Skoči na vsebino

Gume

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano (urejeno)

Ja, to je že v redu. Podpiram tvoj hobi, jaz tudi imam svoje. Samo kakorkoli obrneš naredi boljša guma največjo razliko za normalne ljudi, to smo že večkrat govorili. Samo ne izgleda tako lepo, kot vse ostalo na avtu, kar lahko gor prilepiš. Pa kakšen tečaj varne vožnje na AMZS centru, pa si na cestah največ razlike naredil za najmanj vložka.

 

V redu, o tem kako se nekaj kar dojemamo kot dobre gume obnaša slabo, pa ne morem veliko povedati. Pogledam teste. Ne samo AMZS, še katerega drugega in malo cene in potem se odločim. To je potem to za 4 leta. Čau.

Popravljeno od Agerg
Napisano

Katero od "premium" znamk zimskih gum priporočate:

 

goodyear ultragrip performance 3

michelin pilot alpin 5

bridgestone blizzak 6

dunlop winter sport 5

...

 

Do sedaj še nisem varčeval pri gumah in tudi tokrat ne mislim. Vem, da se vsi ne strinjate s tem, ampak jaz sem za znane znamke...

 

WWW.AMZS.SI

Veliko pnevmatik, a le malo zares dobrih

 

Seveda za CX-30. 16". 

 

Kje kupujete gume, kje se najceneje dobijo?

 

Hvala

 

LP

 

 

Napisano (urejeno)
pred 26 minutami je GregorV napisal:

Katero od "premium" znamk zimskih gum priporočate:

 

goodyear ultragrip performance 3

michelin pilot alpin 5

bridgestone blizzak 6

dunlop winter sport 5

...

 

Do sedaj še nisem varčeval pri gumah in tudi tokrat ne mislim. Vem, da se vsi ne strinjate s tem, ampak jaz sem za znane znamke...

 

WWW.AMZS.SI

Veliko pnevmatik, a le malo zares dobrih

 

Seveda za CX-30. 16". 

 

Kje kupujete gume, kje se najceneje dobijo?

 

Hvala

 

LP

 

 

jaz sem danes klical lokalnega vulkanizerja za svojo 6ko

 

verjetno bom vzel kar goodyear, tam cca 140-145 je kos

 

vredenstein sem imel sedaj ampak so 125 eur, za tistih 20 eur pa ne bom gledal na razliko proti top gumi

 

za drug avto pa celoletno goodyearko pa mir

Popravljeno od NevLado
Napisano (urejeno)
pred 57 minutami je NevLado napisal:

jaz sem danes klical lokalnega vulkanizerja za svojo 6ko

verjetno bom vzel kar goodyear, tam cca 140-145 je kos

vredenstein sem imel sedaj ampak so 125 eur, za tistih 20 eur pa ne bom gledal na razliko proti top gumi

za drug avto pa celoletno goodyearko pa mir

 

Jaz nikoli. Sem eno videl, kako razpada po štirih letih ... 

Popravljeno od Janez007
Napisano
Pred eno uro je GregorV napisal:

Katero od "premium" znamk zimskih gum priporočate:

 

goodyear ultragrip performance 3

michelin pilot alpin 5

bridgestone blizzak 6

dunlop winter sport 5

...

 

Do sedaj še nisem varčeval pri gumah in tudi tokrat ne mislim. Vem, da se vsi ne strinjate s tem, ampak jaz sem za znane znamke...

 

WWW.AMZS.SI

Veliko pnevmatik, a le malo zares dobrih

 

Seveda za CX-30. 16". 

 

Kje kupujete gume, kje se najceneje dobijo?

 

Hvala

 

LP

 

 

Jaz bi Dunlop winter sport 5 ali Michelin pilot alpin 5.

  • Všeč 2
  • Ljubim 1
Napisano
pred 54 minutami je Janez007 napisal:

 

Jaz nikoli. Sem eno videl, kako razpada po štirih letih ... 

povej več

pred 44 minutami je Janez007 napisal:

 

Jaz bi Dunlop winter sport 5 ali Michelin pilot alpin 5.

mišelin so odlične gume za led, sneg, za naše razmere pa raje kaj drugega?

Napisano
pred 3 urami je GregorV napisal:

Katero od "premium" znamk zimskih gum priporočate:

 

goodyear ultragrip performance 3

michelin pilot alpin 5

bridgestone blizzak 6

dunlop winter sport 5

...

 

Do sedaj še nisem varčeval pri gumah in tudi tokrat ne mislim. Vem, da se vsi ne strinjate s tem, ampak jaz sem za znane znamke...

 

WWW.AMZS.SI

Veliko pnevmatik, a le malo zares dobrih

 

Seveda za CX-30. 16". 

