Skoči na vsebino

Korona - Covid-19


Bini

Priporočeno sporočilo

pred 5 urami je Bini napisal:

Mislim, da si eden zadnjih kvazi fb.doktrjev in to z bolj nizkim IQ, ker drugi so že zdavnaj izpuhteli, pa brez zamere kolega. :nevem:

Ja ja intelegenca se zdaj samo na Twiterju zbira, tam gre IQ v nebo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 minutami je Boss napisal:

Ja ja intelegenca se zdaj samo na Twiterju zbira, tam gre IQ v nebo.

Na nobenem od teh zgoraj omenjenih se ne boš naučil nič pametnega in novega. 

Držmo se raje našega foruma. Tukaj se da izvedeti marsikaj koristnega in predvsem pametnega. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je Slivka napisal:

 

1.) Škoda moje pavze za takele, "pa naj se se tok grdo slis..."

2.) Tega z "vec k bo bolnih prej bo konc" ne razumem ravno najboljše. Če računaš na imunost, delaš račun brez krčmarja. Tudi gripo lahko preboliš, pa nisi imun nanjo.

 

Malo še pogledam po forumu, potem pa nazaj na delo.

 

Hmm in ti se v zdravstvu giblješ, ok nisi zdravnik ampak vseeno. Torej, če prekuženost ni rešitev, potem tudi cepljenje ni, saj gre za podobno dogajanje. Če bomo takole počenjali kot so si zdaj zamislili nam do maja naslednje leto ni rešitve saj bo vsak dan taka količina okuženih pa al se gremo lockdown al pa ne. Pa maske gor al pa dol. PCR testi, ki jih je imamo so uradno (piše tudi v navodilih za uporabo) po 35 ciklu nezanesljivi. WHO pa priporoča 45 ciklov?!?! Tako, da tole je žal kaos in se ne prpoznava pravilno dejansko okuženih od tistih, ki jim lažno prikažejo zadevo. V vso to zgodbo se veselo vključujejo še ostali korona virusi in zato so zdaj infektologi, epidemijologi in mikrobiologi več ali manj obupali. WHO že moleduje države naj se ne gredo lockdowne, ker bodo naredili še več škode in bo koleteralnih žrtev v 10 kratnikih, če ne v 100 kratnikih več kot od same epidemije.

 

Ker pa vidim, da ste nekateri presrani od glave do pet - ne govorim, da se ukrepov ne držat, tudi nošenje mask pomaga v določenih primerih (sigurno pa ne v vseh za katere so zapovedane). Držat distanco je seveda smiselno, ravno tako vzdrževat higijeno in s tem ohranjat fizično zdravje. Žal pa marsikomu zdaj najbolj škodi uničevanje psihičnega zdravja in to stanje duha je tolk v pizdi kot že dolgo ne.

pred 20 minutami je Alex napisal:

Na nobenem od teh zgoraj omenjenih se ne boš naučil nič pametnega in novega.

Čak mal, tega pa ne razumem. Vrhovni šef, skoraj polbog, tvoje vlade vse novice tam oznanja. Tudi epidemijo je kar tam razglasil, zdaj pa praviš, da ni gor nič pametnega in novega. Torej praviš, da govori neumnosti? Aha torej so se ti tele oblastne komunjare res zasrale do konca - lepo vidim, da šok terapija pa le deluje. :punk:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 24 minutami je Boss napisal:

 

Hmm in ti se v zdravstvu giblješ, ok nisi zdravnik ampak vseeno. Torej, če prekuženost ni rešitev, potem tudi cepljenje ni, saj gre za podobno dogajanje. Če bomo takole počenjali kot so si zdaj zamislili nam do maja naslednje leto ni rešitve saj bo vsak dan taka količina okuženih pa al se gremo lockdown al pa ne. Pa maske gor al pa dol. PCR testi, ki jih je imamo so uradno (piše tudi v navodilih za uporabo) po 35 ciklu nezanesljivi. WHO pa priporoča 45 ciklov?!?! Tako, da tole je žal kaos in se ne prpoznava pravilno dejansko okuženih od tistih, ki jim lažno prikažejo zadevo. V vso to zgodbo se veselo vključujejo še ostali korona virusi in zato so zdaj infektologi, epidemijologi in mikrobiologi več ali manj obupali. WHO že moleduje države naj se ne gredo lockdowne, ker bodo naredili še več škode in bo koleteralnih žrtev v 10 kratnikih, če ne v 100 kratnikih več kot od same epidemije.

