Skoči na vsebino

Orodje (poceni vs. drago, “noname” vs. brand name)


Janez007

Priporočeno sporočilo

pred 14 urami je jstdoma napisal:

👍

To imam že dolgo časa na seznamu nakupovanja 😄

Sporoči kako se bo obnesel

 

https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B093QGMF4S/ref=ox_sc_saved_title_2?smid=A3NWXCBGIPR8JD&psc=1

Zaenkrat nisem še nič uporabljal,a prvi vtis je "booomba"...če koga zanima-vse tri variante so "Made in Slovenija"😳😃👍 

Bom ob priložnosti kaj napisal...sicer pa dvomim,da obstajabkaj boljšega kot to...mogoče le od PB-Swiss,a tam bo cena še višja🙄 

pred 13 urami je Bini napisal:

Zanič dlake imaš.....😲

Nož pa je super.....💪👍

Res je super. Če koga zanima,in bi si rad kupil en "zares dober" nož za vsakdanjo rabo,vreden vsakega centa,k ga lahko vsak dan uporabljaš...zares perfektno izdelan,z perfektno ergonomijo,oster za popi...,z fenomenalnim zaklepom,primeren tudi za levičarje (ne mislim politične levičarje),primeren za vse naloge in priložnosti,ne prevelik in ne premajhen,in,in...

Skratka če rabiš le en,a ta,da bo "tisti nož",k ga bodo še otroci podedovali-to je to-Spyderco Paramilitary II👍 

Samo pazite-to je največkrat kopiran-fejkan nož...kupite pri resnem prodajalcu za normalno ceno...jaz sem pred leti dal 220€+ptt...danes,kar je ceneje od 185€ je ze sumljivo.

Je kolega kupil preko bolhe za 45€...in se je hvalil...pol pa mu dam svojega...takoj ko je prijel v roke je rekel..."ga niti ne rabim natančneje pogledati in primerjati,k se pri tvojem prec v roki čuti,da je lažji..."

Skratka pazite pri nakupu.

 

Pa,da ne bo samo nakladanje,in k vidim,da vam je všeč....imam še dva Spyderca.

Pa sem na hitro slikal primerjavo z Paramilitary-II

Evo-moj takrat sanjski Spyderco,k sem ga komaj komaj uspel dobiti,ker so ga leta 2011 nehali proizvajati...naj predstavim Spyderco-Superleaf

Izjemno ergonomičen,že robustnejsi "za v šumo",perfektno izdelan,z posebno obliko rezila,z Compression Lock-om,japonskim VG-10 jeklom izdelan seveda v Seki-ju...res moj "najljubši" nož.

 

Zelo lepa predstavitev.

 

IMG_20230729_120939.jpg

IMG_20230729_120918.jpg

IMG_20230729_120829.jpg

IMG_20230729_120743.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 minutami je skritikrt napisal:

Zaenkrat nisem še nič uporabljal,a prvi vtis je "booomba"...če koga zanima-vse tri variante so "Made in Slovenija"😳😃👍 

Bom ob priložnosti kaj napisal...sicer pa dvomim,da obstajabkaj boljšega kot to...mogoče le od PB-Swiss,a tam bo cena še višja🙄 

Res je super. Če koga zanima,in bi si rad kupil en "zares dober" nož za vsakdanjo rabo,vreden vsakega centa,k ga lahko vsak dan uporabljaš...zares perfektno izdelan,z perfektno ergonomijo,oster za popi...,z fenomenalnim zaklepom,primeren tudi za levičarje (ne mislim politične levičarje),primeren za vse naloge in priložnosti,ne prevelik in ne premajhen,in,in...

Skratka če rabiš le en,a ta,da bo "tisti nož",k ga bodo še otroci podedovali-to je to-Spyderco Paramilitary II👍 

Samo pazite-to je največkrat kopiran-fejkan nož...kupite pri resnem prodajalcu za normalno ceno...jaz sem pred leti dal 220€+ptt...danes,kar je ceneje od 185€ je ze sumljivo.

Je kolega kupil preko bolhe za 45€...in se je hvalil...pol pa mu dam svojega...takoj ko je prijel v roke je rekel..."ga niti ne rabim natančneje pogledati in primerjati,k se pri tvojem prec v roki čuti,da je lažji..."

Skratka pazite pri nakupu.

 

Pa,da ne bo samo nakladanje,in k vidim,da vam je všeč....imam še dva Spyderca.

Pa sem na hitro slikal primerjavo z Paramilitary-II

Evo-moj takrat sanjski Spyderco,k sem ga komaj komaj uspel dobiti,ker so ga leta 2011 nehali proizvajati...naj predstavim Spyderco-Superleaf

Izjemno ergonomičen,že robustnejsi "za v šumo",perfektno izdelan,z posebno obliko rezila,z Compression Lock-om,japonskim VG-10 jeklom izdelan seveda v Seki-ju...res moj "najljubši" nož.

 

Zelo lepa predstavitev.