 

Kje kupujete gume, kje se najceneje dobijo?

 

Hvala

 

LP

 

 

GumeNa Dom Shop poglej so letos precej ugodni glede na druge pa v Lj jih dvigneš brez stroškov. Malo primerjaj, ker je odvisno od znamke! 

Napisano
pred 6 urami je Janez007 napisal:

 

Jaz nikoli. Sem eno videl, kako razpada po štirih letih ... 

Tusi Bridgestone je razpadal po tem času.

 Dunlop  winter sport 4d pa so ble konec 4. sezone drsalnica.

Napisano
pred 8 urami je GregorV napisal:

Katero od "premium" znamk zimskih gum priporočate:

 

goodyear ultragrip performance 3

michelin pilot alpin 5

bridgestone blizzak 6

dunlop winter sport 5

...

 

Do sedaj še nisem varčeval pri gumah in tudi tokrat ne mislim. Vem, da se vsi ne strinjate s tem, ampak jaz sem za znane znamke...

 

WWW.AMZS.SI

Veliko pnevmatik, a le malo zares dobrih

 

Seveda za CX-30. 16". 

 

Kje kupujete gume, kje se najceneje dobijo?

 

Hvala

 

LP

 

 

Jaz bi tole izbral po vrstnem redu, vse so TOP... 👌

IMG_20251028_205612.jpg

IMG_20251028_205550.jpg

IMG_20251028_205517.jpg

Napisano
pred 30 minutami je etcho napisal:

👍 za Hankook Winter i*cept, zelo zadovoljen.

Enako. Zelo dobra zimska guma. 👍

  • Všeč 1
  • Ljubim 1

 

 

Napisano
pred 8 urami je Alex napisal:

Enako. Zelo dobra zimska guma. 👍

TOP...zimska guma imam na cx30 👍😉

  • Všeč 2
  • Haha 1
Napisano

Bomo enkrat pozimi v snegu šli na Roglo pa da vidimo test Hankook & Kleber.... 🤔🤗😉

  • Všeč 2
  • Haha 2
Napisano
pred 11 urami je Alex napisal:

Enako. Zelo dobra zimska guma. 👍

 

pred 2 urama je Gelipter napisal:

TOP...zimska guma imam na cx30 👍😉

 

Kdaj sta imela na cestah obale nazadnje sneg?

Napisano
pred 40 minutami je Janez007 napisal:

 

 

Kdaj sta imela na cestah obale nazadnje sneg?

Moje so preizkušene na - 20, pri snegu na cestišču, pri prehodu prelaza na 2100 metrih višine. Enakovedno sem se kosal z audijem 4x4. Nekateri se odpeljemo še kam drugam, kot le do sosednje gostilne. 😉

IMG_20230208_175507.jpg

 

 

 

Napisano
pred 21 urami je NevLado napisal:

jaz sem danes klical lokalnega vulkanizerja za svojo 6ko

 

verjetno bom vzel kar goodyear, tam cca 140-145 je kos

 

vredenstein sem imel sedaj ampak so 125 eur, za tistih 20 eur pa ne bom gledal na razliko proti top gumi

 

za drug avto pa celoletno goodyearko pa mir

naročili conti, ker bo prej, goodyear bi baje prišla šele po 16.11 :o 225/45/17, malo pod 100 na gumo mislim da

Napisano
pred 27 minutami je NevLado napisal:

naročili conti, ker bo prej, goodyear bi baje prišla šele po 16.11 :o 225/45/17, malo pod 100 na gumo mislim da

Lado, odlična izbira. 👍 Zimske Conti sem vozil na Accordu in me ni nikoli razočarala ... presenetila pa, ker se ni in ni znucala. :) 

Napisano

Samo Conti in Hankook imata malo slabšo oceno kot prve štiri. 

 

Citat

Šest pnevmatik na tokratnem testu je dobilo skupno oceno dobro oziroma zelo priporočljivo To so pnevmatike goodyear ultragrip performance 3, michelin pilot alpin 5, bridgestone blizzak 6, dunlop winter sport 5, hankook winter i*cept evo3 W330 in continental wintercontact TS 870 P. Hankookova in Continentalova pnevmatika sta pri merilu varnosti sicer dosegli le oceno zadovoljivo (obe zaradi nekaj slabših lastnosti na snegu in ledu), a s skupno oceno vseeno spadata med šest najboljših na testu. 

 

Odločitev bo težka. 😀

 

LP

 

Napisano
pred 16 minutami je GregorV napisal:

Odločitev bo težka. 

Zakaj težka? Vse naštete gume so več kot dobre, torej greš na lov za najbolj ugodno ceno. In kupiš te.

