Skoči na vsebino

Jamralnik v2


Ninja

Priporočeno sporočilo

Je pa res, da se lahko plugi uni?ijo, ker imamo slabe ceste in ?trle?e pokrove ja?kov...

 

Sam mal a se ti heca? al res vozi? kamion? Govorimo o AC-jih in DARS-u kot vzdr?evalcu. Kje ima? na AC pokrove ja?kov al pa da je cesta tolk slaba, da bi se plug odlomu? :aaaaa:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prvega novembrra imajo VSA vozila na firmi NOVE ZIMSKE GUME na pogonskig oseh in to VSAKO LETO! Vozi se dnevno v Avstrijo trije avti plus dva tedensko....  STAVO SI ZGUBIL!

Odli?no, pol spada? med tistih 5%. ?al se pa zahvali va?im cehovskim kolegom, ki se tega ne dr?ijo pol ga pa vsi najebete pa ?etudi imate ustrezno opremo. Prtisnite na Klobasa?a al pa raje na ministrstvo za promet, da spremeni zakon in naj bo tako kot za avtomobile obvezna uporaba zimskih gum tudi za kamione ter naj se strahotno pove?ajo kazni za neupo?tevanje tega v zimskih razmerah ter povzro?anju zastojev. Bo ?lo? ?e imate vse tako urejeno kot pravi? ne vidim vzroka, da se ne bi strinjal s tem, ker s tem bi odpadle prepovedi in izlo?anja ter bi lahko peljali tudi v takih razmerah.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lej nisem rekel, da ne zaprejo ceste....lahko, samo tiste, ki niso prevozne. Zakaj je meja na Obre?ju zaprta, ?e je do Novega Mesta cesta kopna, tovornjak gre pa v Novo Mesto? Ja, na AC so tudi pokrovi...pa spoji na viaduktih in mostovih, kjer te rukne... A mogo? na DARSu dela?... ?e je cesta neprevozna, lahko opravi?uje?, da nisi mogel prit...?e je pa cesta KOPNA, pa ne vidim razloga, da bi stal...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Odli?no, pol spada? med tistih 5%. ?al se pa zahvali va?im cehovskim kolegom, ki se tega ne dr?ijo pol ga pa vsi najebete pa ?etudi imate ustrezno opremo. Prtisnite na Klobasa?a al pa raje na ministrstvo za promet, da spremeni zakon in naj bo tako kot za avtomobile obvezna uporaba zimskih gum tudi za kamione ter naj se strahotno pove?ajo kazni za neupo?tevanje tega v zimskih razmerah ter povzro?anju zastojev. Bo ?lo? ?e imate vse tako urejeno kot pravi? ne vidim vzroka, da se ne bi strinjal s tem, ker s tem bi odpadle prepovedi in izlo?anja ter bi lahko peljali tudi v takih razmerah.

Saj ho?em povedat, da ne VSE v ISTI KO? metat...

V takem primeru enostavna re?itev. Prepoved TRANZITA, za dostavo v SLO pa dovolit vstop...dva policaja na vsaki meji, vsak avto ustavit, pogledat gume, ?e so slabe, izlo?it avto, napisat VISOKO kazen, zahtevat menjavo gum na meji, potem pa dovolit vstop. Tisti, ki pa imajo dobre gume, naj se pa v NORMALNIH razmerah vozijo...

Ja, pa za osebne bi tudi lahko policaj o?ke vrgu, ko bi potni list pogledal, sam ga zebe, pa je v kabini...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zapiranje ceste, ko je enkrat neprevozna je ?e prepozno - prepre?iti mora?, da ne rata neprevozna in v ve?ini primerov se to zgodi, ker nekdo obti?i - vemo komu se to zgodi najve?krat in kako je te?ko tako ogromno maso spravit stran. ?e obti?i avto se ga da hito umakniti z malo pomo?i. Se pravi, ?e ima? napoved izrednih vremenskih razmer ukrepa? ?e predno se za?ne - ja mo?no, da so za?eli prezgodaj ali pa tudi ne, ker recimo kamion, ki vstopi v Slo pri Lendavi rabi do izstopa v Italijo kar 4 ure vo?nje brez ustavljanja. V ?tirih urah se lahko situacija bistveno spremeni in to je vzrok zakaj se gre v tako zgodnjo prepoved.

