Skoči na vsebino

Jamralnik v2


Ninja

Priporočeno sporočilo

97k km. Druklager je v roki pošteno hreščal, na nogi se čutilo, da ne gre vedno gladko.

 

Avto je vožen samo mestno. In ja, sklopka je bila polna "mesa", tako da ne speljujemo kot Adi. 😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 49 minutami je Mraušk Mčk napisal:

 

S popustom na žlahto v revozu in z doplačilom za xenon je bil 16,5K€

Megane kot drugi avto v teh 14 letih odličen prav zaradi nizkih obratovalnih stroškov.

 

Čisto nesrečen sem, ko gledam kaj bi lahko kupil. Ampak ziher nisem edini nesrečnež, ker tale avtomobilski trg je postal katastrofa. Pa še na slabše gre. Najbolje da kupim dva avta in enega potem v garaži pokrijem z deko (ga šparam za po letu 2035).

Kupi novega megana :D 

 

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=18328881&display=Renault Megane

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Slivka napisal:

 

Čakaj, kaj?

 

Sklopko menjate prej kot po 300.000 prevoženih kilometrih? Ja, kako pa speljujete? Kot Smolar: Čist počas?

 

 

Mani po hribih pa včasih tudi s prikolico zdrži po 300.000 in več. B bistvu je na nobenem avtu do zdaj nisem menjal - niti na petki, ki ima že 355000 km...

Ženske noge pa to.....😊😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 22 minutami je Bini napisal:

Ženske noge pa to.....😊😉

Napaka.

 

Ni bila izrabljena lamela. Zanič je bil potisni ležaj.

To pa trpi na mestni vožnji z dosti speljevanja in menjavanja. Pa tudi stanje na sklopki v križišču.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je godlike napisal:

Napaka.

 

Ni bila izrabljena lamela. Zanič je bil potisni ležaj.

To pa trpi na mestni vožnji z dosti speljevanja in menjavanja. Pa tudi stanje na sklopki v križišču.

To zadnje se ne dela......😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se opravičujem vsem v tej debati, netočna informacija z moje strani. Moja najdražja mi je predala info o zanič sklopki - da je sklopka zanič ji je zatrdil voznik avtovleke ki ji je peljal avto na servis.

Danes mi je mehankar rekel, da je crknil ventil??? sklopke. A ima sklopka kakšen ventil ali je mislil cilinder?

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je Slivka napisal:

 

 

Sklopko menjate prej kot po 300.000 prevoženih kilometrih? Ja, kako pa speljujete? Kot Smolar: Čist počas?

 

 

Mani po hribih pa včasih tudi s prikolico zdrži po 300.000 in več. B bistvu je na nobenem avtu do zdaj nisem menjal - niti na petki, ki ima že 355000 km...

 

Ok po zadnji info je sama sklopka še ok.

 

Pri mazdi 6 I. generacije mi je šla sklopka pri 250Kkm, po informacijah na tem forumu je bilo to tedaj za šestico normalno. 

 

BTjko primerjat z mazdo 6 ki je imela pri nizkih vrtljajih navora nič ali pa še manj, se ne da. (sem jo pa tudi jaz uporabljal v hribih, včasih bolj konkretnih kot je tam pri vas v padski nižini)

Popravljeno od Mraušk Mčk

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Mraušk Mčk napisal:

... ... ... ... 

BTjko primerjat z mazdo 6 ki je imela pri nizkih vrtljajih navora nič ali pa še manj, se ne da. (sem jo pa tudi jaz uporabljal v hribih, včasih bolj konkretnih kot je tam pri vas v padski nižini).

 

Primerjal sem Mazdo 5, ne BTjko.

 

Padska nižina na višini 950 metrov nad morjem in več? Ja, to mi je všeč, se bo še kje uporabilo...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Bini napisal:

Ženske noge pa to.....😊😉

V glavnem, ista vozniak in ista tura, pa je Clio mel na števcu 200k s prvo kuplungo.

 

Tak da ni način vožnje kriv. Izgleda da Mazda montira tempirane dele. Ker je Marjan reko, da je isti dan v službi menjaval sklopko na podobni dvojki.

 

Pa kolega, ki je potnik in mi dele rihta, je reko, da španer mikrojermena tudi ne bi smel it pri 95k km.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povem z prve roke, da za nove bmw-je, veliko delov podvozja in motorne periferije zdrži pod 100Kkm. Taki materiali namensko. 

Cikel testiranja je ponavadi na 150Kkm. 

Da ko crkne, je že izven garancije 😁

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 21 minutami je Slivka napisal:

O, pa gre.

 

Krepko preko 95.000.

Ti primerjaš tvoj dizl delovni stroj s sklopko, ki je bila razvita za Xedos?

Tebi pač kaj drugega crkne.

 

Nima veze. Poceni je blo rešeno. Naj vozi naprej. ABS enota je bla krepko dražja. Pa je imel avto 7 let.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je godlike napisal:

Ti primerjaš tvoj dizl delovni stroj s ... ... ... ... ...

 

Še enkrat: primerjal sem z Mazdo 5 in ne z Mazdo BT-50. Slednja je itak poglavje zase. Mazda 5 je pa povsem običajen civilni družinski enoprostorec...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da crkne kaj točno po poteku garancije, je glavni posel razvojnih inženirjev. 

So pa tako pri mazdi kot pri renoldu opravili slab posel pri programiranju kdaj crkne pleh. Pri renoldu po 14letih ni najmanjše pikice rje, pri mazdi je bilo po 4letih potrebno rezat zadnje blatnike dol. Edino pri podvozju je mazdi ratal točno - menjave točno po izteku garancije pri 100Kkm

 

Pa niso samo avti. Bratec dela v firmi z farbami. Trdi, da je pri njih razvoj izključno za to, da čimbolj neopazno postopoma znižujejo kakovost farbe. Na moje začudenje je pojasnil razlog - ker to isto počne tudi konkurenca, in bi tako propadli če nebi počeli isto.

