Skoči na vsebino

Dopust tako ali drugače

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano

Tud rent-a-car zmenjen...spet pri istem-Dimitrisrentals...za 10 dni (14.07-23.07) z polnim zavarovanjem za čist novo Fabio 45€/dan

Pripeljejo do hotela,k smo tokrat čist na drugem koncu Kosa v Tigaki-ju....in nič predplačila...vsa čast Dimitrisu👍-dober deal😃...

Napisano
dne 21. 1. 2024 ob 12:17 je skritikrt napisal:

Vplačal Grcijo za letni dopust...spet na Kos,samo v drug hotel😃...sedaj je tapravi čas,k bo šlo samo še gor.

Kako imajo že slogan na jumbo plakatih, iznajdljivi izkoristijo dobro priložnost....first minute pa to 😆

 

Screenshot 2024-02-02 at 17.34.03.png

 

 

Napisano (urejeno)
pred 1 uro je MazdaBoy napisal:

Kako imajo že slogan na jumbo plakatih, iznajdljivi izkoristijo dobro priložnost....first minute pa to 😆

 

Screenshot 2024-02-02 at 17.34.03.png

Nisem vzel paketa pr Palmi...na Pocitnice.si👍 

Drugače pa je res,je na agencijah pravilo,da "last minute" nikoli ne sme biti ugodnejsi kot "ultra first minute"...tega marsikdo ne ve!

Torej kdor hoče ugodni paket se zgodaj pomuja.

Pa še en nasvet-pri online ponudnikih se ponudbe dnevno spreminjajo...jaz bi po domače rekel "lovijo ribice"...in ko dajo ven eno dobro ponudbo,takoj vidijo po odzivu...naslednji dan pa je takoj dražje.

Torej če vidiš res ugoden paket,na htro pobrskaj,preveri kje je itd...in vzami,ker čez en dan,teden mesec...to gre samo še gor.

 

Je žena našla ugodno v istem hotelu kot lani-2100€ za 4dni nocitev z zajtrkom,letalo,prevoz z in na letališče,+kufriin riziko odpovedi...res nora cena...in je cincala,naslednji dan pa takoj dobrih 400€+ gor...

Ajd je pa pol v Fili-ju (Tigaki) super našla...tud super.

Skratka-sedaj je "zadnji čas"🙄..pa je tudi to že dokaj pozno,ker smo včasih tudi že konec Decembra rezervirali,takoj ko pridejo printani katalogi ven....tisto Aprila,Maja...je že vse razgrebeno in samo še nore cene.

 

Aja...za avto,bom spet kako malenkost napisal,poslikal,če bo koga zanimalo...mi je zmeraj zanimivo kak drugačen avto peljati...samo kot vidim so pr Fabiah sam 1L turbo-mlinčki...dve leti nazaj nisem bil navdušen pr. T-Rocu...ajd,bomo videli🙄

Popravljeno od skritikrt
Napisano

Cene so nore tako ali tako, Grcija je full odvisno od otoka do otoka....več kot je angležev dražji so in je razlika lahko tudi do 1000na teden (jaz sem letos konkretno gledal Lefkas , 1.teden 3300, Samos, isti termin cca.2200....)....problem je ker pač ni blizu in agencije to vedo in cene nabijajo v nebo, ker pač ni ravno veliko folka ki gre na road trip do tja....

Napisano
dne 21. 1. 2024 ob 12:17 je skritikrt napisal:

Vplačal Grcijo za letni dopust...spet na Kos,samo v drug hotel😃...sedaj je tapravi čas,k bo šlo samo še gor.

Jaz pa letos grem na drugo stran.

 

Lani Halkidiki, letos bo pa Puglia.

Sem rezervirano glavno nastavitev. Pot še pride....

  • Všeč 2
  • Ljubim 1
Napisano
pred 10 urami je godlike napisal:

Jaz pa letos grem na drugo stran.

 

Lani Halkidiki, letos bo pa Puglia.

Sem rezervirano glavno nastavitev. Pot še pride....

Puglia je zakon. Ljudje zelo prijazni, cene ne tako visoke, plaže fenomenalne. 

 

 

Napisano

Hvala. Sem redno v Italiji. Menda že več kot 6 let vsaj 1 dopust na leto. Do zdaj še brez kazni. 🙂

 

Šli bomo Dubrovnik - Bari trajekt.