 

IMG_20230729_120939.jpg

IMG_20230729_120918.jpg

IMG_20230729_120829.jpg

IMG_20230729_120743.jpg

Tako, čisto mimogrede. Zakaj se v bistvu sploh uporablja  tak nož? Čisto resno vprašam, ker mi res ne pade na pamet, kje bi ga lahko pametno uporabil? 🤔

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 25 minutami je Alex napisal:

Tako, čisto mimogrede. Zakaj se v bistvu sploh uporablja  tak nož? Čisto resno vprašam, ker mi res ne pade na pamet, kje bi ga lahko pametno uporabil? 🤔

Vseplošno mišljeno bom rekel tako-problem (če bomo rekli temu "problem"),je v glavi oz. v razmišljanju.

Ne vem za kaj,a imam občutek,da ima veliko ljudi nek odpor do nožev....jim je nekako "neprijetno".

Nočem obsojati ipd...bom rekel samo to,da če se ne "spoznaš" z noži in se ne naučiš veščine jih uporabljati (v kuhinji in drugje),to za te vrste ljudi postane še bolj "strašljivo" in nevarno.

In ta strah na koncu pripelje do razmišljanja..."za kaj bi v bistvu potreboval nož..."

 

Da se osebno obrnem nate,bi rekel čisto enostavno-ker ga nimaš stalno pri sebi v žepu oz. pri roki,se tudi ne spomniš,za kaj vse bi ga rabil.

Npr. moja žena se je čisto "obrnila"...kupi tono cunj,k je treba deklaracije odrezati....modrci,gate,krila,jakne,majice itd...najboljši je tukaj Spyderco,ker je enostavno najostrejši,in zmore odrezati tudi tiste deklaracije,k jih tudi z škarjami zelooo težko.

Pa je treba predrti žulj...Spyderco malo "cak" in "fertig",....na plaži nareži melono,lubenico,jabolko...v gozdu ko gemo "na gobe"....in ko rabiš eno priročno palico za brskanje po listju (isto za kostanj😋)....pa visi od obleke ena nitka k moti...toooone paketov,k jih je treba odpreti😅

Ali pa pride 15-20kg domače govedine,k je treba vse poštimati za v skrinjo...."dragi,kje imaš tisti nož"... (misli ravno Superleaf-a,k ve,da je najostrejši😊)....pri nas so kuhinjski noži redko topi,a čez ostrost Superleafa ga pri nas ni-in tako so zrezki takšni kot morajo biti....tudi najvarnejši je,ker režeš čez vse kite in žile brez pritiskanja in napora-samo na rahlo vlečeš brez sile in naprezanja...

Za Paramilitary-ja pa lahko rečem,da ga pogosto uporabljam kot "orodni" nož...ko sem pri delu v delovni opravi...za vse živo,za kar je OLFA premalo robustna,Superleaf-a je pa škoda,ker ima že veliko zbirateljsko vrednost....

 

Skratka-kupi si enkrat en zares dober-oster nož (beri zgoraj za Paramilitary-ja),ga zmeraj imej v žepu,in se ti bo miselnost z časom spremenila,da boš samo gledal...vsaj v mojih očeh je to najkoristnejše orodje od vseh!

Zelo priporočam ogled celega videa-ne samo za navdušence nad noži-tudi za ženske in vse ki radi kuhajo itd...

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 minutami je skritikrt napisal:

Vseplošno mišljeno bom rekel tako-problem (če bomo rekli temu "problem"),je v glavi oz. v razmišljanju.

Ne vem za kaj,a imam občutek,da ima veliko ljudi nek odpor do nožev....jim je nekako "neprijetno".

Nočem obsojati ipd...bom rekel samo to,da če se ne "spoznaš" z noži in se ne naučiš veščine jih uporabljati (v kuhinji in drugje),to za te vrste ljudi postane še bolj "strašljivo" in nevarno.

In ta strah na koncu pripelje do razmišljanja..."za kaj bi v bistvu potreboval nož..."

 

Da se osebno obrnem nate,bi rekel čisto enostavno-ker ga nimaš stalno pri sebi v žepu oz. pri roki,se tudi ne spomniš,za kaj vse bi ga rabil.

Npr. moja žena se je čisto "obrnila"...kupi tono cunj,k je treba deklaracije odrezati....modrci,gate,krila,jakne,majice itd...najboljši je tukaj Spyderco,ker je enostavno najostrejši,in zmore odrezati tudi tiste deklaracije,k jih tudi z škarjami zelooo težko.

Pa je treba predrti žulj...Spyderco malo "cak" in "fertig",....na plaži nareži melono,lubenico,jabolko...v gozdu ko gemo "na gobe"....in ko rabiš eno priročno palico za brskanje po listju (isto za kostanj😋)....pa visi od obleke ena nitka k moti...toooone paketov,k jih je treba odpreti😅

Ali pa pride 15-20kg domače govedine,k je treba vse poštimati za v skrinjo...."dragi,kje imaš tisti nož"... (misli ravno Superleaf-a,k ve,da je najostrejši😊)....pri nas so kuhinjski noži redko topi,a čez ostrost Superleafa ga pri nas ni-in tako so zrezki takšni kot morajo biti....tudi najvarnejši je,ker režeš čez vse kite in žile brez pritiskanja in napora-samo na rahlo vlečeš brez sile in naprezanja...

Za Paramilitary-ja pa lahko rečem,da ga pogosto uporabljam kot "orodni" nož...ko sem pri delu v delovni opravi...za vse živo,za kar je OLFA premalo robustna,Superleaf-a je pa škoda,ker ima že veliko zbirateljsko vrednost....