 

A ne uči kapitalistična ideologija, da je konkurenca gonilo napredka kakovosti? 

  • Všeč 3
  • Žalosten 1

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Slivka napisal:

 

Še enkrat: primerjal sem z Mazdo 5 in ne z Mazdo BT-50. Slednja je itak poglavje zase. Mazda 5 je pa povsem običajen civilni družinski enoprostorec...

to sem spregledal.

 

Si pa le napisal, da imaš vse, razen Honde, dizle. Ker so druge sklopke, ker so za dizle, saj morajo več navora prenest....

 

Evo moja sklopka, je imela največjo obremenitev 125KM, navora pri atmosfercih, pa tak ni baš nekaj:

nullimage.png

 

Drugače pa nima smisla, da meljemo naprej.

Crkujejo, jebat ga, ni kriva "ženska" ali nepravilna uporaba. 🙃

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 21 urami je Slivka napisal:

O, pa gre.

 

Krepko preko 95.000.

Heh, sem šel dol pogledat in mam napokan mikro jermen. 😄 V ponedeljek grem očitno po novega. Sem na 104.000 km, ampak sem mislu avtomatsko vzet še šponer, a ni to nekak stalna praksa?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Praksa je za to, da te vdrapne mehanik vsaj 1h dela. In potem se ti splača oboje menjat. Ker je ura dela na uradnem, več kot jermen.

 

Večina menja vse.

Ker sem delal sam, sem pa jermen leta nazaj. Letos pa španer.

 

Tu se moreš sam odločit.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Menju bom v lastni režiji, ja. Nisem pa še tega počel in ne vem kako naj bi zgledal, če je potreben menjave, ali pa še ok 😅  In če ga imam na rezervi je verjetno bolš, kot pri podrtem avtu ugotovit ''o fak zdej bom pa še šponer rabu'', zato bom pomoje kr oboje zamenju. Pa magar šponer kar preventivno, sej škodi lahko samo denarnici. Pomoje bi tudi @scania podprl tako razmišljanje 😄

  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem imel čusni zvok ob hladnem avtu in sem šel pač diagnosticirat zadeve.

Ko sem jermen dol vzel in zavrtel rolco, so pošteno ležaji peli. Tudi lufta je mel krepko, ko si ga levo desno požokal.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 36 minutami je samSimon napisal:

Menju bom v lastni režiji, ja. Nisem pa še tega počel in ne vem kako naj bi zgledal, če je potreben menjave, ali pa še ok 😅  In če ga imam na rezervi je verjetno bolš, kot pri podrtem avtu ugotovit ''o fak zdej bom pa še šponer rabu'', zato bom pomoje kr oboje zamenju. Pa magar šponer kar preventivno, sej škodi lahko samo denarnici. Pomoje bi tudi @scania podprl tako razmišljanje 😄

 

Po navadi je tako:

- če ga kupiš, boš pri menjavi ugotovil, da je stari boljši od novega

- če ga ne kupiš, boš pri razdrtem avtu ugotovil, da je zanič in da rabiš novega...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je godlike napisal:

Ko sem jermen dol vzel in zavrtel rolco, so pošteno ležaji peli. Tudi lufta je mel krepko, ko si ga levo desno požokal.
Hvala, zdej vem na kaj bit pozoren 👍

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Postranska reč tega obiska servisa je zanimiva ugotovitev.

Megane III je narjen tako, kot bi ga nekdo doma z ročnim orodjem skup sklamfal. Tudi vožnja ni dih jemajoča. Uglavnem ena gajba od avta. 

Kot nadomestno vozilo smo dobili Opla crosslanda, in to čisto novega direkt iz štacune, polno opremljenega. V primerjavi z 14 let starimi j.... od megana je crossland res ena navadna drvarnica. 

 

Konkurenca pa te zadeve kot gonilo kakovostnega nazadka.  

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Malo je BTjka sama hrupna, malo so bili "hrupni" potniki, tudi italijanske avtoceste niso tako super, kot jih nekateri hvalijo...   Ne, nisem slišal. Slišal sem danes, ko sem se sam peljal v službo. In čedalje bolj opažal, da v ovinku ne drži smeri. Pa sem mislil, da je guma bolj prazna. No, na črpalki ugotovim, da so gume v redu in posumim na kolesni ležaj. Parkiram pred firmo, vzamem dvigalko, dvignem levo, zavrtim - nič nenavadnega. Spustim, prestavim na desno, začnem dvigat - in niti ne dvignem do konca guma gre kar po svoje. Najprej sem pomislil, da so kolesni vijaki popustili... Pa sem kmalu obsedel tam zraven avta in čakal, da dojamem, kaj sem odkril...
    • Bravo, pravi mojster si.... 😉
    • Lani avgusta na tehničnem niso nič opazili...
    • Po parih mesecih obupnih poizkusov končno uspelo. Naša tamala ima na svojem otroškem koleščku 11 redni zobnik in SLX menjalnik. 3 mesece sem se zaj... da bi ji ga naštelal, pa ni ratal. Vsi so mi prodajali teorijo da je ziher skrivljen nosilec menjalnika ali pa menjalnik sam. Iz dojčland naročil orodje za ravnanje nosilcev, poravnal v nulo, pa spet isto sranje. Potem pa danes (končno) opazil, da zobniki rahlo poplesavajo ker očitno en šalabajzer na drugem koncu sveta ni znal zategnit ringa kasete. Zategnil, in sedaj vse dela BP. Ampak je pa trajal.  
    • CIA V opozorilo ostalim da se ne nagibajo na rusko stran.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.