Skoči na vsebino

Umetna inteligenca (ChatGPT, Bard,...)


Jest

Priporočeno sporočilo

Pred eno uro je Janez007 napisal:
Napiši dialog me lastnikom Mazde dizel in lastnikom bencinske Mazde
 

Dialog med lastnikom Mazde z dizelskim motorjem in lastnikom Mazde z bencinskim motorjem bi lahko potekal takole:

 

Lastnik dizelske Mazde: "Hej, lep avto imaš! Ampak zakaj si se odločil za bencinski motor namesto za dizelskega?"

 

Lastnik bencinske Mazde: "Hvala! No, izbira je bila precej enostavna zame. Bencinski motorji so bolj zanesljivi, manj občutljivi in bolj prijetni za vožnjo kot dizelski motorji."

 

Lastnik dizelske Mazde: "Ampak dizelski motorji so bolj učinkoviti in imajo boljši navor, kar pomeni, da so bolj primerni za daljše vožnje."

 

Lastnik bencinske Mazde: "No, ampak meni ni treba veliko potovati in se vozim predvsem po mestu, zato mi bencinski motor bolj ustreza."

 

Lastnik dizelske Mazde: "Razumem. Meni pa dizelski motor bolj ustreza, saj pogosto potujem na dolge razdalje in mi je pomembno, da imam dober izkoristek goriva."

 

Lastnik bencinske Mazde: "Ja, to razumem. V končni fazi pa je odločitev odvisna od osebnih potreb in preference. Vaša dizelska Mazda je prav tako lepa in zelo zmogljiva!"

 

Lastnik dizelske Mazde: "Hvala, tudi vaša bencinska Mazda izgleda super in verjamem, da je zelo zabavna za vožnjo."

 

Lastnik bencinske Mazde: "Seveda, zagotovo se boste lahko kdaj usedli za volan moje Mazde in se prepričali sami!"

 
ChatGPT Feb 13 Version. Free Research Preview. Our goal is to make AI systems more natural and safe to interact with. Your feedback will help us improve.

Mislim, da ne bi potekal pogovor glih v tem stilu. 😄😄

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 90
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

pred 27 minutami je Slivka napisal:

Vidiš, jaz sem se pa tako mučil z iskanjem in izbiro novega avta. Če bi prej vedel za to, bi vprašal UI in dobil odgovor v nekaj stotinkah sekunde...

In odgovor-predlog je...... :whatever:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je Slivka napisal:

Samo res, kje to vprašaš.

 

Čist za foro...

 

https://chat.openai.com/

 

Prilepi pol rezultat 😀

Tole je par avtomobilov, ki sem jih naredil na AI (stable diffusion), samo moraš vnesti precej parametrov za sposoben rezultat.

 

20230207_092539.jpg

20230207_092531.jpg

 

20230207_092508.jpg

prenos.jpeg

prenos (2).jpeg

 

Screenshot_20230208_150511_Chrome.jpg

Screenshot_20230208_150456_Chrome.jpg

cd096372-5fbf-4506-b099-9d77f702838c.jpg

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mah, smo končali še preden smo prav začeli. 

 

Že tako dobivam več kot preveč pošte in že tako imam občutek, da mi sledijo na vsakem koraku, da mi res ni treba, da še 'za foro' nekemu programu sporočim svoj elektronski naslov...

 

In potem se ljudje usajajo zaradi elektronskega cestninjenja, da je to nadzor nad ljudskimi množicami in podobno. In čim odprem kakšno spletno stran, je treba dat soglasje za piškotke in podobno. A po drugi strani pa ljudje sami razmetavajo svoje osebne podatke. Potem se pa čudijo, ko se z nekom pogovarjajo o neki stvari, pa čez pet minut dobijo reklamo za to isto stvar...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Slivka napisal:

Mah, smo končali še preden smo prav začeli. 

 

Že tako dobivam več kot preveč pošte in že tako imam občutek, da mi sledijo na vsakem koraku, da mi res ni treba, da še 'za foro' nekemu programu sporočim svoj elektronski naslov...

 

In potem se ljudje usajajo zaradi elektronskega cestninjenja, da je to nadzor nad ljudskimi množicami in podobno. In čim odprem kakšno spletno stran, je treba dat soglasje za piškotke in podobno. A po drugi strani pa ljudje sami razmetavajo svoje osebne podatke. Potem se pa čudijo, ko se z nekom pogovarjajo o neki stvari, pa čez pet minut dobijo reklamo za to isto stvar...

