Skoči na vsebino

Jamralnik v2


Ninja

Priporočeno sporočilo

napoved jhe popoldne do jutri glavnina, pri nas je za?elo frleti. In pravilno da so pravo?asno ukrepali!!

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo, brezvezna panika...nikjer v ne sne?i...ceste kopne...

 

 

Takrat, ko bodo ceste ze zasnezene, bo prepozno za tak korak... In ne... ceste niso kopne... mogoce zaenkrat na tvojem koncu... tam, kjer sem se jaz peljal, pa so bile ze zasnezene... Sicer sele par cm... ampak niso bile pa kopne ... in nekdo z letnimi gumami bi ze imel lahko probleme. Ravno prej je bilo radiju, da se je nek cepec z osebnim avtom ze obrnil na AC pri Naklem :)

 

Tole zame ni ravno kopna cesta :) 

 

skitched-20150205-072912.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja...pravilno... Predstavljaj si ?oferja...tvojega soseda, ki se po 10ih dneh vra?a iz tujine, je cesta kopna, meja pa zaprta, pa bi tako rad domov k dru?ini pri?el, da skupaj vikend pre?ivijo... Res so pravo?asno ukrepali...


Takrat, ko bodo ceste ze zasnezene, bo prepozno za tak korak... In ne... ceste niso kopne... mogoce zaenkrat na tvojem koncu... tam, kjer sem se jaz peljal, pa so bile ze zasnezene... Sicer sele par cm... ampak niso bile pa kopne ... in nekdo z letnimi gumami bi ze imel lahko probleme. Ravno prej je bilo radiju, da se je nek cepec z osebnim avtom ze obrnil na AC pri Naklem :)

 

Tole zame ni ravno kopna cesta :)

 

skitched-20150205-072912.jpg

To so ?e ?ist normalne razmere za normalne ljudi...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja glej, ?isto za vse vedno ne more bit o.k. Tako pa? je. Ne samo v prometu, ampak povsod. Saj se bo videlo ?ez 2-3 dni, ali je bila to pametna poteza ali ne. Ali je bilo dejansko kaj manj nev?e?nosti ali ne. 

 

Pa? probali so, glede na to da se napovedujejo oran?ni in rde?i alarmi (kar se mi zadnje ?ase zdi da vseeno na arsu malo pretiravajo) , morda celo upravi?eno.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sploh nisem rekel, da je neupravi?eno, samo prehitro...

?e prihaja slovenski voznik iz Sibirije, ja, Sibirije, pa ima tovor za Celje, bi se sedaj ?e normalno peljal domov...pa so v Sibiriji verjetno bolj?e ceste o?i??ene...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja...pravilno... Predstavljaj si ?oferja...tvojega soseda, ki se po 10ih dneh vra?a iz tujine, je cesta kopna, meja pa zaprta, pa bi tako rad domov k dru?ini pri?el, da skupaj vikend pre?ivijo... Res so pravo?asno ukrepali...

To so ?e ?ist normalne razmere za normalne ljudi...

 

Pac sosed sofer se je sam odlocil za tak poklic... In to je pac poklicni riziko. Kaj pa spremeni dejstvo, da mora cakati na pocivaliscu, kjer ima v blizini tu?, tople prostore, hrano in pijaco ali pa da bi moral cakati nekje na cesti v zastoju. Takrat, ko bo ze ?tala na cesti, so taki ukrepi brez pomena ... 

 

Sicer pa ja... taksne razmere so normalne, za normalne ljudi. Zal niso vsi taki ... :P

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To bo rekel tudi tisti, ki se bo tam moral ustaviti cez par ur, ko pa bo lahko cesta ze v precej slabsem stanju... Ampak takrat pac ne bo moznosti, da bi se normalno nekje ustavil in izlocil iz prometa ... 

