Skoči na vsebino

Korona - Covid-19


Bini

Priporočeno sporočilo

seveda bodo razglasili izredne razmere in pandemijo, da preprečijo prevzem oblasti s strani tehnične vlade. Zato pa tudi goljufajo s podatki in so med okuženimi tudi tisti, ki sploh niso bili testirani. Važn, da ovčke verjamejo svojemu pastirju, kako jih bo obdržal pri življenju in jih ne bo na koncu zaklal.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 minutami je Boss napisal:

seveda bodo razglasili izredne razmere in pandemijo, da preprečijo prevzem oblasti s strani tehnične vlade. Zato pa tudi goljufajo s podatki in so med okuženimi tudi tisti, ki sploh niso bili testirani. Važn, da ovčke verjamejo svojemu pastirju, kako jih bo obdržal pri življenju in jih ne bo na koncu zaklal.

Jap, in Janša ima tako moč, da zapira celo Evropo. Nisem si mislil, da je tak car. 👍

pred 10 minutami je Boss napisal:

seveda bodo razglasili izredne razmere in pandemijo, da preprečijo prevzem oblasti s strani tehnične vlade. Zato pa tudi goljufajo s podatki in so med okuženimi tudi tisti, ki sploh niso bili testirani. Važn, da ovčke verjamejo svojemu pastirju, kako jih bo obdržal pri življenju in jih ne bo na koncu zaklal.

Tehnične vlade? Misliš cirkus Mojre Orfej? 🤗🥳

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja ja, a ni ta car razglasil zmago nad pandemijo in kovidom? A ni priredil zračno parado v slavo tej zmagi? In ta car je recimo prepovedal nočne klube v Sloveniji ter spustil mladino k hrčkom, da je reševal hrvaški turizem in njihove mafijske lastnike "Nočnega življenja in žura". Ja res je to en car, ki je pripravljen tujcem pokazat vso svojo servilnost, zobe pa kazat lastnim ljudem in potem taisti pričakuje, da ga bodo radi imeli tisti, katere zaničuje in udriha po njih?

 

Vmes pa se gre še malo Alibabe in 40 razbojnikov, ker je prepričan, da je dobil državo v last in da lahko pospešeno krade, saj se redko prebije na oblast in je takrat treba izkoristit priložnost.  Ja ta je res car, da uspe z 12-15% privržancev, ki so mnogi na socialnem dnu, uzakonit privilegije za najpremožnejše (torej tudi zase).

 

Pa da se vrnem nazaj h koroni - ja ta car vedno najde vzrok kdo je kriv za okužbe pri nas. Na začetku so bili neodgovorni zdravniki, ki so smučali v Italiji in Avstriji, potem so bili krivi vsi, ki so želeli oditi v kak turističen kraj, še posebej Ljubljančani so bili najhujše zlo. Pol so bili za okužbe krivi petkovi kolesarji, ki se jih še danes ne upa naslavljati s tem, da so to protivladni protestniki in so trn v peti že pol leta. Potem smo bili krivi vsi, češ da smo premalo zategnjeni in da nas zato morajo zapirat v občine. Pa sledijo dopustovalci na hrvaškem, ki so šli očitno tja iskat virus, pa seveda mladi, ki se ne držijo ukrepov recimo v Zrčah. Zdaj so krivi za okužbe raznorazni maginalci tipa Potrč, Ribička, Zlatko in še kdo in seveda spet vsi državljani, ker smo tako nesramni, da se namenoma okužujemo med sabo samo zato, da lahko velikemu šefu nagajamo.

 

Ja to je res carska vlada s carjem na čelu, ki vedno najde napake pri drugih, samo lastnih nikoli. Mi je pa smešno, da takih ljudi s takimi karakterji nihče ne mara v svoji družbi še manj pa jih bi imel za prijatelje, ampak, ko so taki na oblasti in nam še odrejajo kako bomo živeli, so pa kar naenkrat to tiste prave osebe in še več celo klanjajo se jim kot božanstvom in jih idolizirajo. Zanimivo, da nekaj takega se je dogajalo samo v komi državah in ne v demokracijah h katerimi naj bi zdaj sodili.

 

Res hecno, da nekoč je bilo grozno, ker je bilo treba čakat v vrsti za prašek in kavo, danes se pa vijejo vrste pred trgovinami, bencinskimi servisi, poštami, bankami, zdravstvenimi ustanovami... pa da ne naštevam preveč ampak z maskami zakrinkan komunizem, kot kaže spet trka na vrata in očitno so eni pripravljeni jih odpret in ga povabit spet noter.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

3 hours ago, Boss said:

seveda bodo razglasili izredne razmere in pandemijo

 

Samo, da te popravim. Pandemija je ze ves cas razglasena ker to jo je razglasil WHO. Jo ne morejo kar nasi veljaki.