 

Skratka-kupi si enkrat en zares dober-oster nož (beri zgoraj za Paramilitary-ja),ga zmeraj imej v žepu,in se ti bo miselnost z časom spremenila,da boš samo gledal...vsaj v mojih očeh je to najkoristnejše orodje od vseh!

Zelo priporočam ogled celega videa-ne samo za navdušence nad noži-tudi za ženske in vse ki radi kuhajo itd...

 

 

Lepo.😊

Pri nas uporabljamo za v kuhinjo  odlične japonske nože  Senzo Petti shoichi. Na plažo ne nosim hrane, ker odplavam vsak dan svoj kilometrček in grem domov. Mesa za v skrinjo ne kupujem, ker pri nas smo bolj za ribe in je meso bolj poredko na krožniku, deklaracije in stare majice za krpe režemo z odličnimi škarjami. Če bi poznal HCCP bi vedel, da se nožev ne sme mešati. 😊

Dopoldan recimo v avto kampu odrežeš kači glavo, popoldan narežeš s tem istim nožem paradajz in papriko za salato. 😊

Za tehnično uporabo (recino za fina dela pri izdelavi kitar) pa sam uporabljam čisto ta prave  kirurške skalpele. Ni verjetno potrebno poudarjati njihove ostrine. 😊

Tako, da nožev se niti približno ne bojim, saj jih sam tudi brusim in poliram. Sem pa prav ugotovil, da takega noža sam ne potrebujem. Še posebaj  pa se mi ne zdi primerno, da bi ga nosil vsak dan v žepu. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 minutami je Alex napisal:

Lepo.😊

Pri nas uporabljamo za v kuhinjo  odlične japonske nože  Senzo Petti shoichi. Na plažo ne nosim hrane, ker odplavam vsak dan svoj kilometrček in grem domov. Mesa za v skrinjo ne kupujem, ker pri nas smo bolj za ribe in je meso bolj poredko na krožniku, deklaracije in stare majice za krpe režemo z odličnimi škarjami. Če bi poznal HCCP bi vedel, da se nožev ne sme mešati. 😊

Dopoldan recimo v avto kampu odrežeš kači glavo, popoldan narežeš s tem istim nožem paradajz in papriko za salato. 😊

Za tehnično uporabo (recino za fina dela pri izdelavi kitar) pa sam uporabljam čisto ta prave  kirurške skalpele. Ni verjetno potrebno poudarjati njihove ostrine. 😊

Tako, da nožev se niti približno ne bojim, saj jih sam tudi brusim in poliram. Sem pa prav ugotovil, da takega noža sam ne potrebujem. Še posebaj  pa se mi ne zdi primerno, da bi ga nosil vsak dan v žepu. 

Mnenja so različna-jez pa imam nož zmeraj pri sebi,ker tistega noža,katerega nimam pri sebi,ga tudi ne potrebujem.

Je enako kot npr. pri fotoaparatih-kateri je najboljši?-tisti,katerega imaš z sabo,ne pa tisti,k ga imaš lepo pospravljenega doma.

Za to sem mnenja-sabo ga moraš imeti,in se boš spomnil tisoč in ene uporabe zanj.

 

Seveda pa imaš prav...za jesti je potrebno nož očistiti,in ne uporabljati kar "križem-kražem"....in seveda ne dam psu vodo za piti iz WC-školjke😵 in podobne neumnosti-toliko pameti pa človek mora imeti,če ne je pač sam kriv...

 

Malce za res in malce za hec😃👍

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Tilen5 napisal:

Meni recimo bi mogoče tak nož edino prišel prav ko hodim v hribe,..druge zame osebno ne vidim. Smo pa različni ludje in nas različne stvari zanimajo.

Sem se takoj na ta film spomnil-dober film...upam,da ne boš rabil za take potrebe😳

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogoče bo pa ta slika delovala bolj "pomirjujoče" za tiste,katerim je neprijetno ob pogledu na tak nož kot je Superleaf.

Ker na slikah mogoče izgleda drugače ravno zaradi oblike,in se komu zdi "strašljiv"🙄...dolžina rezila je glede na velikost celega noža dejansko izredno kratka!

 

A spet po drugi strani,je moj tretji Spyderco "čisto en drug kaliber"...pa zna biti,da se bo kdo ob pogledu nanj kljub le 6,5cm dolgemu rezilu "podelal v hlače",ker je konstruiran za točno specifični namen in uporabo...

Bom pustil "viseti v zraku",in me zanima,če se komu sanja kak "tip" noža bi to lahko bil😉

IMG_20230729_170658.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 minutami je skritikrt napisal:

Mogoče bo pa ta slika delovala bolj "pomirjujoče" za tiste,katerim je neprijetno ob pogledu na tak nož kot je Superleaf.

Ker na slikah mogoče izgleda drugače ravno zaradi oblike,in se komu zdi "strašljiv"🙄...dolžina rezila je glede na velikost celega noža dejansko izredno kratka!

 

A spet po drugi strani,je moj tretji Spyderco "čisto en drug kaliber"...pa zna biti,da se bo kdo ob pogledu nanj kljub le 6,5cm dolgemu rezilu "podelal v hlače",ker je konstruiran za točno specifični namen in uporabo...

