Skoči na vsebino

Mazda CX-30

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano (urejeno)

Tale je Smart Edition - ima 1 konj več.😁

 

Upam, da bodo naredili tudi kakšno brutalno verzijo, kot je bila Mazda3 v GT sport.

 

Popravljeno od etcho
  • Všeč 1
  • Haha 2
Napisano

CX-30 / Mazda 3 z novim baby dinotom, "švabsko" blebetanje za vse ki razumete ... Mogoče bi lahko tudi Mazda Slovenija kaj posnela v naši slovanski različici (da bi še kaj pametnega ukrenili poleg Mazda baby skodelic 😁...).

 

 

Napisano

Včeraj sem v enem YT video zasledil CX-30 z 2,5L in 277 PS. Je to morda napaka, ali to res obstaja v USA...?

Če je res na voljo takšen motor, kakšen vzdevek ima potem? 😁

Baby dino ni, dino prav tako ne (ta ima 191 PS), morda king dino... 🤣

Napisano
pred 25 minutami je GregorV napisal:

Včeraj sem v enem YT video zasledil CX-30 z 2,5L in 277 PS. Je to morda napaka, ali to res obstaja v USA...?

Če je res na voljo takšen motor, kakšen vzdevek ima potem? 😁

Baby dino ni, dino prav tako ne (ta ima 191 PS), morda king dino... 🤣

Ja, lahko bi bil.... 🤗😉

Napisano (urejeno)
Pred eno uro je GregorV napisal:

kakšen vzdevek ima potem?

Dino T-Rex.

Popravljeno od etcho
Napisano
Pred eno uro je GregorV napisal:

Včeraj sem v enem YT video zasledil CX-30 z 2,5L in 277 PS. Je to morda napaka, ali to res obstaja v USA...?

Če je res na voljo takšen motor, kakšen vzdevek ima potem? 😁

Baby dino ni, dino prav tako ne (ta ima 191 PS), morda king dino... 🤣

 

 

Ameriska CX-30 2.5 TURBO ima menda 250 KS ... >> https://www.mazdausa.com/shopping-tools/build-and-price#/25C30

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano (urejeno)
pred 10 urami je GregorV napisal:

Včeraj sem v enem YT video zasledil CX-30 z 2,5L in 277 PS. Je to morda napaka, ali to res obstaja v USA...?

Če je res na voljo takšen motor, kakšen vzdevek ima potem? 😁

Baby dino ni, dino prav tako ne (ta ima 191 PS), morda king dino... 🤣

 

Verjetno je napaka ali kaki izvenserijski ali pa je bil mišljen ameriški model carbon turbo z 250 HP (horse power).

 

Pa upoštevati je treba razliko med ameriškimi in evropskimi enotami. Generalno v Evropi uporabljamo mednarodne metrične enote SI, pametni američani/britanci pa še vedno vlečejo par sto let stare anglosaške enote, idio..😡.

Če smo pri moči avtomobilov:

V Evropi je stara enota 1 PS (iz nemščine Pferde staerke, v slovenščini eni pišejo KM kot konjska moč, to je enako) in znaša 1 PS=735,499 W.

V Ameriki pa je enota 1 HP (horse power iz anglosaščine) in znaša 1 HP=745,7 W.

Če preračunamo je potem ameriških 250 HP enako 186,425 kW zaokrožimo na 186 kW oziroma v Evropi bi to bilo ca. 253 PS.

 

Se pravi naš baby dino ima 103 kW ali starih evropskih ca. 140 PS (G140) ali ameriških 138 HP (ameriški baby dino G138, američani imajo manjše 😁).

Ameriški z 250 HP, kar je ca. 186 kW, pa bi bil pri nas ca. 253 PS (G253). 

Če bi prišlo do bitke med baby dinotom G140 in monster dinotom G253, ni nujno da bi monster zmagal, mogoče je baby bolj pameten ...  :lol:

 

Popravljeno od GoB
  • Všeč 1
  • Haha 3
Napisano
pred 53 minutami je GoB napisal:

 

Verjetno je napaka ali kaki izvenserijski ali pa je bil mišljen ameriški model carbon turbo z 250 HS (horse power).

