Skoči na vsebino

Orodje (poceni vs. drago, “noname” vs. brand name)

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano (urejeno)

Danes sem si kupil novo igračko. Stara krožna žaga  je bila že iztrošena, karbidno rezilo ni več rezalo. Baterije za novo sem imel že doma, tako, da sem se odločil kar za 36V. Zadeva je izprobana in reže kot diamant. 😊

IMG_20250227_184746.jpgxIMG_20250227_184759.jpg

IMG_20250227_184826.jpg

XxOmislil sem si pa tudi novo "rašpo" Tele veljajo za najboljše na svetu. 

 

IMG_20250227_185040.jpgIMG_20250227_185107_Bokeh.jpg

Popravljeno od Alex
  • Všeč 4
  • Ljubim 1

 

 

Napisano
dne 28. 2. 2025 ob 5:45 je Alex napisal:

Danes sem si kupil novo igračko. Stara krožna žaga  je bila že iztrošena, karbidno rezilo ni več rezalo. Baterije za novo sem imel že doma, tako, da sem se odločil kar za 36V. Zadeva je izprobana in reže kot diamant. 😊

IMG_20250227_184746.jpgxIMG_20250227_184759.jpg

IMG_20250227_184826.jpg

XxOmislil sem si pa tudi novo "rašpo" Tele veljajo za najboljše na svetu. 

 

IMG_20250227_185040.jpgIMG_20250227_185107_Bokeh.jpg

Res je najboljša👍...daj kak link,kje si jo vzel,k jo  iščem...samo,za majhen cvenk je ne dobiš,k zmeraj še orng poštnina pokvari ceno...

Čestitke tudi za žago,naj ti dobro služi😃

Napisano
pred 14 minutami je skritikrt napisal:

Res je najboljša👍...daj kak link,kje si jo vzel,k jo  iščem...samo,za majhen cvenk je ne dobiš,k zmeraj še orng poštnina pokvari ceno...

Čestitke tudi za žago,naj ti dobro služi😃

https://www.lcc.si/trgovina/rasplja-shinto-japonska-270mm/

 

  • Všeč 1
  • Ljubim 1
  • Hvala 1

 

 

Napisano

Da ne bo kdo rekel,da samo Metabo kupujem...tudi jaz kupil novo igračko😁 

Gre za legendarni stroj Makita-9032. V bistvu le malce mlajši brat modela 9030/9031 (izvira iz srede 70'ih let),

Ima ožji tip brusnega traku širine 9mm,in ga je možno opremiti z kompletom za 6mm in 13mm širok brusni trak.

Narejen kot tank,brez "gasa" na stikalu,a z regulacijo hitrosti in blokado vklopa za stalno obratovanje.

Presenetljivo je priložen tudi "sesalni adapter" 19/22mm...bi ga skoraj pomotoma vrgel z škatlo vred v smeti😄.

En redkih steojev,ki je še "stara šola" Makitinih strojev...seveda Made in Japan😃 Na Shoppsteru za noooro ceno 139,90€

 

IMG_20250306_112209.jpg

IMG_20250306_112521.jpg

IMG_20250306_112616.jpg

IMG_20250306_112840.jpg

IMG_20250306_150103.jpg

Napisano
pred 3 urami je Janez007 napisal:

Zamenjal sem kabel na 40 let stari bormašini in hkrati še delno zamenjal mast.

 

image.png

Na hitro sem mislil, da je to Colt. 

 

 

  • 2 tedna kasneje...
Napisano

Nabiram orodje za Forda.

 

Magnetni ključ za svečke in tipski ključ za oljni filter. Mazdin je bil Uniorov, zdaj jih pa Unior ne dela več.

 

20250321_160001.jpg

Napisano
pred 16 urami je godlike napisal:

Nabiram orodje za Forda.

 

Magnetni ključ za svečke in tipski ključ za oljni filter. Mazdin je bil Uniorov, zdaj jih pa Unior ne dela več.

 

20250321_160001.jpg

Ko boš rihtal zavore,boš pogruntal,da potrebuješ še imbus 7 za nosilna sornika čeljusti...pač,če ga še nimaš.

Moraš imeti že res obsežen set,da je tudi 7ka zraven.

Se nasvet-fajn je,če je na "gedore" (bolj ziher če ga pokneš z kladivom😅💪)ali pa daljšo varianto,da lažje odtegneš in zategneš (+cev gor in počasi in z občutkom),k je orng zategnjen in običajno fajn "zapečen"...