So pa nasi razglasili epidemijo in jo potem tudi ukinili, sedaj se pa zopet govori.

 

😇

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Še nekateri  moji kolegi, ki so drugače bolj levo usmerjeni pravijo, da je ta vlada  kar nekaj stvari porihtala za ljudi in ne samo za svojo elito. So pa vsi soglasni, da je vseeno boljša ta vlada kot vse prejšnje. In vsi se smejijo kvartetu "ne me basat" z dirigentom, ki je že enkrat izgubil dirigentsko palico po dveh mesecih. Ta kvartet, ki se je še spomladi ravsal med seboj in si metal polena pod noge, bi sedaj z razštelanimi vijolinami nam igral ušesom prijeten napev. 😅

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Alex napisal:

Še nekateri  moji kolegi, ki so drugače bolj levo usmerjeni pravijo, da je ta vlada  kar nekaj stvari porihtala za ljudi in ne samo za svojo elito. So pa vsi soglasni, da je vseeno boljša ta vlada kot vse prejšnje. In vsi se smejijo kvartetu "ne me basat" z dirigentom, ki je že enkrat izgubil dirigentsko palico po dveh mesecih. Ta kvartet, ki se je še spomladi ravsal med seboj in si metal polena pod noge, bi sedaj z razštelanimi vijolinami nam igral ušesom prijeten napev. 😅

 

res, kaj že? Sam ne mi spet bencin omenjat, ker to je bila manipulacija za mase in drobtinice za posameznika.

 

Hmmm, kateri kvartet... iz komedijantovega kvarteta imaš v trenutni vladi dve stranki ali polovico števila strank. Ja spomladi sta bila bila označeni za levake, zdaj sta pa cenjena člana trenutne vladne kleptomanske klike. Res super ja, oportunistična zdraharja sta se le usrala pred možnostjo predčasnih volitev in odhoda v politično zgodovino, kar SMC neizpodbitno čaka, Desus pa zelo verjetno. Zato bi takrat prodali tud dušo hudiču za ohranitev poslanskih mest in bogatega priliva na račun... no ja sej so jo v bistvu. Zdaj pa so pridni pridni kot cucki, da ne bi občutili jeze gospodarja. In takim oportunistom je za zaupat? ooo yeeeahh... res super ja.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je Boss napisal:

 

res, kaj že? Sam ne mi spet bencin omenjat, ker to je bila manipulacija za mase in drobtinice za posameznika.

 

Hmmm, kateri kvartet... iz komedijantovega kvarteta imaš v trenutni vladi dve stranki ali polovico števila strank. Ja spomladi sta bila bila označeni za levake, zdaj sta pa cenjena člana trenutne vladne kleptomanske klike. Res super ja, oportunistična zdraharja sta se le usrala pred možnostjo predčasnih volitev in odhoda v politično zgodovino, kar SMC neizpodbitno čaka, Desus pa zelo verjetno. Zato bi takrat prodali tud dušo hudiču za ohranitev poslanskih mest in bogatega priliva na račun... no ja sej so jo v bistvu. Zdaj pa so pridni pridni kot cucki, da ne bi občutili jeze gospodarja. In takim oportunistom je za zaupat? ooo yeeeahh... res super ja.

Sej to je bistvo politike - politikanstvo. Itak vsi dobro vemo, da pošteni in pridni ljudje nikoli ne gredo v politiko.Tako levi kot desni. In potem izbereš manjše zlo. In to je trenutna vlada. Za DeSUS se itak ve, da je kahl vedno šel tja, kjer je veter pihal. In kopica politikantov tudi.

Kaj je naredila trenutna vlada dobrega? Hm.

V prvem valu pandemije je dobro zaprla državo in z kaznimi prepričala ljudi, da so se "morali" držati omejitev. Res smo dobro premagali prvi val in upravičeno to proslavili z preleti naših nato prijateljev. Veliko ljudi je   bilio doma, kopali so  po vrtičkih, pekli ćevape, prebarvali stanovanja, skratka, uredili so vse za dvajset let nazaj, ko tega niso utegnili in imeli so to še dobro plačano s strani države za povrh. Ne sicer 100% a vseeno dobro. Nekateri so priznali, da bi lahko tako "delali" do penzije. Nato so sledili počivavčerji. Veliko držav nam je priznalo, da je bila to izredna poteza, po eni strani so rešili turizem, po drugi pa prvič v zgodovini države, da so od tega imeli kaj tudi navadni državljani. Če pogledamo sosednjo državo, kjer take pomoči ni bilo grozi 65% hotelom in restavracijam zaprtje!! Veliko ljudi je bilo na račun vavčerjev  recimo prvič na morju. Res je, to bomo plačali vsi, ampak, hej, od tega smo imeli vsaj neko korist. Recimo pod šiviljo smo zmetali en kup milijard v banke pa nismo imeli od tega, razen velikih pufov seveda, nič. In prav tako plačujemo za to vsi. Nadalje - goriva. To je bila tudi ena vrsta pomoči gospodarstvu (prevozništvo) in navadnim ljudem. Rekel boš, saj je bila cena nafte na svetovnih trgih rekordno nizka. Tudi to je res. A je bila  tudi že kdaj prej pod prejšnjimi komedijanti a so pridno nabijali trošarino. 

