Skoči na vsebino

Plastika na Mazdi CX 30


Priporočeno sporočilo

Evooo..še slike moje CX30 benz.X motor 😉 videt je ok 👍😉😁se pa zgodi kašna napaka pri izdelavi PVC plastik😁

Res da, šparajo na vseh področji tudi pri tem 😉😁

Screenshot_20240107_155713_Gallery.jpg

Screenshot_20240107_155828_Gallery.jpg

Screenshot_20240107_155853_Samsung account.jpg

  • Všeč 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Napisano (urejeno)
vor 40 Minuten schrieb Alex:

Sam hočem cel čas samo Dragota potolažiti, da je moja cx30 ok.

Pa pri mojih 60+letih še ne nosim(hvala bogu) očal niti za branje. Tako, da vidim tako napako iz desetih metrov. 

Me pa gospod Drago hoče na vsak način prepričati, da je tudi na moji tako, kot je na njegovi. 

Kot si napisal, lahko je tovarniška napaka (pri brizganje plastike je prišlo ob ohlajanje do nezaželenih skrčkov) 

 

Še enkrat to so Klipsi ki se ko je plastika pritrjena na  zunanji strani vidijo zaradi tanke plastike  Information von Mazda Schuster Mobile !!

s-l1600-13.jpg

Popravljeno od DragoK
  • Všeč 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 minutami je DragoK napisal:

Samo še to če jo bom jaz tako slikal kot ti se ne vidi v Garaži  slikat sem že napisal in jaz si tega nisem izmislil  imaš moje slike vse CX30 imajo isto plastiko. 

Malo je tole postalo arogantno.

Kako lahko trdiš da imajo vse?

Verjamem, da je hiba, verjamem tudi da je pogosta. Ne bom pa verjel, da ima vsak avto iz proizvodnje to.

Tudi verjamemo, da imaš ti, ker vidimo po slikah, kako pa ti veš, da imata tako potegnjeno plastiko @Gelipter in @Alex pa mi ni jasno.

 

Valda da so klipsi zadaj, da se jo pritrdi. Nek razlog mora bit, da se pri večini deformira.

  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tanko brizhana plastika bi bila lahko vzrok, da se vboči ko jo s klipsno pritrdijo. Zato je na tistih mestih vidna deformacija.

  • Všeč 3

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Plastika se deformira, sonce, mraz.... Če iščeš lahko marsikaj najdeš,  tudi na usnju, kovini. Tudi v notranjosti avta. Nekdo vozi avto, ki ima slabo tesnilo im mu rosi luč v notranjost, nekdo pa reklamira in mu zamenjajo.... pa ne samo na Mazdi!

 

En prodajalec mi je pred leti rekel, vozi avto in delaj kilometre. Marsikdo kupi pa ga špara in ko se izteče garancija, pa začnejo težave!!! Poznam tudi primer, ko kupi avto za DOBRIH 100.000 €, pol pa špara na servisih ali pa ta .... pozimi ne vklopi gretja sedežev, da mu ne poškoduje usnja🤣🤣🤣

 

Ok, malo zašel s teme. Moja bivša CX-30  je tudi imela tako plastiko

 

 

Screenshot_20240107_165624_Photos.jpg

Screenshot_20240107_165537_Photos.jpg

  • Všeč 7
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer mi tale debela plastika sploh ne sede, ampak vseeno, če je gor naj vsaj izgleda profesionalno narejeno ne pa da se opazijo nepravilnosti. Zdaj a se to dogaja samo pri določenih serijah ali bohnedaj pri vseh, je verjetno tole stvar za reklamacijo. Je namreč čisto možno, da imajo več dobaviteljev te plastike pa kakšen ne dosega standardov pol pa samo upajo pri Mazdi, da se kupec ne pritoži, če pa se pa menjajo.

 

Tko, da dam roko v ogenj, da je možno pri @Alex vse OK in pri kakšnem drugem tudi. Pri @DragoK pa pač ni. Sej hudo sicer ni, ampak če kupiš nov avto pa pač ni prijetno, da te takoj stvari zmotijo.

 

Glede ostalega pa takole. Tudi mene na 6-ki karavan silno motijo strešne sani, ampak ker so narejene tako kot morajo biti drugih pripomb nanje nimam. Bi jih dal pa prec stran, če bi se dala dobit alternativa, da bi zgledalo lepo oziroma originalno. Takoj bi letele po hitrem postopku dol. Hočem povedat to, da pač avto kupiš dizajnersko takega kot je... zato pa obstajajo aftermarket tuning in styling zadeve.

  • Všeč 9
  • Haha 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole pomanjkljivost na oblogah poznam že odkar imam novo cx30, ko sem plastiko ptremazoval z zaščito sem to opazil in tudi pri Selmarju sem po enem letu pogledal v salonu in je bilo ISTO!

Lahko, da res ni pri vseh tako... 🤔 Je pa res, da ti pri sivi, ki ima manj kontrasta med plehom in plastiko pozneje pade v oči. Ne vidi se pa enako, včasih nič, včasih pa zelo, odvisno od svetlobe in čistosti avta! Tisto pri vratih so pa tako oblikovali pri Mazdi in nikakor ni napaka pri sestavi avta sem pa to tudi že zdavnaj opazil in ni niti malo moteče! 

