Skoči na vsebino

Poraba goriva CX-5


LadoK

Priporočeno sporočilo

Jaz bi rekel odvisno od razdalji in načina vožnje. Jaz imam 184 KM in imam povprečje 7,6 je pa odvisno če delam razdaljo daljšo od 50 KM po AC ali regionalni lahko poraba pade tudi na 6 ali manj. 
 

standardna vožnja v službo je pa tako

30 KM AC pri hitrosti 130 in 14 KM mesta poraba 7,8

Pri ac hitrosti 140 pride poraba 8,2

pri AC hitrosti 150 pa je poraba 8,9

 

na morje z kovčkom na strehi in kolesi zadaj pa hitrost 130 je bila poraba 9,8

  • Všeč 3
  • Zmeden 1

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

tukaj se pa potem vidi kako novinarji "nabijajo" -> Poraba po ECE, mešan cikel:    5,5l/100km

AVTO-MAGAZIN.METROPOLITAN.SI

Mazda CX-5 spada med tiste avtomobile, ki so v razred priljubljenih 'crossoverjev' vstopili precej pozno. In to je pravzaprav ena od njegovih prednosti.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po moje je odvisno kako dolgo se voziš v enem kosu. Ko je menjalnik dovolj segret da fiksira hidravlično sklopko in potem poraba pada

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 30. 6. 2022 ob 5:43 je Alex napisal:

... in en kup problemov zaradi ekologije.(dpf,kolektor,egr...)

Ja, pa za poplave v Sahari, sušo v Amazoniji in izpad javne razsvetljave v Timbuktu je tudi kriv dizel, a ne?

 

Pri naši hiši sta dve Mazdi. Mazda 5 ima preko 330.000 km, DPF enkrat zamenjan, EGR dvakrat čiščen. Mazda BT-50 ima nov kolektor, ker sem nasedel in starega poškodoval. In zahvaljujoč temu, da imam dva dizelaša, še nisem bankrotiral. Ravno danes je petka prevozila od Splita domov s porabo 5,2 litra na 100 km - za avto s 330.000 pregon... ... ... Se pravi prevoženimi kilometri niti ni slabo. BTjka pa je na isti relaciji vlekla še okoli 1300 kg težko počitniško prikolico. Kljub vzponom na Velebit in od Bosiljevega proti Rijeki hitrost ni padla pod 100 km/h, poraba pa ni presegla 12,68 litra na 100 km. In to v opoldanski pripeki pri okoli 35 stopinjah Celzija in s prižgano klimo - in brez pregrevanja motorja! Zdaj mi pa pokažite bencinarja (lahko tudi hibrida), ki bi s tako porabo zvlekel 1300 kg težko prikolico čez Velebit! Da vas vidim, dizlomrzneže! Lahko na pomoč pokličete tudi zaplinjence, pa da vidimo! In če me boste prav sprovocirali, bom jaz pripravil naslednji "poraba-izziv", če bo kdo od dizlomrznežev mel... ... ... Se pravi "prašnike"...

 

Torej, LadoK, določene objave je potrebno jemati z določeno rezervo...

  • Všeč 1
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.