Ko je šla cena nafte močno dol, so trošarine ostale iste ali so šle malenkost dol, ko se je pa nafta podražila so  šle  trošarine močno gor. Tako smo imeli z pomočjo komediantske vlade skoraj vedno najdražje gorivo v Evropi( razen morda Italije, Francije in še kake dobro stoječe države). Nadalje, priprli so (bodo) pipice raznim propadlim umetnikom, opazovalcem ptičev, raziskovalcev votlih debel in podobnim patronom. Tako bodo lahko izpeljali razne projekte (nove ceste in podobno) ki so jih tej zapohanci vedno blokirali in  so projekti stali nerealizirani. Koliko vetrnih elektrarn bi do sedaj že postavili, če se ne bi vedno vtikali ljubitelji slepih ptic. Očitno imamo edini na svetu ptiče, ki so invalidni in se zaletavajo v vetrnice kot po tekočem traku. Nadalje, dali so penzionistom zaslužen dodatek. Prejšnje leve vlade, ki naj bi bile socialno usmerjene, baje,  so pridno zniževala penzije tako, da smo prišli pri moških že na samo 57% od plače. Tako so sedaj skoraj vsi, ki gredo redno v penzijo-socialni problemi. 

Dobili so rekordno pomoč iz Bruslja.... 

Vse to je uspelo vladi v teh težkih časih. To so opravili celo tako dobro, da so v bonitetnih hišah  to opazili in nam takoj dali višjo bonitetno oceno glede na ukrepe in pričakovanja. Prejšnje vlade so imele super pogoje za res kaj narediti, a so se večinoma kregali med sabo in niso sprejeli enega  res pametnega ukrepa. Posledično je komedijant vrgel puško v koruzo ob najbolj neprimernem trenutku, ko je prišel kovid. Še sreča, da je bilo tako. Kdo ve, kaj bi bilo, če bi se še naprej samo vseknjavali v rokave po njegovem priporočilu. Skladišča z zaščitno opremo so bila itak vsa prazna, tako, da so se morali znajti kot so se lahko v danem trenutku. Vsi vemo, da je bila borba za maske in so si takrat države dobesedno kradle avione z zaščitno opremo....naj bo dovolj, ker bo še kdo pomislil, da sem fan od te vlade. 😊

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 16 urami je gregc88 napisal:

hmm pomoje bo v primeru 500 primerov + na dan spet zaprt na obcine...oz dokazvat da gres v sluzbo itd...

men je fajn, priznam.... ne hodim v diskace ..kino... itd... dol mi visi ce vse zaprejo.... da bo le šiht, evri, motor, lep vreme itd :

 

Jaz tudi ne hodim okoli po kaficih ipd, ampak zaprtje občin bi mi bil pa kar udarec. Sploh pozimi , ko hodim kolesariti na morje.

 

Saj marca / aprila ni bilo tako hudo, itak sem po celi Sloveniji po službeni dolžnosti, tako da nisem dobil sindroma ujetosti med 4stene :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 21 minutami je Nejc1986 napisal:

Jaz tudi ne hodim okoli po kaficih ipd, ampak zaprtje občin bi mi bil pa kar udarec. Sploh pozimi , ko hodim kolesariti na morje.

 

 

Takrat sem samo domneval, sedaj, po zadnjih izjavah klovna za notranje zadeve sem prepričan - takratna zapora občin je bila uperjena predvsem proti kolesarjem. 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moje mnenje in moje (nadvse laično in mogoče rahlo naivno ) predvidevanje, kaj nas caka... In ne, ne bom govoril o politiki, saj mi je čisto vseeno kdo mi kaj (one)omogoči , važno mi je kaj na koncu dneva jaz smem in česa ne.

 

V roku 10ih dni se bodo zaprle nenujne zdravstvene in zobozdravstvene storitve. Kar je jeba. Sam sem imel datum za zobarja septembra, preloženo na januar (če bo)... Dobro da me ne boli zob in da sem zdrav (trkam po lesu).

 

Jeba je to, da bo malo morje KONKRETNO bolanih ljudi v roku parih let,ker zdaj ni bilo preventivnih pregledov in jih še nekaj časa ne bo.

 

Da o nasilju za 4imi stenami in poslabšanju psihičnih motenj ne začnem,ampak ok..

