoče pa kakšnemu fejstbukovemu-doktorju ali kakšnemu google-primariju razjasni kakšen pojem...

 

Ljudje kot ljudje smo živi organizmi. In kljub temu, da nas ves čas prepričujejo, da smo enaki, smo si različni. Konec koncev, če pogledate avtomobile: lahko prihajajo en za drugim z istega tekočega traku, pa bo vsak že v štartu malo drugačen (tolerance pa to). Po nekaj letih uporabe pa se bo poznalo, da so drugačni. Sicer v malenkostih, a če se bo voznik, ki je navajen enega, usedel v drugega, bo opazil, da se vozi drugače. Pri živih organizmih pa je to še toliko bolj opazno. In vsak organizem ima svoj imunski sistem, ki ga brani in ščiti pred zunanjimi "sovražniki". In potem so tu virusi, ki pravzaprav delujejo zajedalsko: poiščejo gostitelja, ki ga izkoristijo za razmnoževanje. Načeloma virusu ni v interesu uničit gostitelja, se pa zgodi. 

 

Zdaj pa cepljenje, korona in vse ostalo. Kot sem omenil, vsak organizem deluje malo drugače. In vsak imunski sistem se odziva malo drugače. Nekateri se na viruse odzovejo hitreje, drugi počasneje. Ker pa je virus SARS-CoV-2 precej nevaren in povzroča precej težke poteke bolezni, so sestavili cepivo in začeli s cepljenjem. Cepivo virusa ne uniči. Cepivo zgolj nauči naš imunski sistem, da se je treba pred tem virusom branit in kako se pred tem virusom brani. Cepljen človek se torej ravno tako lahko okuži z virusom SARS-CoV-2, ampak ga njegov imunski sistem takoj prepozna in se začne boriti proti njemu. Koliko je pri tem uspešen, je odvisno od posameznika. 

 

Če torej povzamem na kratko: okuži se lahko vsak, ki pride v stik z virusom. Le da bo imunski sistem cepljenega hitreje reagiral in se boril proti virusu kot imunski sistem necepljenega. Kar pa ne pomeni, da bo posamezni necepljen človek pri okužbi imel težave - odvisno od njegovega imunskega sistema. In tudi ne pomeni, da bo posamezni cepljen človek okužbo preživel asimptomatsko. Vsekakor pa ima cepljen človek bolje pripravljen imunski sistem in zato manj težav pri okužbi z virusom SARS-CoV-2 kot če ne bi bil cepljen. Če pa ima kljub cepljenju težave, si pa lahko predstavlja, kaj bi bilo, če ne bi bil cepljen. 

 

Kot sem že na začetku omenil, smo ljudje živi organizmi in zato niti eden ni enak. In se lahko zgodi, da na vsakih milijon osebkov eden pa "narobe" reagira s cepivom. Se zgodi. Konec koncev imajo tudi ostala zdravila stranske učinke in na vsakih milijon bolnikov se najde eden, ki mu zdravilo bolj škodi kot koristi.

 

Menite, da je odločitev o cepljenju stvar posameznika in da se vsak sam odloča, ali se bo cepil ali pa se ne bo cepil? Hja, mogoče imate celo prav, do neke mere. Ampak to, da se nekdo ne cepi, daje virusu ugodnejšega gostitelja in s tem boljše možnosti za širjenje. Če imunski sistem posameznega necepljenega deluje vrhunsko, ni tu nobenih težav. Če pa ta, ki zavrača cepljenje, nima vrhunskega imunskega sistema in ima težji potek bolezni, pride v bolnico. In tam imamo vsi zaposleni z njim precej dela, kar pomeni več stika z okuženim kar pomeni, da smo bolj izpostavljeni okužbi. Tudi če smo cepljeni, lahko virus dobimo. Sicer se naš imunski sistem takoj odzove na virus in ga začne uničevati, še vedno pa lahko ta virus prenesemo na domače, na naše otroke. Tukaj se pa odločitev posameznika, a se bo cepil a se ne bo cepil, konča. Ker njegova odločitev lahko ogrozi moje otroke. Tako kot je v prometu: po mestu se vozi 50. In ni stvar osebne odločitve posameznika, a se bo omejitve držal ali ne, ker njegovo dejanje lahko ogrozi zdravje in življenja drugih...