  • Všeč 1
  • Ljubim 1
Napisano (urejeno)

O tem smo že debatirali - testi so narejeni s frišnimi pnevmatikami. Fino bi bilo ponoviti test s postaranimi pnevmatikami - recimo po prvem testu jih vozijo 20.000 km, vzamejo dol, jih skladiščijo na soncu in dežju, tako kot Bartog, ter čez 5 let enak test ponovijo. 

Popravljeno od Janez007
Napisano
pred 9 urami je Janez007 napisal:

 

 

Kdaj sta imela na cestah obale nazadnje sneg?

Nismo imeli sneg😁čakamo zimo😁😁😁gume sem probal na snegu Rogla lani 👍😁😉😉

Napisano

Na moji 6-ki bom imel zimske wredestein še za letos, drugo leto gredo gor GY. 

 

 

Napisano

Eto, za Twinga nabavil zimske gume Falken pri GuneNa Dom. So ravnoprav sveže a niso Japonske ampak Poljske, verjetno delane v isti tovarni kot Sava in še katere... :nevem:

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Danes opravil dobrih 57km in sicer štart iz Soteske, prek Tunjic, Zaloga pri Cerkljah, Cerkelj, Olševka in Tupalič, do PREDDVORa in tam kopanje v Črnavi   Povratek prek Komende in Kamnika.   Od Tunjiške mlake proti Zalogi pri Cerkljah in Šmartnem je izredno lepa, neprometna cesta, večinoma po gozdu. Me je res navdušil predvsem ta del poti
    • Zgleda, da nekaj je spet na tej Mazdi, da pritegne,.... Po testih nekaterih je kot paket boljša kot npr. RAV4, lepša notranjost... Ko sem jo sam prvič videl, katastrofa, drugič tudi katastrofa. Pred kratkim tretjič ko sem bil na servisu pri Mazdi, pa sem si jo mimogrede še malo bolje ogledal, pa se mi sploh več ni zdela slaba, tudi notri se mi zdi kar v redu, materiali ne zgledajo tako slabo kot sem bral. Tudi ekran ni zgledal slabo, sem sedel v različici z manjšim ekranom.  Tudi Mazda vztraja da je ta veliki ekran manj moteč in lažji za uporabo in da so se pač vozniki navadili na stil pametnih  telefonov.  Tudi motor po testih je ok za normalno vožnjo in lepo usklajen s celoto.. Tako da kot kaže bo naslednja CX-30 tudi v tej smeri... Na žalost ali bomo videli in na koncu bomo verjetno navdušeni... Spremembe se pač dogajajo in ali sprejmeš ali pač ne in greš mogoče na Opla 😁  
    • Te fore,ki jih vidiš pogosto na YouTube,se raje izogibajte,če nočete,da vam zgori bajta. To je tako,kot,da bi npr. z resetom varovalke mislil,da si "zrihtal".   Ne kaže polnilec brez veze napako!!!   Tukaj samo nazaj v trgovino,in vzami drugo baterijo,ostale "operacije" kot npr. razisakava,katera celica je fuč itd,je zate brezpredmetna. Drugo je,če znaš,in imaš opremo potrebno za to,in tudi v tem primeru bi bilo smiselno le v "raziskovalne namene",ko ti je vseeno,ali bo kaj iz tega,ali bo pa "za v kanto". V tem primeru,za "raziskovanje",bi potreboval multimeter,in en res dober polnilec za analizo celic,kot je npr. Opus BT-C3100 (sem ga v tej temi že opisoval). In še v tem primeru,bi lahko le ugotovil,kaj je z baterijo narobe in zakaj...nič več!   Gre za to-to so vgrajene tako poceni celice,da stroškovno nima smisla-za 19,99€ polnilec in 2Ah baterija z 5 celicami formata 18650...ni čudno. Še vsa čast BMS-u in polnilcu,ker očitno delata,kot se spodobi....samo,če je tanajceneje vgrajeno,ni čudno,če ga kakšna celica "sračka".   Kot sem napisal-nazaj v trgovino,in naj dajo drugo baterijo,vse ostalo nima smisla,če želiš delujočo baterijo.  
    • Vedno mi vsi govorijo, kako je motor nevaren. Pa sem malo pobrskal po statistikah...      
    • Ja, pa kaj tebi ni jasno? Glej, če je v času kovida zaprl celo Evropo ... ... ... Ja, glej, zdaj je starejši in bolj izkušen in lahko Trumpa spravi v strah...    Saj se bodo našli kolesarji (v bistvu se čudim, da se še niso), ki bodo zrušili Janšo, kar pomeni, da so še močnejši od Janše. Boš videl, kako se bo Trump šele njih ustrašil. Sploh, če prideta mimo Svetlana Makarović in Milan Kučan z rdečo zvezdo na prsih...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.