Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Napisano

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano

Je že v cenikih pri nas med 44k€ in 48k€

33112_1.png

Napisano

Ojej, ja tega se je blo za bat. To pač ni Mazda, ampak nek sintetičen kitajski EV, ki s pravimi Mazdami nima nič skupnega. Še manj pa z Mazdino filozofijo orientiranosti na voznika. Thomas je tole lepo razložil pa občutek imam, da je bil še zelo prizanesljiv in bi bolj raztrgal, če bi smel.

 

 

33112_1.png

Napisano

Če bi že moral izbirati med električarji, bi kupil xiaomi YU7. 

 

 

Napisano
pred 21 minutami je Alex napisal:

Če bi že moral izbirati med električarji, bi kupil xiaomi YU7. 

 

 

Ti si bolj "dirkač" (vsaj po branju tvojih prispevkov) ... in bi ti bolj pasal Xiaomi SU7 Ultra :) ... Za v Vrhniški klanec bi bilo OK :D ... 

 

 

WWW.AVTOMANIJA.COM

Xiaomi SU7 Ultra je postal najhitrejše električno vozilo višjega razreda na Nurburgring Nordschleife.

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano
pred 50 minutami je Alex napisal:

Če bi že moral izbirati med električarji, bi kupil xiaomi YU7. 

Telefon že imam Xiaomi samo njihov avto še kupim, samo..... 🤔🥴🤒😉

Napisano
pred 4 urami je Jest napisal:

 

 

Ti si bolj "dirkač" (vsaj po branju tvojih prispevkov) ... in bi ti bolj pasal Xiaomi SU7 Ultra :) ... Za v Vrhniški klanec bi bilo OK :D ... 

 

 

WWW.AVTOMANIJA.COM

Xiaomi SU7 Ultra je postal najhitrejše električno vozilo višjega razreda na Nurburgring Nordschleife.

 

Dober avto, a velikooooo predrag. 😉

 

 

Napisano
pred 7 urami je Jest napisal:

 

 

Ti si bolj "dirkač" (vsaj po branju tvojih prispevkov) ... in bi ti bolj pasal Xiaomi SU7 Ultra :) ... Za v Vrhniški klanec bi bilo OK :D ... 

 

 

WWW.AVTOMANIJA.COM

Xiaomi SU7 Ultra je postal najhitrejše električno vozilo višjega razreda na Nurburgring Nordschleife.

 

Tole je pa res nujen podatek. Itak se lastniki mikrovalovk za kamioni vozijo🤣

N7rRRL1.jpg

Napisano (urejeno)
dne 9. 7. 2025 ob 8:14 je Jest napisal:

 

 

Ti si bolj "dirkač" (vsaj po branju tvojih prispevkov) ... in bi ti bolj pasal Xiaomi SU7 Ultra :) ... Za v Vrhniški klanec bi bilo OK :D ... 

 

 

WWW.AVTOMANIJA.COM

Xiaomi SU7 Ultra je postal najhitrejše električno vozilo višjega razreda na Nurburgring Nordschleife.

 

 

Wau, kakšen dosežek!

 

Kolikor vem, je tisti krog dolg 25 km. Torej, najprej je naredil 25 km za ogrevanje in potem še 25 km za "dirko". Se pravi 50 km vsega skupaj. Me zanima, če bi mu uspelo narediti 10 krogov v 70,5 minutah, pa da vidimo, koliko časa lahko drži povprečno hitrost 200 km/h...

 

 

Bi znalo biti, da bi mu na taki dirki bil Tomos D6 ali pa Tomos GP Matulja resna konkurenca, pa čeprav sta 50-kubičnjaka...

Popravljeno od Slivka

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano
pred 3 urami je FuManchu napisal:

Tole je pa res nujen podatek. Itak se lastniki mikrovalovk za kamioni vozijo🤣

 

Sem danes videl enega ZOE na štajerski AC, ki je lepo 90 za kamionom v zavetrju. Prvo kar mi je padlo na pamet je blo Dvorjan, ampak po moje ni bil, ali pač.:hudicek:

  • Haha 4
  • Začuden 1

33112_1.png

Napisano
pred 1 minuto je Boss napisal:

 

Sem danes videl enega ZOE na štajerski AC, ki je lepo 90 za kamionom v zavetrju. Prvo kar mi je padlo na pamet je blo Dvorjan, ampak po moje ni bil, ali pač.:hudicek:

A kamioni vozijo samo 90km/ uro? Bi bilo potrebno dvigniti njihovo max. hitrost vsaj na 100,da bi električni promet potekah malo hitreje, brez kolon. Je pa po svoje gušt vozit s takšno hitrostjo po avtocesti, vsaj vidiš okolico. 

  • Všeč 1
  • Haha 1

 

 

Napisano
pred 4 minutami je Alex napisal:

A kamioni vozijo samo 90km/ uro? Bi bilo potrebno dvigniti njihovo max. hitrost vsaj na 100,da bi električni promet potekah malo hitreje, brez kolon. Je pa po svoje gušt vozit s takšno hitrostjo po avtocesti, vsaj vidiš okolico. 

