Skoči na vsebino

Jamralnik v2


Ninja

Priporočeno sporočilo

Ah, bolni?ka je za mev?e... dokler se lohk premika? si dober za na ?iht. :jezicek:

Sicer me je zdravnik mal cudn gledu, ko sm reku, da nocem bolniske, pa se je zgleda sprijaznu :D
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Eo zarad novga zakon s katerim dobimo usaj delovno dobo.. 10 centov ni?ja urna postavka in brez pla?ane malce -.-

Samo pokojninske dobe menda ne dobis toliko dni, kot delas... Ampak nekako preracunajo, koliksen znesek si vplacal v pokojninsko blagajno...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj ti vse ti nuca?

 

Moja ?ena ima diplomo iz fizike. In ko je delala na neki univerzi, so ji del pla?e nakazovali v neke pokojninske stebre (pojma nimam po katerem zakonu). Ja in? Zdaj je ?e ve? kot tri leta brez slu?be. In ni? ne ka?e, da jo bo v kratkem lahko dobila. Leta pa te?ejo. In ko bo "zrela" za upokojitev, bo imela mogo?e 10 let delovne dobe. In kolik?na bo potem pokojnina? Taka kot moja pla?a: kot menstruacija - krvavo jo zaslu?im, dobim jo enkrat na mesec, traja pet, ?est dni, pol se pa lahko j***m...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj ti vse ti nuca?

 

Moja ?ena ima diplomo iz fizike. In ko je delala na neki univerzi, so ji del pla?e nakazovali v neke pokojninske stebre (pojma nimam po katerem zakonu). Ja in? Zdaj je ?e ve? kot tri leta brez slu?be. In ni? ne ka?e, da jo bo v kratkem lahko dobila. Leta pa te?ejo. In ko bo "zrela" za upokojitev, bo imela mogo?e 10 let delovne dobe. In kolik?na bo potem pokojnina? Taka kot moja pla?a: kot menstruacija - krvavo jo zaslu?im, dobim jo enkrat na mesec, traja pet, ?est dni, pol se pa lahko j***m...

 

 

Hmmm... za nas bo itak verjetno pokojninski zakelj prazen... in se bomo za vse to, kar nam je drzava pobrala od place, lahko pod nosom obrisali ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmmm... za nas bo itak verjetno pokojninski zakelj prazen... in se bomo za vse to, kar nam je drzava pobrala od place, lahko pod nosom obrisali ... 

Zato pa kdor je pameten kej zraven var?uje oz. kakorkoli se znajde, da ne "spi?ka" in "zalufta" vsega kar ima. Jaz imam recimo 2 polici, nekako v smislu ?ivljenjsko - nezgodno in rahlo var?evalno usmerjeno. Prvo polico mi je sklenila ?e ga. mati, pred cca. 20-imi leti (ko ?e nisem bil polnoleten) in se cekini po?asi plemenitijo. Kdo drug pa morda vse  :mi pijemoo:

 

Da pa ne bo narobe razumljeno, mi je ?al ?e kako jasno, da ogromno Slovencev ne ?ivi ve? niti iz rok v usta, ampak ?e slab?e od tega. Takim si zelo ?elim pomagat in upam, da mi bo kdaj tudi uspelo, ker me razne tragi?ne zgodbe ljudi zelo prizadenejo in "pokvarijo" dan, ko jih podo?ivljam.  :o

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Slivka ?ist nc mi ne pomaga, ker gre ta dnar itak zdj v pokojninsko blagajno, pa ?e ?e za jesta ne bo pokojnine, mi sploh nimamo kej upat.

 

Tud js mam ?e ene 5 let var?evanje sklenjen, sicer bolj mal ampak za za?etek je. In ?e mi bo nekega dne kak?na pla?a dopu??ala, da var?ujemo pol sigurno bom.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem tudi dipl.stara bom 27 in ?e nikoli zaposlena samo ?tud.dela.Z malim otrokom si itak mislijo aha bolni?ke,?e ga pa ?e nebi imela pa aha ta bo nose?a.Mojega kadra (vzgojiteljica) itak full. Strokovnega izpita nimam,ker je potrebno prej nekje v vrtcu bit 6mesecev.Brez tega pa te sploh ne vzamejo.?tudiram,da bi ?la prostovoljno jeseni.Trkam,da mo? zaslu?i zadosti in var?ujemi. Se strinjam z ZMAJEM. Mi dajemo za botrstvo pa Kraljem ulice pa ?ivalsko hrano...Kdo pa bo meni ?iht dal:)?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ehh Katjaa, te razumem sploh pri logiki, da mladim ne pustijo do ?ihta, star?ke bi pa dr?ali na ?ihtu do obnemoglosti. Kje je logika mi ni jasno, ker na koncu je skoraj isto sranje a pla?uje? iz sociale ali iz pokojnine samo je pa bistvena razlika, ker mlad ?lovek poln zanosa in elana bo naredil bistveno ve? kot pa star in naveli?an in utrujen vsega.