Bom pustil "viseti v zraku",in me zanima,če se komu sanja kak "tip" noža bi to lahko bil😉

IMG_20230729_170658.jpg

Meni deluje kot nož za lupit zelenjavo. 

To. Mi prvo pade na pamet. Podobnega imam za rezatinparadajz samo, da je nazobčan. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Alex napisal:

Meni deluje kot nož za lupit zelenjavo. 

To. Mi prvo pade na pamet. Podobnega imam za rezatinparadajz samo, da je nazobčan. 

Resnično me zanima,kako ta tvoj nož za paradajz oz. lupljenje izgleda🙄

 

Pred eno uro je Boss napisal:

Za vse kar si prej omenil je navaden švicar popolnoma zadost. :nevem:

"Navaden švicar" je v mojih očeh "NO GO"!!!,ker je nevaren!!!

Ima tudi druge slabosti,ker je premajhen z njim določenih stvari ne moreš početi,kar z večjimi lahko.

In ker je majhen je ekstremno težko to majčkeno rezilo nabrusiti-top nož je pa "najnevarnejši" nož!!!-torej dvojni NO GO.

 

Ne me narobe razumeti-mi je všeč ideja takega noža,a le do določene mere in pod določenimi pogoji. Celo imam enega zmeraj v službeni torbi za opravila,za katera mi je Spyderca škoda.

 

Če pogledaš spodaj sliko-misliš najbrž na takšne,kot sta tista dva rdeča. Ta dva  sta pri nas zmeraj v predalu v kuhinji,a ju nihče ne mara uporabljati...in prav je tako...sta dobra le za skrajno silo.

 

Tisti črn-je sicer nov...sem na tem forumu o njem (oz. o njegovem identičnem predhodniku) že pisal,k mi je "rešil življenje",ko sem držal roparja do prihoda policije....

No ta črn (vojaška verzija) pa je že priporočljiv...tudi za otroke,ker ima v nasprotju z klasičnimi švicarji tudi blokado proti nenamernem zapiranjem rezila.

Ko je moj sin šel na taborjenje z taborniki,sem mu kupil podobnega z drsnim varovalom...mislim,da jih ne prodajajo več....so si ga vodniki izposodili,in delali z njim "vse"...

Skratka,kaj hočem povedati-nikomur ne želim,da pride otrok brez prstov domov-nakup noža mora biti premišjen,in "navaden švicar" je nekaj najnevarnejšega,kar lahko daš otroku v roke.....pa daleč od tega,da bi bil mnenja,da nož ne sodi v otrokove roke-otrok se tega mora naučiti!!!...kot tudi vseh drugih v življenju potrebnih veščin.

 

Če koga zanima https://hudaura.com/noz-victorinox-0-8463-mw3-trailmaster razprodan.

Ali pa preprostejša varijanta https://hudaura.com/noz-victorinox-0-8416-m3-sentinel-clip-one-hand lepa cena-idealen za "vse živo" in primeren tudi za otroka...in ima 8cm dolgo rezilo...daljšo kot Superleaf.

 

IMG_20230729_201540.jpg

Popravljeno od skritikrt
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je samSimon napisal:

kaj se kurčite, a jst mojga vn potegnem? 😁
Poseka vso goščo v host, pa vse korenine z njim potolčem.

IMG_2669.JPG

 

Kaj je to? Nepalski kukri?

 

 

Jaz mam za malj bolj zahtevno uporabo tegale. Mislim, da je bil kupljen takrat, ko je bil Rambo 2 popularen. :hohoho:

 

null

image.png

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 29. 7. 2023 ob 17:18 je skritikrt napisal:

A spet po drugi strani,je moj tretji Spyderco "čisto en drug kaliber"...pa zna biti,da se bo kdo ob pogledu nanj kljub le 6,5cm dolgemu rezilu "podelal v hlače",ker je konstruiran za točno specifični namen in uporabo...

Bom pustil "viseti v zraku",in me zanima,če se komu sanja kak "tip" noža bi to lahko bil😉

 

Kot izgleda...al nihče ne ve,kaj bi to bilo,ali pa ne vedo,kaj mislim z "viseti v zraku"...pa bom odkril uganko.

 

Moj tretji Spyderco,za katerega bi lahko zatrdil,da ne spada več v temo "orodje",ker je namensko konstruiran za "drugačno vrsto rabe" kot pa to velja za veliko večino ostalih nožev-ni namenjen stalni rabi,oz. uporabi kot "orodje",čeprav ga seveda lahko za npr. odpiranje paketov ipd....

Prvenstveno je namenjen "zadnji obrambni liniji" oz. "tisti zadnji" obrambi,ko si telesno napaden....zadnji ukrep,ko se absolutno ni mogoče izogniti spopadu,ko beg ni več mogoč (ko sam ne moreš zbežati ali beg zaradi grožnje tudi tvojim ljubljenim odpade kot opcija),in ti grozi napad na telo in življenje...ko je napadalec že (in šele takrat!!!) na razdalji 0,5m ali manj....tisti zares zadnji ukrep.