 

Ker pa vidim, da ste nekateri presrani od glave do pet - ne govorim, da se ukrepov ne držat, tudi nošenje mask pomaga v določenih primerih (sigurno pa ne v vseh za katere so zapovedane). Držat distanco je seveda smiselno, ravno tako vzdrževat higijeno in s tem ohranjat fizično zdravje. Žal pa marsikomu zdaj najbolj škodi uničevanje psihičnega zdravja in to stanje duha je tolk v pizdi kot že dolgo ne.

Čak mal, tega pa ne razumem. Vrhovni šef, skoraj polbog, tvoje vlade vse novice tam oznanja. Tudi epidemijo je kar tam razglasil, zdaj pa praviš, da ni gor nič pametnega in novega. Torej praviš, da govori neumnosti? Aha torej so se ti tele oblastne komunjare res zasrale do konca - lepo vidim, da šok terapija pa le deluje. :punk:

Res ne berem nobenih teh "socialnih" omrežij. Škoda cajta. Edino, če se hočeš dobro zabavat in nasmejati  greš tja. Tudi ne poslušam nobenega "vodje" ampak se ravnam po zdravi  kmečki logiki.Veseli me, da je vedno več ljudi spregledalo, da se z raznimi solo akcijami ne bo dalo nič narediti. Vsi se bomo morali držati malo nazaj in upati, da se to kolikor toliko uredi brez, da bi šlo gospodarstvo u maloro. Virus naj bi počasi izgubljal moč in čez kako leto, ko bo res pravo cepivo zunaj, bi naj virus tudi izgubljal na moči. In se bo naslednja leta vedno in vedno vračal nazaj kot se je do sedaj vedno vračala tudi navadna gripa...

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je Alex napisal:

Res ne berem nobenih teh "socialnih" omrežij. Škoda cajta. Edino, če se hočeš dobro zabavat in nasmejati  greš tja. Tudi ne poslušam nobenega "vodje" ampak se ravnam po zdravi  kmečki logiki.Veseli me, da je vedno več ljudi spregledalo, da se z raznimi solo akcijami ne bo dalo nič narediti. Vsi se bomo morali držati malo nazaj in upati, da se to kolikor toliko uredi brez, da bi šlo gospodarstvo u maloro. Virus naj bi počasi izgubljal moč in čez kako leto, ko bo res pravo cepivo zunaj, bi naj virus tudi izgubljal na moči. In se bo naslednja leta vedno in vedno vračal nazaj kot se je do sedaj vedno vračala tudi navadna gripa...

Ja, cepivo je rešitev . Do takrat pa osnovni ukrepi; distanca, bolani naj bodo doma, higiena.. nekaj kar bi nam vsem moralo biti jasno že od nekdaj.

 

 

Kar se tiče strogih pravil; tudi jaz podpiram zdravo kmečko pamet ampak ko pridemo do točke,ko je ogromno ljudi zabitih (žal ne morem drugače napisati-lahko napišem tudi neodgovornih, nonsalantnih, brezbrižnih...), je pač potrebno nastopiti malo bolj restriktivno.

 

Saj vemo, virus se ne širi sam, širimo ga ljudje. Zato me je zmotilo,da so cvetličarne odprte, 3/4 ostalih stvari pa ne . Če se bom jaz neodgovorno vedel v hotelu ali na pijači na Obali, se bom tudi pri lokalnem prodajalcu cvetja. In obratno...  Le da bo trenutno 3/4 gostincev (ipd) na beraški palici.

