Skoči na vsebino

NLB (in ostale banke)-vračilo preplačanih kreditov

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano (urejeno)

Da ne bo kdo rekel..."skritikrt pa ima denarja k dreka,da skoz en drag orodje kupuje itd....pa HiFi in vse ostalo....."

 

Bi rekel,da je lih kontra-za vsako stvar moram načrtno varčevati in zelo premišljeno in načrtno rokovati z financami.

 

Bi pa rad opozoril na dogodek,ki se mi je pripetil,in kateri me je praktično "sezul iz čevljev" oz. pozitivno (oz. negativno) presenetil.

Gre za preplačila kreditov bankam....če še nihče ni zasledil v medijih...

 

Sem dober teden nazaj imel na šihtu kolega,k je "vežbal" novo serijo vlakov...in se pogovarjava...in pravi,da mu je kolega rekel,da naj preveri na banki,če so mu dolžni preplačilo kredita...

In se je pri kolegici k dela na NLBju pozanimal...in je rekla,da so mu dolžni "par jurjev"😲

Gre za to,da banke ob predčasnem poplačilu kredita (nima veze al ob jemanju novega kredita ali samo predčasno poplačilo starega) niso vračale sorazmerni delež odobritve in zavarovanja kredita....ampak so le tega celega obdržale.

 

Nekdo,k se na to malce bolj spozna je zadevo očitno raziskal...in stvar je prišla tako daleč,da so dali ven zakon,da banke morajo vrniti preplačila stroškov kreditov za 5 let nazaj.

 

In sem napisal email svoji bančnici za termin glede te zadeve...in prejšnji teden-v petek pri njej...pravi:..."kaj mislita (oba z ženo)...koliko vama pripada?"

In ji odgovorim:..."mogoče 150-250€ vsak...da pa je tistemu kolegu bilo rečeno celo par jurjev..."

In odbovori:...."zelo neverjetno,k je odvisno od obrokov,preostale dobe,vrste zavarovanja itd.,itd..."

 

In k gremo počasi čez kredite k sem jih prej poplačal (trije...k sem jemal enega večjega stanovanjskega...in je en stari bil še za cca. 1/3 novega...pač sem "reprogramiral" v ugodnejšega z 1,6%obr.mero)....in je bilo že pri prvem kreditu slabega "jurja"😲😲😲😡

Pa da ne omenim žene-je v službi (isto SŽ)  na obračunu plač!!!

Je "njena zadeva" v sodni obdelavi...ne bom omenjal podrobnosti,k so zaupni podatki...žalostno,ko moraš lastnega delodajalca tožiti samo za to,ker vodstvo skrbi le zase in svoje plače..."tiste spodaj" pa "gulijo",da lahko sebi bašejo...

No in k od nečesa moraš živeti ko od danes na jutri dobiš 400€ nižjo plačo (na nivo čistilke!!!)...si je morala 4 kredite reprogramirati.

 

Ne bom več "nakladal"...samo to bom še omenil-iz banke sva odšla z okroglimi tremi jurji!!!!!....toliko o "malo verjetno"....toliko sva preplačala odobritve in zavarovanja kreditov!!!!

 

Torej za to tukaj moj poziv vsem,ki so v roku petih let poplačevali kredite-čim prej na banko,ker zastaralni rok je 5 let!!! in vsak dan je dan več,ko je šansa,da boš protipravno ostal brez nadomestila.

In pazi to-cel čas so banke to vedele,in niso spremenile način poslovanja...kao "bančna skrivnost"...in so "grebli cvenk" in vsi bili lepo tiho....in za vrh predrznosti-banke ne nameravajo same vračati preplačil-sam se moraš "pomujati" in fizično na banki in zahtevati vračilo!!!!!

 

Nisem sebičen,in mi ni dalo,da tega nebi tukaj omenil...za to pa ta nova tema,ker ne vem,če je to bilo že kje omenjeno.

 

L.P.

Popravljeno od skritikrt
  • Všeč 8
  • Hvala 1
Napisano
pred 4 minutami je Bini napisal:

Z eno besedo, "šlamastika"... :wub:

 

Po moje "lopovščina" tudi lepo paše😉

Napisano

Sej zato se večina bank kr nekako upira predčasnemu plačilu kreditov in jim je bolj v interesu, da se gre do konca.

 

Drugače je pa vedno tako, da bolj k si načitan okoli teh zadev manj te peljejo lulat. Pa to sploh ne velja sam za banke ampak praktično za cel aspekt današnje družbe. Že klele na forumu vidim po izjavah posameznikov, da je marsikdo nagnjen k tamu, da bi nkje nekaj al nekoga okol prnesu. Žal. ☹️

33112_1.png

Napisano
pred 4 urami je skritikrt napisal:

Da ne bo kdo rekel..."skritikrt pa ima denarja k dreka,da skoz en drag orodje kupuje itd....pa HiFi in vse ostalo....."