 

Kot rečeno-seveda se z njim da odpirati kartonske škatle,pisma,lupiti zelenjavo (zaradi ukrivljenega rezila) itd...a prvenstveno je narejen za zelo učinkovito rezanje mesa in kit. Zaradi karakteristične oblike rezila (oblika izhaja iz poljedelskega orodja značilnega za jugovzhodno azijo...podobno,a drugačno kot naš značilni srp),rezilo ob stiku z materialom prodre in ga "zahaklja",tako da "tkivo" nima tendence se rezilu "umakniti",kar povzroča zelo resne poškodbe.

To je tako narejeno namenoma-namen je "konflikt" čim prej končati,in žrtvi omogočiti čim prejšnji umik.

Še ena od pozitivnih lastnosti je zelo varen oprijem,kateriv veliki meri preprečuje izgubo noža zaradi rokovanju v stresni situaciji...poleg tega pa ne zahteva specialne usposobljenosti,da bi lahko bil efektiven kot obrambno sredstvo na majhni razdalji "prsa na prsa".

 

Predvsem v službi,sem doživel že marsikatero neprijetno srečanje z odvisniki,brezdomci,migranti ipd.

Nisem z njimi imel težkih konfliktov...pač sem "velik dedec"...a glede na to,da sem (takrat sicer nevede) imel opravka tudi že z morilcem,imam v skrajnem primeru "zadnjo linijo obrambe" rajši na svoji strani.

 

Zanimiv video odpiranja Karahawka z patentiranim Emerson-Wave rogljičkom

 

IMG_20230731_121639.jpg

IMG_20230731_122011.jpg

IMG_20230731_121955.jpg

IMG_20230731_121920.jpg

IMG_20230731_121833.jpg

IMG_20230731_121816.jpg

IMG_20230731_121745.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 52 minutami je skritikrt napisal:

Kot izgleda...al nihče ne ve,kaj bi to bilo,ali pa ne vedo,kaj mislim z "viseti v zraku"...pa bom odkril uganko.

 

Moj tretji Spyderco,za katerega bi lahko zatrdil,da ne spada več v temo "orodje",ker je namensko konstruiran za "drugačno vrsto rabe" kot pa to velja za veliko večino ostalih nožev-ni namenjen stalni rabi,oz. uporabi kot "orodje",čeprav ga seveda lahko za npr. odpiranje paketov ipd....

Prvenstveno je namenjen "zadnji obrambni liniji" oz. "tisti zadnji" obrambi,ko si telesno napaden....zadnji ukrep,ko se absolutno ni mogoče izogniti spopadu,ko beg ni več mogoč (ko sam ne moreš zbežati ali beg zaradi grožnje tudi tvojim ljubljenim odpade kot opcija),in ti grozi napad na telo in življenje...ko je napadalec že (in šele takrat!!!) na razdalji 0,5m ali manj....tisti zares zadnji ukrep.

 

Kot rečeno-seveda se z njim da odpirati kartonske škatle,pisma,lupiti zelenjavo (zaradi ukrivljenega rezila) itd...a prvenstveno je narejen za zelo učinkovito rezanje mesa in kit. Zaradi karakteristične oblike rezila (oblika izhaja iz poljedelskega orodja značilnega za jugovzhodno azijo...podobno,a drugačno kot naš značilni srp),rezilo ob stiku z materialom prodre in ga "zahaklja",tako da "tkivo" nima tendence se rezilu "umakniti",kar povzroča zelo resne poškodbe.

To je tako narejeno namenoma-namen je "konflikt" čim prej končati,in žrtvi omogočiti čim prejšnji umik.

Še ena od pozitivnih lastnosti je zelo varen oprijem,kateriv veliki meri preprečuje izgubo noža zaradi rokovanju v stresni situaciji...poleg tega pa ne zahteva specialne usposobljenosti,da bi lahko bil efektiven kot obrambno sredstvo na majhni razdalji "prsa na prsa".

 

Predvsem v službi,sem doživel že marsikatero neprijetno srečanje z odvisniki,brezdomci,migranti ipd.

Nisem z njimi imel težkih konfliktov...pač sem "velik dedec"...a glede na to,da sem (takrat sicer nevede) imel opravka tudi že z morilcem,imam v skrajnem primeru "zadnjo linijo obrambe" rajši na svoji strani.

 

Zanimiv video odpiranja Karahawka z patentiranim Emerson-Wave rogljičkom

 

IMG_20230731_121639.jpg

IMG_20230731_122011.jpg

IMG_20230731_121955.jpg

IMG_20230731_121920.jpg

IMG_20230731_121833.jpg

IMG_20230731_121816.jpg

IMG_20230731_121745.jpg

A tebe so resno kdaj napadli, da si se moral braniti z nožem? 🤔 Prav zato ni dobro nositi teh stvari po žepih, ker eventuelni žeparji lahko narobe to razumejo. In res potem nasrkaš. 🤔

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 47 minutami je Alex napisal:

A tebe so resno kdaj napadli, da si se moral braniti z nožem? 🤔 Prav zato ni dobro nositi teh stvari po žepih, ker eventuelni žeparji lahko narobe to razumejo. In res potem nasrkaš. 🤔

Sem ujel vlomilca pri sebi doma (ob 11:00 dopoldan!!!)...ga držal do prihoda policije (glej kaj sem napisal za tistega črnega Wictorinoxa-sem ga imel v službeni torbi,k jo je tip "drpnil")...čez dva dni izvedel,da je tip "sedel" zaradi umora...dobil 14 let,odsedel 12.