 

 

 

Glede dodatnega var?evanje zaradi morebitnih mizernih penzij se je meni kliker premaknil ?e pred davnimi 23 leti tako, da imam samo ?e dve leti in zaklju?im ?etrtstoletno vlaganje v dodatno pokojninsko var?evanje. Nato se bo zadeva samo ?e plemenitila brez vlaganj in projekcija je, da ob upokojitvi bi iz tega naslova dobival okoli 250? mese?no dana?nje vrednosti. Poleg tega imam odprt ?e tretji pokojninski steber, kjer bi moralo tudi kapljati dobrih 100? na mesec. ?e bomo prigurali do penzionov in da bodo le ti na nivoju dana?njih mizernih zneskov bom nekako zgural tudi jesen ?ivljenja.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ehh Katjaa, te razumem sploh pri logiki, da mladim ne pustijo do ?ihta, star?ke bi pa dr?ali na ?ihtu do obnemoglosti. Kje je logika mi ni jasno, ker na koncu je skoraj isto sranje a pla?uje? iz sociale ali iz pokojnine samo je pa bistvena razlika, ker mlad ?lovek poln zanosa in elana bo naredil bistveno ve? kot pa star in naveli?an in utrujen vsega.

 

 

 

Glede dodatnega var?evanje zaradi morebitnih mizernih penzij se je meni kliker premaknil ?e pred davnimi 23 leti tako, da imam samo ?e dve leti in zaklju?im ?etrtstoletno vlaganje v dodatno pokojninsko var?evanje. Nato se bo zadeva samo ?e plemenitila brez vlaganj in projekcija je, da ob upokojitvi bi iz tega naslova dobival okoli 250? mese?no dana?nje vrednosti. Poleg tega imam odprt ?e tretji pokojninski steber, kjer bi moralo tudi kapljati dobrih 100? na mesec. ?e bomo prigurali do penzionov in da bodo le ti na nivoju dana?njih mizernih zneskov bom nekako zgural tudi jesen ?ivljenja.

ne pi?i preve?, bodo ?e pove?al ddv na ta del

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ali pa se bo na?el kdo, ki bo zafu?kal ?e ta denar, pa bo? ravno tako brez vsega. V tej na?i dr?avi nikoli ne ve? pri ?em si...

 

 

 

Aja, kar sem hotel napisat: pa sem spet v slu?bi. Ob petih zjutraj doma zvonil telefon na vse pretege in vrgel pokonci pol hi?e. Klicali iz slu?be, da so te?ave in naj takoj pridem dol. Ko sem pri?el v slu?bo, sem obrnil 10 stikal in 6 ventilov in stvar je re?ena. Nadure? Ni? ne bo, ker javni sektor itak ni? ne dela in ne dobimo pla?anih nadur. Lahko grem pa pa? toliko prej domov... Dobro, ?e je to na dan petka, ?e ena milost. Se pa naredi, da me na dan nedelje pokli?ejo dol, potem pa lahko v ponedeljek grem toliko prej domov. Vrhunska menjava: eno uro v nedeljo za eno uro med delovnikom...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Opazil, da tudi ko z malim otrokom pre?ka? zebro oz. prehod za pe?ce, razni mulci ne dopu??ajo mo?nosti, da bi jih karkoil upo?asnilo.  :cheers:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ali pa se bo na?el kdo, ki bo zafu?kal ?e ta denar, pa bo? ravno tako brez vsega. V tej na?i dr?avi nikoli ne ve? pri ?em si...

 

 

 

Aja, kar sem hotel napisat: pa sem spet v slu?bi. Ob petih zjutraj doma zvonil telefon na vse pretege in vrgel pokonci pol hi?e. Klicali iz slu?be, da so te?ave in naj takoj pridem dol. Ko sem pri?el v slu?bo, sem obrnil 10 stikal in 6 ventilov in stvar je re?ena. Nadure? Ni? ne bo, ker javni sektor itak ni? ne dela in ne dobimo pla?anih nadur. Lahko grem pa pa? toliko prej domov... Dobro, ?e je to na dan petka, ?e ena milost. Se pa naredi, da me na dan nedelje pokli?ejo dol, potem pa lahko v ponedeljek grem toliko prej domov. Vrhunska menjava: eno uro v nedeljo za eno uro med delovnikom...

Vidim, da nisi edini, ki ga vcasih za bedarije klicejo >_>
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mazejeva v dveh dneh 2x odstopila in to na doma?em terenu, ?koda. Vreme pa totalna ?alost, mah klinc, grem malo na izlet, da morala naraste.  :glare:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj pravim :) ja jeba vsa voda sla ven?

Na sre?o v zgornjem nadstropju, tako da je steklo samo kar je bilo v radiatorju in ob hitri reakciji zaprtja ventilov in izklju?itve ogrevalne vode na toplotni, sanitarna voda se pa greje. Bo pa? do jutri mraz, ko pride mojster in?talater.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na sre?o v zgornjem nadstropju, tako da je steklo samo kar je bilo v radiatorju in ob hitri reakciji zaprtja ventilov in izklju?itve ogrevalne vode na toplotni, sanitarna voda se pa greje. Bo pa? do jutri mraz, ko pride mojster in?talater.

Jaz sem se enkrat znasel da sem v luknjo potem vrezal navoj in vstavil M vijak (s kopreno volno za diht) mislim da je pri starsih to se vedno v pogonu :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.