Električni avto imajo edini mrčes na zadnji šipi naliman🤣

N7rRRL1.jpg

Napisano
pred 35 minutami je Boss napisal:

 

Sem danes videl enega ZOE na štajerski AC, ki je lepo 90 za kamionom v zavetrju. Prvo kar mi je padlo na pamet je blo Dvorjan, ampak po moje ni bil, ali pač.:hudicek:


 

Noja… eni izgleda vidite samo take, ki vozijo za kamioni… jaz jih pa vidim tudi na prehitevalnem pasu z normalno potovalno hitrostjo… Zadnjič sem vozil za eno Teslo, ki je imela celo bicikle zadaj na kljuki… dobrih 130 km/h …

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano

Tudi jaz vidim zelo veliko el. z normalno vožnjo 130 in več, ampak za kamioni in vmes je pa največ električnih.... :nevem:

Napisano

V Nemčiji sem videl električnega porscheja, ki je pilil več kot 200km/uro.

A ne veliko časa. Od enega uvoza do naslednjega izvoza. Verjetno je iskal polnilnico. 🤔

 

 

  • 1 mesec kasneje...
Napisano

Predstavitev Mazde 6e od Mazda Schuster ... 

 

Zanimivo, da so pri Mazdi 6e spet aktivirali moznost odpiranja in zapiranja oken preko daljinca ... ali celo preko aplikecije ... Ce si v dosegu bluetootha (cca. 10 metrov), se stekla popolnoma spustijo, ce pa gre preko interneta... torej, ce nisi v blizini avta pa sem odprejo samo za nekaj cm... 

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano

Kako zanimivi občutki, ko gledaš tak video EV-jev.

 

- najprej zadovoljen in skoraj navdušen, ko vidiš da se vračajo funkcije, ki so bile nekoč normalne in si jih že imel potem pa so ti jih vzeli (spuščanje in dviganje šip na daljavo, webasto stil ogrevanja).

- potem navdušenje pade, ko vidiš, notranjost in sam eno velko tablco pa nič gumbov.

- še bolj pade, k vidiš koliko je enega planiranja za neko ne preveč dolgo pot. Pri ICE so dobesedno usedeš v avto in odpelješ za vse ostalo te več ali manj BK.

- pol spet nekoliko občutek zraste, ko vidiš nekaj nekaj zanimivih zadev vključno z ambilightom, ki sem ga imel nekoč in zna ustvariti prav prijetno okolje, potem pa so nam ga kurci vzeli a s tem EV-jem je spet nazaj.

- še bolj dvigne občutek, ko vidiš odlično 360 stopinjsko kamero pa pomagala pri parkiranju. Tisti merilec oddaljenosti od ovir zgleda fenomenalno in upam, da res deluj na takem nivoju.

- Za zaključek te pa model ubije z vlečno kljuko. Pa to je za nekatere zanimivo pa več ali manj nujno zlo nikakor pa nek uporaben feature da bi ga blo treba na elektriko gor in dol furat. 

- OK zaključek... nima strešnih sank in ima 5. vrata. Cool.

 

En tak vrtiljak občutkov gore dole je tale EV.

 

33112_1.png

Napisano
pred 2 urama je Boss napisal:

Kako zanimivi občutki, ko gledaš tak video EV-jev.

 

- najprej zadovoljen in skoraj navdušen, ko vidiš da se vračajo funkcije, ki so bile nekoč normalne in si jih že imel potem pa so ti jih vzeli (spuščanje in dviganje šip na daljavo, webasto stil ogrevanja).

- potem navdušenje pade, ko vidiš, notranjost in sam eno velko tablco pa nič gumbov.

- še bolj pade, k vidiš koliko je enega planiranja za neko ne preveč dolgo pot. Pri ICE so dobesedno usedeš v avto in odpelješ za vse ostalo te več ali manj BK.

- pol spet nekoliko občutek zraste, ko vidiš nekaj nekaj zanimivih zadev vključno z ambilightom, ki sem ga imel nekoč in zna ustvariti prav prijetno okolje, potem pa so nam ga kurci vzeli a s tem EV-jem je spet nazaj.

- še bolj dvigne občutek, ko vidiš odlično 360 stopinjsko kamero pa pomagala pri parkiranju. Tisti merilec oddaljenosti od ovir zgleda fenomenalno in upam, da res deluj na takem nivoju.

- Za zaključek te pa model ubije z vlečno kljuko. Pa to je za nekatere zanimivo pa več ali manj nujno zlo nikakor pa nek uporaben feature da bi ga blo treba na elektriko gor in dol furat. 

- OK zaključek... nima strešnih sank in ima 5. vrata. Cool.

 

En tak vrtiljak občutkov gore dole je tale EV.

 

Pa dobra cena je tudi, baje. Boss? 

 

 

Napisano
Pred eno uro je Alex napisal:

Pa dobra cena je tudi, baje. Boss? 

