Lentus Napisano 23. september, 2025 Prijavi Napisano 23. september, 2025 Pred dvema tednoma sem v temi o CX-30 že pisal o čudnem zvoku, ki ga menjalnik spušča med prestavljanjem iz 3. v 4. prestavo. Danes sem bil na servisu in niso ugotovili nič in me odpravili z ugotovitvijo, da se to sliši le, kako motor potegne zrak in da ni nič posebnega, saj to dela pri vseh in da to prej nisem opazil itd... Prerekati se mi z njimi ni dalo in sem si sam pri sebi mislil "vi mi že ne boste nič delali". Spodaj prilagam videoposnetek in sprašujem, kaj menite, da bi lahko povzročilo ta zvok? Zvok se pojavi izključno le pri prestavljajnju iz 3. v 4. prestavo in je najbolj izrazit med pospeševanjem v nižjem območju vrtljajev, med 2.000 in 3.000 obrati. Pojavi se lahko tudi nad to mejo, vendar zvok ni tako izrazit in slišen. Če menjalnik prestavi pri enakomerni hitrosti, ko ni obremenitve, zvoka ni slišati. Kateri servis mi priporočate, da bi me vzel resno in se bolj poglobil v problem? Ali mi piporočate obisk kakšnega specialista za avtomatske menjalnike, avto je sicer še dobrega pol leta v garanciji. VID_20250923_171347.mp4 Citiraj
Boss Napisano 23. september, 2025 Prijavi Napisano 23. september, 2025 Men se to sliši kot nek opozorilni pisk. A maš mogoče kje kakšno foro, da pri 50km/h zapiska ker prekoraćiš hitrostno omejitev? 1 Citiraj
Lentus Napisano 23. september, 2025 Avtor Prijavi Napisano 23. september, 2025 Bi ti kliknil režajočega smeška, samo mi ni do smeha. To niti pod razno ne more biti neka fora, da bi mi nekaj zapiskalo... Citiraj
Bini Napisano 23. september, 2025 Prijavi Napisano 23. september, 2025 Kje si pa bil na servisu? Je kot, da nekaj zacvili, res čudno 🤔 Citiraj
Lentus Napisano 23. september, 2025 Avtor Prijavi Napisano 23. september, 2025 Servisa za zdaj še nebi omenjal, ker so mi sicer vedno šli na roko, tudi takrat, ko sem na servis vozil še ženino dvojko in sem zadovoljen z njimi. Razumem mehanika, da menjalnika ne more kar tako razkopavati zaradi enega občasnega kratkega cvilečega zvoka. Verjetno čaka, da se prižge kakšna lučka, ali kaj zruži, mene pa medtem odpravi s tem, da "motor potegne zrak" Najraje bi povprašal za mnenje kakega specialista za menjalnike. Citiraj
SpEkTr Napisano 24. september, 2025 Prijavi Napisano 24. september, 2025 To se sliši oz locira da prihaja nekje iz notranjosti kabine a je tako? Citiraj
NevLado Napisano 24. september, 2025 Prijavi Napisano 24. september, 2025 a pride do tega samo takrat ko šaltaš 3-4? men tole ne sliči na menjalnik ampak na neko resonanco nekje drugje Citiraj
50keda Napisano 24. september, 2025 Prijavi Napisano 24. september, 2025 Je podobno temu kar slišim pri svojem. Vendar ne pri tako nežnem pospeševanju. Koliko imaš kilometrov? Če si že prek 60k bi probal to kar ti je @NevLado že priporočal, menjat olje v menjalniku. Citiraj
Alex Napisano 24. september, 2025 Prijavi Napisano 24. september, 2025 Hvala bogu, da nimam avtomatskega menjalnika. Ga ne pogrešam niti v kolonah. Drugače je pa itak boljši ročni. 1 1 Citiraj
Lentus Napisano 24. september, 2025 Avtor Prijavi Napisano 24. september, 2025 (urejeno) Ne, ne prihaja iz kabine, sigurno. Sliši se spredaj, iz motornega prostora Sliši se samo, izključno ko šalta iz 3. v 4. prestavo. Med prestavljanjem v druge prestave gor ali dol, tega ni slišati. Avto ima prevoženih 38kkm. Popravljeno 24. september, 2025 od Lentus Citiraj
NevLado Napisano 24. september, 2025 Prijavi Napisano 24. september, 2025 pred 59 minutami je Alex napisal: Hvala bogu, da nimam avtomatskega menjalnika. Ga ne pogrešam niti v kolonah. Drugače je pa itak boljši ročni. V katerem kriteriju? 1 Citiraj
Janez007 Napisano 24. september, 2025 Prijavi Napisano 24. september, 2025 (urejeno) pred 19 minutami je NevLado napisal: V katerem kriteriju? @NevLado, @Alex je Bog, tako kot RG, JJ, Trump, itd ... za svoje izjave ne rabi mnenj strokovnjakov, znanstvenikov, ... enostavno ve da je tako. Od kod ve, pa ne ve nihče, niti sam ne. 😁 Podobno argumentirano smo včeraj slišali v OZN ... 🥲 Popravljeno 24. september, 2025 od Janez007 1 Citiraj
g.Wankel Napisano 24. september, 2025 Prijavi Napisano 24. september, 2025 pred 20 minutami je NevLado napisal: V katerem kriteriju? V kriteriju da smo deci. +1 glas za močne rokice in nogice in ročni menjalnik 😀 1 2 Citiraj The ability to speak does not make you intelligent.
Priporočeno sporočilo
Pridružite se pogovoru
Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.