 

Glede pocivalisc... Seveda stane... ampak to tudi stane, ce mora potem zaradi enega takega, ki nima dovolj soli v glavi, da bi se sam izlocil takrat, ko vidi, da ne more vec dalje, stoji vec sto drugih, ki bi se drugace lahko brez problemov peljali... In ukrepi so ravno zaradi takih... ne zaradi tistih, ki znajo uporabiti sem in tja tudi lastno glavo ... In takrat, ko je ze pizdarija na cesti, je po porocilih s terena sodec najvec krivde ravno na tovornem prometu, ker ti niso pripravljeni na zimske razmere ... 

 

Sicer pa... se vedno je bolje, da je hrana plasticna in draga, da je tus treba placati... kot pa, da tega sploh ni na voljo :) ... Se vedno se lahko v takem primeru odlocis, da tega pac ne koristis, tudi ce je tam. Ce pa tega ni, pa nimas moznosti izbire :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo... Glihkar po radiju ... DARS je zaenkrat preklical prepoved izlocanja v notranjem prometu ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se bom malo razpisal... Sneg...20 cm...ceste bele...nalagam v Ptuju in peljem v Celovec...ceste pri nas bele...katastrofa...grem proti MB in po dravski dolini do Dravograda in na Vi?...komaj se do meje privle?em...v avstriji ceste KOPNE do cilja...razlo?im, grem nazaj in do meje ?e kar kopne kljub sne?enju in 30 cm snega ob cesti...pre?kam mejo...ne mor? verjet...10 cm snega na cesti...bela cesta do Celja...pa sem se (pono?i sicer) brez problema pripeljal do Celja...

Ho?em povedat, kako avstrijci znajo ceste spucat in spucane ohranit...


Evo... Glihkar po radiju ... DARS je zaenkrat preklical prepoved izlocanja v notranjem prometu ... 

No, so se prenaglili...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In smo spet pri tem, da pri nas so ceste vedno zasne?ene, medtem ko so v tujini kopne in skoraj suhe :-)

 

To sploh ni point. ?e so zimske razmere na ceste, so zimske. Pustmo zdej to, kdo je kriv za to da je sneg na cesti oz. ali je tam upravi?eno, ali ne. 

Vsi se preve? zana?ajo na to, ja bi moral splu?it..pr sosedih so ?e...Treba se je prilagodit, ne pa rint v te?ave. In vedno znova ob sne?enju je isto sranje. In jim dam prav, da kon?no zaprejo pa da vidmo kako bo. 

 

Lahko majo sosedje ve? mehanizacije, da lahko tolko hitro splu?jo, ne vem? Posledi?no ve? zaposlenih ljudi, zapravijo ve? ke?a za to...kaj pa vem. Faktorjev je najbr? n.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V Nem?iji in Avstriji me niso nikoli izlo?ili, pa so ble take razmere, da sem se raje sam ustavil...

 

Izlo?ajo tudi v Nem?iji in v Avstriji, da ne spomnim na Italijo, ki je celo dr?avo zaprla lani al pred lani zaradi 15cm snega.

 

Lahko so kje ?ist zaprli ceste, vem pa, da sam nisem NIKOLI bil izlo?en...?e smo stali, smo stali VSI...uro ali dve, potem smo se pa vsi peljali naprej... Vmes so pri?li neki kot rde? kri? in so delili vodo ali sendvi?e ( ?e se je dlje ?akalo ) in smo stali VSI.

 

Mogoce ti nisi bil nikoli izlocen... se pa dejansko dogaja to tudi drugje... Ravno sedaj recimo tudi v sosednjih drzavah ... :)

 

Tole sem zasledil:

 

 

Te?ave tudi v Italiji, Avstriji in na Hrva?kem

Po obvestilih iz sosednjih dr?av pri?akujejo te?ave tudi v Avstriji, Italiji, na Hrva?kem in na Mad?arskem, kjer prav tako opozarjajo voznike, da lahko pri?akujejo prepovedi vo?nje za tovorna vozila.

 

 

Zaradi slabih vremenskih pogojev v Italiji tako velja prepoved vo?nje tovornih vozil nad 7,5t na avtocestah in glavnih cestah. Tovorna vozila se izlo?ajo na na primorski avtocesti Gabrk - Ferneti?i v smeri Italije, obve??a Prometnoinformacijski center.