 

Glede na to, da je to prakti?no prvi poskus takega preventivnega ukrepanja bi morali vsaj za probo to res narest pa da vidimo ali je uspeh ali ga ni. ?e tega ne sprobamo nikoli ne bomo vedeli ali obstaja ustrezna re?itev ali smo pa? obsojeni na zastoje pri vsakem malo bolj obilnaem sne?enju.

 

In ne delam na DARS-u sem pa tako kot ti izredno poslovno odvisen od cest in prevoznosti le teh ter se tudi meni dela poslovna ?koda, ?e moram stati v zastoju zaradi nevestne?ev - takih in druga?nih.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri vsem tem pa se gleda na tovorna vozila. Potem pa dobi? kak?nega Romuna s kombijem in mogo?e ?e s prikolico, ki se ti postavi po?ez, pa ima? lahko z njim ve? dela in sitnosti kot z nekim spodobno opremljenim tovornjakom...

 

Kar se pa zapore meje ti?e, pa bedarija vseh bedarij. V ?empetru pri Gorici danes zaman ?akamo ?leper-cisterno iz Trsta in ker ga ni, bi morali vsakih ?est ur s kombijem v Ajdov??ino. Ker pa je zaradi burje to nevarno, bomo ?li vsake ?tiri ure s Fiatom (Scudo). Pa v ?empetru niti de? ne pada, kaj ?ele sneg. A ker je v Logatcu centimeter snega po cesti, cisterna ne sme iz Trsta v ?empeter... Bedaki. ?olani bedaki, ker po naravni poti se taki ne rodijo...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zapiranje ceste, ko je enkrat neprevozna je ?e prepozno - prepre?iti mora?, da ne rata neprevozna in v ve?ini primerov se to zgodi, ker nekdo obti?i - vemo komu se to zgodi najve?krat in kako je te?ko tako ogromno maso spravit stran. ?e obti?i avto se ga da hito umakniti z malo pomo?i. Se pravi, ?e ima? napoved izrednih vremenskih razmer ukrepa? ?e predno se za?ne - ja mo?no, da so za?eli prezgodaj ali pa tudi ne, ker recimo kamion, ki vstopi v Slo pri Lendavi rabi do izstopa v Italijo kar 4 ure vo?nje brez ustavljanja. V ?tirih urah se lahko situacija bistveno spremeni in to je vzrok zakaj se gre v tako zgodnjo prepoved.

 

Glede na to, da je to prakti?no prvi poskus takega preventivnega ukrepanja bi morali vsaj za probo to res narest pa da vidimo ali je uspeh ali ga ni. ?e tega ne sprobamo nikoli ne bomo vedeli ali obstaja ustrezna re?itev ali smo pa? obsojeni na zastoje pri vsakem malo bolj obilnaem sne?enju.

 

In ne delam na DARS-u sem pa tako kot ti izredno poslovno odvisen od cest in prevoznosti le teh ter se tudi meni dela poslovna ?koda, ?e moram stati v zastoju zaradi nevestne?ev - takih in druga?nih.

ZAPRETI ZA TRANZIT...se pravi, da za tiste, ki samo prevozijo SLO...tisti, ki v SLO razkladajo, jih pa pogojno spustiti, ?e imajo ustrezno obutev... Enostavna re?itev...po?ivali??a prazna, oziroma jih napolnejo tisti, ki so v SLO razkladal, ki so pomagal SLO gospodarstvu... Res se v ?tirih urah marsikaj spremeni, vendar je tudi nekaj po?ivali??, na katere bi lahko na hitro preusmerili tovornjake...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Ho?em povedat, kako avstrijci znajo ceste spucat in spucane ohranit..