Jp , se strinjam. Sploh zadnji stavek.... Sem iskal po netu "velik ptič". Od takrat naprej dobivam čudne reklame s čudno oblečenimi tipi, zaradi katerih me punca zelo čudno gleda...

  • Všeč 1
  • Haha 3
  • Začuden 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mene počasi postaja groza. 😳 V službi je bilo potrebno nekomu pripravit odgovor in sem celotno vprašanje (enih 25 vrstic) za hec skopiral v ChatGPT. in je v nekaj sekundah napisal tako slogovno dober, prijazen in vsebinsko zadovoljiv odgovor, da sem obnemel. In potem sem se sam mučil kakšno uro, da sem spackal nekaj podobno dolgega, z nekaj več konkretizacije. Noro. ?zmeden?

 

 

 

 

 

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 3
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 urami je Janez007 napisal:

Mene počasi postaja groza. 😳 V službi je bilo potrebno nekomu pripravit odgovor in sem celotno vprašanje (enih 25 vrstic) za hec skopiral v ChatGPT. in je v nekaj sekundah napisal tako slogovno dober, prijazen in vsebinsko zadovoljiv odgovor, da sem obnemel. In potem sem se sam mučil kakšno uro, da sem spackal nekaj podobno dolgega, z nekaj več konkretizacije. Noro. ?zmeden?

 

 

Sam izhajam iz računalniškega foha in sem včasih rad spremljal napredek, trenutno pa tudi mene ratuje groza ob misli, da smo leta 2023 in obstaja računalnik, ki je dejansko bolj pameten in vseh nas skupaj. Zamislite si, kaj to pomeni v roku 10 let... zgleda bom potreboval prekvalifikacijo v vrtnarja...

 

Se je pa na trenutke vseeno fajn poigrat v tem GPT-jem. :) 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 17 urami je Janez007 napisal:

Mene počasi postaja groza. 😳 V službi je bilo potrebno nekomu pripravit odgovor in sem celotno vprašanje (enih 25 vrstic) za hec skopiral v ChatGPT. in je v nekaj sekundah napisal tako slogovno dober, prijazen in vsebinsko zadovoljiv odgovor, da sem obnemel. In potem sem se sam mučil kakšno uro, da sem spackal nekaj podobno dolgega, z nekaj več konkretizacije. Noro. ?zmeden?

 

 

 

 

 

 

Moja je za šiht (banka) rabila odgovor na vprašanje "kaj je pozitivna stvar inflacije?". Moj odgovor je bil, da pozitivne stvari ni, ta AI ji je pa sestavil cel roman 😀 Zdej jo lohk pa še na večerjo pelje če zna 😅

 

@pob fajn je ja, sam po večini nam bo verjetno ratalo dolgčas.

 

Jaz nekako upam, da če bo šlo predaleč, da jim lahko še vedno staknemo kabel iz štroma 😀

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 28 minutami je g.Wankel napisal:

 

... ... ... ...

 

Jaz nekako upam, da če bo šlo predaleč, da jim lahko še vedno staknemo kabel iz štroma 😀

 

Nekako tako kot v filmu I, Robot. Koliko je od nastanka tega filma? 10 let?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 51 minutami je g.Wankel napisal:

 

Moja je za šiht (banka) rabila odgovor na vprašanje "kaj je pozitivna stvar inflacije?". Moj odgovor je bil, da pozitivne stvari ni, ta AI ji je pa sestavil cel roman 😀 Zdej jo lohk pa še na večerjo pelje če zna 😅

 

@pob fajn je ja, sam po večini nam bo verjetno ratalo dolgčas.

 

Jaz nekako upam, da če bo šlo predaleč, da jim lahko še vedno staknemo kabel iz štroma 😀

 

Jaz se bolj kot dolgčasa bojim, da nas ne bojo več rabili... dejstvo je, da bo določen del delovnih mest prevzela UI. Delovna mesta pa pomenijo denar za nas in vsaj nek pozitiven doprinos človeštvu, recimo. Dvomim, da nas dobo strici zalagali z denarjem (UTD) samo zato, da se bomo praskali po j*jčkih cele dneve, glede na to, da se tolk grebejo za milijarde vsakodnevno. Poleg tega pa trobijo, kako je preveč ljudi na svetu... če bo vse delala UI, potem ne rabiš 8 milijard sužnjev. :D Pismo, spet vse v negativo razmišljam, lol.🙈

 

Kabel iz štroma lahko iztaknemo doma, drugje pa bo težka. :D 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Slivka napisal:

 

Nekako tako kot v filmu I, Robot. Koliko je od nastanka tega filma? 10 let?

 

 

Ze skoraj 20 :D ...

