Skoči na vsebino

Lučka za nalet?


Priporočeno sporočilo

Parkrat se mi je lučka za nalet oz. samodejno zaviranje (SCBS) prižgala po mokri cesti ponoči. Sedaj se mi je 2x prižgala sredi dneva pri 25°C. Peljal sem po regionalki 90 km/h, zakaj torej lučka "city break"? Na cesti seveda ni bilo ničesar. Je to kakšna napaka, ali...?

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Jaka32 napisal:

Parkrat se mi je lučka za nalet oz. samodejno zaviranje (SCBS) prižgala po mokri cesti ponoči. Sedaj se mi je 2x prižgala sredi dneva pri 25°C. Peljal sem po regionalki 90 km/h, zakaj torej lučka "city break"? Na cesti seveda ni bilo ničesar. Je to kakšna napaka, ali...?

 

 

Ziher mas zapacan senzor 🙂

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je mazdaman napisal:

Ali pa direktno nizko Sonce na senzor

Poslano z mojega SM-G986B z uporabo Tapatalk
 

To bo to. Meni se tudi večkrat pojavi, ko je sonce nizko in verjetno pod točno določenim kotom. Se pa tudi hitro ugasne. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 37 minutami je Janez007 napisal:

@Alex ene stvari imaš dobro naštudirane 👍

 

Nisva pa še končala glede olja v ročnem menjalniku M6 ... praviš, da je drugo (verjetno viskoznejše) olje izboljšalo gladkost prestavljanja. Tukaj me zanima, kako gre iz druge v prvo pri zimskih temperaturah pod lediščem? Če OK, potem se sprašujem, kako da tega ni pogruntala Mazda sama - ali se v glavnem ukvarja samo še z lepoto (barva, oblika,...)? :)

Kar se tiče samega menjalnika. V začetku je meni šlo res težje v peto brzino. Po menjavi olja in ročice menjalnica (dal sem težjo, 260 gramsko namesto originalne, ki ima le 105 g.) se je prestavljanje drastično spremenilo. Tukaj tudi meni ni jasno, zakaj so šli v tako lahko ročko, saj je bila že na mazdah 1. gen. in tudi 2. gen ročka  težka preko 250 g.🤔 Vemo pa, da težja kot je ročka menjalnika, lažje je prestavljanje. V glavnem, odkar sem zamenjal olje v menjalniku je prestavljanje v vse prestave  tekoče, tudi ko je zunaj  zelo mraz.

Zakaj mazda ni dala tega olja v menjalnik? Ker je precej drago in pri masi vozil bi bil to nepotreben strošek za tovarno. Pač dajo noter neko v redu olje, ki pa ni višek tehnologije olj.Saj tudi motorji tovarniško niso prav točno nastavljeni, vsako vozilo posebej, ampak serijsko. Zato pa ti, ko greš na čipiranje(k pravemu mojstru, seveda ) nastavijo motor, da deluje optimalno. In s tem imaš ponavadi tudi manjšo porabo pri večji moči motorja. 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V naslednjih primerih naprej usmerjena kamera ne more pravilno določiti ciljnih
objektov in posamezni sistemi morda ne bodo normalno delovali.
• Vozilo pred vami je nizko.
• Če vozite enako hitro kot vozilo pred vami.
• Ponoči ali pri vožnji skozi tunel so žarometi izklopljeni.
• V naslednjih primerih naprej usmerjena kamera ne more pravilno določiti ciljnih
objektov.
• V zelo slabih vremenskih razmerah kot so dež, megla ali sneg.
• Kadar deluje pralnik vetrobranskega stekla ali kadar v dežju brisalca vetrobranskega
stekla nista vklopljena.
• Na vetrobranskem steklu so led, rosa, sneg, dežne kaplje, umazanija ali tujki, kot so
plastične vrečke.
• Tovornjaki z nizko tovorno površino in vozila izjemno nizkega ali visokega profila.
• Pri vožnji ob stenah brez vzorca (vključno z ograjami in zidovi, ki so vzdolžno
progasti).
• Zadnje luči vozila pred vami niso vklopljene.
• Vozilo je izven dosega svetlobnega snopa žarometov.
• Vozilo ostro zavija, se vzpenja ali spušča po strmem klancu.
• Pri vstopu ali izstopu iz tunela.
• Vozilo je težko naloženo in je zato nagnjeno.
• Sprednjo stran vozila osvetljuje močna luč (zadnja luč ali žarometi vozila pred vami).
• Na vozilu pred vami je več svetlobnih virov.
Med vožnjo
i-ACTIVSENSE

