Skoči na vsebino

Imajo novejši AdBlue diesel motorji 2.2 še vedno iste probleme?


Labsy

Priporočeno sporočilo

Pri porabi se vsaka dodatna obremenitev pozna. Recimo, kupil sem terenca, kjer je prejšnji lastnik pedantno vodil dnevnik. Porabe je imel tam okoli 8,5 v povprečju, čeprav je tisto ogromno kišto (Pathfinder) držal na 140 na tempomatu. Pri meni je takoj narasla za 1 liter, ker imam drugačno relacijo. Potem sem vzel 2 dimenziji večje gume, torej širše in po obsegu večje, kar pomeni tudi težje in več kotalnega upora, poraba še 1 liter višja. Pa namesto v 2WD sem se vozil v 4WD, kar pomeni več pogonskih delov za obračat, poraba seveda spet liter gor. In pa v pretljažniku sem stalno vozil kup orodja, rezervno kolo pa, ker je bilo seveda večje in ni šlo v original prostor pod avtom, sem poknil na strešni prtljažnik, tako da sem iz začetnih 8,5 pristal na 12,5 litrih porabe.

Hočem reči, včasih je toliko spremenljivk, da primerjamo že jabolka in hruške.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 42 minutami je skritikrt napisal:

Da ne bo kdo rekel,da lažem...trenutna poraba pri tripu dobrih 1300km,samo Lj. v čemer je ena relacija Lj.-Podčetrtek-Lj. in dve Lj.-Žiri-Lj. (3x čez Vrhniko,1x čez Šk.Loko).

Skratka samo mesto je prec 10L,relacija lahko tudi do 2L manj...ostalo je pa nekje vmes...pač odvisno od stila vožnje.

Skupno mi trenutno kaže 10,3L

 

 

Potem sem imel na CX-5 G194 odlicno porabo, ko sem po cca. 5 letih imel povprecno porabo 8,62 l/100 km :) ... ceprav tudi ne vozim ravno varcno ... Sedanja lastnica ima cca. 1 liter nizjo povprecno porabo... 

 

Sem sedajle primerjal, koliko sem imel stroskov z gorivom v slabih 11 mesecih, odkar vozim CX-60... Pri CX-5 sem vzel enako obdobje, le eno leto prej... Cene goriva v obdobju pomoje ne vplivajo prav veliko... 

 

Mazda - CX-60 - PHEV327 AWD AT Homura

Obdobje: od 30.03.2023 do 26.02.2024

Prevozenih km: 12.936 km

Porabljeno gorivo: 554,00 litrov bencina in 2.386,00 kWh elektrike

Strosek goriva: 1.080,00 €

 

Ce primerjam podobno obdobje pri CX-5 G194...

 

Mazda - CX-5 - G194 AWD AT Revolution Top

Obdobje: od 30.03.2022 do 26.02.2023

Prevozenih km: 11.384 km

Porabljeno gorivo: 981,00 litrov bencina 

Strosek goriva: 1.434,00 €

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 25 minutami je Jest napisal:

 

Potem sem imel na CX-5 G194 odlicno porabo, ko sem po cca. 5 letih imel povprecno porabo 8,62 l/100 km :) ... ceprav tudi ne vozim ravno varcno ... Sedanja lastnica ima cca. 1 liter nizjo povprecno porabo... 

 

Sem sedajle primerjal, koliko sem imel stroskov z gorivom v slabih 11 mesecih, odkar vozim CX-60... Pri CX-5 sem vzel enako obdobje, le eno leto prej... Cene goriva v obdobju pomoje ne vplivajo prav veliko... 

 

Mazda - CX-60 - PHEV327 AWD AT Homura

Obdobje: od 30.03.2023 do 26.02.2024

Prevozenih km: 12.936 km

Porabljeno gorivo: 554,00 litrov bencina in 2.386,00 kWh elektrike

Strosek goriva: 1.080,00 €

 

Ce primerjam podobno obdobje pri CX-5 G194...

 

Mazda - CX-5 - G194 AWD AT Revolution Top

Obdobje: od 30.03.2022 do 26.02.2023

Prevozenih km: 11.384 km

Porabljeno gorivo: 981,00 litrov bencina 

Strosek goriva: 1.434,00 €

 

Kam se pa voziš na šiht...jaz praktično stalno v "največji drek v Lj." na glavno žel. postajo...k relacija je čist nekaj drugega kot "stoječi promet".

Popravljeno od skritikrt
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Bini napisal:

Logično, nova lastnica je lažja.... 😁🫣😉

 

To je res... pa tudi vozi verjetno bolj "nezno"... saj je neznejsi spol" :D 

 

 

 

pred 53 minutami je skritikrt napisal:

Kam se pa voziš na šiht...jaz praktično stalno v "največji drek v Lj." na glavno žel. postajo...k relacija je čist nekaj drugega kot "stoječi promet".