Tak da bomo tokrat Italijo kr zminimizirali.

  • Všeč 1
  • Hvala 1
Napisano
pred 50 minutami je godlike napisal:

Hvala. Sem redno v Italiji. Menda že več kot 6 let vsaj 1 dopust na leto. Do zdaj še brez kazni. 🙂

 

Šli bomo Dubrovnik - Bari trajekt.

Tak da bomo tokrat Italijo kr zminimizirali.

Zanimivo.

Tega trajekta pa še nikoli nisem ubral. No, niti pomislil nisem nanj, če sem iskren. 😃

Napisano

Lani je še bil Split - Bari. Letos ga ni več na Jadrolinijinem seznamu.

 

Fora je v tem, da so otroci še kr mali in raje plačam trajekt, da malo presekamo kot 1400km vožnje, pa tudi če je v dveh etapah.

Napisano
pred 1 uro je godlike napisal:

Lani je še bil Split - Bari. Letos ga ni več na Jadrolinijinem seznamu.

 

Fora je v tem, da so otroci še kr mali in raje plačam trajekt, da malo presekamo kot 1400km vožnje, pa tudi če je v dveh etapah.

Dober si, meni se ne da toliko voziti...sem letos gledal Lefkas (z enim postankom v Leskovcu SRB) in potem še en dan to Agios Nikitas....pa sem nekako obupal na to turo :)....si kdaj računal koliko % je razlike, recimo 14.dni avion ali tako road trip z vsemi ostalimi stroški? (ni primerljivo, ker si pač s svojim avtom bolje mobilen, itd.), čisto tako me zanima.

Napisano
pred 4 minutami je sportman333 napisal:

Dober si, meni se ne da toliko voziti...sem letos gledal Lefkas (z enim postankom v Leskovcu SRB) in potem še en dan to Agios Nikitas....pa sem nekako obupal na to turo :)....si kdaj računal koliko % je razlike, recimo 14.dni avion ali tako road trip z vsemi ostalimi stroški? (ni primerljivo, ker si pač s svojim avtom bolje mobilen, itd.), čisto tako me zanima.

 

Avion + rentacar vzameš pa je :)
je mal dražji dopust, ampak vsaj časa na cesti ne porabiš po nepotrebnem. 
Bi pa reku da do Lefkade (brez mostnine, če še zaračunavajo) je v eno smer od oka 200eur, bencin + cestnine. Rentacar te pa pride po teh cenejših otokih do 50eur na dan s polnim zavarovanjem. Tako da, pod črto, razlika v ceni bi ble letalske karte, če gledaš samo kombinacija avion vs avto

Napisano

Dva dni morja manj, pa še kak ogled med potjo...

Srbija ali Makedonija... 

Nočitve so pa ugodne.

 

Napisano

@sportman333 in @Matick,

mi hodimo oboje.

Smo bli lani letalo do Grčije in rent.

Predlani Bologna 2 dni + 7 dni Elbe + 3 dni Firence.

Smo bli tudi letalo do Berlina in 4 dni javnega prevoza.

 

Nikoli ne primerjam cen letalo vs. lastni prevoz.

Vse ima svoj čar.

Letalo dobim do Sicilije ali Neaplja za normalen dnar. Do Barija nimam ok letala za normalen denar. Tudi vidli bomo Dubrovnik in Mostar na poti, tega z letalom ne bi.

 

Vozil bom 700km do Dubrovnika in potem po trajektu majn kot 200km do apartmaja. Nazaj spet do trajekta in spat v Mostar.

Vedno je pri nas postanek 2-3 dni.

Najdaljša vožnja in naporna bo 700km do Dubrovnika, ostalo načeloma ni naporno.

Napisano
pred 16 urami je Matick napisal:

 

Avion + rentacar vzameš pa je :)
je mal dražji dopust, ampak vsaj časa na cesti ne porabiš po nepotrebnem. 
Bi pa reku da do Lefkade (brez mostnine, če še zaračunavajo) je v eno smer od oka 200eur, bencin + cestnine. Rentacar te pa pride po teh cenejših otokih do 50eur na dan s polnim zavarovanjem. Tako da, pod črto, razlika v ceni bi ble letalske karte, če gledaš samo kombinacija avion vs avto

Tako smo naredili mi. Avion iz trsta do barija (360 € povratna karta za štiri) in v pugliji rent a car. Tudi rent a car ni bil pretirano drag. 