 

Številke so grozne,pa reči kaj hočeš. Kot pri vsaki statistiki je tudi tu prisotno to,da  jo nekdo predstavi sebi v prid,ampak a je to važno?

 

A je ljudem tako težko nabiti tisto masko na ksiht? Nekateri samo da kontrirajo in bolj k kontriras, večji car si... A je tako težko biti doma? Se ne družiti z vsakim ki pride mimo?

 

Jaz sem prvi v vrsti,ki zagovarja policijo (pa tudi vojsko) na cesti; naj bo kafic odprt. Ampak prvi ki se bo vsedel preblizu drugemu-kazen iz prve. Prvi ki nima maske v gneči-kazen. Prvi ki prime jabolko brez rokavice-kazen. Jbg,zdaj bom označen za nevemkaj,ampak dejansko Mislim,da bi za odgovpr ljudi se moralo minimalno spremeniti, za jebivetre pa obstaja samo to,da se jih udari po žepu.

 

Saj isto že sedaj dobim kazen če se prehitro peljem... Nevem zakaj tu taka liberalnost. 

 

 

  • Všeč 1
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 25 minutami je Nejc1986 napisal:

Ja, cepivo je rešitev . Do takrat pa osnovni ukrepi; distanca, bolani naj bodo doma, higiena.. nekaj kar bi nam vsem moralo biti jasno že od nekdaj.

 

 

Kar se tiče strogih pravil; tudi jaz podpiram zdravo kmečko pamet ampak ko pridemo do točke,ko je ogromno ljudi zabitih (žal ne morem drugače napisati-lahko napišem tudi neodgovornih, nonsalantnih, brezbrižnih...), je pač potrebno nastopiti malo bolj restriktivno.

 

Saj vemo, virus se ne širi sam, širimo ga ljudje. Zato me je zmotilo,da so cvetličarne odprte, 3/4 ostalih stvari pa ne . Če se bom jaz neodgovorno vedel v hotelu ali na pijači na Obali, se bom tudi pri lokalnem prodajalcu cvetja. In obratno...  Le da bo trenutno 3/4 gostincev (ipd) na beraški palici.

 

Številke so grozne,pa reči kaj hočeš. Kot pri vsaki statistiki je tudi tu prisotno to,da  jo nekdo predstavi sebi v prid,ampak a je to važno?

 

A je ljudem tako težko nabiti tisto masko na ksiht? Nekateri samo da kontrirajo in bolj k kontriras, večji car si... A je tako težko biti doma? Se ne družiti z vsakim ki pride mimo?

 

Jaz sem prvi v vrsti,ki zagovarja policijo (pa tudi vojsko) na cesti; naj bo kafic odprt. Ampak prvi ki se bo vsedel preblizu drugemu-kazen iz prve. Prvi ki nima maske v gneči-kazen. Prvi ki prime jabolko brez rokavice-kazen. Jbg,zdaj bom označen za nevemkaj,ampak dejansko Mislim,da bi za odgovpr ljudi se moralo minimalno spremeniti, za jebivetre pa obstaja samo to,da se jih udari po žepu.

 

Saj isto že sedaj dobim kazen če se prehitro peljem... Nevem zakaj tu taka liberalnost. 

 

 

Jaz razmišljam podobno.Kafiči in restavracije bi lahko ostali odprti, če bi se ljudje držali nekih osnovnih pravil. Ljudje so kot čreda ovc, čim jim nekaj ne prepoveš oz. ne omogočiš, to delajo še v večji meri. Primer. Ko smo bili še edina oranžna regija v Slo. je bilo po kafičih ljudi kot še nikoli. Ljudje so se drenjali tam in se hvalili, kako smo dobri. Takoj sem vedel, da to ne bo dolgo trajalo. Ja, to bi funkcioniralo, mogoče, če bi imeli cel kup policije, inšpektorjev in ostalih, da se striktno vse kontrolira.In se kaznuje vse, ki se ne držijo pravil in odredb. Počasi bi se folk navadil, da si bo lahko nekaj več privoščil, če bo spoštoval druge okoli sebe.Mislim tudi, da bi bilo potrebno blokirati škodljive objave in fake news na vseh teh omrežjih. Te t. i. "influencerje" pa onemogočiti, da širijo neumnosti okoli. 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je Nejc1986 napisal:

... ... ... ... ... ...

