Skoči na vsebino

Kaj vse je bilo že treba zamenjati pri moji Mazdi - konkretno


Priporočeno sporočilo

pod garancijo bi ti mogu servis kjerkoli po evropi menjat stvari pa ne glede na to kje je bil avto prvič registriran!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 32 minutami je Alex napisal:

To, da ti nočejo menjati ne drži vode. 

Meni so v garanciji zamenjali motorčka ogledal, pa je tudi uvožena iz Nemčije. 

Garancija velja (3leta v Nemčiji) pet let drugje za celotno območje EU. Že pri prvi 6-ki, ki je bila uvožena iz Italije so mi vse uredili v garancijskem roku pri nas. Tako, da jaz bi vztrajal s tem do konca. Ali pa zamenjaj uradni servis-pojdi na drugega. Včasih si vodje servisov vzamejo vodenje le-teh  malo po "kavbojsko", po domače in kakor se njim zdi, da je prav. 

 

Tako kot je povedal @SpEkTr... Avto ima 3 leta garancije IN ne 5. Po celi EU. Ostali 2 leti sta jamstvo. Torej 3 leta garancije + 2 leti jamstva. Ker gre za uvoz se jamstvo ne prenese na slo pravila in zato je potrebna odobritev s strani deležnikov gor. In če rečejo oni ne je to za njih ne. Če pa imaš slo mazdo pa to požegna slo dobavitelj.

 

Ta šmoren je isti kot z homologacijo aftermarket pnevmatik. Slišiš 10 različnih verzij ampak tisti ki je pa to zares počel pa edini ve kakšno je dejansko pravilo. In glede garancije je tako kot sem napisal.

pred 3 minutami je Deeyan napisal:

pod garancijo bi ti mogu servis kjerkoli po evropi menjat stvari pa ne glede na to kje je bil avto prvič registriran!

Tako, imaš prav. Žal pa ima Mazda v EU samo 3 leta garancije, ostali 2 so jamstvo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je NevLado napisal:

Tako kot je povedal @SpEkTr... Avto ima 3 leta garancije IN ne 5. Po celi EU. Ostali 2 leti sta jamstvo. Torej 3 leta garancije + 2 leti jamstva. Ker gre za uvoz se jamstvo ne prenese na slo pravila in zato je potrebna odobritev s strani deležnikov gor. In če rečejo oni ne je to za njih ne. Če pa imaš slo mazdo pa to požegna slo dobavitelj.

 

Ta šmoren je isti kot z homologacijo aftermarket pnevmatik. Slišiš 10 različnih verzij ampak tisti ki je pa to zares počel pa edini ve kakšno je dejansko pravilo. In glede garancije je tako kot sem napisal.

 

sam a ni tak, da bi mogu proizvajalec po vsej evropski uniji zagotavljat enako garancijo?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede garancije... Jaz predno sem ga uvozil sem postavil to vprašanje na MMS. Odgovor je bil sledeč. Avto v nemčiji ima 3 leta garancije in toliko se jo upošteva tudi pri novem lastniku, ne glede na to, da je pri nas 5 let. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je Liuch napisal:

Glede garancije... Jaz predno sem ga uvozil sem postavil to vprašanje na MMS. Odgovor je bil sledeč. Avto v nemčiji ima 3 leta garancije in toliko se jo upošteva tudi pri novem lastniku, ne glede na to, da je pri nas 5 let. 

V Nemčiji lahko dodatno dokupiš dve leti garancije. Takrat velja pet letna garancija in ne več 3+ 2 leti jamstva. 

Tudi meni so to opcijo ponujali, ker sem kupil mojo mazdo na uradnem servisu mazda v Leverkusnu. To lahko storiš, dokler je avto v garanciji (v dobi treh let). In takrat velja pet letna garancija po vsej EU. 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Alex Drži. Vendar meni kot tujcu niso hoteli prodati dodatni dve leti, pa sem isto prek mazda hiše nabavljal. Bi se pa upoštevala, če bi pred tem podaljšal prejšnji lastnik. Očitno so pravila spremenili. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 minutami je Liuch napisal:

@Alex Drži. Vendar meni kot tujcu niso hoteli prodati dodatni dve leti, pa sem isto prek mazda hiše nabavljal. Bi se pa upoštevala, če bi pred tem podaljšal prejšnji lastnik. Očitno so pravila spremenili. 

Možno je, da, sedaj za tujce te opcije ni več. Mislim, da je bilo doplačilo nekje 350€. Še vedno dobivam sporočila in razne akcije iz nemčije. Sedaj imajo po novem vse Mazde   garancijo proizvajalca 6 let ali 150.000 km, kar nastopi prej. 

Kako je pri nas po novem ne vem. 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 50 minutami je SpEkTr napisal:

Hja, jaz tudi nisem moral podaljšat garancije, ker je bil avto pripeljan iz Nemčije. Pol pa razumi..