 

Jeba je za delovna mesta vseh teh ljudi v zdravstvu ,ki bodo zdaj na čakanju in / ali bodo imeli zmanjšan obseg dela. Jeba je če nerodno stopiš in prideš na vrsto za operacijo xy tednov kasneje. Ta čas pa živiš od bolniške... In recimo da tvoje delo v službi zato ni opravljeno tako kot bi lahko bilo; začaran krog.

 

Gostilne, kafiči, frizerju ipd... Po mojem jih ne bodo šli zapirati,ampak bodo take omejitve, da se marsikomu ne bo splačalo delati za 4x manj strank kot do sedaj. Pa imej najet frizerski salon in 2zaposlena; nebi bil na njihovem mestu...

 

Zapiranje mej; dvomim (in upam).

 

Zelo sem prepričan,da bo cepljenje obvezno  (ko bo cepivo zunaj).

 

Kar pa se tiče vavcerjev; malo pozabljamo,da to ni pomoč državljanom za iti na dopust,ampak pomoč ogroženi panogi , da preživi, s tem da gre povprečen Janez raje na dopust na naše ozemlje, namesto v tujino. 

 

Saj ko sem na dopustu za nočitve plačal par eur taxe je bil fajn filing, ampak zagotovo bomo to vracali več kot 200eur/osebo. Zakaj bi se potem tega pretirano veselil? Edini ki bi s tega lahko veselil, so gostinci. Pa verjamem da bi znali tudi oni marsikaj povedati o tem.

 

Saj na koncu je jasno; morali bi živeti bolj lokalno,biti bolj hvaležni za dobrine, paziti na higieno... Pa ne bomo. Ker smo razvajeni. 

 

In na koncu bomo spet generali (in to tako pametni ) po bitki. Zdaj pa nihče (z mano na čelu) nima neke pametne rešitve...

pred 6 minutami je Mraušk Mčk napisal:

 

Takrat sem samo domneval, sedaj, po zadnjih izjavah klovna za notranje zadeve sem prepričan - takratna zapora občin je bila uperjena predvsem proti kolesarjem. 

Pa to on skrbi za naše zdravje (kolesarje ki kolesarimo vseh 7dni v tednu in ne samo ob petkih), da nas ne zadane fršlok na kolesarskem kufetu nekje v tuji občini.

  • Všeč 2
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 45 minutami je Nejc1986 napisal:

Jaz tudi ne hodim okoli po kaficih ipd, ampak zaprtje občin bi mi bil pa kar udarec. Sploh pozimi , ko hodim kolesariti na morje.

Kako ne hodiš, kaj pa vse tiste tvoje slikice s kavico in pico meseca?

 

Če smo že pri tem a rabimo kafiče, restavracije itd? Glej pri nas recimo so menzo že zaprli (uradno zaradi prenove), vse samopostrežne restavracije po novem bodo tudi morale ustavit delovanje vključno s kioski s prehrano. Naj bi še v trgovine omejili dostop. Torej, kaj zdaj, jaz bom moral delati na delovnem mestu, da je lahko 70% folka spet doma, ampak kot kaže bodo spremenili rek "brez dela ni jela" v rek "več dela, nič jela". Super res - hvala vlada.

  • Všeč 1
  • Haha 2

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 minutami je Boss napisal:

Kako ne hodiš, kaj pa vse tiste tvoje slikice s kavico in pico meseca?

 

Če smo že pri tem a rabimo kafiče, restavracije itd? Glej pri nas recimo so menzo že zaprli (uradno zaradi prenove), vse samopostrežne restavracije po novem bodo tudi morale ustavit delovanje vključno s kioski s prehrano. Naj bi še v trgovine omejili dostop. Torej, kaj zdaj, jaz bom moral delati na delovnem mestu, da je lahko 70% folka spet doma, ampak kot kaže bodo spremenili rek "brez dela ni jela" v rek "več dela, nič jela". Super res - hvala vlada.

Pizze meseca in kave; Verjemi... Če zaprejo kafice in gostilne, se ne bom 5posto sekiral. Najmansji problem se mi je ustaviti na coffe to go na petrolu in pojesti sendvič iz ruzaka. 

 

Mislim,da ni to bil bolj udarec,za ljudi ki po cele dneve pijejo v gostilni in si ne znajo doma narediti kosila.

 

Delam na terenu, 90posto ljudi gre na malico v gostilni. Jaz imam v termo posodici od doma pripravljeno hrano. Ja, grem na kavo,nimam pa se za nekoga, ki hodi po gostilnah . In tisto  1x na mesec ko jem v gostilni... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je Alex napisal:

Sej to je bistvo politike - politikanstvo. Itak vsi dobro vemo, da pošteni in pridni ljudje nikoli ne gredo v politiko.Tako levi kot desni. In potem izbereš manjše zlo. In to je trenutna vlada. Za DeSUS se itak ve, da je kahl vedno šel tja, kjer je veter pihal. In kopica politikantov tudi.