 

Bi rekel,da je lih kontra-za vsako stvar moram načrtno varčevati in zelo premišljeno in načrtno rokovati z financami.

 

Bi pa rad opozoril na dogodek,ki se mi je pripetil,in kateri me je praktično "sezul iz čevljev" oz. pozitivno (oz. negativno) presenetil.

Gre za preplačila kreditov bankam....če še nihče ni zasledil v medijih...

 

Sem dober teden nazaj imel na šihtu kolega,k je "vežbal" novo serijo vlakov...in se pogovarjava...in pravi,da mu je kolega rekel,da naj preveri na banki,če so mu dolžni preplačilo kredita...

In se je pri kolegici k dela na NLBju pozanimal...in je rekla,da so mu dolžni "par jurjev"😲

Gre za to,da banke ob predčasnem poplačilu kredita (nima veze al ob jemanju novega kredita ali samo predčasno poplačilo starega) niso vračale sorazmerni delež odobritve in zavarovanja kredita....ampak so le tega celega obdržale.

 

Nekdo,k se na to malce bolj spozna je zadevo očitno raziskal...in stvar je prišla tako daleč,da so dali ven zakon,da banke morajo vrniti preplačila stroškov kreditov za 5 let nazaj.

 

In sem napisal email svoji bančnici za termin glede te zadeve...in prejšnji teden-v petek pri njej...pravi:..."kaj mislita (oba z ženo)...koliko vama pripada?"

In ji odgovorim:..."mogoče 150-250€ vsak...da pa je tistemu kolegu bilo rečeno celo par jurjev..."

In odbovori:...."zelo neverjetno,k je odvisno od obrokov,preostale dobe,vrste zavarovanja itd.,itd..."

 

In k gremo počasi čez kredite k sem jih prej poplačal (trije...k sem jemal enega večjega stanovanjskega...in je en stari bil še za cca. 1/3 novega...pač sem "reprogramiral" v ugodnejšega z 1,6%obr.mero)....in je bilo že pri prvem kreditu slabega "jurja"😲😲😲😡

Pa da ne omenim žene-je v službi (isto SŽ)  na obračunu plač!!!

Je "njena zadeva" v sodni obdelavi...ne bom omenjal podrobnosti,k so zaupni podatki...žalostno,ko moraš lastnega delodajalca tožiti samo za to,ker vodstvo skrbi le zase in svoje plače..."tiste spodaj" pa "gulijo",da lahko sebi bašejo...

No in k od nečesa moraš živeti ko od danes na jutri dobiš 400€ nižjo plačo (na nivo čistilke!!!)...si je morala 4 kredite reprogramirati.

 

Ne bom več "nakladal"...samo to bom še omenil-iz banke sva odšla z okroglimi tremi jurji!!!!!....toliko o "malo verjetno"....toliko sva preplačala odobritve in zavarovanja kreditov!!!!

 

Torej za to tukaj moj poziv vsem,ki so v roku petih let poplačevali kredite-čim prej na banko,ker zastaralni rok je 5 let!!! in vsak dan je dan več,ko je šansa,da boš protipravno ostal brez nadomestila.

In pazi to-cel čas so banke to vedele,in niso spremenile način poslovanja...kao "bančna skrivnost"...in so "grebli cvenk" in vsi bili lepo tiho....in za vrh predrznosti-banke ne nameravajo same vračati preplačil-sam se moraš "pomujati" in fizično na banki in zahtevati vračilo!!!!!

 

Nisem sebičen,in mi ni dalo,da tega nebi tukaj omenil...za to pa ta nova tema,ker ne vem,če je to bilo že kje omenjeno.

 

L.P.

Hvala za info, moram obsikati svojo bančnico. Sem poplaču audija, da sem naredil plac za novega 😉

  • Všeč 2
  • Haha 2

 

 

Napisano (urejeno)

@skritikrt hvala za koristne informacije. Ja marsikdo zadrži kaj takega za sebe👍

In sem šel v banko, bil pri dveh uslužbenkah. Obe isto, ker sem vzel kredit 2008, nism zraven. Upoštevajo samo od 2010, mislim da avgusta. Pa kjerkoli sem bral, to ni noben omenil. Tako da....😵‍💫😵😵‍💫

 

Evo še uradno: 

Ureditev velja za pogodbe, ki so bile sklenjene po 7. avgustu 2010, za pogodbe, sklenjene pred tem datumom, takšna ureditev ne velja, so pojasnili na Banki Slovenije.