 

Prometno-informacijski_center_-_Razmere_

 

 

 

 

 

 

In smo spet pri tem, da pri nas so ceste vedno zasne?ene, medtem ko so v tujini kopne in skoraj suhe :-)

 

To sploh ni point. ?e so zimske razmere na ceste, so zimske. Pustmo zdej to, kdo je kriv za to da je sneg na cesti oz. ali je tam upravi?eno, ali ne. 

Vsi se preve? zana?ajo na to, ja bi moral splu?it..pr sosedih so ?e...Treba se je prilagodit, ne pa rint v te?ave. In vedno znova ob sne?enju je isto sranje. In jim dam prav, da kon?no zaprejo pa da vidmo kako bo. 

 

Lahko majo sosedje ve? mehanizacije, da lahko tolko hitro splu?jo, ne vem? Posledi?no ve? zaposlenih ljudi, zapravijo ve? ke?a za to...kaj pa vem. Faktorjev je najbr? n.

 

To ne drzi, da je povsod drugje bolje kot pri nas... Se mi je ze zgodilo, da smo se vracali iz Hanovra v marcu pred nekaj leti... In smo v okolici N?rnberga naleteli na zastoj zaradi snezenja. Kolona je bila menda dolga cca. 60 km ... Nekaj ur smo stali in se vsake toliko casa malo premaknili... do prvega izvoza, potem smo se obrnili in sli nazaj, poiskali prvo poceni moznost za prenocitev, naslednji dan pa nadaljevali v prelepem vremenu, ko je bila cesta ze ociscena. Ob prehitevalnem pasu smo potem opazili na odseku, kjer smo prejsnje popoldne stali, snezake, ki so jih verjetno delali otroci medtem, ko je vse na AC stalo :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi pri nas ?e pada..in danes bo Mazda ostala pokrita pod plahto jaz pa na avtobus. Brezveze...in tudi ostanem brez skidanega parkiri??a - pa? blok in preve? lenob. Pa tukaj plu?ijo ?e od zgodaj zjutraj pa ga ne mede.

 

Izgleda jih danes veliko tako razmislja... Menije to vsec, ker tako prazne ceste, kot je bila danes zjutraj, ne pomnim... sploh ob takem vremenu... Ocitno je zaleglo, da mediji napovedujejo po amerisko katastrofo, rdeci in oranzni alarm in podobno... Jaz pa lahko uzivam v voznji po snegu  :jezicek:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Izgleda jih danes veliko tako razmislja... Menije to vsec, ker tako prazne ceste, kot je bila danes zjutraj, ne pomnim... sploh ob takem vremenu... Ocitno je zaleglo, da mediji napovedujejo po amerisko katastrofo, rdeci in oranzni alarm in podobno... Jaz pa lahko uzivam v voznji po snegu  :jezicek:

Zato, ker greva samo v sosednjo vas :) Sicer pa priznam nisem ravno ve??a vo?nje v snegu...nimam ?e dosti treninga. Sem ob prej?nji po?iljki snega Kranj - Jesenice vozila v najhuj?em in, ko sem pri?la domov so me bolele roke :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja...pravilno... Predstavljaj si ?oferja...tvojega soseda, ki se po 10ih dneh vra?a iz tujine, je cesta kopna, meja pa zaprta, pa bi tako rad domov k dru?ini pri?el, da skupaj vikend pre?ivijo... Res so pravo?asno ukrepali...

To so ?e ?ist normalne razmere za normalne ljudi...

 

Ta ?ofer si je tak?en poklic izbral in to da se ceste zaprejo, stoji? v kolonah je del tega posla.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pa ne more? verjeti kako v telih dneh vsi ?e veselo vozijo z 'dnevnimi' lu?mi. Folku se je odpeljal.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ta ?ofer si je tak?en poklic izbral in to da se ceste zaprejo, stoji? v kolonah je del tega posla.

Vsaka ?ast...da mora ?ofer zaradi zasne?ene ceste v Postojni ?akat na Obre?ju, kjer je cesta kopna, rad bi pa v Novo Mesto pri?el...al pa iz Dolge Vasi do Celja...

?e stoji? upravi?eno, se nih?e ne buni...?e pa neupravi?eno...

