Skoči na vsebino

Aktualni dogodki!


ReDevil

Priporočeno sporočilo

Zanimivo kako lahko en tak precej nepomemben ?lanek zbudi med ljudmi taka ?ustva. Cel kup ?ensk recimo bi celo fizi?no obra?unale z varnostnikom, ki je pa? delal po navodilih nekoga tretjega. Zadeva je pa zelo imaginarna in brez veze in sploh je ?alostno, da nekdo potem to objavlja kaka groza se mu je zgodila.

 

Mene osebno doje?a mamica v javnosti ni? ne moti, ampak lahko pa pride do situacije, ko je vse skupaj lahko nelagodno. Primer pred kak?nim mesecem je bil res precej nenavaden.

 

V ?parovi restavraciji v BTC-ju hala A. Mlaj?i par si je izbral natan?no mizo v ?isti sredini restavracijo. ?ensk z dojen?kom pa lepo jo?ko ven (brez, da bi se vsaj malo zakrila) in bumf dojen?ku v usta. To je trajalo 15minut (ali ?e dlje, ker sem med tem pojedel in od?el) in ves ?as je njen partner kot sokol pogledoval proti drugim ljudem in samo, da je kdo le o?vrknil tale prizor dojenja je grdo pogledal proti njemu. In ker sta sedela ?isto v sredini je bilo skoraj nemogo?e to ne opazit, razn, ?e si glavo porinil v kro?nik ali buljil diretno v tla. Se pravi ni bila problemati?na doje?a mamica ampak celotna situacija okoli tega, ?eprav bi se ji dalo enostavno izognit, da bi se vsedla za mizo bolj v kotu in da bi to naredila bolj diskretno in manj neprijetno za vse v restavraciji, ki so morali begati z o?mi, da se ja niso sre?ali s pogledom njenega partnerja.

 

Sej vem, da je to tak zelo nenavaden primer ampak vseeno, ?e ?ivimo v neki skupnosti je fer in po bontonu, da s svojimi dejanji posku?amo ?immanj vznemirjat javnost. Z malo truda in razmisleka se da tudi to enostavno dose?i.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mene tudi ne moti in kakor je razbrati iz clanka, je mati zelela to narediti na cimbolj neopazen nacin. Mislim, da dojeca mati nikomur ne naredi nic hudega in je bedarija, da nekemu varnostniku sploh pride na pamet, da jo za neko tako stvar napoti ven iz trgovine. Pa naj mu je bilo to naroceno, ali pa ne...

 

ampak, me ne cudi... zdaj bom pristranski, ampak.. kaj pa je drugega za pricakovati od varnostnika v trgovini...

 

Se pa 100% strinjam z Boss-om in njegovo opisano izkusnjo. Naj se to naredi karseda neopazno in naj se nihce ne cudi, ce se bo kaksen pogled ustavil na prizoru, kakrsnega se pac ne vidi vsak dan.

 

Se pa v takih situacijah vidi, kako je javnost netolerantna do neskodljivih, naravnih stvari. Hkrati pa zelo tolerantna do debilizmov v obliki pijancevanja, primitivizma in podobnega sranja, ob katerem vecina ljudi zamahne z roko, pogleda stran in rece "ah, tako pac je"....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dej dej boss, a to da nekdo npr pije alkohol za takega je pa dovoljeno sedeti za mizo nekje na sredi.

o?itno nisi razumel kaj sem napisal... preberi ?e enkrat, pa z alkotom nima nobene povezave niti s tem kje kdo sedi.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

o?itno nisi razumel kaj sem napisal... preberi ?e enkrat, pa z alkotom nima nobene povezave niti s tem kje kdo sedi.

Lahko preberem ?e trikrat, ?e vedno v tvojem zapisu pi?e da bi se morala doje?a mati skriti nekam v kot.

