Skoči na vsebino

Prvi nakup mazde

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano (urejeno)

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19176055&display=Mazda Mazda6

 

Lep pozdrav,

nikoli nisem še imel mazde, niti  se ne spoznam na njihove motorje. Sem našel danes tale oglas, zadeva mi je ful zanimiva, za take denar in tako opremo.... Skrbijo me edin kilometri in plin. Kdo pozna lastnika? Bi se tole splačalo če bi zbil recimo na 2500€?

Kakšni so te motorji? Na kaj gledat če grem na ogled?

 

Aja pozabu povedat da plin zato ker na službo lahko tankam in se bom zastonj vozu okol

 

 

Hvalaaaaa

Popravljeno od PotatoUser
Napisano

Vse super, samo plin ne. 

To je MOJE mnenje. 

Vprašanje je, zakaj je tak super ugodno...

 

Napisano (urejeno)
pred 9 urami je Shrek napisal:

Vse super, samo plin ne. 

To je MOJE mnenje. 

Vprašanje je, zakaj je tak super ugodno...

 

Sm klicu pa je rkeu da je Mal problem z rjo na kolo tekih pa en cilinder ne uzge ucasih

 

Popravljeno od PotatoUser
Napisano

Ne vem, jaz imam dobre izkušnje s plinom. Naredil na svoji 6-ki, 150k km v petih letih s plinom. Je pa res, da sem bil kr dosleden pri vzdrževanju.

 

 

Napisano

Vsaka predelava motorja potegnae za sabo stvari, ki niso v prid delovanju motorja sploh kadar je že veliko kilometrov naredil tak motor. Jaz bi se plina izognil na široko v rabljenem avtu. Več potencialnih stroškov kot koristi.

33112_1.png

Napisano

A ni reko da ima miss-fire na enem cilindru?

Torej, to boš moral porihtat....

Napisano
pred 6 urami je PotatoUser napisal:

Grem v cetrtek na ogled. Kaj naj poslusam in gledam med testno voznjo?  Za 2500e.ce ga dobim se mi zdi se zmeri top naložba

Glej, da nebo jama brez dna.... 🤔😩

Napisano

Lahko pa kupiš, naredi servis, odpravi pomanjkljivosti, na koncu pa izklopiš plin in se voziš dalje na bencin. Pa ti mora naredit tak avto še 1x toliko km ob neki kulturni vožnji in rednem vzdrževanju. 

 

 

Napisano
pred 7 urami je PotatoUser napisal:

Grem v cetrtek na ogled. Kaj naj poslusam in gledam med testno voznjo?  Za 2500e.ce ga dobim se mi zdi se zmeri top naložba

Da se oženiš z njo... 

Napisano
pred 11 urami je PotatoUser napisal:

Grem v cetrtek na ogled. Kaj naj poslusam in gledam med testno voznjo?  Za 2500e.ce ga dobim se mi zdi se zmeri top naložba

 

Avto nikoli ni top naložba. Smisel naložbe je načeloma ta, da prinese donos glede na investicijo. Avto pa redkokdo zna monetizirati tako, da pod črto rezultira v pozitivno bilanco. 😋

Napisano

No ja, ampak to velja za 90% vseh stvari, ki jih imaš doma. Zakaj pralni stroj, če lahko pereš na roke. Zakaj mikrovalovka, če maš štedilnik, zakaj štedilnik če lahko zakuriš sred kuhne na tleh. Zakaj fen, če se slej kot prej lasje posušijo sami, zakaj sesalec, če maš metlo pa klofar. Tole grem lahko v neskončnost in nobena od teh zadev ne rezultira v finančno pozitivno bilanco.

 

A zakaj jih pa imamo - zato ker nam kupijo eno stvar, ki je več vredna kot denar sam in to je čas. Zato imamo tudi avto, ker nam je čas bolj dragocen in avto nam ga več ohrani za druge zadeve. Zakaj potovati od Lj do Kp dve uri in več z vlakom ali busom, če ti jo avto vsaj eno prišpara, zakaj prati na roke, če ti pralni stroj prišpara eno uro itd itd.

 

Tako, da ja tudi to so naložbe ampak ne v denar temveč v čas.

33112_1.png

Napisano

Ravno zato tem nakupom ne pravimo "naložba", sploh pa ne "top naložba". Izraz "naložba" se uporablja v monetarnem smislu. Naložba so delnice, skladi, ki kotirajo na borzi (ETF) in drugi finančni instrumenti. Pa da ne razpredamo predolgo.. Nisem želel, to temo zlorabimo za debato o pravilni rabi slovenskega jezika :D

 

image.png

Napisano
pred 7 urami je godlike napisal:

A ni reko da ima miss-fire na enem cilindru?

Torej, to boš moral porihtat....