 

Naceloma iz Medvod v Kranj... vendar ze kar nekaj casa delam od doma in grem le sem in tja do kaksne stranke (zato tudi letno naredim precej manj km kot vcasih)... vecino v Ljubljani in vsaj enkrat tedensko v Kranj, na vsake toliko casa do Kopra ... Vecinoma pa so to kratke relacije (zeno peljem na siht in jo grem iskat - nekaj km dnevno) in po kaksnih opravkih do Ljubljane, Vrhnike, proti Dolenjski... sem in tja kaksen izlet ... Edino ko greva na dopust, je kaksna bolj relacijska voznja ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 21. 2. 2024 ob 21:23 je Z M A J napisal:

Če smem uporabiti besede dr. Pelka, našega mačka za Mazde, kot je rekel; "Skyactive bencinci, so praktično brez napak, medtem ko imam z dizli ogromno dela, če bi popravljal le bencince, bi lahko zaprl delavnico, ker ne bi bilo dovolj zaslužka"

 

Napisal sem torej mnenje strokovnjaka, ki Mazde odlično pozna, z njimi dnevno rokuje in ve o čem govori, ni to mnenje nekoga, ki je slišal od svojega soseda, da ima sodelavca, od katerega ima sestrična nekega znanca, kateri je v časopisu prebral, da menda ...

Kako pa se kaj obnesejo novi šest cilindrski dizli? Predvsem glede zanesljivosti, je že kaj znanega?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Boss napisal:

@Jest z dizlom CX-60 pa bi mel strošek tam nekje na okroglo jurja :D

 

 

Ampak ne bi bil tak uzitek pri voznji :) ... sploh takrat, ko laufa na strom... Ko pa hoces pohodit, pa 500 NM navora tudi nekaj da od sebe :) ... 

 

Sicer sem pa iz statistike potegnil se za dizelsko sestico... Je bilo v tistem obdobju vec km ... 

 

 

Mazda - 6 - Sport Combi CD175 AT Revolution

Obdobje: od 30.03.2017 do 26.02.2018

Prevozenih km: 16.958 km

Porabljeno gorivo: 1.269,00 litrov dizla

Strosek goriva: 1.517,00 €

  • Začuden 1
  • Ljubim 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 minutami je gregor2137 napisal:

Kako pa se kaj obnesejo novi šest cilindrski dizli? Predvsem glede zanesljivosti, je že kaj znanega?

Dvomim, da ima Simon že kaj izkušenj z njimi, ker so še konkretno v garanciji. Na forumu jih tudi ni nič kaj tule gor.

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 52 minutami je Z M A J napisal:

Dvomim, da ima Simon že kaj izkušenj z njimi, ker so še konkretno v garanciji. Na forumu jih tudi ni nič kaj tule gor.

 

Eden je ... tadrugi, ki ima tudi CX-60 :)  ...

 

Borcix

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 57 minutami je Jest napisal:

 

 

Ampak ne bi bil tak uzitek pri voznji :) ... sploh takrat, ko laufa na strom... Ko pa hoces pohodit, pa 500 NM navora tudi nekaj da od sebe :) ... 

 

Sicer sem pa iz statistike potegnil se za dizelsko sestico... Je bilo v tistem obdobju vec km ... 

 

 

 

Mazda - 6 - Sport Combi CD175 AT Revolution

Obdobje: od 30.03.2017 do 26.02.2018

Prevozenih km: 16.958 km

Porabljeno gorivo: 1.269,00 litrov bencina 

Strosek goriva: 1.517,00 €

 

7,5l/100km?, ampak če maš 200KM CX-60, ki je mild hybrid bo poraba pod 6 litrov. un močnejši z AWD pa cca 6,5. Ta 6-cilindrski dizel je fenomenalen in presenetljivo varčen.

  • Všeč 2
  • Ljubim 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani


7,ez sem imel povprecno porabo pri dizelskimsestici po cca. 5 letih… pri mojem stilu voznje…

 

Saj verjamem, da je dizelska CX-60 varcna… ampak imam raje dinozaverskega zastarelega bencinarja ;) … Skoda samo, ker baterija ni za vec km ;) … Naslednji avto bo verjetno EV… in verjetno ne bo Mazda, edino ce nas oresenetijo v naslednjih letih s kaksnim EV ;) ki bi bil kaj bolj uporaben kot MX-30…

 

CX-5 EV bi bil idealen zame… ;) …

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 minutami je Boss napisal:

 

7,5l/100km?, ampak če maš 200KM CX-60, ki je mild hybrid bo poraba pod 6 litrov. un močnejši z AWD pa cca 6,5. Ta 6-cilindrski dizel je fenomenalen in presenetljivo varčen.

Res je. V primerjavi je bil boljši od bmw-jevega dizla, ki slovi kot šparoven in dober dizel  motor. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.