 

Pa upoštevati je treba razliko med ameriškimi in evropskimi enotami. Generalno v Evropi uporabljamo mednarodne metrične enote SI, pametni američani/britanci pa še vedno vlečejo par sto let stare anglosaške enote, idio..😡.

Če smo pri moči avtomobilov:

V Evropi je stara enota 1 PS (iz nemščine Pferde staerke, v slovenščini eni pišejo KM kot konjska moč, to je enako) in znaša 1 PS=735,499 W.

V Ameriki pa je enota 1 HS (horse power iz anglosaščine) in znaša 1 HS=745,7 W.

Če preračunamo je potem ameriških 250 HS enako 186,425 kW zaokrožimo na 186 kW oziroma v Evropi bi to bilo ca. 253 PS.

 

Se pravi naš baby dino ima 103 kW ali starih evropskih ca. 140 PS (G140) ali ameriških 138 HS (ameriški baby dino G138, američani imajo manjše 😁).

Ameriški z 250 HS, kar je ca. 186 kW, pa bi bil pri nas ca. 253 PS (G253). 

Če bi prišlo do bitke med baby dinotom G140 in monster dinotom G253, ni nujno da bi monster zmagal, mogoče je baby bolj pameten ...  :lol:

 

Bolj eko pa res..... 🤗😉

  • Všeč 1
  • Haha 1
Napisano
pred 29 minutami je Bini napisal:

Bolj eko pa res..... 🤗😉

Še preveč. 😄

 

 

Napisano
Pred eno uro je GoB napisal:

V Evropi je stara enota 1 PS (iz nemščine Pferde staerke, v slovenščini eni pišejo KM kot konjska moč, to je enako) in znaša 1 PS=735,499 W.

V Ameriki pa je enota 1 HS (horse power iz anglosaščine) in znaša 1 HS=745,7 W.

Ameri majo mustange, pa je en konj tam bolj močen kot pri nas.

Napisano
Pravkar je godlike napisal:

Ameri majo mustange, pa je en konj tam bolj močen kot pri nas.

Pri nas pa ponije, zato je baby dino tako podhranjen. 

  • Všeč 1
  • Haha 3

 

 

Napisano
pred 1 uro je godlike napisal:

Ameri majo mustange, pa je en konj tam bolj močen kot pri nas.

Ko danes pogledaš tja čez lužo vidiš bolj kot ne same "osle"..... :zvizga:

  • Všeč 2
  • Haha 2
Napisano

Vsak dan nekaj novega. 

 

Danes se mi je prvič pokazala ura, pa ne vem kaj sem naredil.

Morda kdo ve, kako se to aktivira?

 

Dodatno.

Ali se lahko ura prikaže, tudi če je inforaiment izklopljen?

 

IMG20250409171752.jpg

Napisano

Jaz te ure običajno nimam, lahko imaš tudi analogno. Poglej malo v menu, tam vse piše..... 👍

Napisano
pred 10 urami je GregorV napisal:

Vsak dan nekaj novega. 

 

Danes se mi je prvič pokazala ura, pa ne vem kaj sem naredil.

Morda kdo ve, kako se to aktivira?

 

Dodatno.

Ali se lahko ura prikaže, tudi če je inforaiment izklopljen?

 

 

 

Par kratkih nasvetov, link, mislim da kar iščeš je pod 2 tipp. Drugače pa verjetno večina to že pozna...😀

 

 

  • Všeč 2
  • Ljubim 1
Napisano
pred 1 uro je GoB napisal:

 

Par kratkih nasvetov, link, mislim da kar iščeš je pod 2 tipp. Drugače pa verjetno večina to že pozna...😀

 

 

 

hvala, preverim doma -> zvečer.

 

ja, ta nemec ima veliko uporabnih YT filmov

se bom naročil na kanal

 

LP

 

Napisano
dne 9. 4. 2025 ob 14:31 je GregorV napisal:

Žal tega YT filma več ne najdem v zgodovini ogledov.

Morda je bil umaknjen, so dinota pokopali. 😀

 

Našel video:

 

 

 

 

aaaaa.png

Napisano
pred 1 uro je GregorV napisal:

 

Našel video:

 

aaaaa.png

To je sigurno napačno napisano, mogoče je kdo polpismen (nič zlonamernega, samo asociacija ob ogledu in barvah 😁), ali pa se motim...

