Skoči na vsebino

Cepljenje - Korona in vse ostalo.


Boss

Priporočeno sporočilo

pred 4 urami je jereb napisal:

Dejstva? Kje ti zivis? Resno….

Če še nisi opazil si velika manjšina ti pa še kar pametuješ in skačeš po tej temi kovid in se prepiraš z vsemi,daj že enkrat mir pa se prebudi ! 🙈

Pred eno uro je Janez007 napisal:

Eni rabijo malo več dokazov. Recimo obisk bolnišnice, tubo v usta in potem 2 tedna ležanja na trebuhu v umetni komi.

 

Profesor na fakulteti nam je nekoč rekel: Jaz sem zato tukaj, da vas naučim v enem letu vse tisto, za kar bi vi sami potrebovali vsaj 10 let.

 

V tej Covid situaciji pa se imajo eni že po nekaj prebranih člankih na FB za bolj pametne, kot so profesorji s 30 ali 40 let poglobljenega študija in znanstvenega raziskovanja. Te samozavesti res ne zastopim.

:bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 57 minutami je Bini napisal:

Če še nisi opazil si velika manjšina ti pa še kar pametuješ in skačeš po tej temi kovid in se prepiraš z vsemi,daj že enkrat mir pa se prebudi ! 🙈

:bravo:

Dokazi da sem manjsina, prosim. Sem manjsina ker ne verjame vec v to, ceprav cepljen, ali pa zato, ker se ne strinajm.

 

eto spet smo zaceli. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se tele vprasanja, ker vidva baje pa sta strokovnjaka, ce ze drugi niso (ne smejo biti)

 

zakaj anglina zapira vse zaradi omikrona ki ga je znanost oznacila za manj nevarnega kot delto - dokazano.

 

zakaj danska ki je nedavno bila hvaljena kot vzor visoko visoko cepljenega naroda ki se vraca v normalno zivljenje zapira sole? (In podira negativne rekorde)?


P.s pricakujem odgovor v smislu pozivitvenega odmerka….

 

hvala

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je jereb napisal:

Dokazi da sem manjsina, prosim. Sem manjsina ker ne verjame vec v to, ceprav cepljen, ali pa zato, ker se ne strinajm.

 

eto spet smo zaceli. 

Boš kmalu sam ugotovil oziroma si že samo priznat si nočeš....😊. Od @janez007 sporočilo si prebral?

Eto s tem sem pa tudi končal....😁

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Bini napisal:

Eto s tem sem pa tudi končal....😁

 

Ta kateric ze? Spet zmanjkalo argumentov in odgovorov? Takrat je najlazje oditi oz zahtevati zaklep teme….

Evo nase danske junake, ki ste jih tudi sami zelo zelo izpostavljali kot vzoren primer ko narod v celoti sodeluje……

19E8383F-E01E-416A-8584-1FBCE2312851.jpeg

8B8C38E2-6836-43A2-BFDE-E18D56991DE1.jpeg

Popravljeno od jereb
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je Janez007 napisal:

Eni rabijo malo več dokazov. Recimo obisk bolnišnice, tubo v usta in potem 2 tedna ležanja na trebuhu v umetni komi.

 

Profesor na fakulteti nam je nekoč rekel: Jaz sem zato tukaj, da vas naučim v enem letu vse tisto, za kar bi vi sami potrebovali vsaj 10 let.

 

V tej Covid situaciji pa se imajo eni že po nekaj prebranih člankih na FB za bolj pametne, kot so profesorji s 30 ali 40 let poglobljenega študija in znanstvenega raziskovanja. Te samozavesti res ne zastopim.

 

Mogoče pa ne bi bilo slabo, če bi še ti kakšen članek prebral oziroma raziskavo, ki ni objavljena v MSM. Ja takih raziskav je ogromno, ki niso na FB-ju in so objavljene v zdravniški literaturi. In ja delajo jo ljudje stroke. Torej komu verjet, ko pride do kontradiktornih mnenj.

 

Drugače pa tisti profesor s prevelikim egom vam je dopovedal le to, da vas ima za debile in vas je tako verjetno tudi tretiral. Hvala bogu sem sam imel profesorje na faksu, ki niso delovali vzvišeno in dejansko so bila njihova predavanja kvalitetna in tudi prijetna.