Kaj je naredila trenutna vlada dobrega? Hm.

V prvem valu pandemije je dobro zaprla državo in z kaznimi prepričala ljudi, da so se "morali" držati omejitev. Res smo dobro premagali prvi val in upravičeno to proslavili z preleti naših nato prijateljev. Veliko ljudi je   bilio doma, kopali so  po vrtičkih, pekli ćevape, prebarvali stanovanja, skratka, uredili so vse za dvajset let nazaj, ko tega niso utegnili in imeli so to še dobro plačano s strani države za povrh. Ne sicer 100% a vseeno dobro. Nekateri so priznali, da bi lahko tako "delali" do penzije. Nato so sledili počivavčerji. Veliko držav nam je priznalo, da je bila to izredna poteza, po eni strani so rešili turizem, po drugi pa prvič v zgodovini države, da so od tega imeli kaj tudi navadni državljani. Če pogledamo sosednjo državo, kjer take pomoči ni bilo grozi 65% hotelom in restavracijam zaprtje!! Veliko ljudi je bilo na račun vavčerjev  recimo prvič na morju. Res je, to bomo plačali vsi, ampak, hej, od tega smo imeli vsaj neko korist. Recimo pod šiviljo smo zmetali en kup milijard v banke pa nismo imeli od tega, razen velikih pufov seveda, nič. In prav tako plačujemo za to vsi. Nadalje - goriva. To je bila tudi ena vrsta pomoči gospodarstvu (prevozništvo) in navadnim ljudem. Rekel boš, saj je bila cena nafte na svetovnih trgih rekordno nizka. Tudi to je res. A je bila  tudi že kdaj prej pod prejšnjimi komedijanti a so pridno nabijali trošarino. 

Ko je šla cena nafte močno dol, so trošarine ostale iste ali so šle malenkost dol, ko se je pa nafta podražila so  šle  trošarine močno gor. Tako smo imeli z pomočjo komediantske vlade skoraj vedno najdražje gorivo v Evropi( razen morda Italije, Francije in še kake dobro stoječe države). Nadalje, priprli so (bodo) pipice raznim propadlim umetnikom, opazovalcem ptičev, raziskovalcev votlih debel in podobnim patronom. Tako bodo lahko izpeljali razne projekte (nove ceste in podobno) ki so jih tej zapohanci vedno blokirali in  so projekti stali nerealizirani. Koliko vetrnih elektrarn bi do sedaj že postavili, če se ne bi vedno vtikali ljubitelji slepih ptic. Očitno imamo edini na svetu ptiče, ki so invalidni in se zaletavajo v vetrnice kot po tekočem traku. Nadalje, dali so penzionistom zaslužen dodatek. Prejšnje leve vlade, ki naj bi bile socialno usmerjene, baje,  so pridno zniževala penzije tako, da smo prišli pri moških že na samo 57% od plače. Tako so sedaj skoraj vsi, ki gredo redno v penzijo-socialni problemi. 

Dobili so rekordno pomoč iz Bruslja.... 

Vse to je uspelo vladi v teh težkih časih. To so opravili celo tako dobro, da so v bonitetnih hišah  to opazili in nam takoj dali višjo bonitetno oceno glede na ukrepe in pričakovanja. Prejšnje vlade so imele super pogoje za res kaj narediti, a so se večinoma kregali med sabo in niso sprejeli enega  res pametnega ukrepa. Posledično je komedijant vrgel puško v koruzo ob najbolj neprimernem trenutku, ko je prišel kovid. Še sreča, da je bilo tako. Kdo ve, kaj bi bilo, če bi se še naprej samo vseknjavali v rokave po njegovem priporočilu. Skladišča z zaščitno opremo so bila itak vsa prazna, tako, da so se morali znajti kot so se lahko v danem trenutku. Vsi vemo, da je bila borba za maske in so si takrat države dobesedno kradle avione z zaščitno opremo....naj bo dovolj, ker bo še kdo pomislil, da sem fan od te vlade. 😊

Dragi moj vladni fan, vse kar si tu naštel je na KREDO. Če ne bi naredili takih odločitev kot so jih bi danes bili bistveno manj zakreditirani. 5 milijard EUR v tričetrt leta - mater znajo teli komunajzerji zapravljat in zdaj je konec heca. Denarja ni več, potrošili so ga za populistične ukrepe talanja denarja tistim, ki sploh niso bili prizadeti glede situacije s korono, pozabili pa na tiste, ki so izgubili službe in jih bodo v prihodnje saj statusa čakanje na delo ne bomo mogli več finančno vzdrževati.