Jaz sem prvi v vrsti,ki zagovarja policijo (pa tudi vojsko) na cesti; naj bo kafic odprt. Ampak prvi ki se bo vsedel preblizu drugemu-kazen iz prve. Prvi ki nima maske v gneči-kazen. Prvi ki prime jabolko brez rokavice-kazen. Jbg,zdaj bom označen za nevemkaj,ampak dejansko Mislim,da bi za odgovpr ljudi se moralo minimalno spremeniti, za jebivetre pa obstaja samo to,da se jih udari po žepu.

 

Saj isto že sedaj dobim kazen če se prehitro peljem... Nevem zakaj tu taka liberalnost.

 

Pri takih stvareh se vprašam, zakaj znanstveniki iščejo inteligenco v vesolju - saj je še na Zemlji niso našli. Mislim, vsaka žival ima nek samoohranitveni nagon. Ljudem pa lepo razložiš, kaj jim lahko škodi in kaj naj počnejo, da jim to ne bo škodilo, ampak če jim vsaj ne zagroziš s kaznijo (in vsaj nekaj pošteno oglobiš), tega ne bodo upoštevali. In še ko bodo upoštevali - to ne bodo upoštevali zaradi sebe ampak zaradi kazni, se pravi zaradi denarja. In potem se imamo ljudje za inteligentna bitja...

 

pred 5 urami je Alex napisal:

... ... ... ... Ljudje so kot čreda ovc, čim jim nekaj ne prepoveš oz. ne omogočiš, to delajo še v večji meri. ... ... ...

 

Bolj se mi zdi, da smo podobni kozam. Za ovce je dovolj, da postaviš ograjo ali pa napelješ žico od električnega pastirja in bodo tam. Koze pa... Koze bodo pa našle vsako najmanjšo malenkost, da bodo prišle na drugo stran. Dovolj je samo, da je nekje skala malo višje, pa bodo preskočile ograjo. Dovolj je, da žice električnega pastirja niso na dovolj majhnih razmakih, pa ga bo onesposobila in bo šla na drugo stran. In po pravilu bo šla popast tisto, česar bo najbolj škoda... A nismo ljudje isti? Vse, samo da najdemo izgovor, da nam ni treba in vse, da smo med izjemami, pa čeprav je to lahko škodljivo za družbo, mogoče celo za nas. In nazadnje pridemo do tega, da so izjema tisti, ki upoštevajo priporočila in predpise...

  • Všeč 1
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Slivka, to je pa zato,ker smo ljudje edina bitja,ki zmoremo iti preko nagona (tudi nagona za preživetje) in nam ni smisel življenja zgolj ohranjanje lastne vrste (posledično iščemo neke druge stvari ki bi nam osmislili zivljenje, hkrati pa iščemo težave in jih večinoma tudi najdemo).

 

S svojimi možgani smo si uspeli podrediti ves svet, po poti smo pa izgubili zdravo kmečko pamet.

