Skoči na vsebino

Jamralnik v2


Ninja

Priporočeno sporočilo

Tole pa zdejle berem, kot da se v takih letih nismo pobunkali med sabo. Sam takrat ni nihče vedel, ker ni blo telefonov, da bi se posnelo. Še najhuj je blo k je kdo zašpecal.

 

Ne odobravam nasilja, sam ne bit bolj papeški od papeža.

 

Bi blo pa vseeno zanimivo videt ozadje tega mačjega ravsanja. Ker nasilje ni samo fizično ampak je tudi psihično. S čem si je tale "zaslužila", da so se vse nanjo spravle - hudo dvomim, da je bila tiho in pridna kot miška?

Ampak še enkrat ne odobravam nasila in in ga je potrebno preprečit, ampak včasih pa določene zadeve , ki se vseeno zgodijo nekako tudi razumeš zakaj pride pol do tega.

 

Recimo tudi streljanja v ameriških šolah niso kar tako iznenada ampak je lahko leta in leta psihičnega nasilja, ki nakoncu rezultirajo v tragedijo. Vprašat se je treba zakaj se take stvari ne preprečijo še predno eskalirajo čez mejo.

  • Všeč 2
  • Žalosten 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, je bil kak fajt sem pa tja, to se spomnim. Nikoli pa kolikor se spomnim ni šlo 5 na enega, ne vem no. To so pa zdej neke novodobne fore. 

 

Zaskrbljujoče je to, da noben ni stopil v bran, da so komentarji v stilu "fukn jo dol" ipd...za zamislit..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Oh, mene so čefurji nalomili. Bilo jih je 5 al pa 6 kot so mi kasneje miličniki povedal. Pa vseeno sem enmu še uspel nos razbit pa en si je prst zlomil, ker me je zadel v čelo in ne po ksihtu. Tko so jih miličniki tud našli, ker sta šla na urgenco. To so bili časi raznoraznih band, ki so se potikale vsepovsod.

Delovale so pa tako, da ti pošljejo enga majhnega, ki se zaleti vate, ti zateži in te ozmerja ostali so pa skriti in seveda, ko ga zagrabiš, da mu boš kosti polomil, te napadejo iz vsepovsod kot sršeni. In ker seveda real life ni film z Van Dammom jih v večini primerov fašeš, razen če nisi res dober šprinter. In ja nič ni bila ovira, da se je to zgodilo pred srednjo šolo.

  • Haha 1
  • Začuden 1
  • Zmeden 1
  • Žalosten 1
  • Ni všeč 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Boss napisal:

Tole pa zdejle berem, kot da se v takih letih nismo pobunkali med sabo. Sam takrat ni nihče vedel, ker ni blo telefonov, da bi se posnelo. Še najhuj je blo k je kdo zašpecal.

 

Ne odobravam nasilja, sam ne bit bolj papeški od papeža.

 

Bi blo pa vseeno zanimivo videt ozadje tega mačjega ravsanja. Ker nasilje ni samo fizično ampak je tudi psihično. S čem si je tale "zaslužila", da so se vse nanjo spravle - hudo dvomim, da je bila tiho in pridna kot miška?

Ampak še enkrat ne odobravam nasila in in ga je potrebno preprečit, ampak včasih pa določene zadeve , ki se vseeno zgodijo nekako tudi razumeš zakaj pride pol do tega.

 

Recimo tudi streljanja v ameriških šolah niso kar tako iznenada ampak je lahko leta in leta psihičnega nasilja, ki nakoncu rezultirajo v tragedijo. Vprašat se je treba zakaj se take stvari ne preprečijo še predno eskalirajo čez mejo.

 

Ja, sam punce med sabo tkole so se pa rekdo. Je bilo bolj na verbalni osnovi...to vse Tiktok dela :D

Kar se pa tega primera tiče, tudi sam se najprej vprašam zakaj je do tega prišlo in palica ima vedno 2 konca.

Popravljeno od g.Wankel

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je g.Wankel napisal:

 

Ja, sam punce med sabo tkole so se pa rekdo. Je bilo bolj na verbalni osnovi...to vse Tiktok dela :D

Kar se pa tega primera tiče, tudi sam se najprej vprašam zakaj je do tega prišlo in palica ima vedno 2 konca.