 

pa ni SUV... to tud šteje zlo v plus :nevem:

33112_1.png

Napisano
pred 7 minutami je Boss napisal:

 

pa ni SUV... to tud šteje zlo v plus :nevem:

Vidim neko skrito navdušenje... Kaj pa če... 🤔

 

 

Napisano
pred 38 minutami je Alex napisal:

Vidim neko skrito navdušenje... Kaj pa če... 🤔

 

pol pa se spomniš, da je čajniz...

 

sej pravim pravi rollercoaster čustev.... od navdušenja do "mah" pa od "dejmo mu priložnot" do "a si ti nor" občutka. Kej takega se mi ni dogajalo pred nakupom nobenega od mojih prejšnjih avtov.:nevem:

33112_1.png

Napisano
pred 50 minutami je Boss napisal:

 

pol pa se spomniš, da je čajniz...

 

sej pravim pravi rollercoaster čustev.... od navdušenja do "mah" pa od "dejmo mu priložnot" do "a si ti nor" občutka. Kej takega se mi ni dogajalo pred nakupom nobenega od mojih prejšnjih avtov.:nevem:

Sem videl in prebral nekaj review-v in jo precej hvalijo. Boss, itak ti ne delaš spet toliko kilometrov, da ne bi bila uporabna. Čajneze gor ali dol, vedno bolj razturajo v tehniki. 

 

 

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Danes opravil dobrih 57km in sicer štart iz Soteske, prek Tunjic, Zaloga pri Cerkljah, Cerkelj, Olševka in Tupalič, do PREDDVORa in tam kopanje v Črnavi   Povratek prek Komende in Kamnika.   Od Tunjiške mlake proti Zalogi pri Cerkljah in Šmartnem je izredno lepa, neprometna cesta, večinoma po gozdu. Me je res navdušil predvsem ta del poti
    • Zgleda, da nekaj je spet na tej Mazdi, da pritegne,.... Po testih nekaterih je kot paket boljša kot npr. RAV4, lepša notranjost... Ko sem jo sam prvič videl, katastrofa, drugič tudi katastrofa. Pred kratkim tretjič ko sem bil na servisu pri Mazdi, pa sem si jo mimogrede še malo bolje ogledal, pa se mi sploh več ni zdela slaba, tudi notri se mi zdi kar v redu, materiali ne zgledajo tako slabo kot sem bral. Tudi ekran ni zgledal slabo, sem sedel v različici z manjšim ekranom.  Tudi Mazda vztraja da je ta veliki ekran manj moteč in lažji za uporabo in da so se pač vozniki navadili na stil pametnih  telefonov.  Tudi motor po testih je ok za normalno vožnjo in lepo usklajen s celoto.. Tako da kot kaže bo naslednja CX-30 tudi v tej smeri... Na žalost ali bomo videli in na koncu bomo verjetno navdušeni... Spremembe se pač dogajajo in ali sprejmeš ali pač ne in greš mogoče na Opla 😁  
    • Te fore,ki jih vidiš pogosto na YouTube,se raje izogibajte,če nočete,da vam zgori bajta. To je tako,kot,da bi npr. z resetom varovalke mislil,da si "zrihtal".   Ne kaže polnilec brez veze napako!!!   Tukaj samo nazaj v trgovino,in vzami drugo baterijo,ostale "operacije" kot npr. razisakava,katera celica je fuč itd,je zate brezpredmetna. Drugo je,če znaš,in imaš opremo potrebno za to,in tudi v tem primeru bi bilo smiselno le v "raziskovalne namene",ko ti je vseeno,ali bo kaj iz tega,ali bo pa "za v kanto". V tem primeru,za "raziskovanje",bi potreboval multimeter,in en res dober polnilec za analizo celic,kot je npr. Opus BT-C3100 (sem ga v tej temi že opisoval). In še v tem primeru,bi lahko le ugotovil,kaj je z baterijo narobe in zakaj...nič več!   Gre za to-to so vgrajene tako poceni celice,da stroškovno nima smisla-za 19,99€ polnilec in 2Ah baterija z 5 celicami formata 18650...ni čudno. Še vsa čast BMS-u in polnilcu,ker očitno delata,kot se spodobi....samo,če je tanajceneje vgrajeno,ni čudno,če ga kakšna celica "sračka".   Kot sem napisal-nazaj v trgovino,in naj dajo drugo baterijo,vse ostalo nima smisla,če želiš delujočo baterijo.  
    • Vedno mi vsi govorijo, kako je motor nevaren. Pa sem malo pobrskal po statistikah...      
    • Ja, pa kaj tebi ni jasno? Glej, če je v času kovida zaprl celo Evropo ... ... ... Ja, glej, zdaj je starejši in bolj izkušen in lahko Trumpa spravi v strah...    Saj se bodo našli kolesarji (v bistvu se čudim, da se še niso), ki bodo zrušili Janšo, kar pomeni, da so še močnejši od Janše. Boš videl, kako se bo Trump šele njih ustrašil. Sploh, če prideta mimo Svetlana Makarović in Milan Kučan z rdečo zvezdo na prsih...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.