Jaz sem nekdaj vzel dolgega od Matador-a...tukaj ne šparati,k mora biti res dober imbus!

  • Všeč 2
  • Hvala 1
Napisano

Zavor se po navadi izogibam.

Na R4 sem nazadnje pakne menjaval.

 

Mam gedore imbuse. Pa gor 0.5m račno, pa bo spustil. Če in ko bo treba.

Alfa je imela na PZ disk pritrjen. In je mojster kar z udarnim odvil. Priznam pa da še udarnega od odvijača nimam. Se mi pa dopade.

Napisano
pred 34 minutami je sportman333 napisal:

Najbolje je, da nimaš Forda :)

Mene samo "srat prime", ko se spravim na fordih kabinske filtre menjat. 

Wtf???🤬

  • Haha 1
  • Začuden 1
  • Zmeden 1
  • Žalosten 1

N7rRRL1.jpg

Napisano (urejeno)

Lažje kot na Mazdi.

 

Vsaj tak so moje osebne izkušnje.

Predal se dol obrne in klik odpre.

 

Na Mazdi sem moral sredinsko konzlo narazen jemat. Pa dvojni je in mi je zogrnji iz utora padal.... groza v glavnem.

Popravljeno od godlike
Napisano

Pri Hondi odprem sovoznikov predal in potegnem kaseto za filter ven. 

Minuta dela. Bolj simpl res ne gre😀

N7rRRL1.jpg

Napisano (urejeno)
pred 23 minutami je FuManchu napisal:

Pri Hondi odprem sovoznikov predal in potegnem kaseto za filter ven. 

Minuta dela. Bolj simpl res ne gre😀

Isto je pri mazdi. 20s dela.

Popravljeno od Scr3am
Napisano
pred 9 minutami je g.Wankel napisal:

Jzt sploh ne menjam kabinskega filtra.

Ti itak požreš vse direkt od zunaj😁

  • Haha 2
  • Začuden 1

N7rRRL1.jpg

Napisano
pred 2 urama je sportman333 napisal:

Najbolje je, da nimaš Forda :)

Da ne boš mislil,da je na Mazdi 3 ipd.- letnikov okoli 2006 kot je moj C-Max kaj drugače😉

 

Sem omenil le,ker pač 7ko imbus moraš že namensko iskati,da je v setu...jaz sem kar debelo gledal,k nič kar imam (pa nimam malo) ni in ni pasalo...se od spredaj ni videlo🧐...pokličem strica v Nemčijo k je nekdaj imel servis avtomobilov,in mi je rekel,da je lih 7ka🥺...in isto dal nasvet za gedore nastavek...sam ga takrat k sem v OBIju gledal niso imeli...pa sem vzel sam imbus dolgi...je bil drag,sam kaj hočeš,če rabiš...pa je šlo.

 

pred 3 urami je godlike napisal:

Zavor se po navadi izogibam.

Saj v bistvu nisem naredil nič drugega kot zamenjal zjebane gumi-puše teh sornikov,k so na Sumit-servisu napačno mast namazali,in so se puše napihnile,in je čeljust zaštekala....in so zavore skoz mal držale...je bilo po feltna prahu od oblog k dreka...🤨

Razstavil,očistil,zamenjal puše z novimi,nafilal z silikonsko mastjo,vse stične površine nosilca,čeljusti in oblog pedantno (le malenkost in le tam,kjer se dotika) namazal z bakreno mastjo...cel dan dela🥺

In rezultat-sredi Zaloške mimo Fužin na ravnici pred semaforjem si stopil z bremze,in je Ford začel počasi lezti😲😃👍

Napisano (urejeno)

Bolj tukaj paše...mogoče za koga tudi tako zanimivo,kot zame-proizvodnja Shinwa-absolutno vrhunska merila,kotniki ipd....imam kar nekaj od njih-res vredno cvenka👍...seveda z "dežele vzhajajočega sonca"😃

 

 

Popravljeno od skritikrt
Napisano (urejeno)

IMG_20250401_114545.jpg

IMG_20250401_114607.jpg

IMG_20250401_164755.jpg

Danes sem dobil to vrhunsko prenosno mizo. Je Češka firma, miza je narejena iz vrhunskih materijalov. Na vrhu te zložljive mize je ročaj za prenašanne okoli.. Res me je presenetila kvaliteta izdelave in vsega ostalega. 