4-206

• Kadar vozilo pred vami ni opremljeno z zadnjimi lučmi ali so zadnje luči ponoči
izklopljene.
• Daljši tovor je pritrjen na strešne nosilce in zastira naprej usmerjeno kamero (FSC).
• Pred vami se dvigajo izpušni plini vozila pred vami, prah, sneg ali vodne pare iz
kanalov ali je v zraku razpršena voda.
• Pri vleki okvarjenega vozila.
• Če so na vozilu nameščene različno obrabljene pnevmatike.
• Vozilo vozi po klancu navzdol ali po cestah s številnimi luknjami.
• Na cesti so luže.
• Okolica je temna, na primer ponoči, zgodaj zvečer ali zjutraj, v predoru ali v parkirni
hiši.
• Svetlost žarometov je zmanjšana ali omejena zaradi umazanije oziroma spremenjene
optične osi.
• Ciljni predmet je v mrtvem kotu naprej usmerejene kamere (FSC).
• Oseba ali predmet skoči na cesto izza vogala ali preseka pot neposredno pred vami.
• Zamenjali ste vozni pas in se približali vozilu pred sabo.
• Ko vozite ekstremno blizu vozila pred sabo.
• Nameščene so snežne verige ali je nameščena nadomestna pnevmatika.
• Vozilo pred vami je posebne oblike. Primer je vozilo, ki vleče bivalnik ali čoln ali
ima na kesonu naloženo nazaj obrnjeno vozilo.
• Če naprej usmerjena kamera (FSC) ne deluje normalno zaradi nasprotne osvetlitve ali
megle, se sistemske funkcije, povezane z naprej usmerjeno kamero (FSC) začasno
prekinejo in zasvetijo naslednje opozorilne lučke. To ni okvara sistema.
• Opozorilna lučka nadzora nezasenčenih luči (HBC) (rumena)
• Opozorilna lučka prilagodljivih žarometov LED (ALH) (rumena)
• Opozorilna lučka sistema za pomoč pri ohranjanju voznega pasu (LAS) in
opozarjanja na zapuščanje voznega pasu (LDWS)
• Opozorilna lučka samodejnega zaviranja/samodejnega zaviranja pri počasni vožnji
(SBS/SCBS) (rumena)
• Če naprej usmerjena kamera (FSC) ne deluje normalno zaradi visokih temperatur, se
sistemske funkcije, povezane z naprej usmerjeno kamero (FSC) začasno prekinejo in
zasvetijo naslednje opozorilne lučke. To ni okvara sistema. Ohladite območje ob naprej
usmerjeni kameri (FSC), na primer z vklopom klimatske naprave.
• Opozorilna lučka nadzora nezasenčenih luči (HBC) (rumena)
• Opozorilna lučka prilagodljivih žarometov LED (ALH) (rumena)
• Opozorilna lučka sistema za pomoč pri ohranjanju voznega pasu (LAS) in
opozarjanja na zapuščanje voznega pasu (LDWS)
• Opozorilna lučka samodejnega zaviranja/samodejnega zaviranja pri počasni vožnji
(SBS/SCBS) (rumena)

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Janez007 napisal:

 

Dolgo let nazaj je serviser (nek "majstore", ki je v našo vas prišel od dol in tipično "znal vse") zamenjal original olje v menjalniku R5 z oljem za Hyundai avte, kao da je lahko le boljše. Od menjave naprej se je avto iz 2.  prestave le s težavo prestavljalo v 1. prestavo.

 

Glede poseganja v programsko opremo za nadzor motorja sam zaenkrat Mazdi zaupam, da je programsko motor nastavila optimalno, bolj optimalno kot to zna lokalni strokovnjak za vse vrste vozil vseh vrst proizvajalcev. :)

Tej majstori so dobri na jeziku. 😉

To ni kar "neko olje" 

ampak verjetno najboljše olje za menjalnike na tržišču.

Kar se pa tiče optimalnosti je pa ponavadi  vse nastavljeno tako, da je čim manj problemov in nekako, da je v nekih tolerancah. 

Iz glasbe ti lahko zagotovim, da ko kupiš lampaški feršterker (ojačevalec po slovensko) je prvo kar moraš narediti to, da zamenjaš komplet vse lampe, ker so noter neke povprečne,ponavadi kitajske. 

In sedaj pride na vrsto zanimiva stvar. Zato, da bi delale lampe pravilno, moraš imeti pravilno naštiman bias. 

To je, koliko voltov "spusti"  v samo lampo. Če je bias prenizko naštiman, se lampa  ne segreje dovolj in zvok je popačen-hladen. Če je bias previsok, se lampa pregreva, sicer sam zvok je super, a je življenjska dobe same Lampe zelo kratka.Tovarne se držijo načela, da je bolje manj in zato nov ojačevalec z originalnimi nastavitvami sicer dela, a je zvok zanič. Je pa res, da bo vse skupaj delalo brez problemov. Druga, naša  varianta izkušenih glasbenikov je, da se bias malo našpona, seveda do razumne meje in odličen zvok je tukaj. Se pravi, da je šele z našo intervencijo prišlo do  optimalne nastavitve. Malo sem zabluzil v glasbene vode a to le toliko, da boš bolje razumel point tovarniških nastavitev. 🤗

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Vse to kar si ti nastel imam jaz zavarovano razlicne kombinacije. Pa ni bilo nikoli problemov z uveljavljanjem. Tudi takrat, ko sem bil sam kriv. No uradno nisem bil .  
    • Ja to pa je res, toča nikomer ne prizanese, pri nas je bila po 30 letih prvič in avto se je v zastonj garaži prav fino imel... 🤗 Jp, 3ka ima pa kasko, ker je noč in dan pod milim nebom  Pa porihtana je že u nulo.... 👌👍😉
    • Sej vsak se sam odloča... ampak tukaj si lahko zelo previden pa pride do spleta okoliščin, kjer nisi kriv pa ne moreš dokazat, da nisi. Potem foušijo je tud težko preprečit, da se ti ne podpiše na lak, kot tudi nerode na parkirišču me. Divje živali tudi niso na vrvicah, še manj pa vremenske neprilike.   Jaz osebno raje dam tistih 500-600€ na leto pa vedno upam, da mi jih ne bo trebu uporabit in sploh nisem slabe volje tudi če plačujem "v prazno". V bistvu sem celo presrečen, da ničesar ni. Ko pa pride toča pa mi tud ni treba bilo odpret denarnice, kar je pa svojevrstno zadovoljstvo.😜
    • Zaskrbljena gospodinja.
    • Verjetno ker je sedan. Karavan bi lazje sel pomoje.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.