Skoči na vsebino

Preverjanje servisne zgodovine


kacnje

Priporočeno sporočilo

Je kdo zaposlen na Mazdinem servisu? Želel bi preveriti servisno zgodovino za potencialni nakup (imam VIN številko) ...
Namestil sem sicer aplikacijo na telefonu in dobil nekaj podatkov, ampak se mi zdi nekako nepopolno. Ker Mazde ne poznam, ne vem, ali je na servisu vidno kaj več?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj v Mazdini apliakciji ni prav veliko. Zabelezeni so samo redni servisi... pa se to je bolj osnovna informacija ... 

 

Tole je recimo od zadnjega servisa moje CX-5 ... 

 

IMG_2650.png.e6ad9303511c07ac75d24ba72d69b424.png  IMG_2651.png.9c230a39b9fb992eb59a06aca8d87263.png IMG_2652.png.8b5c719b09ebdec0565e227a055761a8.png

 

 

Notification_Center.thumb.png.316a459a6b01e5e47467dc2fec2d49c8.png Notification_Center.thumb.png.65ba40cd173096e2cd2d1b361f029876.png

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, za tega je malo čudno. Avto ima 121.00 km.

Imam tri postavke:
- pregled pred predajo vozila
- 20.000 km / 1. leto
- Ni na voljo

Pri tretji točki (Ni na voljo) je sicer vidno podobno kot pri prvi točki (20.000 km). Torej seznam nekih pregledov, kot si zgoraj pri sebi pokazal. Je pa tista tretja točka (Ni na voljo) bila pri 105.000 km. Vmes ni ničesar. To me moti in verjetno avta ne bom vzel, ker ne vem, kaj je bilo vmes.
V avtu sem včeraj na Mazdinem listu videl dopisano še z roko v slovenščini, da je bil pri 119.000 tudi servis olje in filter olja. Ker sem videl samo en del enega lista nisem prepričan, kaj je to pomenilo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lahko, da so bili servisi vmes delani na nepooblascenem servisu, ki ne more vpisati podatkov v DSK ... Predvsem pri kaksnih lizing hisah v Italiji je velikokrat taka praska, da jih servisirajo interno ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Jest napisal:

Lahko, da so bili servisi vmes delani na nepooblascenem servisu, ki ne more vpisati podatkov v DSK ... Predvsem pri kaksnih lizing hisah v Italiji je velikokrat taka praska, da jih servisirajo interno ... 

 

Jaz bi dal roke stran od take nepopolne dokumentacije. Raje poišči avto, ki ima urejeno servisno zgodovino. Prvič je to dobro zate @kacnje, drugič pa za vse bodoče kupce, da se bo nehalo takole mahinirat in uvažat avte brez servisno potrjene zgodovine. Ker tehle prevarantov in manipulatorjev imam počas polhn k*****.

  • Všeč 2
  • Ljubim 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se kar strinjam. Hudič je, ker je izbire dobrih (in seveda za zmeren denar) res svinjsko malo. Ne mislim samo Mazd, gledam še nekaj drugih modelov, ampak je izbira res nična. Ostanejo samo takšni. Žal.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 minutami je kacnje napisal:

Hudič je, ker je izbire dobrih (in seveda za zmeren denar) res svinjsko malo. 

Ta t.i. zmeren denar je lahko potem bistveno višji in dražji nakup,ko pride do kakih neljubih tezav... kot če v štartu odkartaš tisocaka ali dva vec za avto z preverjeno zgodovino, kot so že drugi pisali/predlagali....samo kot hint...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 minutami je Boss napisal:

Vsaj veš da so se servisi delali. Tko pa ti Italijani napišejo čisto tko vse kaj si zmislijo.

Jaz sem kupil avto v Nemčiji, pa so na našem mazda servisu v Kp lahko pogledali zgodovino. Sicer pa, meni to, da je kaj vpisano ali pa ne  na uradnem servisu bolj malo pove o samem vzdrževanju avta. Kaj mi pomaga to, da so dali noter njihovo drago, povprečno olje, če niso zamenjali sami od sebe podložk, očistili sita, očistili kolektorja, zamenjali verige...

Tega večinoma na rednih servisih sploh ne delajo. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je kacnje napisal:

Ja, to sem že slišal. Mogoče se še enkrat oglasim in malo pogledam/povprašam. Čisto možno, to je menda kar pogosto.

Jaz bi avto vzel, če ti je všeč. 

Pa iz prve greš k kakemu dobremu mehaniku, ki ti bo zamenjal bakrene podložke in očistil korito, lahko daš očistili tudi dpf filter(, 280€) ali vodno čiščenje(180€), očistiš maf senzor, daš noter dobro olje in narediš redni servis. In imaš mir, ker veš, da si to postoril. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Alex napisal:

Jaz bi avto vzel, če ti je všeč. 