 

Dve zimi nazaj sem se s familijo vra?al iz Prage. Sne?enje celo pot. Avtoceste na ?e?kem spucane, avtoceste v Avstriji - se jih nobeden s plugom ?e dotaknil ni, avtocesta od ?entilja naprej spucana.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, nekdo se nas je usmilil in je cisterno spustil iz Italije v Slovenijo. Sicer je imel ?ofer marsikaj za povedat, ker ga je potem burja po Vipavski "guncala" (dopoldan ?e ni bila tako huda), nam pa le ni bilo treba 60 kilogramske jeklenke premetavat vsako furo po 10 kosov...

 

Sicer bolj pa?e v "Pohvalite se", a ker smo ?e tu za?eli, pa ?e kon?am...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ha, ha, ha, zdaj so se pa za en dan zmotli, pravi na DARSU, da je v?eraj bil oran?ni alarm, danes pa rde?...pa ?e zdaj ni nobene panike na cesti... Serje bu?ke o tranzitu...naj spu??ajo avte, ki v SLO vozijo...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Noja... ni povsod brez snega... Iz Dolenjske ze porocajo o snegu ...

 

Prometno-informacijski_center_-_Cestne_k

 

Prometno-informacijski_center_-_Cestne_k

 

Pa proti Primorski tudi ni ravno kopna cesta... probleme pa dela bolj veter, ki dela snezne zamete ...

 

Prometno-informacijski_center_-_Cestne_k

 

Prometno-informacijski_center_-_Cestne_k

Prometno-informacijski_center_-_Cestne_k

Prometno-informacijski_center_-_Cestne_k

Prometno-informacijski_center_-_Cestne_k

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes izgleda izlocajo osebna vozila... ker na kamerah vidim vecinoma samo tovorni promet :) ... 

 

Prometno-informacijski_center_-_Cestne_k

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja ma? prav, dajmo vse na cesto spustiti saj ni ni?, ker pa? pri tebi ne pada.............

Na mejnem prehodu Obre?je je zdrsnilo ve? tovornjakov in avtobus, zastoj odpravljajo.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na dolenjski avtocesti od Obre?ja do Novega Mesta je celo en hrib?ek na ?ate?u...?e bi se marsovec 5x gor pa dol peljal tam, pa malo soli vrgel in sneg odrinil,...bi se vsi vozili... Ve? povdarka na klance...po ravnini se vsak lahko pelje...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na dolenjski avtocesti od Obre?ja do Novega Mesta je celo en hrib?ek na ?ate?u...?e bi se marsovec 5x gor pa dol peljal tam, pa malo soli vrgel in sneg odrinil,...bi se vsi vozili... Ve? povdarka na klance...po ravnini se vsak lahko pelje...

Pi?uka, jaz res mislim da rabimo ogrevane avtoceste - potem res ne bo problemov. Saj so za vse Darsovci krivi - glej na primorki tudi noben o?itno ne dela

 

http://www.rtvslo.si/slovenija/primorska-avtocesta-zaradi-snega-in-vetra-zaprta-dolenjska-le-zasnezena/357700

  :rispekt:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ej...samo pri nas na obali...je noro borja je tako mo?na da gate trga ..he he  :D  lp :rolleyes:  :lol:

 

To si zdaj malo dvoumno napisal...

 

 

Pi?uka, jaz res mislim da rabimo ogrevane avtoceste - potem res ne bo problemov. Saj so za vse Darsovci krivi - glej na primorki tudi noben o?itno ne dela

 

http://www.rtvslo.si/slovenija/primorska-avtocesta-zaradi-snega-in-vetra-zaprta-dolenjska-le-zasnezena/357700

  :rispekt:

 

Jaz pa res mislim, da bi nekateri potrebovali hladilnik za glavo...

 

Ja, dobro, danes ponekod sne?i in dela sneg te?ave v prometu. ?e vedno se ne strinjam z odlo?itvijo, da so v?eraj zjutraj zaprli meje za tovorni promet. Sicer so jo kasneje odprli, je pa na primorskem burja za?ela delat te?ave. Sem ?e omenil, da pri nas v?eraj ni niti de?evalo, kaj ?ele sne?ilo, pa cisterna iz Trsta ni mogla do ?empetra pri Gorici zaradi zapore za tovorni promet, ker je danes dopoldan nekje v Sloveniji (ne pri nas!) za?elo sne?iti. 