 

Toliko na kratko, in ker je ravno 8. marec, grem razveselit ženo, ki je že zgoraj v spalnici.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Nejc1986 napisal:

Zanimivo bi bilo videti koliko ljudi ki se je cepilo proti covidu je tudi sicer cepljenih proti gripi , KME ipd... 

 

Se mi zdi,da je tu močno prisoten vzorec, ko je nekdo pač apriori proti cepljenju in nekdo ki je apriori zagovornik cepiv (npr.jaz ,ki se cepim za skoraj vse ).

 

Je pa tako; nikomur ne rečem "ne se iti cepit"ali pa "pojdi ". Najbližjim osebam nekaj svetujem ali odsvetujem , vsem ostalim pa "nevem... Naredi tako kot čutiš in stoj za tem ,jaz sem naredil tako in tako zato in zato". 

 

Če nekaj ni obvezno,potem ni obvezno..

 

Jaz kot neumen anticepilc se proti gripi nisem nikoli, ker zadnjih 40 let nisem bil bolan zaradi gripe.

 

Se pa redno proti KME in ker vem, da nekateri ne verjamete, da se neumni anticepilci tudi cepimo, je tukaj še slika moje cepilne knjižice. Bi pa res rad videl še kakšno knjižico pemetnih procepilcev, da vidimo ali so močni zgolj na gobcu al še kje drugje.

 

slika.thumb.png.9fdb2952648f0237fa65ec0ff4945942.png

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Boss napisal:

 

Jaz kot neumen anticepilc se proti gripi nisem nikoli, ker zadnjih 40 let nisem bil bolan zaradi gripe.

 

Se pa redno proti KME in ker vem, da nekateri ne verjamete, da se neumni anticepilci tudi cepimo, je tukaj še slika moje cepilne knjižice. Bi pa res rad videl še kakšno knjižico pemetnih procepilcev, da vidimo ali so močni zgolj na gobcu al še kje drugje.

 

slika.thumb.png.9fdb2952648f0237fa65ec0ff4945942.png

 

S tole pa kao niso zvarki? A so zdravilni napitki?😊Kolikokrat si se že piknil s tem? Kdaj pa bodo v tem cepivu aktivirali čipe? 😊

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko je ravno nekaj govora o ceplenju lahko povem,da me je mama dala cepit za vse kar je bilo takrat možno in obvezno. V vojski JNA, 3 doze prvi teden in na koncu 1doza .Sam sem se pa dal proti hepatitisuB in 3x kovidu. Aha pa leta 2020 jeseni za gripo prvič v življenju. Nisem ravno zgled ampak se trudim.....:prstgor:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Še dobro, da pridem vsakih 10 strani mal pogledat ma forum. Pestro je. :D 

 

Pobi moji dragi, sanjajte vi o koncu še naprej, ampak ne bo konec. Da je trenutno premirje, je samo za to, ker so volitve. Kdor misli drugače, je mogoče mal iz forme pri sklepanju nekih zaključkov...

 

Posnetek Kazzota vam lahko da malce misliti - preskočite posnetek do 1:10 min od tam naprej se začne govor tresočega jelkota.

WWW.FACEBOOK.COM

NE BODO ZAKLJUČILI Z EPIDEMIJO, DOKLER MI NE ZAKLJUČIMO Z NJIMI!!!👇 #volitve2022 Če želite ta video deliti z nekom, ki nima FB računa, mu pošljite...

 

Pa še Musarjeva včeraj:

WWW.FACEBOOK.COM

Melde dich bei Facebook an, um dich mit deinen Freunden, deiner Familie und Personen, die du kennst, zu verbinden und Inhalte zu teilen.