  • Haha 1
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V Italiji protestirajo skrajni desničarji proti ukrepom leve vlade pri nas pa skrajni levičarji proti desni vladi. Pa razumi, če moreš. Če bi se tej protestniki dobili skupaj kje  na samem, bi se pobili med seboj. 

https://www.24ur.com/novice/korona/napoved-novih-ukrepov-v-italiji-sprozila-nasilne-proteste.html

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tvito se je spet odlocil za kruto zapiranje ljudi v obcine... ;( 

 

74CB4ACC-9FDE-401D-9A33-F7331AF9538E.thumb.jpeg.ad853588c46e0151617c1359e6bbc73c.jpeg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je Jest napisal:

Tvito se je spet odlocil za kruto zapiranje ljudi v obcine... ;( 

 

74CB4ACC-9FDE-401D-9A33-F7331AF9538E.thumb.jpeg.ad853588c46e0151617c1359e6bbc73c.jpeg

Jap... trpljenje se nadaljuje. To me močno spominja na JLA, ko smo teden dni v snegu ležali v šotorih pri - 15°C na Kopaoniku. Jap, sranje. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Alex, pozabil si napisat "hvala vlada", saj veš tako boš vsaj pohvaljen za služenje. Tako kot v JLA, ker lih omenjaš.

 

Se pa vidi poniževalen odnos, do ljudi. Spet je prek Twiterja sporočil stvari, ki so zelo pomembne saj spet posegajo v življenja ljudi. Normalni politik, da ne rečem državnik, kar jajo nikoli ni bil in tudi ne bo, bi take zadeve razložil osebno na ustrezni novinarski konferenci. Tako pa vse izgleda, kot da pade iz neba oziroma je stvar trenutnega "navdiha" velikega vodje.

 

Mogoče ga je pa spet Mediana razkurila z zadnjo objavo ankete ob 19 uri in je čez 3/4 ure ves besen potvital tole sporočilo, kot poduk ankentirancem in ostalim, da se z njim ni za zajebavat. In ja takle mofo potem računa na to, da ga bodo ljudje upoštevali. V svoji ubogosti špila generala z miselnostjo kaplarja. To se ni nikoli dobro izšlo in se tudi zdaj ne bo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V Španiji so razglasili izredne razmere. Leva vlada. V Italiji podobno. Leva vlada...sem.prav ponosen na našega predsednika vlade, da je ukazal vsem v Evropi, tudi ta levim, naj storijo podobno kot mi. In glej ga zlomka, vsi ga poslušajo in vsi ponavljajo za nami kot papige.Res je car.V Italiji vsa taka sporočila pove na tv predsednik države.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

O bog, pa kaj si zdaj našel za replicirat. Ravno to kar mu očitam, na koncu poveš, da to mora naredit predsednik države preko uradnih medijev in ne neke twiteraške eskapade kaplarja.

 

Drugače pa se vprašaj zakaj pri nas ni izrednih razmer? Malha je prazna iz EU denarja ne bo pri izrednih razmerah pa mora država zagotoviti nadomestilo plače vsem. Zanimivo, da se pa levi vladi v Španiji pa vseeno obeta 500 milijard EUR medtem, ko naši verjetno še tistih nekaj ne bomo dobili, saj so že vse zavozili in se nam v Bruslju samo smejijo. Tam najmreč imajo polhn kurac raznih Orbanov in ostali višegrajcev, kamor jajo sili, ker ga tam edino sploh še povohajo. Kako je bil revček navdušen, ko je po nekem čudežu Kurtz priromal k nam. Jajo je bil tolk vzhičen in lizunsko ustrežljiv, da se je čist spozabil in mu rokico tiščal v pozdrav.

 

Drugač pa ukrep zapiranja v občine je dokazano brezvezen in je namenjen samo ustrahovanju ljudi. In ker seveda ne bo nič boljše (zakaj ne sem že parkrat razložil, razen če ne spremenijo načina testiranj) bo sledilo kaj ? Zapiranje v vasi, ulice, na koncu stanovanja in potem vsakega v svojo sobo, če jo ima. Tole igrico se lahko gremo v nedogled, dokler ne bo volja, da se dejansko začnemo naslanjati na znanost in stroko ter politične agende spravimo stran. Ampak bolj ko gledam takšno delovanje po celem svetu mi je kr nekako jasno zakaj ima recimo Trump tako mnenej o tej pandemiji.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je Boss napisal:

O bog, pa kaj si zdaj našel za replicirat. Ravno to kar mu očitam, na koncu poveš, da to mora naredit predsednik države preko uradnih medijev in ne neke twiteraške eskapade kaplarja.