Več na: https://www.zurnal24.si/slovenija/banki-sta-mi-vrnili-784-evrov-ce-denarja-ne-bi-zahteval-ne-bi-dobil-nic-404584 - www.zurnal24.si

Popravljeno od Volume
Napisano
pred 35 minutami je MazdaBoy napisal:

Hvala za info, moram obsikati svojo bančnico. Sem poplaču audija, da sem naredil plac za novega 😉

Pa sporoči kaj,kako je bilo🙄...ne da bi se na pivo vabil...gre mi za to,da čim več folka uveljavi pravico do povrnjenega cvenka...k če bodo brali,da sem samo jaz dobil,bo kdo mislil,ah saj to se mene ne tiče...

 

pred 14 minutami je Volume napisal:

@skritikrt hvala za koristne informacije. Ja marsikdo zadrži kaj takega za sebe👍

In sem šel v banko, bil pri dveh uslužbenkah. Obe isto, ker sem vzel kredit 2008, nism zraven. Upoštevajo samo od 2010, mislim da avgusta. Pa kjerkoli sem bral, to ni noben omenil. Tako da....😵‍💫😵😵‍💫

Meni je rekla,da za pet let nazaj...tako,da ne vem🙄🤔....možno tudi,da je od banke do banke drugače...po moje zna biti tudi razlika,od kdaj so začeli delati kot je treba,oz. tako,da se upošteva čas odplačila in sorazmernost v stroških...

Ma za vsak slučaj...k 100€ je 100€...pojdite se pozanimati-izgubiti nimate kaj...

Napisano

Saj vedno pravim,da so  banke leglo lopovov. Te bi morale vsakemu, ki je predčasno podplačal kredit, domov poslat obvestilo, da jim pripada vračilo,  ne pa tako lepo molčijo in  si polnijo žepe. To sem ravno danes prebral v reviji VIP. 

In potem so zavarovalnice na tapeti. 🤔

Zakaj pa ni ta "uradna kraja folka" vsak večer udarna tema na pop tv? 🤔

 

 

  • 3 tedne kasneje...
Napisano (urejeno)
dne 21. 4. 2023 ob 14:59 je skritikrt napisal:

Pa sporoči kaj,kako je bilo🙄...ne da bi se na pivo vabil...gre mi za to,da čim več folka uveljavi pravico do povrnjenega cvenka...k če bodo brali,da sem samo jaz dobil,bo kdo mislil,ah saj to se mene ne tiče...

 

Meni je rekla,da za pet let nazaj...tako,da ne vem🙄🤔....možno tudi,da je od banke do banke drugače...po moje zna biti tudi razlika,od kdaj so začeli delati kot je treba,oz. tako,da se upošteva čas odplačila in sorazmernost v stroških...

Ma za vsak slučaj...k 100€ je 100€...pojdite se pozanimati-izgubiti nimate kaj...

Zrihtal, dobil nazaj nekaj € (nekaj 100 €). Če ne bi bilo v medijih, pa da tle ne bi stekla debata, ne bi nič vedel o tem. Bog ne daj, da bi mi sami od sebe nakazali kaj nazaj. Lopovi. Pa kolk je kej folka, k sploh še ni uveljavljalo pravico do povrnjenega denarja.

Popravljeno od MazdaBoy
  • Všeč 2
  • Ljubim 1

 

 

Napisano

Jaz dobil tudi iz ene banke skoraj 300 od druge se tudi čakam. Hvala za temo

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Napisano

Jaz pa nič ne bom dobil 🤪

  • Začuden 1
  • Zmeden 1

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano
pred 23 urami je SpEkTr napisal:

A to za lizing isto velja?

Isto...sam berem,da se nekateri "izmikajo" z raznoraznimi izgovori🤨

Napisano

Delim še svojo izkušnjo 😅.. danes okoli 14h sem jim poslal tole pritožbo..prejle nekaj naročil preko spleta, odprl spletno banko in glejgazlomka nakazilo od n-banke(Sberbank)..brez kakršnegakoli odgovora, brez česarkoli 🤣..IMG_20230517_201214.jpg