 

 

Skratka. Jeseni se uživancija nadaljuje. Najprej predčasno iz dopustov za navaden folk, potem maltretiranje otrok z šolo in seveda znova PCT mogoče celo PC (nikol se ne ve). Pogovori tudi o obveznem cepljenju na evropskem nivoju.

Necepljeni se bomo spet kurčili nad varnostniki, cepljeni se bodo drenjali v vrstah za 4. dozo.

 

Za koliko sem se zmotil, bo pa samo čas pokazal.

  • Všeč 3
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Bini napisal:

To ti pišeš za leto 2020 😁, sedaj so novi časi in mi smo že eno knjigo naprej..... 😂

 

Pišem za leto 2020, 2021, 2022, 2023, ... dokler pač bodo talal zastonj doze. :)

  • Všeč 2
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je g.Wankel napisal:

10 strani bo lih jeseni v tej temi, se vidimo 👋😅

Se strinjam,mislim da bo bolj aktualna tema "politika danes in po volitvah" 😁

Me je kar strah kako se bo vžigalo levo in desno,dobro da sem apolitičen.....😊😃😂

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je pob napisal:

Še dobro, da pridem vsakih 10 strani mal pogledat ma forum. Pestro je. :D 

 

Pobi moji dragi, sanjajte vi o koncu še naprej, ampak ne bo konec. Da je trenutno premirje, je samo za to, ker so volitve. Kdor misli drugače, je mogoče mal iz forme pri sklepanju nekih zaključkov...

 

Posnetek Kazzota vam lahko da malce misliti - preskočite posnetek do 1:10 min od tam naprej se začne govor tresočega jelkota.

WWW.FACEBOOK.COM

NE BODO ZAKLJUČILI Z EPIDEMIJO, DOKLER MI NE ZAKLJUČIMO Z NJIMI!!!👇 #volitve2022 Če želite ta video deliti z nekom, ki nima FB računa, mu pošljite...

 

Pa še Musarjeva včeraj:

WWW.FACEBOOK.COM

Melde dich bei Facebook an, um dich mit deinen Freunden, deiner Familie und Personen, die du kennst, zu verbinden und Inhalte zu teilen.

 

 

Skratka. Jeseni se uživancija nadaljuje. Najprej predčasno iz dopustov za navaden folk, potem maltretiranje otrok z šolo in seveda znova PCT mogoče celo PC (nikol se ne ve). Pogovori tudi o obveznem cepljenju na evropskem nivoju.

Necepljeni se bomo spet kurčili nad varnostniki, cepljeni se bodo drenjali v vrstah za 4. dozo.

 

Za koliko sem se zmotil, bo pa samo čas pokazal.

Točno tako bo

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Alex prihaja čas piknikov počasi. Bodo necepljeni vabljeni al se še gremo segregacijo?

Vprašam, ker nas so dejansko žlahtniki sprejeli medse nazaj, brez da smo se šli. Do jeseni smo tako verjetno znova ok, potem pa bomo videli. :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 38 minutami je pob napisal:

@Alex prihaja čas piknikov počasi. Bodo necepljeni vabljeni al se še gremo segregacijo?

Vprašam, ker nas so dejansko žlahtniki sprejeli medse nazaj, brez da smo se šli. Do jeseni smo tako verjetno znova ok, potem pa bomo videli. :)

 

Zaradi mene lahko pridejo na moj piknik tudi tisti, ki se niso cepili niti proti otroškim boleznim, ki kadijo, pijejo kot žolne, se drogirajo in vozijo nemške avte. Samo, da niso komunisti. 

  • Haha 3
  • Ljubim 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 32 minutami je Alex napisal:

 

Zaradi mene lahko pridejo na moj piknik tudi tisti, ki se niso cepili niti proti otroškim boleznim, ki kadijo, pijejo kot žolne, se drogirajo in vozijo nemške avte. Samo, da niso komunisti. 

 

Pol Janša ne sme :(

  • Všeč 2
  • Haha 3
  • Hvala 1

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.