 

 

Nikomur ne privo??im te?av kot smo jih imeli pri na?i tamali kot dojen?ku, ko smo imeli dalj?e ?asovno obdobje (1 leto) hude zdravstvene probleme s popolnim zavra?anjem hrane . Posledi?no ve?krat hospitalizirana - dehidracija - pa z iglo v glavi ker v rokicah za infuzijo ni bila ?ila zadosti velika. In zato obupni poizkusi dojenja 24 ur na dan vsake pol ure,  je bila zmaga ?e ?e je naredila en po?irek na par dni.

 

Ne bom pozabil situacije kak?no ?talo smo naredili v eni gostilni z dojenjem. V soseden prostor se ni dalo umaknit ker je bil nezakurjen, v osrednejm pa potem cela ?tala z polno dretja in mleko je iz jo?k ?pricalo skor do ?anka.

Ampak zanimivo, niti lastnica lokala  - starej?a gospa, niti gospodje s pivi nas niso grdo gledali. Mogo?e zato ker se je prizor odvijal v Prlekiji in ni bilo zraven finih ljubljanskih srajc.

 

?lanek o izgonu doje?e matere ima eno samo napako - ne pove imena trgovine kjer se je to zgodilo.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim, da je boss zelel samo povedati, da je fer, da se v takem primeru mati odmakne nekam stran od najvecje guzve. V izogib nevsecnostim. Konec koncev je najbrz tudi za mati in otroka prijetneje to poceti vsaj malo na samem. Ce je to mozno. In kolikor sem razbral, je bilo v primeru, ki ga je opisal (btc spar), cisto nepotrebno to poceti na sredini restavracije.

 

 

V primeru, ki ga je pa opisal Mrausk, mi je pa jasno, da se ni dalo odmakniti drugam.

Pa? clovek preceni situacijo, tako kot povsod v zivljenju. Tudi jaz si ne preoblecem kolesarskega dresa na sredi ceste in kopalk sredi plaze. In tudi v skupnih garderobah se normalen clovek preoblece na normalen nacin. Pa da ne bo kdo mislil, da primerjam te stvari med seboj, hocem samo povedati, da ni vse crno-belo in da smo si razlicni in nas zmotijo razlicne stvari in ravno zato, je pametno takih stvari ne poceti v centru dogajanja V KOLIKOR JE TO MOGOCE.

 

Jaz vem, da ni sans, da grem do dojece matere in ji zatezim. Nic mi ne skodi in me ne moti.

 

In, ja, v clanku manjka podatek o imenu trgovine in o imenu varnostne sluzbe, cigar zaposleni je zatezil materi. Ker je iz clanka razbrati, da je doticna mati to pocela na kulturen in nevsiljiv nacin.

 

Mogoce bi bilo pa smotrno uvesti koticke za dojece matere. Pa bi bili vsi srecni.

Saj ce so lahko kadilnice v nekaterih kaficih (vsaj vcasih je bilo tako), je pa lahko tudi to.

 

Sicer pa... ce ljudje vidijo nasilneza, pijanca ali narkomana,si ne upajo nic. Pa znajo taki debili narediti ogromno pizd.rijo, dojeci materi pa marsikdo tezi...

 

In komentar o ljubljanski gospodi... sicer sem ponosen ljubljancan,ampam zadnje casa res opazam, da se stvari bistveno lepse, mirno in predvsem bolj clovesko resujejo in sprejemajo na podezelju. Seveda, povsod so izjeme.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lahko preberem ?e trikrat, ?e vedno v tvojem zapisu pi?e da bi se morala doje?a mati skriti nekam v kot.

 

Sorry nabija? in manipulira?, tega nisem nikjer napisal - da bi se morala. Restavracija je bila tretjinsko napolnjena in prostora je bilo vsepovsod dovolj in vsak normalne ?lovek se ne bo postavil v sredino v soj ?arometov kot, da bi bili na avdiciji Slovenija ima talent - v stilu: look at me and my talent, I am breastmilking.