 

Drugače pa se vprašaj zakaj pri nas ni izrednih razmer? Malha je prazna iz EU denarja ne bo pri izrednih razmerah pa mora država zagotoviti nadomestilo plače vsem. Zanimivo, da se pa levi vladi v Španiji pa vseeno obeta 500 milijard EUR medtem, ko naši verjetno še tistih nekaj ne bomo dobili, saj so že vse zavozili in se nam v Bruslju samo smejijo. Tam najmreč imajo polhn kurac raznih Orbanov in ostali višegrajcev, kamor jajo sili, ker ga tam edino sploh še povohajo. Kako je bil revček navdušen, ko je po nekem čudežu Kurtz priromal k nam. Jajo je bil tolk vzhičen in lizunsko ustrežljiv, da se je čist spozabil in mu rokico tiščal v pozdrav.

 

Drugač pa ukrep zapiranja v občine je dokazano brezvezen in je namenjen samo ustrahovanju ljudi. In ker seveda ne bo nič boljše (zakaj ne sem že parkrat razložil, razen če ne spremenijo načina testiranj) bo sledilo kaj ? Zapiranje v vasi, ulice, na koncu stanovanja in potem vsakega v svojo sobo, če jo ima. Tole igrico se lahko gremo v nedogled, dokler ne bo volja, da se dejansko začnemo naslanjati na znanost in stroko ter politične agende spravimo stran. Ampak bolj ko gledam takšno delovanje po celem svetu mi je kr nekako jasno zakaj ima recimo Trump tako mnenej o tej pandemiji.

V italiji tudi ni izrednih razmer, pa so dobili tudi en kup denarja. Pa izgleda, da bodo kljub temu zaprli 60% hotelov in testavracij. Tudi druge države imajo podobne ukrepe s tem, da ponekod ne smeš sploh ven, razen da neseš smeti v kanto, greš v službo ali k zdravniku. Tako, da pri nas je to s temi občinami kar blag ukrep. Ta definitivno dobro deluje, kar smo dokazali že spomladi. Predvsem na obali se bo to zelo poznalo. Mi bomo kmulu spet oranžni. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Alex napisal:

V italiji tudi ni izrednih razmer, pa so dobili tudi en kup denarja. Pa izgleda, da bodo kljub temu zaprli 60% hotelov in testavracij. Tudi druge države imajo podobne ukrepe s tem, da ponekod ne smeš sploh ven, razen da neseš smeti v kanto, greš v službo ali k zdravniku. Tako, da pri nas je to s temi občinami kar blag ukrep. Ta definitivno dobro deluje, kar smo dokazali že spomladi. Predvsem na obali se bo to zelo poznalo. Mi bomo kmulu spet oranžni. 😉

Se strinjam , da je to po svoje kar blag ukrep, sploh glede na nekatere druge države. Konec koncev, večino najbolj boli ego , ko ti nekdo prepove iti v sosednjo občino . 

 

Konec koncev; v službo lahko gremo, v štacuno tudi (če je pri nas ni ), lekarna ipd tudi... Zivimo torej lahko. Ampak,koliko dejansko pomaga ta ukrep? Naj povečajo nadzor, sploh na  turističnih tockah. 

 

Saj meni je lahko precej vseeno; živim v veliki občini, delam pa itak na terenu po celi Sloveniji, tako da se zmorem nadihati sosednjega zraka... Marsikomu se bo pa sfuzlalo...

 

Se pa ne strinjam,da smo spomladi splavali iz epidemije zaradi zapiranja v občine.

