Skoči na vsebino

Eurotax


Jest

Priporočeno sporočilo

Eurotax da ven “nabavno” ceno za preprodajalce… taki, ki pac se nekaj morajo zasluzit, da se jim splaca delati posel… 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je Jest napisal:

Eurotax da ven “nabavno” ceno za preprodajalce… taki, ki pac se nekaj morajo zasluzit, da se jim splaca delati posel… 

 

To je pa očitno res ... 

 

image.png

https://eurotax.si/dolocanje-cen-in-vrednotenje/kako-natancno-dolocim-ceno-vozil/

 

 

 

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 2
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za mojo mi da ceno 5.300, ko sem se v makomi zanimal če bi vzel novo mazdo pri njih so mi rekli da bi mi jo vzeli v račun za cca. 5.000 eur, prodal sem pa za cca. 20% več od zgoraj izračunane cene. 

Popravljeno od stonauro
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 minutami je stonauro napisal:

Za mojo mi da ceno 5.300, ko sem se v makomi zanimal če bi vzel novo mazdo pri njih so mi rekli da bi mi jo vzeli v račun za cca. 5.000 eur, prodal sem pa za cca. 20% več od zgoraj izračunane cene. 

 

Izgleda da so prodajane cene cca 20% višje, torej za avto iz tele teme 11.300 x 1,2 = 13.560 oziroma nekje med 13.000 in 14.000, odvisno od kakovosti avta in sreče. Če prodaja firma-avtosalon, lahko verjetno dobi še kakšnih 5-10% več, krediti, garancije, ... Neposredno od fizičnih oseb se marsikdo boji kupit.

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Teli procenti od Eurotaxa so zelo relativni. Jaz sem mojo prodal za 60% več od Eurotax izračuna. Šla je za 7.300 €.

Izračun:

 

image.png

Popravljeno od etcho
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 49 minutami je etcho napisal:

Teli procenti od Eurotaxa so zelo relativni. Jaz sem mojo prodal za 60% več od Eurotax izračuna. Šla je za 7.300 €.

Izračun:

 

image.png

 

Tole je verjetno aktualna vrednost, ti pa si jo prodajal nekaj mesecev nazaj? 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To si še za las ujel kupovalno histerijo. Takih nerezonskih kupcev je pa počasi zmanjkalo in zdaj kupujejo tisti, ki jih prodajalci težje nategnejo oziroma se sami ne pustijo nategnit. In edina stvar, ki bo to ponovno spravila v normalo, da se bodo prodajalci počase zavedali, da imajo "samo" rabljen avto in ne vreče zlata za prodajo.

 

Pa ne mi zamert, ker sem direkten in zapisano ni letelo na nikogar osebno. Če mi ne verjamete pa si poglejte cene novih in cene rabljenih pred korona histerijo. No tisto so bili normalni časi in pravilna razmerja novo/rabljeno... tole zadnjih nekaj let je pa samo :whatever:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 43 minutami je Boss napisal:

To si še za las ujel kupovalno histerijo.

Kot sem slišal od marsikoga, sem prodal za realno ceno, s čimer se strinjam. "Nakupovalne histerije" nisem zaznal, v enem mesecu sta me poklicala 2 preprodajalca in ena fizična oseba, katera je tudi kupila avto.

  • Všeč 3
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je etcho napisal:

Kot sem slišal od marsikoga, sem prodal za realno ceno, s čimer se strinjam. "Nakupovalne histerije" nisem zaznal, v enem mesecu sta me poklicala 2 preprodajalca in ena fizična oseba, katera je tudi kupila avto.

In to sam pri sebi mislim da je tudi realno stanje trga :punk:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je etcho napisal:

Kot sem slišal od marsikoga, sem prodal za realno ceno, s čimer se strinjam. "Nakupovalne histerije" nisem zaznal, v enem mesecu sta me poklicala 2 preprodajalca in ena fizična oseba, katera je tudi kupila avto.

Jp, ni povprasevanja, ko pride zainteresiran kupec kuj prodat. Mene je tud poklical max 1 na mesec.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.