 

O?itno osnove nisi dojel - nih?e je ne bi opazil, ?e bi to naredila bolj diskretno, ampak to je pa? izgledalo kot exhibicionizem dojenja v javnosti. Tako kot ne razumem, da ga eni morajo kazat neznanim ?enskam na cesti, ker jih baje to rajca, tako tudi ne razumem, da mora v tem primeru neka mamica vsem naokoli razkazovat kako doji. Verjetno je smisel dojenja, da otro?ek ni la?en, al se motim in je zadaj ?e kaj drugega?

 

Dale? od tega, da bi se zgra?al, ?e manj pa da bi karkoli pripomnil, niti najmanj, da bi koga kamorkoli po?iljal je pa vseeno zanimivo kako je ta dogodek izstopal. Se pa ne spomnim zadnjih 5 let, da bi sploh videl katerokoli mamico dojiti v javnosti, verjetno zato, ker velika ve?ina to stori doma v intimi svojega doma, ?e pa je nuja znajo pa to naredit diskretno, da nih?e niti ne opazi.

 

?e pa je narejeno v smeri antidiskretnosti potem pa verjetno pride do marsi?esa. Ne glede na to, da ne poznam kako je dejansko izgledala situacija mamice iz ?lanka, je neobi?ajno ?e to kako je to hitela objavljat po internetu. Mogo?e nima dovolj pozornosti?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako se ljudje vsajajo spet glede onesna?enosti itd, pa jih ve? kot pol ne ve da se ne gre za Co2 ampak monoksid in druge pline oz. za njihovo ?ivljenje..

Ne more? pa mimo dejstva, da je stvar vsiljena, saj vsak odgovoraja za svoje ?ivljenje (razen na primer skupnost kot je blok itd)

 

http://www.energetika-ce.si/vsebina-novice/s-prvim-januarjem-2017-obvezni-detektorji-ogljikovega-monoksida-75

 

Mi ga imamo v prikolici in je ?e 2x tulil, 1x nas je re?il, v mikrovalovko smo dali kruh s tisto nalepko proizvajalca gor, kot da bi dimno bombo vrgel.

Tudi doma ga bom dal (?eprav imamo toplotno)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne bi bilo slabo tole za v prikolico ja :)

za prikolico rabi? tistega (takih je ve?ina), ki zaznajo tudi plin s katerimi te uspavajo pa oropajo (v ve?ini avtodom varianta)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

http://m.24ur.com/novice/slovenija/novega-leta-ne-praznujem-saj-celo-noc-pazim-da-mi-pes-ne-umre-od-strahu.html

 

Poznam ta filing. Oz.ga nas pes...

Nasploh je to ena izmed bolj ne-kul stvari, kar jih vecina ljudi pocne....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj po?nejo ljudje? Ne re?em tisti kreteni ki me?ejo ?ivalim pod noge, v ko?e, te so psihi?i.  

Ampak ....kot lastnik psa....oz psov celo ?ivljenje. Kako je ta ?lanek spet napisan spet iz druge strani.

 

saj celo no? pazim, da mi pes ne umre od strahu'

 

pravi lastnica manchesterskega terierja

 

wtf? Cel ?lanek zdaj zaradi enega scrlanega psa...

To je tipi?no za tiste lastnike, ki jim pes vse pomeni, jih imajo v naro?ju, ko?aricah, za mizo, vozi?kih...pes se ?e ob pogledu nanj trese, ker je odvisen in scrklan od lastnika od dneva ko ga je ta dobil. Pes ni dojen?ek ali igra?a.

Saj ni te?ko napisati ?lanek kot priporo?ilo v smislu ne hodi s psom ven, v mesto, zaprite ga v tih prostor, oz celo da gre? z njim ven in da ga navadi? pokanja okoli. Jaz sem mu prvi? metal palico in se z njim igral med pokanjem, in je to sprejel kot nekaj normalnega in lahko danes sam spi zunaj v takih primerih. Poleti ko je bila res nevihta ga tudi zbuditi nisem mogel pa je spal zunaj v ko?ari v pesjaku pred ko?o. 