 

Upam pa da Janez se teh navad nisi nalezel od njega in da sogovornike, kljub drugačnemu razmišljanju ne smatraš za debile.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 urami je Janez007 napisal:

Gre za to, ali nekomu zaupaš, ali ne. Politiki so dokazali, da niso vredni nobenega zaupanja več. Znanosti še vedno zaupam. Seveda so med znanstveniki tudi kakšni psihopati, ki v želji uspeha ponarejajo rezultate. Te v glavnem sama znanost odkrije in izloči. Poleg tega so na nekaterih področjih še zelo veliki interesi kapitala, ki s sredstvi podpira znanost in hkrati od njih seveda pričakuje in verjetno dobi protiusluge. Če še znanosti ne bomo verjeli, kaj nam še ostane? Da vsak posameznik "vzame zadevo v svoje roke" in se preselimo v kameno dobo?

 

Da bi bila ta epidemija izključno ena velika zarota, ne verjamem. Epidemije so bile in bodo, manj in bolj težke-smrtonosne, njihov potek pa je zelo nepredvidljiv, ker gre za zapleteno učinkovanje različnih dejavnikov, ki se časovno spreminjajo. Če bi se vsi na svetu dosledno držali že osnovnih higienskih ukrepov (dosledno nošenje mask, razkuževanje rok, zračenje prostorov, vzdrževanje ustreznih razdalj), bi bila ta epidemija zelo verjetno že končana. Če bi se vsi ljudje na svetu (recimo nad 10 let) istočasno pocepili (z novim orožjem-cepivom), bi bila ta epidemija že končana. Tako pa vsaka država ukrepa po svoje, ljudje znotraj nje spet po svoje, in se pojavljajo tako imenavani valovi, ki imajo po različnih krajih sveta različne zamike. In zaradi velikega potovanja ljudi iz enega konca sveta na drugega, se epidemija še kar lepo hrani. Torej rešitev za končanje epidemije oziroma uspeh je usklajeno delovanje množice ljudi, to recimo pomeni, da narod upošteva navodila oblasti. Tako je, če nam je všeč ali ne. Kot v vojni. Razklan, med seboj skregan narod, se bo veliko težje zoperstavil zunanjemu sovražniku ali epidemiji, kot složen narod.

 

Kateri znanosti? Politično nastavljeni? A smo ratali zlate ribice in pozabili kako so lani vse strokovnjake področja odstranili in nadomestili s poslušnimi apartčiki? Ne vem kje smo zgubili rdečo nit in kar pozabili kaj se dogaja. Poglej si samo sestavo posebne skupine pa se resno vprašaj a to so strokovnjaki s pravega področja? Še edini , ki je bil je 2x ven zbrisal, ko je videl kaj se dogaja.

 

In njihov nivo strokovne komunikacije izgleda poenostavljeno takole:

 

"Ali bo cepivo zaustavilo epidemijo?"

Politično nastavljena stroka: "Cepljeni zbolevajo za lažjo obliko bolezni."

 

"Ali so cepljeni prenašalci okužb?"

Politično nastavljena stroka: "Cepljeni zbolevajo za lažjo obliko bolezni."

 

"Ali so cepljeni bolj zaščiteni od prebolelih?"

Politično nastavljena stroka: "Cepljeni zbolevajo za lažjo obliko bolezni."

 

"Zakaj vedno večji odstotek cepljenih leži v bolnišnicah?"

Politično nastavljena stroka: " Cepljeni zbolevajo za lažjo obliko bolezni."

 

"Zakaj je po cepljenju umrlo 20-letno dekle, mnogi pa imajo hude zdravstvene težave?"

Politično nastavljena stroka: " Cepljeni zbolevajo za lažjo obliko bolezni."

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo nase danske junake, ki ste jih tudi sami zelo zelo izpostavljali kot vzoren primer ko narod v celoti sodeluje……

 

Koliko je pri njih umrlih, koliko jih je na urgenci..... 🤔To te ne zanima ampak samo okuženi! 🙃 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Janez007 napisal:

Zelo objektivna primerjava. ?zmeden?

 

Poglejmo tale graf (merili sem uskladil), rjava črta Covid smti v Sloveniji, modra Covid smrti na Danskem, ki ima 2,75 x toliko prebivalcev, kot jih je v Sloveniji, smrti pa v zadnjem valu pol manj, torej je smrtnost istega virusa na Danskem le cca 20% slovenske. To tudi potrjuje izjave naše stroke, da je umrljivost cepljenih le približno 10% umrljivosti necepljenih! (namreč tudi v Sloveniji je dobrih 50% prebivalcev cepljenih)

 

slika.png.c7c350b6e3252fb1ec938e6c731ab8e1.png

 

Vir:

 

https://www.worldometers.info/coronavirus/country/denmark/

 

https://www.worldometers.info/coronavirus/country/slovenia/

 

Kdo tega še ne razume, sedaj ko je napisano in še narisano? :)

 

Samo...pri nas jih je veliko za kovidom umrli, tudi če niso kovida imeli...po navodilih od zgoraj...