Tip mi je grozil z otroci:..."a...otroke tudi imaš..."...ko sem ga metal po tleh,in je padel čez otroško kredo za asvalt in skiro,ko sem ga držal v kleti...medtem pa tašča kričala zgoraj,k so policaji rabili tako dolgo so Zaloga (policijska postaja v Polju pa ukinjena)...je prišla prva kriminalistka z repetirano pištolo-vsa čast-prva je prišla "baba z jajci"!!!

Ubil je svojo mamo,ko ga je ujela ko ji je doma kradel denar in zlatnino...ji z Mag-lite-ko razbil glavo...in ker je bila lovka...je vedel kje ima puško...in lastno mamo z puško ustrelil....in z bagrom zakopal za hišo.

Ko so ga pri meni popisovali,so klicali z tozilstva (k tip ni imel dokumentov itd...)...in bi ise sti dan moral javiti na sodišču na razpravi za ukraden BMW,k ga je ukradel v firmi,kjer je nekaj delal....

 

Po dveh tednih so tipa izpustili,ker pri nas ni nikogar ubil...

In za kaj so ga izpustili,bos vprašal?!!!!-ker kršitev pogojnega (ker je bil na pogojnem zaradi dveh let prej izpuščen) velja le za enak prestopek...ubil ni pri nas nikogar,za BMWja pa še ni bil pravnomočno obsojen.

 

In tip ve,kje sem doma....drugi (k sta bila dva) pa je pobegnil ....

 

Kot strojevodja pa...ko vsi doma lepo spite,jaz po Jesenicah,Ljubljani in drugje po SLO moram hoditi po območjih,kjer so odstavljene lokomotive in potniške garniture,katera so polna brezdomcev,odvisnikov,in jih odganjati z garnitur ipd...res ni prijetno.

Ko pa se pritožiš,predpostavljenim,da ti dajo pomoč (k policija ti ne pripada),pa dobiš ponujeno "zaščito" varnostnika z ŽIP-a (železniško invalidno podjetje)...in ti dajo enega,invalida,da moram še nanj paziti....brez da omenjam,da jaz moram njemu pomagati,da sploh lahko zleze na garnituro....

 

Alex...nočem izpasti žaljiv,a res si "brihten"👎

 

Popravljeno od skritikrt
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je skritikrt napisal:
pred 4 urami je skritikrt napisal:

Kot strojevodja pa...ko vsi doma lepo spite,jaz po Jesenicah,Ljubljani in drugje po SLO moram hoditi po območjih,kjer so odstavljene lokomotive in potniške garniture,katera so polna brezdomcev,odvisnikov,in jih odganjati z garnitur ipd...res ni prijetno.

Ko pa se pritožiš,predpostavljenim,da ti dajo pomoč (k policija ti ne pripada),pa dobiš ponujeno "zaščito" varnostnika z ŽIP-a (železniško invalidno podjetje)...in ti dajo enega,invalida,da moram še nanj paziti....brez da omenjam,da jaz moram njemu pomagati,da sploh lahko zleze na garnituro....

 

Alex...nočem izpasti žaljiv,a res si "brihten"👎

 

 

Potem se bova pa še kaj srečala. Jaz trenutno delam šolo za strojevodjo :)

  • Všeč 1
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 22 minutami je Scr3am napisal:

Potem se bova pa še kaj srečala. Jaz trenutno delam šolo za strojevodjo :)

O,ho,ho...pol se bova sigurno spoznala.

Ti se kar pridno uči-imaš veliiiiiiko za "prebaviti"...in kar sproti,k pred izpiti ne boš več vedel,kje se te glava drži.

Se že veselim snidenja😉

pred 23 minutami je Bini napisal:

S tem še nohta na mogi ne moreš rešit.... 😊😂

Res je malce manjši-priročnejši...drugače pa v redu kvaliteta-Titania ni slaba👍

 

Pa,da ne bo tako turobno...vlomi in podobno😳...in ker smo v temi "orodje-poceni vs. drago"...bom predstavil še eno orodje,k sen pred kratkim kupil....za nohte ščipati😂

 

OK-brez heca-drži,kar sem napisal-"ščipalec za nohte" malce "dražje" sorte (saj smo v temi poceni vs. drago🙄)....

In ker je forum o japonskih avtih....predstavljam japonski ščipalec Green Bell G-1205 (Takumi No Waza) novejša-prenovljena varianta modela G-1008,kateri je imel slabšo plast pilice (G1205 ima "diamantno")

To je en od najboljših ščipalcev nasploh...ta je zelo univerzalen-za roke in noge,z integrirano pilico...jaz sem pred dvemi leti na eBayu za 2kom. dal cca. 50€ z ptt vred-to je dokaj normalna cena...

https://www.amazon.de/Takumi-Nagelknipser-G-1205-aus-Tricks/dp/B0716XRCYN/ref=sr_1_1?__mk_de_DE=ÅMÅŽÕÑ&crid=48D0NK5ZBV5X&keywords=Green+Bell+G-1205+(Takumi+No+Waza)&qid=1690826859&sprefix=green+bell+g-1205+takumi+no+waza+%2Caps%2C109&sr=8-1

 

Sem se zanj odločil,ker ko imamo doma več različnih,si vsak rad tistega najboljšega "prilasti",in ga ne najdeš več🤨...tako pa sem kupil dva,in je mir.