 

In ja, da so se eni mastili s skupnim denarjam in doma na kavču filme gledali ter prčkali po stanovanju in vrtovih smo se drugi morali prekleto truditi na delovnem mestu in ne, to ni dobra poteza vlade ampak prekleto kretenska. A je zdaj pri 10x višjih dnevnih okužbah bomo pa lohk na delo hodili al kaj?

 

Zakaj je bilo pomembno krpanje bančne luknje (tudi vzroki zakaj je nastala) in kaj je v tej zgodbi slaba banka je zelo dobro pojasnjeno v tem intervjuju in da se bo večino denarja vrnilo s prodajo terjatev... res pa ne vsega.

65658590_fp-fb.jpg
WWW.RTVSLO.SI

Intervju z Metodom Dragonjo ob 7. obletnici slabe banke.

 

Komedijant je vrgel puško v koruzo mesec dni pred prvim pojavom koronavirusa pri nas, tako da težko zdajle govoriš, da je vrgel zaradi korone. Ja če pa si pristaš zarot in FB teoretiziranja je pa seveda tudi to možno.

 

Še vedno se je pravilno kihnit v rokav in ne v roko, če hočeš preprečevat širjenje z dotikom. Maske gor al pa dol, mi je pa čudno, da po 3/4 leta tega še ne veš.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 23 minutami je NevLado napisal:
9e933ed9b31051d6e865-ziga-turk.jpeg
SIOL.NET

Okužbe podirajo rekorde. Krivi niso samo drugi. Krivi ste tudi vi.

 

Ne vem če temu napisanemu lahko gdo oporeka,če lahko potem nam ni pomoči!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prihaja, prihaja. Po Šempetru sta v karanteni še dva razreda na Franu Erjavcu. Pri nas v bolnici pa so naredili Covid 19 oddelek s 15timi posteljami - in ugotovili, da je premajhen... Če bo šlo tako naprej, bom res kmalu organiziral piknik za vse tiste, ki pravijo, da to ni nič in da se iz vsega skupaj samo dela en velik halo in da to samo Janša hoče uvest diktaturo čez celo Evropo in podobno. Pa piknik bo na petek, da bodo "tisti" kolesarji lažje prišli. Vsak dobi sendvič, sok in poljubček...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

resno???

 

Citat

ki si niste kot Julija Adlešič hoteli odrezati prsta po tem, ko ste z njim pritisnili na tipko dvigala ali na tipke bankomata ali na tipke POS-terminala …

 

Zanimivo, nikjer od naštetega se nisem našel, zato pač ne dovolim, da se zdaj išče kolektivno odgovornost... sploh, kako lepo je odgovornost oblasti zavil v celofan vseobče neodgovornosti. Res? Ko so vlado konec julija in v avgustu opozarjali na sigurnost povečanja okužb v septembru in oktobru, če bo tako servilno se klanjala hrvatom v reševanju njihovega turizma, ni storila nič. Zanimivo, da tudi z besedico ne omeni verske objekte in druženja najbolj ranljivega dela prebivalstva ravno tam. Seveda ne, saj se ne bi rad zameril svojim in velikemu šefu.

 

Ja res ste neodgovorni vsi, ki dihate javni zrak (kurc boljš se zadušit kot pa staknit korono), ker ne skačete s pločnikov na cesto pred in pod avtomobile, ko se vam nekdo bliža, ker ste bohnedaj nekaj prijeli ali pa se celo nekoga nehote dotaknili, ker ste odšli v trgovino po hrano in so bili notri ljudje in prodajalci... res neodgovorno. Ma ja krivi ste vsi, ki se niste zaprli v klet in zabarikadirali vrata in se za pol leta niste čisto osamili. Prekleta banda neodgovorna.

 

Je pa zanimivo, da tako kot so nekateri napadali Potrča in druge kvazi vplivneže, da njihovo mnenje ne šteje nič saj niso epidemijologi ali mikrobiologi... me zanima od kdaj pa je Turk ratal mikrobilog in infektolog? Sej mogoče delam krivico in je vmes res doštudiral ampak močno dvomim.

 

Pa da ne bo narobe razumljeno, nisem eden od tistih, ki pozivam na državljansko nepokorščino in bojkotiranje ukrepov, ampak bi pa rad da se nam nalije čistega vina in da se uvajajo taki ukrepi in na tak način, da ne bodo uperjeni samo proti določenemu sloju prebivalcev, priviligiranci bodo imeli pa cel kup izjem in da ne bom na koncu poslušal izjave v stilu, da na druženju olimpijskega komiteja ni bilo nič narobe in da je edini, ki je naredil napako RTV Slovenija, ker je vse skupaj snemala.