 

To je bolj woke kultura pa feminizem in zgodba o enakopravnosti z dedci. Navadno take stvari potegnejo najslabše iz ljudi. Nič novega, enako smo videli v korona histeriji, zdej se pa seli po družbi kot rak.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je Boss napisal:

Oh, mene so čefurji nalomili. Bilo jih je 5 al pa 6 kot so mi kasneje miličniki povedal. Pa vseeno sem enmu še uspel nos razbit pa en si je prst zlomil, ker me je zadel v čelo in ne po ksihtu. Tko so jih miličniki tud našli, ker sta šla na urgenco. To so bili časi raznoraznih band, ki so se potikale vsepovsod.

Delovale so pa tako, da ti pošljejo enga majhnega, ki se zaleti vate, ti zateži in te ozmerja ostali so pa skriti in seveda, ko ga zagrabiš, da mu boš kosti polomil, te napadejo iz vsepovsod kot sršeni. In ker seveda real life ni film z Van Dammom jih v večini primerov fašeš, razen če nisi res dober šprinter. In ja nič ni bila ovira, da se je to zgodilo pred srednjo šolo.

Te filme sem že gledal kot otrok.....😊To so stare fore iz močvirja.....😊😂🤣

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 urami je Boss napisal:

Tole pa zdejle berem, kot da se v takih letih nismo pobunkali med sabo. Sam takrat ni nihče vedel, ker ni blo telefonov, da bi se posnelo. Še najhuj je blo k je kdo zašpecal.

 

Ne odobravam nasilja, sam ne bit bolj papeški od papeža.

 

Bi blo pa vseeno zanimivo videt ozadje tega mačjega ravsanja. Ker nasilje ni samo fizično ampak je tudi psihično. S čem si je tale "zaslužila", da so se vse nanjo spravle - hudo dvomim, da je bila tiho in pridna kot miška?

Ampak še enkrat ne odobravam nasila in in ga je potrebno preprečit, ampak včasih pa določene zadeve , ki se vseeno zgodijo nekako tudi razumeš zakaj pride pol do tega.

 

Recimo tudi streljanja v ameriških šolah niso kar tako iznenada ampak je lahko leta in leta psihičnega nasilja, ki nakoncu rezultirajo v tragedijo. Vprašat se je treba zakaj se take stvari ne preprečijo še predno eskalirajo čez mejo.

Tocno tako. Takih in se mnogo hujsih primerov sem bil prica nestetokrat v casu svoje osnovne in srednje sole. Razlika je bila samo ta, da se takrat to ni dalo javno deliti...  Dalec od tega, da je to prav, ampak tako se gradi karakter in ce do taksnih stvari obcasno ne pride se clovek tudi sam zase ne zna postaviti. Poznam veliko ljudi k so bili zrtve konstatnega podjebavanja in zajebavanja, ampak, ko jim je pa pisker vrglo in ko je dva, tri namlatil so ga pa za vedno pustili pri miru in so si nasli drugo zrtev.

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 18 urami je SpEkTr napisal:

Ja, je bil kak fajt sem pa tja, to se spomnim. Nikoli pa kolikor se spomnim ni šlo 5 na enega, ne vem no. To so pa zdej neke novodobne fore. 

... ... ... ...

 

Eee, kje si pa ti do zdaj živel? Kolikor se jaz spomnim, so ponavadi vedno bili vsaj trije, ki so se spravili na enega. Sploh tisti, ki se jim ni dalo preveč učiti in se niti slovensko govorit niso naučili... 

 

A to da so neke novodobne fore? Potem pa še nisem tako zelo star, kot mi pubertetniki v hiši razlagajo...

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 19 minutami je Slivka napisal:

Ja, to je pa res. Na vasi sta se ponavadi pretepala Šestipir in Drugibokal, pa še to bolj v zabavo drugim kot da bi to imelo kakšne resne posledice. Po pretepu sta običajno šla skupaj na štamprle domačega žganja...

Točno tako kot praviš, nič resnega, če se na prav način zmeniš.... 👍😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 urami je Bini napisal:

Te filme sem že gledal kot otrok.....😊To so stare fore iz močvirja.....😊😂🤣

 

Ja je fora, dokler ne fašeš :D Še dobro, da sem kr trpežne sorte pa da kakšni "skakavci" in "čakije" niso stopili v akcijo.