?e ljudje ne znajo delati s psom je potem potrebno da se drugi prilagajajo...sva?ta.

 

Ljudje vla?ijo pse sabo med te praznike v mesto, hotele, itd in potem pri?akujejo, da se bodo popolnoma ostali prilagodili njim....ja sori tako ne gre. Da ne omenjam ko grem z mojim na ?marno....vsaki? je edini privezan, pa potem imam toliko dela z njim zaradi drugih...ja saj ni nevaren, pa pi...P R I V E ? I psa nisi sam, to je osnova. vsak ska?e po njem, in ko mojih 35kg znori ker ska?ejo cucki vanjgamje pa seveda pogled lastnikov, ja kaj pa s takim psom hodite tukaj...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jures lep?e ne bi mogel napisati - ?e dobro, da to napi?e? ti kot lastnik psa. Tako kot psa vzgaja? tak?nega ima?, poleg tega pa pes pobira tudi strahove in nelagodje svojih lastnikov, ki ga samo ?e dodatno intenzivira.

 

Prvi primer, je v nebo vpijo? kaj je lastnica naredila vse narobe in iz psa, ki dejansko do ?etrtega leta ni imel strahu pred pokanjem je naredila eno ubogo prestra?eno revo. Oba je namre? presentil ognjemet in oba sta se prestra?ila. Takoj ko je za?ela lastnica grabit psa in ga jemat v naro?je je upravi?ili njegov strah, da je bilo res nekaj hudo narobe. Nato sta tekla domov stran od "nevarnosti". V tistem trenutku je pes povezal pokanje z grozno nevarnostjo, ki se jo boji celo lastnik - vodja tropa. ?e se lastnik boji potem je to nekaj najbolj stra?nega in ima? "presranega cucka" namesto pravega psa. Seveda se pes boji telesnega dotika saj ga povezuje s strahom in ker je lastnika strah, kako je s psom, se to prenese ?e nanj in ?e dodatno poja?a njegov strah - za?aran krog.

 

Tudi ostala dva primera nista dosti bolj?a - seveda pes rata nervozen ob pokanju in takoj so nervozni tudi vsi okoli njega in to samo dodatno pove?a nervozo. Namesto, da bi vsi bili umirjeni in se kaj dosti ne bi ukvarjali s pokanjem so ?e bolj jezni na petarderje in pokavce kar samo poslab?uje stanje. Ja madona ljudje so pse neko? imeli za lov in pokanje iz pu?k je bil del lova - razlika je le v tem, da so to bili pravi psi ne pa neka razvajena ??eneta, ki umrejo enkrat okoli novega leta in nato vsaki? znova in znova pri malo ve?ji nevihti.

 

Aja pa nekateri o?itno ne vedo, da imajo ma?ki normalen sr?ni utrip od 150 - 240 utripov na minuto, kar pomeni, da je 4x na sekundo ?isto normalno.

 

Da ne bo kdo spet iskal dlako tam kjer je ni, bom ?e moj doma?i primer dal zraven. Imeli smo enega mucka, ki smo ga komaj re?ili saj je skoraj fasal zagnojitev o?e?, ko je bil star nekaj tednov. Ves ?as je bil zaradi tega precej bogi in seveda dele?en dodatne nege in oskrbe ter crkljanja. Prvo grmenje in prva nervoza kaj je zdaj to. Takrat ga je mama vzela k sebi in v trenutku je o?itno grmenje povezal z nevarnostjo, saj je od takrat naprej do smrti iskal skrivali??e ob pokanju in grmenju. Drugi dve ma?ki nikoli nista bila dele?na takih "tola?enj" in vsako leto za novo leto veselo ?epita na okenski polici in gledata ognjemet. Pokanje ju niti malo ne vznemirja ampak jima je celo zanimivo - lulat gresta lepo ven brez panike, ampak sta hitro nazaj pa ne zaradi pokanja ampak zato, da se lepo ule?eta na topel radiator in se gresta knajpanje (radiator - mrzle plo??ice na tleh - pa spet radiator).