 

 

Napisano (urejeno)

550-600€

2 otroka, 2 odrasla, 2 kabinska, 2 velika kovčka..... Ronke-Bari.

To so aktualne cene.

 

Vračunaj še parking pri Ronkah....

 

Po moje smo s ceno tu tu. Pač bo road trip. Gre se mi za doživetje in ne za vsak cent prišparat, potem ni dopust.

Popravljeno od godlike
Napisano
pred 10 minutami je godlike napisal:

550-600€

2 otroka, 2 odrasla, 2 kabinska, 2 velika kovčka..... Ronke-Bari.

To so aktualne cene.

 

Vračunaj še parking pri Ronkah....

 

Po moje smo s ceno tu tu. Pač bo road trip. Gre se mi za doživetje in ne za vsak cent prišparat, potem ni dopust.

 

To. Dopust je da uzivas, in narediš kar tebi najbl paše. 

  • Všeč 3
  • Ljubim 2
Napisano
pred 10 urami je godlike napisal:

550-600€

2 otroka, 2 odrasla, 2 kabinska, 2 velika kovčka..... Ronke-Bari.

To so aktualne cene.

 

Vračunaj še parking pri Ronkah....

 

Po moje smo s ceno tu tu. Pač bo road trip. Gre se mi za doživetje in ne za vsak cent prišparat, potem ni dopust.

Uf, so šle letalske cene kar gor. 🤔

 

 

  • 5 mesecev kasneje...
Napisano

Prispeli na Kos😃...spet Lauda (Ryanair)...najprej ven nekaj pojesti in pir al dva...zaenkrat najbližje hotelu,kar je,k se nam ne da kilometre pešačiti,naročili mesno ploščo za dva(25€),grško solato...cene glej sliko...jutri dobimo avto,in gasa...vreme grško in kar prijeten vetrič piha-pač Kos.

Bom še kaj poročal😉

IMG_20240713_121107.jpg

IMG_20240713_173740.jpg

IMG_20240713_174303.jpg

Napisano
pred 3 minutami je skritikrt napisal:

Prispeli na Kos😃...spet Lauda (Ryanair)...najprej ven nekaj pojesti in pir al dva...zaenkrat najbližje hotelu,kar je,k se nam ne da kilometre pešačiti,naročili mesno ploščo za dva(25€),grško solato...cene glej sliko...jutri dobimo avto,in gasa...vreme grško in kar prijeten vetrič piha-pač Kos.

Bom še kaj poročal😉

IMG_20240713_121107.jpg

IMG_20240713_173740.jpg

IMG_20240713_174303.jpg

8,5 lignji + pomfrit koliko eur?

Napisano

Ko ti pa natakar po večerji 2 runde (x5) travarice prinese gratis...se počutiš kot doma... 

Napisano (urejeno)
pred 1 uro je NevLado napisal:

8,5 lignji + pomfrit koliko eur?

To je cena z pomfrijem-8,5€!...pa je pomfrija več k dovolj...sem videl pri sosednji mizi.

Mi smo bili lačni k prasči,pa smo naročili k mesni plošči za dva še giros ploščo,k je hčera hotela tatziki (tatziki,giros,pomfri,pita kruh na srednje velikem ovalnem krožniku-9€)...1,5L vode,pivo...za tri "lačne prašce"😂 47€...smo komaj hodili...

Sem pozabil slikati...lakota ni pustila🤣😋

Bom drugič😉

pred 1 uro je MazdaBoy napisal:

Uživajte!

 

Mood Vacation GIF by RatePunk

Hvala...se bomo potrudili😃 

 

EDIT-bencin isto kot lani-večinoma dva evra in drobec čez...samo na eni črpalki sem od letališča grede videl za 1,99€/L za navadnega.

 

Tudi na mesni plošči ni napisan pomfri,pa je bil+mal paraižnoka in čebule,čeprav je v opisu le meso.

Popravljeno od skritikrt
Napisano
pred 2 urama je skritikrt napisal:

Prispeli na Kos😃...spet Lauda (Ryanair)...najprej ven nekaj pojesti in pir al dva...zaenkrat najbližje hotelu,kar je,k se nam ne da kilometre pešačiti,naročili mesno ploščo za dva(25€),grško solato...cene glej sliko...jutri dobimo avto,in gasa...vreme grško in kar prijeten vetrič piha-pač Kos.