Pa iz prve greš k kakemu dobremu mehaniku, ki ti bo zamenjal bakrene podložke in očistil korito, lahko daš očistili tudi dpf filter(, 280€) ali vodno čiščenje(180€), očistiš maf senzor, daš noter dobro olje in narediš redni servis. In imaš mir, ker veš, da si to postoril. 

To je recimo da ok, ampak moraš potem v štartu dati/računati še takoj na cca.500-1.000eur preventive?!?, da si potem miren....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Boss napisal:

Ja kako boš pa vedel a so bili zaribani ojnični ležaji, ker se ni delalo pravilnih servisov?

Tudi, če delaš servise na privat servisu imaš nekje vpisane te servise. Jaz jih imam. Kaj ti pomaga, če so bili delani servisi na uradnem servisu, če se je zamenjavalo olje na vsakih 20Kkm.Pri dizel motorjih je to skoraj zločin. 😬

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 23 minutami je sportman333 napisal:

To je recimo da ok, ampak moraš potem v štartu dati/računati še takoj na cca.500-1.000eur preventive?!?, da si potem miren....

Zakaj toliko? Mislim, da z lahkoto prideš skozi z pol te cene... Samo izogibaj se v velikem loku uradnem servisu. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 16 urami je Alex napisal:

Zakaj toliko? Mislim, da z lahkoto prideš skozi z pol te cene... Samo izogibaj se v velikem loku uradnem servisu. 😉

Tale izjava pa je izrečena bolj z lahkoto kot dosežena "pol cene" .😁

 

Imam občutek, da je cena pri nekaterih daleč na prvem mestu, šele potem kakovost storitve. Imam tudi občutek, da ti isti "kvazi strokovnjaki" na koncu plačajo celo več, ker mnogo stvari menjajo na pamet, prezgodaj, po nepotrebnem. 🙃

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 21 urami je Boss napisal:

 

Jaz bi dal roke stran od take nepopolne dokumentacije. Raje poišči avto, ki ima urejeno servisno zgodovino. Prvič je to dobro zate @kacnje, drugič pa za vse bodoče kupce, da se bo nehalo takole mahinirat in uvažat avte brez servisno potrjene zgodovine. Ker tehle prevarantov in manipulatorjev imam počas polhn k*****.

 

Pri moji od mojega lastništva dalje tut nebo popolne dokumentacije, bo vse ročno vnešeno, pa še ne pomeni, da servisi nebojo redno delani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Janez007 napisal:

Tale izjava pa je izrečena bolj z lahkoto kot dosežena "pol cene" .😁

 

Imam občutek, da je cena pri nekaterih daleč na prvem mestu, šele potem kakovost storitve. Imam tudi občutek, da ti isti "kvazi strokovnjaki" na koncu plačajo celo več, ker mnogo stvari menjajo na pamet, prezgodaj, po nepotrebnem. 🙃

Mislim, da je eden izmed njih tudi Janez Bond. Ali se motim? 🤣

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Deeyan napisal:

 

Pri moji od mojega lastništva dalje tut nebo popolne dokumentacije, bo vse ročno vnešeno, pa še ne pomeni, da servisi nebojo redno delani

Itak, verjetno še boljši kot na uradnih servisih. Tebi bo servis verjetno delal izkušeni mehanik ne pa nek priučeni vajenec. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 55 minutami je Alex napisal:

Itak, verjetno še boljši kot na uradnih servisih. Tebi bo servis verjetno delal izkušeni mehanik ne pa nek priučeni vajenec. 

 

Če je kej takega za kar se rabi dvigalo sigurno, ostalo pa sam, pa točno vem kaj je narjeno

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Deeyan napisal:

 

Pri moji od mojega lastništva dalje tut nebo popolne dokumentacije, bo vse ročno vnešeno, pa še ne pomeni, da servisi nebojo redno delani

Ja ampak ta nima vpisanih niti servisov za čas garancije. Vsaj to bi pa vseeno pričakoval. Vem da ni nujno ampak, en sprintan listek, ki ga dajejo v Italiji mi pač ne zagotavlja, da je bil avto dejansko res poservisiran. Sploh, ker jim je vseeno, saj grejo taki avti po treh letih v nadaljno prodajo in jim je res vseeno kako je servisiran. Pol pa ljudje kupijo in se čudijo koliko težav je lahko z Mazdo in tukaj na forumu pol razglabljamo a so Mazde slabe.

 

Tudi člani tukaj so se že nasmolili in kupili take mačke v žaklju tako, da to je bistveno vprašanje. Skoraj bolje je kupit avto od nekoga, ki ga je mislil voziti dlje časa in bil z mislijo v tem, da avto mora biti redno dobro servisiran. Kar pa žal pri rabljenemu nikoli ne veš in je vedno loterija.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.