  • Všeč 1
  • Haha 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Boss napisal:

 

Ja je fora, dokler ne fašeš :D Še dobro, da sem kr trpežne sorte pa da kakšni "skakavci" in "čakije" niso stopili v akcijo.

To je pa zato, ker ste izzivali. Jaz sem take sorte, da sem toleranten do drugih in nikoli nisem izzival. 😘 Zato pa tudi v nobenem pretepu nisem nikoli sodeloval. Pa tudi na veliki večini špilih tega bi bilo veliko. Rokerji so olikani ljudje. 😊

  • Všeč 2
  • Haha 2

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 minutami je Alex napisal:

To je pa zato, ker ste izzivali. Jaz sem take sorte, da sem toleranten do drugih in nikoli nisem izzival. 😘 Zato pa tudi v nobenem pretepu nisem nikoli sodeloval. Pa tudi na veliki večini špilih tega bi bilo veliko. Rokerji so olikani ljudje. 😊

Se popolnoma strinjam :punk:

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 42 minutami je Boss napisal:

Razlika je al si izzival al si bil izzvan. Ampak Alex baje da si ti heroj, vsaj tako se predstavljaš? Al si heroj sam pri ogledalih? :hudicek:

Baje, da se ne bojimo mi mazdaši nikogar. 😊 Moraš diplomatsko rešit vsak spor tako, da misli model, da je zmagal, v bistvu pa je pop..il.😊

Najdeš pa povsod agresivne tipe, ki bi se kar tepli. Nekaj jih je(bilo) tudi na tem forumu. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

On 4/12/2023 at 11:35 PM, Scr3am said:

Tocno tako. Takih in se mnogo hujsih primerov sem bil prica nestetokrat v casu svoje osnovne in srednje sole. Razlika je bila samo ta, da se takrat to ni dalo javno deliti...  Dalec od tega, da je to prav, ampak tako se gradi karakter in ce do taksnih stvari obcasno ne pride se clovek tudi sam zase ne zna postaviti. Poznam veliko ljudi k so bili zrtve konstatnega podjebavanja in zajebavanja, ampak, ko jim je pa pisker vrglo in ko je dva, tri namlatil so ga pa za vedno pustili pri miru in so si nasli drugo zrtev.

 

No, jaz pa mislim da v naših časih ni bilo tako...Skoraj bolj kot par klofut in brc je problem psihično nasilje, izsiljevanje, grožnje, ko izzveš da si v razredu sam proti vsemu mora bit grozen občutek sploh mogoče za mlade punce. 

Saj na 24ur je tole menda izjavila napadena punca -  ""Ne morem jim oprostiti, da so me tako teple. Začelo se je s klofutami po obrazu, nato so me brcale, lasale, udarjale po glavi in zmerjale. Zelo me je prizadelo, da me sošolke niso branile. Vame so metali še paradižnike in jajca," 

 

To je kar jeba, skoraj bi rekel da je to kar konkretno razvrednotenje in osramočenje, če cel razred vate meče jajca in podobno, pa še nobeden se ne postavi za tebe...Ne bi bil rad v njeni koži. Je pa res da vprašanje, kaj je razlog za tako gonjo, ker ima vsaka medalja pač dve plati. V teh časih je pa seveda telefon in vsa omrežja povezana s tem idealen razlog za take zadeve. Nekje je pisalo, da so povod pač gole slike se mi zdi..

To da se pa gradi karakter je pa tudi bolj na trhlih temeljih. Karakter ima že kakršen ima, bolj ali manj. Zdje, če ima trdnega, mogoče to preživi brez večjih posledic, čeprav dvomim. Tisti, ki je pa šibak bo pa lahko imel travme pal za celo mladost. To so kar težke stvari. S temi družbenemi omrežji je res lahko cela jeba in tle bi moral več časa posvetit pri vzgoji. S parimi neumnimi potezami si lahko punca (ali pa fant) uniči praktično celo mladost, marsikdo pa na koncu tudi predčasno konča..:(

  • Všeč 3
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.