Ne rečem, da ni kovid smrti. VEM pa za primere, ko umrli ni imel kovid, pa so zapisali kovid... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Janez007 napisal:

@Boss, kako si ti pameten. 😞 Sam ne berem znanstvenih člankov s področij, o katerih nimam pojma - se vsaj tega zavedam. 😁

 

In to, da si na pamet opredelil omenjenega profesorja (skromnega, preprostega, svetovno razgledanega, uglajenega vrhunskega teoretičnega strokovnjaka) za vzvišanega profesorja s prevelikim egom, ki nas naj bi imel za debile in nas tako verjetno tudi tretiral, mi samo pove, kdo je tukaj zares debil.

 

slika.thumb.png.372907c7b9b040b1268fb3aa5709644c.png

 

 

 

 

Oprosti, ampak izjave takega stila, da te bo on naučil v enem letou to kar se sam ne moreš v 10 letih .... ne vem kateri del te izjave ne razumeš? To je izjava nekoga, ki zase misli, da je absolutno bog in da ste ostali nule. Ker samo on vam bo znal razložiti to kar si sami zaradi svoje omejenosti ne morete. Glej to je sporočilo tega stavka. Pa se lahko še tako trudiš, da ni bilo tako ampak jaz v življenju nisem imel profesorja ne učitelja, ki bi to svojim učencem/dijakom/študentom rekel. To je na nivoju Dr Ruglja, ki je na tak način razbijal pijancem svoj ego in jih potem vse razbite sestavljal po svoji logiiki in prepričanju. Včasih uspešno, drugič ne - ko pa je bil neuspešen je pa samo rekel, da je bil to brezupen primer. V glavnem Win-Win za njega.

 

Ampak kakorkoli že, to je zgodovina in če si uspešno pri njemu položil izpit je pač to davno za tabo.

 

 

Kar se pa prvega stavka tiče pa najprej nisem mislil odreagirat, ampak kot kaže drži moja navedba, da ti je kar nekaj ostalo mižljenja tvojega profesorja. Če ne razumeš se ne lotiš al kako? Če nimaš ustreznega profesorja, ki te bo naučil, se sam ne lotiš? Če ne poznaš zadeve boh ne dej se samoizobraževat in se karkoli učit v lastni režiji - verjetno zato, ker smo vsi debili al kako, da če nimamo nobenega, ki bi me za rokico okol vodil potem je bolje vse skupaj pustit in sploh ne debatirat o tem. Pač smo neumna raja brez zdravega razuma al logika, al kako naj razmišljamo.

 

Pa tok sem si želel, da ti nalimam ene 100 linkov raznoraznih raziskav in študij stroke - nič pa drugič. Mogoče hint - The Lancet.

 

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 minutami je Janez007 napisal:

Kaj lahko še rečem. To lahko govori samo nekdo, ki v življenju sam ni naredil še nič pametnega-uporabnega-koristnega.

 

Alex si to ti? Dejmo ja takole poniževat sogovornike, ki jih ne poznamo... bravo res, super nivo.

pred 4 minutami je Janez007 napisal:

Še enkrat si preberi, ker izkrivljaš osnovno poanto sporočila. Je pa verjetno res, da nekaterim, ki so preveč "pametni", tudi šola ne pomaga. 😁

 

No dej skašljaj se... znaš še kakšno foro omalovaževanja. Ti samo udri, ni panike, bom prenesel.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 minutami je Boss napisal:

 

Alex si to ti? Dejmo ja takole poniževat sogovornike, ki jih ne poznamo... bravo res, super nivo.

Kaj mene mešaš zraven? 🤔A nisi opazil, da me v tej brezvezni in sovražno nastrojeni temi ni več? 

Tukaj bi se še najboljša prijatelja lahko skregala. Nekaj ni v redu s to temo. 🙄

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 34 minutami je Janez007 napisal:

 

Javnemu zdravstvu, katerega dobiček ni osnovni cilj, kot je to pri gospodarkih družbah, pa ne zaupamo. ?zmeden?

 

No no... Dobiček... 

 

Zdravnik ne dela v svoji ordinaciji, ko je po razporedu, ampak v kovid oddelku...zakaj že? 

 

Iz Posavja gre mobilna ekipa cepit v GORICO...in to za plačilo po vsakem, ki ga cepijo...o zneskih ne bom. 

 

Še veliko je takšnih in podobnih...

 

Tudi zdravstvo je razdvojeno. Eni družinski zdravniki podpirajo cepljenje, drugi pa ne. Vem za primere... 

 

Komu pol verjeti? 

 

V laboratoriju se noče nobena cepit...se je za vprašat, zakaj. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.