Po uradnih podatkih ima 2,5l turbo moč 250 HP (horse-power, smo spet pri mustangih) in navor 320 lb-ft. Ne verjamem, da je še kakšen drugi motor.

Napisano
pred 5 urami je GoB napisal:

To je sigurno napačno napisano, mogoče je kdo polpismen (nič zlonamernega, samo asociacija ob ogledu in barvah 😁), ali pa se motim...

Po uradnih podatkih ima 2,5l turbo moč 250 HP (horse-power, smo spet pri mustangih) in navor 320 lb-ft. Ne verjamem, da je še kakšen drugi motor.

To pa je navor kot se šika. 👍

 

 

Napisano
pred 2 urama je Alex napisal:

To pa je navor kot se šika. 👍

Navor 320 lb-ft = 320 pound (funt, libre)-foot = ca. 434 Nm, to je res pravi monster za baby dinota :whatever:

  • Všeč 1
  • Haha 2
  • Ljubim 2
Napisano
pred 59 minutami je GoB napisal:

Navor 320 lb-ft = 320 pound (funt, libre)-foot = ca. 434 Nm, to je res pravi monster za baby dinota :whatever:

To je, kot praviš pravi monster, ali kot bi rekel Etcho - T-REX. 🦖

  • Všeč 4
  • Haha 2

 

 

Napisano

Hrapava površina na vrhu armaturke zelo privlači prah in z roko ga je težko počistiti.

Tudi z micofiber krpico ne gre vredu, ker mi pušča sledi. Imam bolj slabo, starejšega datuma.

 

Verjetno bo tudi bolje, ko bom namazal z sredstvom za plastiko.

 

Kaj vi uporabljate za čiščenje, odstranjevanje prahu? Microfiber krpo...?

 

Hvala

 

LP

 

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Ta je performance serija. Niso imeli druge za zamenjat. Sem vrgel nazaj v avto in naročil dve nove baterije na netu🤣 Še vedno lahko vse skupaj dam na bolho.
    • Ni vse v ekranu, avto je super.... 
    • Kaj smo se naučili iz ameriških filmov: 1. Kašelj je vedno znak smrtonosne bolezni. 2. Detektiv lahko reši primer samo, če je suspendiran. 3. Moški ne bo nikoli kazal znakov bolečin, tudi ko sprejema najokrutnejše udarce, vendar se bo tresel, ko mu bo kakšna ženska čistila rano. 4. Ena vžigalica je dovolj za osvetlitev sobe, ne glede na njeno velikost. 5. Vsako ključavnico je mogoče odpreti s kreditno kartico ali sponko, razen v primeru, ko gre za vrata, ki vodijo v gorečo stavbo, v kateri je dojenček. 6. Kuhinje nimajo luči, dovolj je, da odpreš vrata hladilnika. 7. Mama vsako jutro pripravi jajca s slanino in kolačke za svojega moža in otroke ne glede na to, da le ti praktično nikoli nimajo časa, da zajtrk pojejo. 8. Avtomobili, ki so udeleženi v prometni nesreči, bodo skoraj vedno eksplodirali. 9. Pošteni in marljivi policisti so ustreljeni tri dni pred penzijo. 10. Šef policije bo vedno suspendiral svojega najboljšega detektiva ali mu dal 48 ur, da reši primer. 11. Ventilacijski sistem zgradbe je vedno najboljši kraj za skritje. Nihče nikoli ne bo pomisli, da bi vas tam iskal. Poleg tega boste lahko prišli do katerega koli prostora v objektu. 12. Ko plačujete za taksi, vam nikoli ni potrebno pogledati v denarnico, samo odprite jo, naključno zgrabite šop bankovcev in jih dajte taksistu. To bo namreč vedno točen znesek. 13. Ko boste želeli napolniti orožje, boste vedno imeli dovolj streliva, tudi če je predhodno niste vzeli s seboj. 14. Če vidite veliko stekla, pričakujte, da bo v kratkem nekdo priletel skozi. 15. Vedno je mogoče parkirati točno izpred stavbe, v katero ste namenjeni, četudi je ta v samem središču večmilijonskega mesta.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.