Seveda, ker je garancija samo 3 leta, ostalo naprej je pa jamstvo. Se umikam iz debate, vi se pa še naprej pogovarjajte o garanciji :lol:

  • Všeč 1
  • Haha 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja pri prejšnji sem to lahko naredil, ker je bila 'Slovenska', čeprav neke logike mi tukaj ni. Če je avto vseskozi servisiran na uradnem servisu, ma da podaljšajo. Itak pa plačaš za to, ni nekaj kar bi do bil zaston :) 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 19 minutami je SpEkTr napisal:

Ja pri prejšnji sem to lahko naredil, ker je bila 'Slovenska', čeprav neke logike mi tukaj ni. Če je avto vseskozi servisiran na uradnem servisu, ma da podaljšajo. Itak pa plačaš za to, ni nekaj kar bi do bil zaston :) 

Saj pravim, da si vsak trgovec po svoje to garancijo razlaga. Seveda vedno v škodo kupca, se razume. 😊 

Sicer pa, če bi se meni pričel lupit ta kao  "usnjen" volan, bi ga dal preobleči enemu mojstru tu na obali. Tip naredi tako dober izdelek (pravo usnje v kombinaciji z  luknjičastim usnjem in šivi v barvi, ki si jo izbereš) da je stvar lepa, za videti, kvalitetna pa tudi na otip je čisto nekaj drugega kot ta naša plastika na volanih. 😊

Ravno sedaj preoblači na kolegovem bmw-ju olupljen volan (letnik 2018, ja tudi pri bmw-ju imajo enak problem z lupljenjem), pa me zanima, kakšna bo cena. 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Alex napisal:

Saj pravim, da si vsak trgovec po svoje to garancijo razlaga. Seveda vedno v škodo kupca, se razume. 😊 

Sicer pa, če bi se meni pričel lupit ta kao  "usnjen" volan, bi ga dal preobleči enemu mojstru tu na obali. Tip naredi tako dober izdelek (pravo usnje v kombinaciji z  luknjičastim usnjem in šivi v barvi, ki si jo izbereš) da je stvar lepa, za videti, kvalitetna pa tudi na otip je čisto nekaj drugega kot ta naša plastika na volanih. 😊

Ravno sedaj preoblači na kolegovem bmw-ju olupljen volan (letnik 2018, ja tudi pri bmw-ju imajo enak problem z lupljenjem), pa me zanima, kakšna bo cena. 

Glede garancije ni tako kot praviš, ampak je toliko muzike, kolikor plačaš. Recimo v Nemčiji si za Mazdo 6 leta 2018 dobil 3-letno garancijo, ob doplačilu 640 € (CarGarantie) pa si lahko dokupil dodatni 2 leti, ki jo priznajo tudi pri nas. 😊

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 27 minutami je Janez007 napisal:

Glede garancije ni tako kot praviš, ampak je toliko muzike, kolikor plačaš. Recimo v Nemčiji si za Mazdo 6 leta 2018 dobil 3-letno garancijo, ob doplačilu 640 € (CarGarantie) pa si lahko dokupil dodatni 2 leti, ki jo priznajo tudi pri nas. 😊

Ni tako kot ti praviš. Meni so dodatno garancijo 2leti ponudili za 350 €. 

Pa še to se mi je zdelo too much in je nisem vzel. Itak je ne bi koristil, kot se je izkazalo do sedaj. Pa še to je vprašanje, koliko bi si z tema dvema letoma sploh lahko pomagal. Kajti z uradnimi mazda servisi nimam dobrega mnenja. 

Sicer je pa sedaj v Nemčiji za vse mazde (brez doplačila) šest letna garancija. 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 26 minutami je Alex napisal:

Ni tako kot ti praviš. Meni so dodatno garancijo 2leti ponudili za 350 €. 

Pa še to se mi je zdelo too much in je nisem vzel. Itak je ne bi koristil, kot se je izkazalo do sedaj. Pa še to je vprašanje, koliko bi si z tema dvema letoma sploh lahko pomagal. Kajti z uradnimi mazda servisi nimam dobrega mnenja. 

Sicer je pa sedaj v Nemčiji za vse mazde (brez doplačila) šest letna garancija. 

Lahko da kakšen evro gor, dol, spet odvisno, kakšna garancija, v Belgiji 2018:

 

Screenshot 2022-06-07 18.04.59.png

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 18 urami je Janez007 napisal:

Glede garancije ni tako kot praviš, ampak je toliko muzike, kolikor plačaš. Recimo v Nemčiji si za Mazdo 6 leta 2018 dobil 3-letno garancijo, ob doplačilu 640 € (CarGarantie) pa si lahko dokupil dodatni 2 leti, ki jo priznajo tudi pri nas. 😊

https://www.cargarantie.com/si/partner/modeli-jamstev-cargarantie/

 

DODATNI 2 LETI JAMSTVA IN NE GARANCIJEEEE :vskalo:

 

image.png

Popravljeno od NevLado
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 41 minutami je NevLado napisal:

https://www.cargarantie.com/si/partner/modeli-jamstev-cargarantie/

 

DODATNI 2 LETI JAMSTVA IN NE GARANCIJEEEE :vskalo:

 

image.png

Sem par tednov nazaj kupil rabljeno 3ko 2018 uvoz iz Nemčije in imam samo jamstvo. Avto kupljen pri pooblaščenem servisu

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je TBA napisal:

Sem par tednov nazaj kupil rabljeno 3ko 2018 uvoz iz Nemčije in imam samo jamstvo. Avto kupljen pri pooblaščenem servisu


Ja ja, sam more zdej še 5 ljudi kot midva pridt v temo to povedat predno bodo ostali dojeli. :lol:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je SpEkTr napisal:

No , meni tudi cargarantie niso hoteli ker je bil avto uvožen iz Nemčije. No zdej je že mimo tko da mi je vseeno in sem prišparal 500eur :D

Jaz imam cargarantie ker so mi ga kupili v nemčiji - pooblaščenec kjer sem uvozil avto. Ampak so zavrnli menjavo volana tko da se loh obračam okol kolikor hočem.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.