 

En povpre?en tovornjak prevozi Slovenijo po najdalj?i relaciji v ?estih urah skupaj s polurnim po?itkom. Po mojem mnenju lahko ARSO za ?est ur naprej precej natan?no napove za vsako sne?inko, kje bo padla. In bi se DARS in ostale ustrezne slu?be na podlagi tega odlo?ale, da se tovorni promet zapre na odsekih, kjer je za naslednjih ?est ur predvideno mo?nej?e sne?enje. Ker na podlagi napovedi za tri dni naprej lahko precej brcnejo v meglo... Pa bi bilo precej manj slabe volje pri vseh, ker bi bili izlo?eni res na tistih delih in takrat, ko bi bile razmere res slabe. Ne pa da je tovorni promet stal pri kopnih cestah. In so si naredili precej blama?e, ker ko bo naslednji? taka napoved, jih nih?e ne bo resno jemal... ?e pa bi se lotili bolj pozorno spremljat in zaprli ceste ?est ur pred napovedanim sne?enjem, bi naslednji? vsi bolj umirjeno sprejeli zapore tovornega prometa.

 

?e bi.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Tokrat nekaj,k se mi je "luštalo",od kar je prišlo ven-zadnja generacija Metabo BS 18 LTX BL Qi. Sicer imam tudi prvo generacijo 3-hitrostne Brushless LTX mašine,a je ta nova še malenkost močnejša (130 vs. 120Nm😮),lažja in kompaktnejša....res neverjetno kompaktno glede na performanse.   Ne bom veliko nakladal,je pa zanimiva predstavitev oz. test,kjer je praktično on-par z 40V Makito,poščije 18v Festool-a,36V Hikoki-ja,in kot češnja na torti-poščije tudi Bosch-a z dvovrstično 8Ah baterijo z "tamajhno" enovrstično 4Ah baterijo😮👍 Poka 10x600 vijake k za šalo😄💪   217,55€ na Baumarkteu.de https://www.baumarkteu.de/metabo-602359840-bs-18-ltx-bl-q-i-akku-bohrschrauber-18v-metabox-63714       In za tiste,ki jih zanima proizvodnja v Metabu-3ure prispevek🧐😮...sicer v nemščini,a vseeno mogoče za koga zanimivo🙄    
    • Včeraj-malo poletnega vzdušja-samo,da nisi doma,in je čist drugače...po dooolgem času v Italiji-Italianska riviera-Lignano...voda malce hladna,a čist OK za kopanje😃👍...sonček,peščena plaža,nič gužve,do 15. Maja parking zastonj🧐...šli kasneje na pizzo,šoping...lepo je bilo. Aja CX-5 poraba na relciji 7,7L...k relacija se pri meni zelo reeeedko zgodi. Navdušujoča navigacija v Mazdi...lepo vse radarje napove,in tudi sekcijsko merjenje...sproti spremlja povprečno hitrost-prvič to videl v akciji...se mi dopade. In še nekaj,k sem kupil tisti brezžični adabter za AA-pri predvajanju glasbe preko Android Avto še zmeraj lahko izbiraš onboard navigacijo,torej se sistema ne izključujeta-fino😃👍  
    • Sem se že nekdaj naučil,da "nič ni zastonj"...oz. "če je prelepo,da bi bilo res,po tem je prelepo,da bi bilo res".   Ostalo si lahko vsak sam "nariše".   Skratka mene nič ne preseneča...pač "pravljice in povesti..."   Je pa lepo,če ima človek veselje...😃👍   Mene bolj zanima,kakšen je bil spanec...je kaj sanjal...je bil kaj "polomljen" od ZOEtovih sedežev.... Kaj je kupil v pekarni🥐,in kaj je jedel za kosilo🍲...cena,je bilo okusno😋 itd...
    • Žal jaz tudi, takrat je šlo res vse narobe.
    • Vse lepo in prav, samo ti računaš strošek polnjenje tako, da štartaš s polno baterijo na koncu si pa tam s prazno. Na tak način mene pot v ČG pride natanko 0€, ker 800km naredim z enim tankom pa še za vsaj 150km mi ostane na cilju.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.