 

In reže kot katana😲...res nenormalno...tudi če si odščipneš delček kože ipd-sploh ne čutiš,in je tako gladko odrezano,da ne moreš verjeti....tudi za npr. predreti žulj...nič strašljivosti z šivankami in noži-tako lepo ščipne,da sploh ne dojameš.

 

Ima pa eno slabost-ker tako natančno odreže noht (ne odtrga kot večina ščipalcev),je rob nohta kvadratast,in ga je obvezno potrebno na okroglasto popiliti,ker če ne,se začne ta kvadratasti rob nohta cufati in odlamljati. Za to so idealne tiste mehke pilice z ultrafinim brusnim papirjem nalimanim na penasto podlago.

Vsaj pri meni z tistimi "navadnimi" prej piljenje ni bilo potrebno-sem lepo poščipal,in je bilo čist OK....z tem pa-ni šanse-moraš še pookrogliti rob.

 

Ščipalec vreden vsakega centa...idealno visokokakovostno darilo za drago😉👍

IMG_20230731_194424.jpg

IMG_20230731_194446.jpg

IMG_20230731_194601.jpg

IMG_20230731_194709.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je skritikrt napisal:

O,ho,ho...pol se bova sigurno spoznala.

Ti se kar pridno uči-imaš veliiiiiiko za "prebaviti"...in kar sproti,k pred izpiti ne boš več vedel,kje se te glava drži.

Se že veselim snidenja😉

Res je malce manjši-priročnejši...drugače pa v redu kvaliteta-Titania ni slaba👍

 

Pa,da ne bo tako turobno...vlomi in podobno😳...in ker smo v temi "orodje-poceni vs. drago"...bom predstavil še eno orodje,k sen pred kratkim kupil....za nohte ščipati😂

 

OK-brez heca-drži,kar sem napisal-"ščipalec za nohte" malce "dražje" sorte (saj smo v temi poceni vs. drago🙄)....

In ker je forum o japonskih avtih....predstavljam japonski ščipalec Green Bell G-1205 (Takumi No Waza) novejša-prenovljena varianta modela G-1008,kateri je imel slabšo plast pilice (G1205 ima "diamantno")

To je en od najboljših ščipalcev nasploh...ta je zelo univerzalen-za roke in noge,z integrirano pilico...jaz sem pred dvemi leti na eBayu za 2kom. dal cca. 50€ z ptt vred-to je dokaj normalna cena...

https://www.amazon.de/Takumi-Nagelknipser-G-1205-aus-Tricks/dp/B0716XRCYN/ref=sr_1_1?__mk_de_DE=ÅMÅŽÕÑ&crid=48D0NK5ZBV5X&keywords=Green+Bell+G-1205+(Takumi+No+Waza)&qid=1690826859&sprefix=green+bell+g-1205+takumi+no+waza+%2Caps%2C109&sr=8-1

 

Sem se zanj odločil,ker ko imamo doma več različnih,si vsak rad tistega najboljšega "prilasti",in ga ne najdeš več🤨...tako pa sem kupil dva,in je mir.

 

In reže kot katana😲...res nenormalno...tudi če si odščipneš delček kože ipd-sploh ne čutiš,in je tako gladko odrezano,da ne moreš verjeti....tudi za npr. predreti žulj...nič strašljivosti z šivankami in noži-tako lepo ščipne,da sploh ne dojameš.

 

Ima pa eno slabost-ker tako natančno odreže noht (ne odtrga kot večina ščipalcev),je rob nohta kvadratast,in ga je obvezno potrebno na okroglasto popiliti,ker če ne,se začne ta kvadratasti rob nohta cufati in odlamljati. Za to so idealne tiste mehke pilice z ultrafinim brusnim papirjem nalimanim na penasto podlago.

Vsaj pri meni z tistimi "navadnimi" prej piljenje ni bilo potrebno-sem lepo poščipal,in je bilo čist OK....z tem pa-ni šanse-moraš še pookrogliti rob.

 

Ščipalec vreden vsakega centa...idealno visokokakovostno darilo za drago😉👍

IMG_20230731_194424.jpg

IMG_20230731_194446.jpg

IMG_20230731_194601.jpg

IMG_20230731_194709.jpg

Fak. Ti obvladaš tudi pedikuro. 🤗 Ni da ni. 😊

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Alex napisal:

Fak. Ti obvladaš tudi pedikuro. 🤗 Ni da ni. 😊

Vse za ženske-saj veš,kako je to,če niso srečne😬...je prec hudič v strehi😅

 

Drugače pa res...iščeš,in iščeš tisti ščipalec,pol ga pa najdeš vsepovsod,samo tam ne,kjer bi moral  biti...in sem rekel-sedaj pa nekaj "poštenega"...brskal in študiral,in na koncu našel...in res je TOP...in sem omenil,k je lih taka tema,in je sovpadalo z Tilenovim prispevkom...možno,da bo za koga zanimivo😃

Popravljeno od skritikrt
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Končno, po dolgem kolebanju med Karcher K5, K7 in HD15/5, sem se odločil za slednjega, ker je menda neprimerljivo bolj vzdržljiv, poln medenine in temu primerno težak cca 26 kg. :) 

 

V primerjavi s prejšnjim  Hoferjevim Ferrexom, je ta opazno močnejši in tišji.