Prav je, da se ceste zaprejo, ?e so na odcekih nemogo?e vremenske razmere, ne pa na splo?no vse...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A se ?e zdej nisi pomiril. Saj so odprli prehode..kaj zdaj? Jutri ?e bo ?tala, jih bodo pa najbr? spet zaprli, ker je bolj ali manj po celi dr?avi napovedano sranje.

 

Prehode menda niso odprli... le notranji promet so sprostili zaenkrat ... 

 

EDIT:

Oz. kot kaze so delno sedaj tudi odprli promet na mejah... le se na mejnih prehodih z Madzarsko in Hrvasko jih ne spuscajo ...

 

Prometno-informacijski_center_-_Razmere_

 

Je pa problem ta, da se kamionarji sami ne izlocajo... zato je pac treba prisilno to narediti tam, kjer je najbolj enostavno. Shrek bi verjetno rad, da bi jih "lovili" po celi Sloveniji in izlocali le tam, kjer je res stanje na cesti tako, da bi lahko ovirali promet... :)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ej, ne? nebi rad, da bi jih lovili... Evo, na Obre?ju stojijo in ne morejo do Revoza, ceste pa kopne... Koga treba tu lovit? Zaprli bi mejo za tranzit, dovolili pa dostavo... To je problem... Bo prevoznik zamudil dostavo, pa je lahko ob posel...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se bom malo razpisal... Sneg...20 cm...ceste bele...nalagam v Ptuju in peljem v Celovec...ceste pri nas bele...katastrofa...grem proti MB in po dravski dolini do Dravograda in na Vi?...komaj se do meje privle?em...v avstriji ceste KOPNE do cilja...razlo?im, grem nazaj in do meje ?e kar kopne kljub sne?enju in 30 cm snega ob cesti...pre?kam mejo...ne mor? verjet...10 cm snega na cesti...bela cesta do Celja...pa sem se (pono?i sicer) brez problema pripeljal do Celja...

Ho?em povedat, kako avstrijci znajo ceste spucat in spucane ohranit...

No, so se prenaglili...

 

Shrek bodi po?ten pa povej kak?ne gume ima? na kamionu? A so primerne za zimske razmere? A so zimske?

 

Ma lahko stavim, da nima? in tako nima 95% vseh kamionov in te?kih vozil tujih in slovenskih registracij. Nimajo jih niti recimo avtobusi mestnega prometa. ?e bi jih vsi te imeli verjetno ne bi bilo potrebe ni?esar zapirat ali izlo?at. Torej kdo je kle glavni krivec, da ti nima? zimakov na kamionu? DARS, DRSC, komunalci, jaz, Jures, Jest, Grega al mogo?e kdo drug?

 

Po drugi strani ima velika ve?ina osebnih vozil ustrezno zimsko opremo in predvsem zimske gume - ja v snegu jih ima 95% in zdaj se GZS-ju in klobasarjem zdi normalno, da bodo vsi tisti, ki imajo ustrezno opremo morali stati v zastoju, ker si nekateri jemljejo ceste za talca. Ob vsakem malo mo?nej?em sne?enju so zastoju v 95% zaradi te?kih vozil brez ustrezne zimske opreme in 5% zaradi vseh ostalih - to ni mit, to so dnevna poro?ila v takih dnevih.

Ej, ne? nebi rad, da bi jih lovili... Evo, na Obre?ju stojijo in ne morejo do Revoza, ceste pa kopne... Koga treba tu lovit? Zaprli bi mejo za tranzit, dovolili pa dostavo... To je problem... Bo prevoznik zamudil dostavo, pa je lahko ob posel...

?e en mit - bo ob posel pa ne vem kaj ?e vse. A da obti?i? v zastoju, ki si ga sam naredil in poleg tebe zaradi tega ?e tiso?e drugih je pa OK pa glih tako ne bo? dostavil.

 

In ?e ti takrat ne more? dostaviti ne more tudi nih?e drug in ne vem zakaj bi zgubil posel... matr k da bi Klobaso poslu?al, isti besednjak. :zvizga:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.