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se strinjam z marsicim... ni prav, da je pes pogostokrat statusni simbol in ga ljudje zelijo pocloveciti... pes ni in ne sme biti enakovreden clan druzine. Pes je zival in si zasluzi, da se ga kot takega tretira.

 

Tudi sam si zelim imeti psa (odrascal sem v druzini, kjer smo vedno imeli pse), ampak vem, da bi naredil vec skode kot koristi, ce bi ga imel; zaradi prenatrpanega urnika. Marsikdo se pa tega ne zaveda in gre z glavo skozi zid. Se ne zavedajo odgovornosti-tako kot pri marsicem v zivljenju.

 

In sta in jures in boss pravilno povedala. Se strinjam.

 

Ampak... ?e vedno pa menim, da je kakrsnokoli pokanje z pirotehnicnimi sredstvi, miloreceno, nepotrebno.

 

Verjamem, da vznemiri tudi marsikatero normalno " vzgojeno" zival. Kako je nebi, ce gre ze marsikateri osebi konkretno, konkretno na zivce. z mano na ?elu, ki tega sranja res ne prebavljam...

 

Ni poanta v temu, da bi imel namen pametovati o "vzgoji" zivali, ampak sem dal ta link bolj zato, da izrazim svoje nestrinjanje s splosnim prepricanjem, da "decembra pa res mora pokat"...

 

ampak kaj, ko zivimo v casu, ko so bolj aktualne novice, da pes ne mora spati, kot pa dejstvo , da je to popolnoma nepotrebno, brezvezno,splosno skodljivo in predvsem nevarno pocetje...

 

Ah, mogoce bi res moral raje napisati v razkurnik, da mi gre na k. decembersko pokanje in bliskanje... in hkratno pizduliranje, kako ljudje nimajo denarja... hkrati pa ga dobesedno mecejo v luft....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Hotel sem samo pohvalit Zmaja da je opravil podvig, za katerega elektrobicikli zaenkrat še niso dovolj zmogljivi.
    • 200KM je v redu, če je turbo, ker je teh 200KM na voljo na sredini obratov in navadno v daljšem razponu. Pri N/A motorjih je pa ta max moč na koncu vrtljajev tam, kjer se začne rdeče polje in je razpon vrtljajev, ko je to na voljo žel precej ozek. Zato ta podatek izredno zavaja in ja zato se 2,5 turbo Mazde izven EU peljejo precej bolj suvereno pa ne zaradi 50KM več ampak zato, ker so moči na voljo bistveno prej.   Zato je tudi MPS bila res super za uživancijo, če te ni skrbela poraba 10+l/100km.
    • Zato, ker plešejo v Nemčiji, kjer se jim sesuva avto industrija v kateri smo kot podizvajalci za določene dele. Jebat ga tko to gre, ko se igrajo monopoly in se sprejemajo napačne odločitve. Drugače pa se ne gleda mesečnih rezultatov ampak letne in v EU je padec kar konkreten. EU oblast žal že nekaj let ne dela za Evropejce in prvi računi so izstavljeni. Žal.
    • To se pa bere skoraj tako kot mantra LGBTIQ....+++ zakaj hočte bit 100% hetero, če ste pa lahko vsaj mal homo?
    • Ah, daj no, kot da je to kak poseben in zapleten proces...   Prevrneš zadnjo klop, vzameš ven dvigalko, podložiš pod amortizer in kmalu je guma v zraku. Dvomim, da traja pet minut... V bistvu je dlje trajalo, da sem prišel k sebi, ko sem videl, kaj je z ležajem, kot je pa trajalo, da sem avto dvignil... Če bi imel ustrezno podporo (kak klocen ali zidak prave dimenzije) bi bilo še hitreje, ker bi dvigalko postavil kar pod "šusplato" in dvignil cel sprednji del.   Ja, veš, BTjka je avto, ne pa načičkan zabaviščni park na štirih kolesih z bluetooth povezavo in plazmo sredi armature...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.