 

Sicer pa tudi Hoferjev sploh ni bil slab in to za 20% cene tega Karcherja. Mogoče me je najbolj motila plastična visokotlačna cev, ki se je ves čas zankala in sem jo moral odvijati. Prvič sem začel uporabljati visokotlačni čistilec šele pri svojih 51-tih letih (Ferrex za 99€, danes 3 leta kasneje 100W močnejši stane 139 €) in z njimi nimam dosti izkušenj. 

 

HD 5/15 C Plus | Kärcher (kaercher.com)

FERREX Visokotlačni čistilnik | HOFER

 

Primerjava Ferrex/Karcher:

 

  • moč: 2.400 W /2.800W
  • največji tlak: 170 barov/200 barov
  • nazivni tlak: 115 barov/150 barov
  • poraba vode: 500 l/h
  • glasnost: 94 dB(A) / 88 dB(A)
  • 10-m visokotlačna cev
  • z vgrajeno posodo za čistilno sredstvo/ samo cevka
  • na 2 kolesih
  • cena: 139€ /730€

 

20230803_171059.jpg

 

image.png

 

image.png

 

image.png

 

 

 

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 10
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Fizika je še vedno fizika in ne boš je okrog prinašal, ker tu nam določene podatke ne želiš prikazat, ker potem pade tvoja pripoved.   Bom poskusil še 1x z razlago. Mestna vožnja ni enaka mestni vožnji. Kaj to pomeni? Če se pelješ skozi mesto in je to relativno prazno brez rush hour gneč ter konstantnega stanja pri semaforjih je to dejasnko med najbolj varčnimi potmi pa al maš EV al pa ICE. Ko imaš mestno vožnjo v pravem pomenu besede z mnogo starti in ustavljanji ter stanjem je pa med najbolj potrošnimi načini premikanja ne glede na vrsto pogona.   Potem so tu regionalke, kjer pri EV-jih velja, da ravno zaradi učinkovitosti pogona je nižja hitrost bolj varčna kot višja... ja 40-50km/h je bolje kot recimo 80km/h. Pri ICE pa zaradi prestav, efektivnosti delovanja motorja, izgub samega delovanja motorja so najbolj varčne vožnje kar tam nekje med 50-80km/h.   Avtocesta je pa smrt za porabo EV-jev, kjer dejansko ravno zaradi učinkovitosti pogona EV-ja ta res skokovito raste z večanjem hitrosti, medtem, ko pri ICE je povečanje porabe bistveno manjše ravno zaradi dejstva, da se za sam pogon porablja le cca 30% energije, ostalo so izgube.   Tko, da ja pri porabi kot jo navajaš, si se vozil sila počasi, kot tudi kaže povprečna. Si upam trditi, da verjetno sploh nisi šel na AC in da za Slo AC-je niti nimaš vinjete. Imam prav?   Aja še to. Sem z dvema EV-jema poskusil vozit enako hitro na enaki trasi kot s svojo 6-ko. Vključuje večino AC, cca 30% mestne z relativno malo gneč in nič regionalk. In ja na AC sem vozil z max dovoljeno hitrostjo. 5,5l/100km imam porabe na ICE, EV-ja pa sta imela od malo pod 20kWh do nekaj nad 20kWh na tej razdalji pa sta bistveno manjša avtočka kot šestica. Ja AC jih je dobesedno zaklala.
    • No, pa saj bo trg pokazal ceno. Če nisi nek izkušen prodajalec, je bolje malo naviti in se počasi dol premikati. Jaz sem s 14 let starim Meganom podobno naredil. Ceno sem navil na 2,5 kratnik kar se je vrtelo na avto.net. Potem sem jo po tednih počasi nižal in začeli so grabiti pri 2 kratniku tistega kar je bilo povprečno na avto.net in je bil za tam okrog tudi prodan v roku cca. enega meseca. Cilj je pa bil, da kupi avto nekdo, ki ga bo naprej uporabjal in da niso kakšni nebodigatreba dilerji okrog mene hodili. Že tako jih je preveč... Mudilo se mi ni, avto je bil lepo vzdrževan in ohranjen za svoja leta in to je to. V takšnih primerih se lahko malo poigraš s trgom in naženeš vsakega, ki ima preveč se veselje pogajati. Pri tako postavljeni ceni pridejo mimo samo resni in še preveč klicev se znebiš. Meni se drugače in kako se to ponavadi dela, na žalost ne ljubi...
    • Torej očitno ni narejen za te obremenitve in primeren za vožnjo po AC do Črne gore, ker bi ga skurilo in porabilo bistveno več od prikazane energije. Sedaj me pa res  zanima kako si se cijazil in koliko časa si porabil za takšno razdaljo s to raketo.
    • Glede na forum, samo enega to moti, ampak tolk fejst da se mu je cist odpelal 😂  
    • Mene fascinira izbira, ker je totalno na kontra polih. Kupi naj, kam ga srce vleče, bo najbolj zadovoljen.   @DINAMIK Glede plastik si priberi tukaj: Tema o plastikah   99% jih ta zadeva ne moti.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.