Popravljeno od Alex
  • Všeč 1
  • Ljubim 1

 

 

Napisano

Ne vem, če je to češka mizica, zavesic nima.:nevem:

  • Všeč 1
  • Haha 4
  • Zmeden 1

33112_1.png

Napisano
pred 17 minutami je Boss napisal:

Ne vem, če je to češka mizica, zavesic nima.:nevem:

Jo pa lahko, če imaš na avtu kljuko seveda, vlečeš za sabo. 

 

 

Napisano
pred 4 urami je Alex napisal:

IMG_20250401_114545.jpg

IMG_20250401_114607.jpg

IMG_20250401_164755.jpg

Danes sem dobil to vrhunsko prenosno mizo. Je Češka firma, miza je narejena iz vrhunskih materijalov. Na vrhu te zložljive mize je ročaj za prenašanne okoli.. Res me je presenetila kvaliteta izdelave in vsega ostalega. 

Čestitam k nakupu...so zadnje čase take mize zelo popularne. Je lih pred kratkim dal eno podobno ven Metabo,in se je tako dobro prijela,da kar lep čas ni bila dobavljiva😲

 

Sam pa imam legendarno B&D Workmate WM-2000 Professional (made in Slovenija)...malce večja,močnejša (1000kg obremenljiva),po konceptu drugačna z več vrstami vpenjanja,tudi vertikalnega...ena boljših stvari,ki jih imam🧐...če kdo najde rabljeno za mali cvenk-samo vzami👍

Kogar zanima-na strani 10 v tej temi se jo dokaj lepo vidi.

 

Tukaj pa en primerjalni test podobnih miz.

 

 

In še en dopolnilni video,kaj se z takimi mizami da početi...

 

 

 

@Alex obilo veselja ob uporabi ti želim😉👍

Napisano (urejeno)

Huda je ta "bolezen".😅

 

@Alex je kriv...jaz pa moram plačati🥺...ne me spraševati za ceno...a je moralo biti😄

Torx verzija Wiha seta na T-ročaj.

IMG_20250403_101507.jpg

IMG_20250403_101724.jpg

Še ena "malenkost",k sem "moral"😊-legendarna kvaliteta...mislim🙄,da ne obstaja boljše-Mitutoyo pomično merilo 530-101 enostavna varianta brez "feder-bremze"-na vijak,in "le" metrični...."stara šola"...sicer ni tako precizen kot že najcenejši (Hofer,Lidl itd.) digitalni,a tukaj ne gre za to-to je "čisto drugo vesolje"....seveda original Made in Japan😍

 

IMG_20250403_100741.jpgIMG_20250403_101353.jpgIMG_20250403_100837.jpgIMG_20250403_101019.jpg

 

In še nekaj zanimivega...se kake 2-3 mesce ni dalo dobiti,ker je taki hit med kupci,da je pošla zaloga😲...Metabo puhalna pištola...piha k blesava...super za izpihovanje orodja,prašne delavne oprave,izpihovanja PCja,avtomobila po pranju itd...res noro piha....obstaja identična tudi od Hikoki-ja,in podobna od Makita (večja,še močnejša) in drugih znamk...za tiste,ki rabijo le za izpihovanje dobra alternativa kompresorju....seveda pa je še bolje imeti oboje😄

 

Zanimivo je,ker se je stvar "razširila" (kitajci seveda) po Dysonovem izumu legendarnega "Digital-V9" motorja (110.000rpm,3,5kPa in 13L/sec.pri impelerju fi-27mm😲).

Zadeva se uporablja v Dyson fenih in Airwrap oblikovalcih las (draga ima,in jeres noooora stvar...in noooro drago,a vredno cvenka)...in kot rečeno-kar je dobro,ni slabo tudi za "dedce"....sem samo čakal,kdaj bo tudi Metabo dal ven kaj takega.

 

IMG_20250326_131407.jpgIMG_20250326_131932.jpg

 

 

Mogoče za koga zanimiv video o Dyson digital-V9 motorju...