  • Všeč 1
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz pa dvomim, da smo spomladi splavali zaradi ukrepov... Kot kaze, temu virusu bolj prija hladnejse vreme... tako kot gripi, raznim virozam, prehladom,... Obdobja z gripo in podobnimi obolenji in virozami so tudi ponavadi spomladi in jeseni ... Res je sedaj vec tistih s pozitivnim testom... in sedaj jih celo nekaj ze poznam, ki so "pozitivni" ... ampak noben od teh ni v kriticnem stanju in ce ne bi moral iti na testiranje zaradi pozitivnih v njegovi okolici (sluzba, dom, neposredna okolica...), sploh ne bi vedel, da je pozitiven... 

 

Zapiranje v obcine je za nekatere precej bolj zoprno, kot zapiranje v statisticne regije ... Ko gres nekam zaradi neodlozljivih zadev, moras stalno iskat neka potrdila, izgovore in kaj jaz vem kaj se... Tisti, ki ima namen iti izven meja (obcine, statisticne regije ali samo lastne ulice,...) bo ze nasel nacin, kako to narediti. In se mi zdi, da bolj ko "ubogamo" in sledimo ukrepom, slabse je v naslednjem valu ukrepov... Virusa pa to ne ustavi in je vedno slabse. Zna biti, da bi bilo stanje enako, ce ne bi bilo teh ukrepov ... ampak tega ne bomo nikoli vedeli ... 

 

Kot prvo... najprej bi se morali tisti, ki si ukrepe izmisljujejo,  drzati teh pravil in ukrepov, katere so sami postavili... Dokler bomo brali in poslusali o tem, koga od teh, ki se s tem "sranjem" pojavljajo v javnosti in nam "ukazujejo", so dobili pri tem, da se sami ne drzijo tega... bo pac tako, kot je... 

 

Nekateri tako radi omenjajo, da je povsod po svetu enako... a to ni cisto res... Resda so ukrepi v boju s Covidom povsod v civilizirani druzbi... anpak kolikor spremljam tuje vire, je nacin, kak predstavijo ljudstvu cisto drugacen ... predvsem ni tako negativno usmerjen in ne krivijo vedno samo "folka, ki ne uboga"... 

 

 

  • Všeč 2
  • Zmeden 1
  • Hvala 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmmm... se strinjam... samo o tem odlocajo isti ljudje, ki nam zapovedujejo te ukrepe - politiki :D 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Jest napisal:

Jaz pa dvomim, da smo spomladi splavali zaradi ukrepov... Kot kaze, temu virusu bolj prija hladnejse vreme... tako kot gripi, raznim virozam, prehladom,... Obdobja z gripo in podobnimi obolenji in virozami so tudi ponavadi spomladi in jeseni ... Res je sedaj vec tistih s pozitivnim testom... in sedaj jih celo nekaj ze poznam, ki so "pozitivni" ... ampak noben od teh ni v kriticnem stanju in ce ne bi moral iti na testiranje zaradi pozitivnih v njegovi okolici (sluzba, dom, neposredna okolica...), sploh ne bi vedel, da je pozitiven... 

 

Zapiranje v obcine je za nekatere precej bolj zoprno, kot zapiranje v statisticne regije ... Ko gres nekam zaradi neodlozljivih zadev, moras stalno iskat neka potrdila, izgovore in kaj jaz vem kaj se... Tisti, ki ima namen iti izven meja (obcine, statisticne regije ali samo lastne ulice,...) bo ze nasel nacin, kako to narediti. In se mi zdi, da bolj ko "ubogamo" in sledimo ukrepom, slabse je v naslednjem valu ukrepov... Virusa pa to ne ustavi in je vedno slabse. Zna biti, da bi bilo stanje enako, ce ne bi bilo teh ukrepov ... ampak tega ne bomo nikoli vedeli ... 

 

Kot prvo... najprej bi se morali tisti, ki si ukrepe izmisljujejo,  drzati teh pravil in ukrepov, katere so sami postavili... Dokler bomo brali in poslusali o tem, koga od teh, ki se s tem "sranjem" pojavljajo v javnosti in nam "ukazujejo", so dobili pri tem, da se sami ne drzijo tega... bo pac tako, kot je... 