Bo

 

 

IMG_20240713_174303.jpg

kje je pa MYTHOS ?!?! :) 

Ahhh, Grki so carji in svetlobna leta pred hrčarji....(ok mogoče res otoki dalmacija, preverim letos na Braču :))......drugače pa ni primerjave, prijazni, gostoljubni, zabavni......tudi če se pohecaš razumejo.....tko da GR je zakon 👍 (samo daleč je za it z avtom......)

  • Všeč 3
  • Ljubim 1
Napisano
pred 19 minutami je sportman333 napisal:

samo daleč je za it z avtom....

Imaš trajekt iz Benetk ali iz Ancone 😉

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • A je za kopati v Predvoru, se hotel še ni podrl v jezero....še nekaj časa nazaj je bilo jezero bolj tako tako, ni bilo ravno na izgled mikavno za iti v vodo 😉
    • Danes opravil dobrih 57km in sicer štart iz Soteske, prek Tunjic, Zaloga pri Cerkljah, Cerkelj, Olševka in Tupalič, do PREDDVORa in tam kopanje v Črnavi   Povratek prek Komende in Kamnika.   Od Tunjiške mlake proti Zalogi pri Cerkljah in Šmartnem je izredno lepa, neprometna cesta, večinoma po gozdu. Me je res navdušil predvsem ta del poti
    • Zgleda, da nekaj je spet na tej Mazdi, da pritegne,.... Po testih nekaterih je kot paket boljša kot npr. RAV4, lepša notranjost... Ko sem jo sam prvič videl, katastrofa, drugič tudi katastrofa. Pred kratkim tretjič ko sem bil na servisu pri Mazdi, pa sem si jo mimogrede še malo bolje ogledal, pa se mi sploh več ni zdela slaba, tudi notri se mi zdi kar v redu, materiali ne zgledajo tako slabo kot sem bral. Tudi ekran ni zgledal slabo, sem sedel v različici z manjšim ekranom.  Tudi Mazda vztraja da je ta veliki ekran manj moteč in lažji za uporabo in da so se pač vozniki navadili na stil pametnih  telefonov.  Tudi motor po testih je ok za normalno vožnjo in lepo usklajen s celoto.. Tako da kot kaže bo naslednja CX-30 tudi v tej smeri... Na žalost ali bomo videli in na koncu bomo verjetno navdušeni... Spremembe se pač dogajajo in ali sprejmeš ali pač ne in greš mogoče na Opla 😁  
    • Te fore,ki jih vidiš pogosto na YouTube,se raje izogibajte,če nočete,da vam zgori bajta. To je tako,kot,da bi npr. z resetom varovalke mislil,da si "zrihtal".   Ne kaže polnilec brez veze napako!!!   Tukaj samo nazaj v trgovino,in vzami drugo baterijo,ostale "operacije" kot npr. razisakava,katera celica je fuč itd,je zate brezpredmetna. Drugo je,če znaš,in imaš opremo potrebno za to,in tudi v tem primeru bi bilo smiselno le v "raziskovalne namene",ko ti je vseeno,ali bo kaj iz tega,ali bo pa "za v kanto". V tem primeru,za "raziskovanje",bi potreboval multimeter,in en res dober polnilec za analizo celic,kot je npr. Opus BT-C3100 (sem ga v tej temi že opisoval). In še v tem primeru,bi lahko le ugotovil,kaj je z baterijo narobe in zakaj...nič več!   Gre za to-to so vgrajene tako poceni celice,da stroškovno nima smisla-za 19,99€ polnilec in 2Ah baterija z 5 celicami formata 18650...ni čudno. Še vsa čast BMS-u in polnilcu,ker očitno delata,kot se spodobi....samo,če je tanajceneje vgrajeno,ni čudno,če ga kakšna celica "sračka".   Kot sem napisal-nazaj v trgovino,in naj dajo drugo baterijo,vse ostalo nima smisla,če želiš delujočo baterijo.  
    • Vedno mi vsi govorijo, kako je motor nevaren. Pa sem malo pobrskal po statistikah...      
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.