Skoči na vsebino

Z avta je v 1 uri zbledel lak


JančG

Priporočeno sporočilo

Zdravo družba

 

Minuli teden mi je v roku ure in pol z avta takole zbledel? lak. Avto je bil v normalnem stanju, parkiran v centru mesta, med mojo odsotnostjo se je vlila ploha; ob povratku uro in pol kasneje me je pričakal tak prizor. 

Avto so videli 4 ličarji in 2 mehanika z Mazde servisa. 

NIHČE ne ve, kaj se je zgodilo.  Nihče še ni videl takega primera. Policija ni imela odgovora, ali gre za vandalizem. 

 

Lak je nepoškodovan; na otip ni reliefa. Luščenja ni. Par dni kasneje so fleki nespremenjeni.  Fleki so samo na sprednji havbi, strehi in malo na zadnjih vratih. 

 

Ideja je, da je tole spodaj voda. Avto je star 13 let in ni garažiran. Prvi lastnik.

 

Predvsem me skrbi, ali se bo po sanaciji zadeva ponovila. 

 

Hvala za kakrkšno koli mnenje. 

 

Hvalaa!

 

 

 

 

 

viber_image_2023-07-26_17-19-55-373 - Copy.jpg

viber_image_2023-07-26_17-19-56-698 - Copy.jpg

viber_image_2023-07-26_17-19-58-631 - Copy.jpg

  • Začuden 5
  • Zmeden 4
  • Ni všeč 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Enako bledo barvo smo mi imeli na služ.avtih od magnetnih nalepk, ker nismo prej vedeli, da so barve na vodni osnovi občutljive na to. Pred tem nismo imeli s tem problemov! 

Tole ti bo rešil le kak strokovnjak ali izdelovalec barve, ki se v detajle spozna na te barve. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 46 minutami je Boss napisal:

Če bi bila spodaj voda pod prozornim lakom bi videl, če pritisneš gor. Sicer je res da rdeče barve prej bledijo, ampak, tole bi po moje se dalo spolirat.

Odvisno, zakaj je do tega prišlo. Lahko je bil prozoren ak res na tanko prelakiran in ga je "pobralo". Če ni laka ne moreš polirati. To je res čudno vse skupaj. 🤔

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Določeni laki pohištva ob stiku z vodo pobledijo na belo, podobno kot na sliki (recimo, če položiš na omaro mokro skodelico, ali poleti mrzel kozarec). 

 

Izgleda, da je površina na predelih porozna in se je notri ujela vlaga. 

 

image.png

 

https://www.home-dzine.co.za/diy-1/diy-remove-white-stains.html

 

https://eu.avalonking.com/blogs/car-detailing/common-car-paint-stains-and-how-to-get-rid-of-them

 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Janez007 napisal:

Določeni laki pohištva ob stiku z vodo pobledijo na belo, podobno kot na sliki (recimo, če položiš na omaro mokro skodelico, ali poleti mrzel kozarec). 

 

Izgleda, da je površina na predelih porozna in se je notri ujela vlaga. 

 

image.png

 

https://www.home-dzine.co.za/diy-1/diy-remove-white-stains.html

 

https://eu.avalonking.com/blogs/car-detailing/common-car-paint-stains-and-how-to-get-rid-of-them

 

Ampak avto laki so dvokomponentni in voda ne bi smela imeti vpliva. Če bi bil avto nov, bi lahko bil problem v slabi pripravi na lakiranje. Tako pa mi res ni jasno, za kaj se gre. 🤔

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je FuManchu napisal:

Lak je odstopil od barve. Treba bo lakirati vse še enkrat.

Najbrž res. Sem bral, da je imel podobne težave z lakom tudi mercedes. Predvsem na rdeči barvi. 😬

  • Všeč 2
  • Začuden 1
  • Zmeden 2

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravo

 

Hvala vsem za odgovore.

@Boss   Če pritisnem na barvo, se nič ne spremeni. 
@Shrek avto je bil na parkirišču MOL, javni parking na ulici, plačana parkirnina.
@Janez007 hm, možno. Sam da se to zgodi v eni uri in samo po določenih delih avta? 
@Volume Mazda BTC Ljubljana. Grem še na Interclass. Hvala za info. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 35 minutami je Brane napisal:

Golobi so imeli party

Tudi sam sem pomislil na galebe, ki naredijo velikoi sranje na laku, če ne očistiš takoj. Ampak pri njemu ni galebov doma. 🤔

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole je res sumljivo, da 13 let nič pol pa v eni uri taka zadeva.

 

Lahko, da gre res za vandalizem. Meni so prejšnjo Mazdo polili z vročim oljem po vratih in sem rabil kar nekaj ur dela, da sem spravil v prejšnje stanje.

  • Začuden 4
  • Žalosten 1
  • Ni všeč 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se mi zdi, da zavorno olje na laku naredi štalo… samo še nisem videl, kako izgleda… Je samo tisto “rekla-kazala” … 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 43 minutami je Jest napisal:

Se mi zdi, da zavorno olje na laku naredi štalo… samo še nisem videl, kako izgleda… Je samo tisto “rekla-kazala” … 

Zavorno oljo nardi povsod stalo. Tudi po kablih, ce ksn smotan mehanik nezna nalit oz. po koncanem nalivanju ne spuca za seboj. GL5 naj bi bil sploh problematicen.

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zavorno olje? Ne vprašaj...

 

Enkrat smo rihtali en gozdarski traktor in je bilo treba spustit zavorno olje iz njega. Najdem prvo plastenko, ki je prišla pod roke in spustim zavorno olje vanjo. Ga je ratalo skoraj liter...

 

Plastenko smo potem založili in ko smo traktor sestavili, je nismo več našli. Resnici na ljubo je niti nismo preveč iskali, ker smo itak imeli novo. 

 

Kakšno leto kasneje oče ugotovi, da mu je zmanjkalo Vitrexa za šipe. In oče vzame s police v garaži plastenko, na kateri je pisalo Vitrex in zlije v posodo v avtu...

 

Avto smo kasneje peljali k ličarju, šipo se je pa dalo rešit, da je ni bilo treba menjat...

  • Všeč 1
  • Začuden 1
  • Zmeden 3
  • Ni všeč 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.