 

Popravljeno od skritikrt
Napisano (urejeno)
dne 22. 3. 2025 ob 14:15 je skritikrt napisal:

Sem omenil le,ker pač 7ko imbus moraš že namensko iskati,da je v setu...jaz sem kar debelo gledal,k nič kar imam (pa nimam malo) ni in ni pasalo...se od spredaj ni videlo🧐...pokličem strica v Nemčijo k je nekdaj imel servis avtomobilov,in mi je rekel,da je lih 7ka🥺...in isto dal nasvet za gedore nastavek...sam ga takrat k sem v OBIju gledal niso imeli...pa sem vzel sam imbus dolgi...je bil drag,sam kaj hočeš,če rabiš...pa je šlo.

Uniorov komplet imbusov je nima. Gedore imbus nastavki tudi ne.

Sem pa tole naše v kufru gedor:

20250406_100330.jpg

Popravljeno od godlike
  • Všeč 1
  • Začuden 1

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Tudi po moje je klima (oz. bolj nastavitev usmerjanja in pihanja zraka) slabša stran 30-tke, ker se nastavitev zapiranja in usmerjanja prezračevalnih rež ureja istočasno z enim "gumbom" in je veliko slabša kot v 6-tki.   
    • Zidar, vrtnar in električar se prepirajo katero delo je starejše. Reče zidar: - "Mi smo gradili že piramide!"  Izjavi vrtnar: - "Mi smo urejali rajski vrt!" Se oglasi električar: "To ni nič! Ko je Bog rekel naj bo luč, smo imeli mi že vse kable položene..."
    • Neka ženska vstopi v center za socialno delo, spremlja pa jo petnajst otrok. – »Ojoj, saj niso menda vsi vaši?!« – »Pa, so...«  – »No, prav. Vse vas moram vpisati v knjigo. Povejte mi njihova imena.« – »To je moj najstarejši sin; ime mu je Saša. In to je najstarejša hči, Saša. Naslednji hčerki je ime Saša, nato pa se je rodil sin, Saša...« – »Ali je vsem ostalim tudi ime Saša?« – »Seveda, pravzaprav je to zelo praktično. Na primer, ko jih kličem na kosilo, samo zavpijem Saša in vsi pritečejo. Ko želim ustaviti nekoga, ki hoče steči na cesto, zavpijem Saša in kdor koli že je, se takoj ustavi. To je bila verjetno moja najpametnejša odločitev – da sem jih vse poimenovala enako.« Socialna delavka malo razmisli o teh argumentih, nato pa previdno vpraša: – »To razumem, ampak kaj pa, če želite, da pride samo en, določen otrok, in ne vsi?« – »Aha, takrat jih pa pokličem po priimku...«
    • Kaj je še hujše od slona v trgovini s porcelanom?   Jež v tovarni kondomov...
    • Tri ženske so skupaj delale v isti pisarni in so imele žensko za šefico. Vsak dan je šefica odšla iz službe že precej pred iztekom delovnega časa. Punce so to opazovale kar dolgo in potem so sklenile, da bodo tudi one začele odhajati prej. Konec koncev, šefica ni nikoli poklicala nazaj v službo in le kako naj bi vedela, da jih ni tam? Črnolaska je odšla prva. Napotila se je naravnost domov in se lotila vrtnarjenja. Presadila je nekaj zelenjave in obrezala vrtnice, potem pa je prišla njena hčerka iz šole in ji je pomagala napraviti domačo nalogo. Potem je skuhala kosilo in zvečer je šla zgodaj spat. Rdečelaska je bila srečna, da je lahko odšla prej, kajti fant jo je povabil na večerjo in je imela tako dovolj časa, da se je lepo uredila in pripravila zanj. Šla je h kozmetičarki, potem sta šla na večerjo s svečami in potem k njemu in naravnost v posteljo. Blondinka je bila zelo vesela, da bo lahko prišla domov prej in presenetila svojega brezposelnega moža. Ampak, ko je prišla domov, ga ni bilo nikjer. Potem je iz spalnice zaslišala čudne glasove. Potiho se je prikradla do vrat spalnice in jih rahlo odprla. Imela je kaj videti... Njen mož je bil v postelji z njeno šefico. Ona je jahala na njem in iz grla so ji prihajali nerazločni zvoki. Prav potihoma je zaprla vrata in se kradoma izmuznila iz hiše. Naslednji dan, ob opoldanski kavi, sta črnolaska in rdečelaska objavili, da bosta spet odšli prej iz službe. Vprašali sta blondinko, če bo tudi ona odšla prej. Bjonda odgovori: - "Ni govora, včeraj bi me šefica skoraj dobila..."
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.