  • Všeč 4
  • Haha 1

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Še en star...     Žena gre 'žurat s prijateljicami'. Pove svojemu možu, da se bo vrnila najpozneje do polnoči. Ure tečejo, pa tudi martiniji, in žena se pošteno pijana vrne domov ob 4. uri zjutraj. Ko stopi v stanovanje, se oglasi kukavica na uri. Štirikrat naredi ‘kuku’. Žena se prestraši, saj ve, da se je mož zagotovo zbudil in je slišal le štirikrat ‘kuku’ in da ji bo naslednji dan težil, zakaj je prišla domov tako pozno. Zato hitro sama ‘zakuka’ še osemkrat. Ponosna, ker se je kljub pijanosti domislila tako dobre rešitve, gre spat. Naslednji dan mož vpraša ženo, kdaj je prišla domov. - "Okoli polnoči."  - "Mhm. Draga, rabimo novo uro s kukavico." - "Zakaj pa?" - "Včeraj je naša kukavica zakukala štirikrat, potem je rekla "u pič**", potem je zakukala še trikrat, se odkašljala, zakukala še trikrat, se zahihitala, zakukala še dvakrat, nato se je spotaknila čez mačko in na koncu še prdnila. Ko je bilo tega konec, se ji je začelo pa še kolcati..."
    • Danes sem se spet spomnil enega starega, ma meni je dober...       Ne vem, kaj mate proti Bosancem. Mene so včasih tudi fejst motli. Zaj pa ne več. Do tega pa je prišlo takole: Mam hčero, ki mi je kot frkla pila kri. Bil sem vse, stari, bolan, zabitež, sto let za leseno žlico, ni kaj ni blo. Mam babo, ki me je jebala v glavo ko majmuna. Nič ji ni pasalo. Bol ko sn delal, bol je čvekala. Mam sosede, ki so mi nonstop delali *****. Nobeno stvar nisem prav naredu, ne da bi meli pripombe. Pol pa je hčera spoznala enga Bosanca, zanosla in se z njim oženla. Sprva sem mislu, da se mi bo sfuzlalo. Čez dva meseca je prišla nazaj s plavim frisom. Ati, mami lejta kaj mi je naredu. Nič več neandertalec in podobno. Čez dva dni je tak šla k njemu nazaj. Vsake tolko cajta jo naklofa in se pridere k svojemu zlatemu ateku. Še staro je strah zeta in se je fejst vnesla. Jaz pa od cajta do cajta povabim Bosanca v gostilno na pijačo in sma največja kolega. Zakaj pa ne. Porihtal mi je familijo kot se spodobi. Toti nimajo milosti do bab. Pranje nog vsak večer, postrežba all inkluzive, nobenega španskega sranja na TV, samo fusbal, itd. Marsikaj bi se lahko naučili od njih. Včasih naredimo pri nas piknik in pride zet s familijo (mata tri sine) in žlahto. Včasih še kake kolege sabo prpelejo. Ko se frocovje zakadi po vasi spizdijo še podgane. Sosedi dva dni ne upajo iz bajt. Tudi na njihovo muziko sem se navadil. Saj ni tak slaba. Še sploh Šaban Šaulič in tista Kuje Mujo konja po mjesecu, čeprav je baje že zelo stara. Sedaj če me kak sosed hoče kaj gnjavit, samo rečem, da bom mel piknik, pa mam mir. V trgovini včasih za štos stegnem roko proti pakiranim čevapčičem. Narod samo razširi oke v strahu, spet bojo meli piknik. Skratka sedaj sem car na vasi. Zato: Živeli Bosanci!
    • Na pomolu v Portorožu, polnem turistov, stoji moški in kliče sina, ki brezskrbno čofota po vodi: - "Ibi, komm zum papi!" Mali se ne zmeni zanj in mirno čofota naprej. Možakar povzdigne glas: - "Ibi, komm zum papi!" Spet nobene reakcije, zato možakar še bolj povzdigne glas: - "Ibi, komm sofort zum papi!" Mali čofota naprej, kot da ga ne sliši. Nato se oče razjezi: - "Ibrahim, matertijebem, odmah izlazi iz vode!!!"
    • Prostitutke stojijo na cesti in čakajo stranke. Mimo pride starejša gospa in jih vpraša: - "Ja, punčke, kaj pa delate na cesti?" Pa se ena oglasi: - "Čakamo, da bo tovornjak pripeljal pomaranče..." Pa reče starka: - "Potem se bom pa še jaz postavila v vrsto." Mimo pride policist, jo zagleda med prostitutkami in presenečeno vzklikne: - "Kaj, mamca, a vi tudi?" - "Seveda! Brez problema! Samo protezo si snamem, pa jih že lahko cuzam..."
    • Railjet Express iz Dunaja v Trst gre mimo Slovenije. Direktni vlak Trst - Budimpešta gre tudi mimo Slovenije. Tudi, kar se letališč tiče, gremo iz Nove Gorice raje v Ronchi ali Celovec kot pa v Ljubljano - več linij in cenejše so... Dvakrat sem eno družino vozil iz Solkana na letališče v Gradec, ker je baje boljše in cenejše kot iz Ljubljane... Pa Celovec, na primer, je malo večje športno letališče, nekaj takega kot Maribor...   Ja, imaš pa do neke mere res: Flixbus pa iz Trsta pelje skozi Slovenijo do Budimpešte, to se pa spomnim, da je bila direktna povezava še kakšen mesec nazaj...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.