Ja je reku da občasno to kaže pa ne dela

Pred eno uro je Haxballer napisal:

Ravno zato tem nakupom ne pravimo "naložba", sploh pa ne "top naložba". Izraz "naložba" se uporablja v monetarnem smislu. Naložba so delnice, skladi, ki kotirajo na borzi (ETF) in drugi finančni instrumenti. Pa da ne razpredamo predolgo.. Nisem želel, to temo zlorabimo za debato o pravilni rabi slovenskega jezika :D

 

image.png

Naložba v smislu Da ga zrihtam da bo guru naorej tko k treba

Napisano (urejeno)

Missfire ima, zato ker so sfukani izpusni ventili zaradi lpg. Sem imel dve mazdi in pri obeh je bilo isto. Je res, da sem sfural dobrih 200.000 na plin ampak vseeno. Menjava ventilov in brusenje glave je takrat novega lastnika prislo 500-600€ ce se ne motim (verjetno sedaj celo vec). Aja pa imel sem mazanje ventilov. Poleg tega je ze takoj po predelavi imel avto manj moci in navora.. Aja pa tudi check engine ti bo skos gorela zaradi lpg (system to lean bank 1 sensor 1) - prerevna mesanica lambda sonda. Zej, ce imas lpg zastonj in ce so res samo ventili za zamenjat se splaca vzeti, ker potem si miren se za 200k sigurno. Je pa to bolj, kot ne loto. Treba je tudi vedeti, da sama plinska istalacija potrebuje vzdrzevanje in je pri 150k km potrebno menjati injektorje za lpg. Pridejo cca. 300€ ce me spomin ne vara. Trenutno imam isti avto z istim motorjem (seveda brez lpg) in je top. Avto ima 295k km in brez kakrsnih koli problemov. Nivo olja pade iz max na min po 20k km...

Popravljeno od Scr3am
  • Všeč 5
  • Začuden 1
  • Ljubim 1
Napisano

Japonci in plin/lpg = no go kombinacija....sploh pa ne razumem folka, ki v dobro mašino tlači plin...ce pač nimaš za benz pri taki mašini ker malo več porabi pač kupiš vw dizla😉🤣

Napisano
pred 1 uro je Scr3am napisal:

Missfire ima, zato ker so sfukani izpusni ventili zaradi lpg. Sem imel dve mazdi in pri obeh je bilo isto. Je res, da sem sfural dobrih 200.000 na plin ampak vseeno. Menjava ventilov in brusenje glave je takrat novega lastnika prislo 500-600€ ce se ne motim (verjetno sedaj celo vec). Aja pa imel sem mazanje ventilov. Poleg tega je ze takoj po predelavi imel avto manj moci in navora.. Aja pa tudi check engine ti bo skos gorela zaradi lpg (system to lean bank 1 sensor 1) - prerevna mesanica lambda sonda. Zej, ce imas lpg zastonj in ce so res samo ventili za zamenjat se splaca vzeti, ker potem si miren se za 200k sigurno. Je pa to bolj, kot ne loto. Treba je tudi vedeti, da sama plinska istalacija potrebuje vzdrzevanje in je pri 150k km potrebno menjati injektorje za lpg. Pridejo cca. 300€ ce me spomin ne vara. Trenutno imam isti avto z istim motorjem (seveda brez lpg) in je top. Avto ima 295k km in brez kakrsnih koli problemov. Nivo olja pade iz max na min po 20k km...

Injektorje je zamenju lansko leto ja

Napisano

Kot je screem napisal ima verjetno izgorele ventile, lahko pa ce bos ze obnavlajl glavo zamenjas se batne obrocke in bo motor za nekaj km ok. 
Ampak sam Japonca na plin ne kupim, sem predelal Toyoto in se ni dobro koncalo in to ze po 70000 km

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Napisano
Pred eno uro je mazdaman napisal:

Kot je screem napisal ima verjetno izgorele ventile, lahko pa ce bos ze obnavlajl glavo zamenjas se batne obrocke in bo motor za nekaj km ok. 
Ampak sam Japonca na plin ne kupim, sem predelal Toyoto in se ni dobro koncalo in to ze po 70000 km

mi mamo na šihtu toyoto yaris na plin pa nobenih problemov nikol, ma že krepko čez 300k

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Pa dejte no, valda si @tommzy ne zmišljuje vsega, dobil je slab avto in to je to. Pač če vsem ostalim CX-30 delajo kot morajo še ne pomeni, da se ne da nardit slabega primerka. Tudi dino motorji niso nesmrtni, ne me spraševat kako vem     Kar se tiče klime ja, vse novodobne Mazde hladijo manj, baje da imajo kao bolj ekološko varianto plina, ki očitno ne hladi tolk al ka js vem. In večina, ki prihajaja na mazdo opaža isto. Js na svoji mam zmeraj na auto s temperaturo 20.5, le občasno, ko pridem v vroč avto dam manj, da dlje časa piha na polno in ko se shladi nazaj na 20.5 in konec. Barva, je lepa in krhka, obojega pač ne gre met, vsaj ne pri mazdi  
    • Two old ladies were outside their nursing home, having a smoke, when it started to rain. One of the ladies pulled out a condom, cut off the end and put it over her cigarette, and continued smoking. Lady 1: What’s that? Lady 2: A condom. This way my cigarette doesn’t get wet. Lady 1: Where did you get it? Lady 2: You can get them at any drugstore. The next day, Lady 1 hobbles herself into the local drugstore and announces to the pharmacist that she wants a box of condoms. The guy, obviously embarrassed, looks at her kind of strangely she is, after all, over 80 years of age, but very delicately asks what brand she prefers. Lady 1: Doesn’t matter son, as long as it fits a Camel.
    • 😠   Moj mobitel nima dovolj baterije za slikat, snemati, pošiljati MMS sporočila, ima pa dovolj baterije, da me vsake 5 minut opozori, da je baterija skoraj prazna...   😠
    • In še eden za alfiste. 😃    
    • Za prijatelje si je treba cajt vzet, za prijatelce pa kondom...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.