 

Nekateri tako radi omenjajo, da je povsod po svetu enako... a to ni cisto res... Resda so ukrepi v boju s Covidom povsod v civilizirani druzbi... anpak kolikor spremljam tuje vire, je nacin, kak predstavijo ljudstvu cisto drugacen ... predvsem ni tako negativno usmerjen in ne krivijo vedno samo "folka, ki ne uboga"... 

 

 

Tole bo pa še zanimivo s temi FB dohtarji. 😄

https://www.slovenskenovice.si/bulvar/domaci-traci/psihoanalitik-roman-vodeb-o-potrcu-wernerju-ribicevi-in-podobnih-veliki-strahopetci-so-363077

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Jest napisal:

Hmmm... se strinjam... samo o tem odlocajo isti ljudje, ki nam zapovedujejo te ukrepe - politiki :D 

....pa ljudje ,ki so jih hoteli imeti in je bil za to celo referendum o opčinah.:nevem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Alex napisal:

Haha, a ravno Vodeba si našel v rumenih Slovenskih novicah. Še dobro, da ni več kolumnist pri Nora24Tv, ker pol bi pa šele bil taprav car, a ne?

 

Ne vem kako se lahko uradno predstavlja, da je psihoanalitik ali pa celo psihoterapevt, saj nima ne za eno in ne za drugo licence, še manj pa je mikrobiolog in epidemiolog. Se pravi je glih ene tolk kredibilen za dajanje izjav, kot sta Potrč al pa Ribička al pa Zlatko. Ga pa seveda rumeni mediji obožujejo, ker je kontraverzen in v določenih izjavah na meji norosti (Rugelj je proti njemu zelo mil filantrop), saj jim dviguje rejtinge. 

 

Že samo to, da se deklarira za političnega levičarja, njegove izjave in dejanja pa so tipično desno konzervativne oziroma celo skrajno desno je stvar, ki marsikomu dvigne obrv in se sprašuje ali gre mogoče pa še za enega šizofrenika več.

 

Ampak vseeno ima nekaj takih izjav, ki bi sodile v rubriko z vici - tale je dobra: femenistke so spolno frustrirane možače al moškinje, ki pravim moškim zavidajo tiče. Rugelj dejansko ni umrl ampak se je reirkarniral v Vodeba.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je Jest napisal:

 

Kot prvo... najprej bi se morali tisti, ki si ukrepe izmisljujejo,  drzati teh pravil in ukrepov, katere so sami postavili... Dokler bomo brali in poslusali o tem, koga od teh, ki se s tem "sranjem" pojavljajo v javnosti in nam "ukazujejo", so dobili pri tem, da se sami ne drzijo tega... bo pac tako, kot je... 

 

 

Pa to je bistvo in ko tele pajace ujamejo se poslužijo še bolj norih izgovorov, ki si jih ne znajo izmisliti še najbolj trenirani lažnivci.

 

- Kustečeva ni kriva, ker je bila brez maske - kriva je RTV, ker je snemala prireditev brez mask.

- Logar ni kriv, saj je bil že 8x testiran in se kot tak lahko brez problemov takoj po testu druži, hodi v galerijo in še promocijske videe snema. In to povrh tega še okužen za povrh.

- Koritnik v čakanju na izzid testa malo skaklja v lepotnih salonih v katerem je po vrhu še preveč ljudi. 

- Krek je sploh zvezda, saj je svojo pozabljivost pri natikanju nagobčnika pripisal utrujenost ter mimogrede okrcal še delavce Petrola, da ga na bencinski niso opozorili. Ma da s stola padeš.

. Pa tud Beovička je snela masko, ko je mislila, da jo ne snemajo več

 

Vse to zgleda kot, da bi nam hoteli povedat "samo smo se malo šalili" ali pa da je to dejasnko realna slika glede nevarnosti virusa. 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.