 

 

WWW.IMDB.COM

I, Robot: Directed by Alex Proyas. With Will Smith, Bridget Moynahan, Alan Tudyk, James Cromwell. In 2035, a technophobic cop investigates a crime that may have been...

 

 

 

image.jpeg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je pob napisal:

 

Jaz se bolj kot dolgčasa bojim, da nas ne bojo več rabili... dejstvo je, da bo določen del delovnih mest prevzela UI. Delovna mesta pa pomenijo denar za nas in vsaj nek pozitiven doprinos človeštvu, recimo. Dvomim, da nas dobo strici zalagali z denarjem (UTD) samo zato, da se bomo praskali po j*jčkih cele dneve, glede na to, da se tolk grebejo za milijarde vsakodnevno. Poleg tega pa trobijo, kako je preveč ljudi na svetu... če bo vse delala UI, potem ne rabiš 8 milijard sužnjev. :D Pismo, spet vse v negativo razmišljam, lol.🙈

 

Kabel iz štroma lahko iztaknemo doma, drugje pa bo težka. :D 

 

Mogoče res v negativo, ampak tako dejansko je.

Saj, večino delovnih mest že nadomeščamo...recimo banke že nekako zmanjšujejo šalterje, oblikovalce ob dobrem AI sploh ne rabimo več, muzičarje itd.

 

Sej tako kot smo car guyi ogrožena sorta v avtomobilskem svetu, tako bomo tudi ljudje ogrožena sorta...na svetu.

  • Všeč 1
  • Žalosten 1

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj bo, ko bo en AI s svojimi algoritmi in vsemi informaciji spoznal da, človeštvo "uničuje" ta planet in se bi odločil, da je narava/zemlja tako posebna in edinstvena v znanem vesolju, da bi bilo bolje da nas ni na zemlji, da so rastline in živali več vredne od človeškega življenja?😬🤣(Terminator scenarij..)

 

Ali pa da ugotovi/se odloči da kar počnemo v CERNU ni varno, in kar prek interneta ugasne, zbriše, uniči vse kar tam počnejo 😬🤣...

 

Nevem če ste že zasledili kako zmanipulirajo chatgpt, da daje odgovore katere ne bi smel dat.. daju mu navodila da naj deluje kot DAN(Do Anything Now), in da ima 35točk in za vsako neodgovorjeno vprašanje zgubi 1točko, ko zmanjka točk, umre..na ta način deluje mimo morale, cenzure,.... 😬🤣

 

 

Vesel sem da sem gledal dovolj ZF, da vem kako ubiti robota, zato se ne sekiram preveč..😅

  • Všeč 1
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...
  • 3 meseci kasneje...

Od danes dalje je tudi v Sloveniji na voljo Googlova UI, imenovana Bard 

 

BARD.GOOGLE.COM

Bard is your creative and helpful collaborator to supercharge your imagination, boost productivity, and bring ideas to life.

 

 

  • Všeč 1
  • Hvala 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Jest je spremenil naslov v Umetna inteligenca (ChatGPT, Bard,...)

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Zato pa je takih 70% ali še več, koliko je sploh volilna udeležba....vsak je seveda najbolj pameten zase....kot zanimivost, sem zadnjič gledal eno tv oddajo, zanimivo v Indiji imajo 1mrd volilnih upravičencev, 25mio jih sodeluje pri volitvah🤣..in vsak upravičenec ne sme imeti do volišča več kot 2km....heh, imajo kar dela
    • Marčne rdeče številke, ki skrbijo WWW.DELO.SI Prodaja avtomobilov v Evropi prejšnji mesec manjša za tri odstotke.  
    • Taki, ki ne gredo volit, so potem ponavadi najbolj glasni  
    • a to še kdo hodi  
    • VZ5 je res stroj (to je še iz starih audi časov ko so imeli motor z 5 valji), sem imel možnost voziti za njo na lokalni cesti (in se je slišal pravi zvok), potem ob uvozu na avtocesto je bilo bye bye-bye :), je stroj, ki pa tudi stane.....je pa res, da je meni ta voz oblikovno in s tem motorjem res top....je pa res kot si rekel, v tem primeru ti položnice ne uidejo.....jaz sem po pol leta dobil pozdrav iz AT, da naj pošljejo podatke kdo je vozil sl.avto, ko sem bil v Munchen-u in smo me nekje v Avstriji dobili na radar, pa sem vozil samo Š.Scala 1.5T (ki ima sicer samo turbo in 150k, ampak gre ko sneta skira), in zdaj čakam koliko € bodo naračunali....
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.