  • Všeč 5
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ukvarjate se z malenkostmi (plastika), bistveno več ljudi se ukvarja z resnimi problemi in to z novim avtomobilom :) , tako da če boste imeli samo te lepotne napakice s plastičnimi obrobami je to "sitnica" :) , bistvo da mašina in vse ostalo dela, kot se za gre....in se zelo strinjam z  @Volume avto je za voziti....(če ne pa najbolje da iz salona v garažo in tam ostane nedotaknjen.....).

 

Popravljeno od sportman333
  • Všeč 4
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 28 minutami je DragoK napisal:

Bo ti zaradi Alexa roka zgorela 😆 ima isto kot jaz v to sem siguren ker sem že nekaj pri njem videl , pač smo si ljudje zelo različni 😆😆

Ok. Vsi imajo to. Si zdaj zadovoljen. 😊

Nekateri, recimo naše cx30 na obali imajo tudi bel pridih v plastiki. Baje, da je to od soli. Pa to ni vse

Baje, da je ta plastika bio-razgradljive. 

 

pred 2 minutama je DragoK napisal:

Bini meni ne uide nobena vsako pregledam sem dosti  na poti   ker mene to zelo moti v Mazda Salonih sem tudi pregledal že 5  čisto noch in vse imajo isto kot moja da kera tega nima verjamem ko jo pregledam in ta ne obstaja ker imam trdno informacijo da ima to vsaka CX30 samo ljudje tega ne vidijo kar mi ni jasno in v mojo garaži se najbolj vidi zunaj pa ne tolko moraš zelo dobro gledat, jaz lahko samo rečem da res škoda Avta ker je drugače top.

Tebi, Drago, se bo še zmešalo zaradi tega. Sedaj zaideš v vsak salon, v vsako garažo, kjer je parkirana kaka cx30, v vsako slovensko vas. 

Kaj bo naslednje? Organizirana turneja ogleda cx30 po Evropi? 😊

Popravljeno od Alex
  • Haha 2

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je DragoK napisal:

Tvoje mišljenje sprejmem ko bom Avto samo vozil nič čistil ali poliral veš za 32.000€ je treba nekaj dobit zato mora biti tudi kvaliteta in v vsakem Salonu za ta problem vejo a nič.

Pripelji mi eno  CX30 ki tega nima samo ne jo posebej naročit 😜

 

 

 

A naredimo eno srečanje - lastniki zvitih plastik. Pa se nam boš lahko izpovedal v živo. Ker izgleda, da ti to ne da spat. 😊

  • Haha 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 18 minutami je DragoK napisal:

Bini meni ne uide nobena

 

Sam če vam ne uide nobena, pa imajo vse nove to...kako potem pred nakupom niste tega opazili? 🤨

  • Všeč 3

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Alex napisal:

Evo, Drago rešitev zate. Pobarvaj jo takole. IMG_20240107_195254.jpg

Meni je tak lepša.

 

Drugače pa, če ne bo kital, bodo tudi pobarvani potegnjeni 😉

Popravljeno od godlike
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim, kakšne težave...

 

In potem meni v Jamralniku napišejo, da naj ne jamram toliko in da če tako sovražim svoj avto, da bo Bog poskrbel, da se ne bom vozil. Mogoče pa res preveč jamram. Plastike pri meni niso čisto nič potegnjene - torej sem lahko lepo tiho...

  • Všeč 1
  • Haha 3
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanimivo, da precej spremljam CX30 na spletu (FB skupina, reddit, ...) pa se nisem opazil, da bi kdo to omenjal. Dejansko je prvic, da je kdo to opazil in naredil celo paniko zaradi tega.

 

Mi je pa bolj zanimo kako @DragoK poudarja, da avto za 32.000 eur ne sme imet napak. Nekako 32k v danasnjih casih sploh ni veliko za avto. Trenutno se basic avto zacne pri 20k in gre takoj  z malo opremo samo gor.

Je pa zanimiva predpostavka, da sedaj ce bom pa kupil avto za 60k, 80k, ... bo pa vse super in tipi top in nobene napake.

  • Všeč 2
  • Haha 1
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 minutami je Bossek napisal:

Zanimivo, da precej spremljam CX30 na spletu (FB skupina, reddit, ...) pa se nisem opazil, da bi kdo to omenjal. Dejansko je prvic, da je kdo to opazil in naredil celo paniko zaradi tega.

 

Mi je pa bolj zanimo kako @DragoK poudarja, da avto za 32.000 eur ne sme imet napak. Nekako 32k v danasnjih casih sploh ni veliko za avto. Trenutno se basic avto zacne pri 20k in gre takoj  z malo opremo samo gor.

Je pa zanimiva predpostavka, da sedaj ce bom pa kupil avto za 60k, 80k, ... bo pa vse super in tipi top in nobene napake.

Ej, super napisano. Enako sem razmišljal sam. Za ta denar skoraj ne dobiš več nič pametnega. Še dacia pride 27000€, če je malo bolje opremljena. Kot si napisal, dela Drago celo paniko, kot da je kupil Porsha.

Tudi sam sem v veliko cx30 skupinah pa do sedaj ni še nihče tega omenjal. 

  • Haha 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Gost
Ta tema je zdaj zaprta za nadaljnje odgovore.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.