  • Všeč 2
  • Začuden 2

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No bravo, a zdej se bodo pa še norca delali... kakšen švedski način neki smo izvajal. Prvo se bo morala oblast znat obnašat in nobenih izjem tipa "lastniki vikendov in jaht". Pa parlament naj se sestaja preko komunikacijskih kanalov, pa nobenih šlatanj Kurtzev oziroma, nimajo kaj vabit tuje državnike sem al pa sami hodit na izlete k njim. Ko bodo 1x za vzgled bo pa dano pravo sporočilo. Tole zdaj je pa razpuščena banda, ki kar kliče k temu, da jo folk ne upošteva.

 

3d1acfff11eb5ae03786_62469988.jpg?v=d53d
WWW.24UR.COM

Slovenija drvi nazaj v epidemijo, ocenjujejo strokovnjaki. Testiranja so namreč potrdila 411 novih okužb, ob manj kot 3000 odvzetih brisih. V...

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Boss napisal:

resno???

 

 

Zanimivo, nikjer od naštetega se nisem našel, zato pač ne dovolim, da se zdaj išče kolektivno odgovornost... sploh, kako lepo je odgovornost oblasti zavil v celofan vseobče neodgovornosti. Res? Ko so vlado konec julija in v avgustu opozarjali na sigurnost povečanja okužb v septembru in oktobru, če bo tako servilno se klanjala hrvatom v reševanju njihovega turizma, ni storila nič. Zanimivo, da tudi z besedico ne omeni verske objekte in druženja najbolj ranljivega dela prebivalstva ravno tam. Seveda ne, saj se ne bi rad zameril svojim in velikemu šefu.

 

Ja res ste neodgovorni vsi, ki dihate javni zrak (kurc boljš se zadušit kot pa staknit korono), ker ne skačete s pločnikov na cesto pred in pod avtomobile, ko se vam nekdo bliža, ker ste bohnedaj nekaj prijeli ali pa se celo nekoga nehote dotaknili, ker ste odšli v trgovino po hrano in so bili notri ljudje in prodajalci... res neodgovorno. Ma ja krivi ste vsi, ki se niste zaprli v klet in zabarikadirali vrata in se za pol leta niste čisto osamili. Prekleta banda neodgovorna.

 

Je pa zanimivo, da tako kot so nekateri napadali Potrča in druge kvazi vplivneže, da njihovo mnenje ne šteje nič saj niso epidemijologi ali mikrobiologi... me zanima od kdaj pa je Turk ratal mikrobilog in infektolog? Sej mogoče delam krivico in je vmes res doštudiral ampak močno dvomim.

 

Pa da ne bo narobe razumljeno, nisem eden od tistih, ki pozivam na državljansko nepokorščino in bojkotiranje ukrepov, ampak bi pa rad da se nam nalije čistega vina in da se uvajajo taki ukrepi in na tak način, da ne bodo uperjeni samo proti določenemu sloju prebivalcev, priviligiranci bodo imeli pa cel kup izjem in da ne bom na koncu poslušal izjave v stilu, da na druženju olimpijskega komiteja ni bilo nič narobe in da je edini, ki je naredil napako RTV Slovenija, ker je vse skupaj snemala.

Mogoče se ti nisi našel je pa res veliko pacientov, ki se tako obnašajo.Res je zadel bistvo problema, kar stalno tudi sam ponavljam. Kot je napisal lepo, zakaj so morali  mnogi teči v zrče, pa na bicikliranje, pa paciente z FB imeti za vzgled... Pametnemu človeku ne rabiš izrecno prepovedati  in groziti, ta bo sam naredil vse za svoje zdravje in za druge. Ukazati pa moraš raji, ki ne zna nič narediti sama in je navajena, da vse naredijo drugi namesto njih. Sej ni niti čudno, če petdeset let folk ni smel razmišljati s svojo glavo ampak je samo čakal na komando. Prav je, da, se sedaj postavi meje in se ostro nastopi, ker drugače to ne vodi več nikamor. Ja, smo bili lepo disciplinirani marca, smo bili med petimi najuspešnejšimi državami na svetu, kar se tiče korone. Sedaj, ko smo res poskusili bolj po Švedsko, z manj omejitvami, je pa pravi polom. Seveda, razlika je ogromna. Oni na severu to spoštujejo kar se jim reče, pri nas je pa vsak, ki ima pet minut časa za klobasat neumnosti po internetu , bolj pameten kot strokovnjaki virologi. V bistvu celo mislim, da imamo največ kavč strokovnjakov za kovid na svetu. Ko bo zmanjkalo pravih zdravnikov po bolnišnicah zaradi kovida se nam ni za bati, bodo vskočili tej nadomestni. Mislim celo, da bodo zelo uspešni glede na napisano.Sicer ima večina opravljen kvečjemu tečaj za prvo pomoč, a to je že dober začetek. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Alex napisal:

Mogoče se ti nisi našel je pa res veliko pacientov, ki se tako obnašajo.Res je zadel bistvo problema, kar stalno tudi sam ponavljam. Kot je napisal lepo, zakaj so morali  mnogi teči v zrče, pa na bicikliranje, pa paciente z FB imeti za vzgled... Pametnemu človeku ne rabiš izrecno prepovedati  in groziti, ta bo sam naredil vse za svoje zdravje in za druge. Ukazati pa moraš raji, ki ne zna nič narediti sama in je navajena, da vse naredijo drugi namesto njih. Sej ni niti čudno, če petdeset let folk ni smel razmišljati s svojo glavo ampak je samo čakal na komando. Prav je, da, se sedaj postavi meje in se ostro nastopi, ker drugače to ne vodi več nikamor. Ja, smo bili lepo disciplinirani marca, smo bili med petimi najuspešnejšimi državami na svetu, kar se tiče korone. Sedaj, ko smo res poskusili bolj po Švedsko, z manj omejitvami, je pa pravi polom. Seveda, razlika je ogromna. Oni na severu to spoštujejo kar se jim reče, pri nas je pa vsak, ki ima pet minut časa za klobasat neumnosti po internetu , bolj pameten kot strokovnjaki virologi. V bistvu celo mislim, da imamo največ kavč strokovnjakov za kovid na svetu. Ko bo zmanjkalo pravih zdravnikov po bolnišnicah zaradi kovida se nam ni za bati, bodo vskočili tej nadomestni. Mislim celo, da bodo zelo uspešni glede na napisano.Sicer ima večina opravljen kvečjemu tečaj za prvo pomoč, a to je že dober začetek. 

Točno to se je zgodilo in tudi taka je danes situacija,nikoli ni vredu,ne pomladi ne jejeseni.i Enim nikoli ne paše ,še vedno pa ni junaka,da bi povedal kaj je rešitev poleg tega kae že počnemo,večina. Par dni nazaj sem napisal,da bo jeba in sedaj smo tam.

  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Boss napisal:

No bravo, a zdej se bodo pa še norca delali... kakšen švedski način neki smo izvajal. Prvo se bo morala oblast znat obnašat in nobenih izjem tipa "lastniki vikendov in jaht". Pa parlament naj se sestaja preko komunikacijskih kanalov, pa nobenih šlatanj Kurtzev

 

Kako se moški ne morejo upreti šlatanji kurcev meni nejasno.

 

Ukrepi niso bili pisani za politike in njihove strice iz ozadja ki so lastniki jaht in nepremičnin v hrčkolandiji. Ukrepi so bili pisani za rajo. Edino raja je tako lahko kriva da ne delujejo. 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je Mraušk Mčk napisal:

Kako se moški ne morejo upreti šlatanji kurcev meni nejasno.

 

Ukrepi niso bili pisani za politike in njihove strice iz ozadja ki so lastniki jaht in nepremičnin v hrčkolandiji. Ukrepi so bili pisani za rajo. Edino raja je tako lahko kriva da ne delujejo. 

Sorči... V cro ima 110000 Slovencev, napisal sem Slovencev, svoje počitniške  hiške, vikende, prikolice, čolne, jahte, šotore, bungalov, vile, zidanice, sušilnice sadja, spravljalnice orodja...Samo v zadnjih treh letih so pokupili 5500 nepremičnin z povprečno vrednostjo 2000€/kvadratni meter. Se pravi, da nam gre v slo. neverjetno dobro in ni tako hudo, kot nam hočejo levnuhi prikazati. To je, na grobo izračunano, da ima vsaka sedma družina iz slo. kako nepremičnino na Hrvaškem. Po mojem nimamo toliko politikov, še manj pa stricev iz ozadja. Če se te silne raje ne bi pustilo čez, ker očitno brez cro. ne gre, bi bile po mojem mnenju prave, nasilne demonstracije. Verjetno precej bolj resne kot ob svetih petkih teh par sto peciklistov. In to zato, ker bi bili lastniki teh nepremičnin silno užaljeni, da se jim krati njihove pravice.

  • Všeč 1
  • Zmeden 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tisti, ki so na minimalcu, ampak res na minimalcu in ne tako kot nekateri Slo poslovneži, tisti zagotovo nimajo nepremičnin v cro.

Če cifra 110 000 drži, potem je kar 440 000 ljudi za katere ukrepi niso veljali, ker so se lahko zraven šlepajo družinski člani. super če se 1/4 Slovencev ukrepi ne tičejo, kaj sploh jamramo.

Nasilne demonstracije v primeru zaprtja cro meje? Tole pa malenkost pretiravaš Aleks, koliko demonstracij je bilo pa ko so nas zaprli v občine?

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.