Skoči na vsebino

Mazda 6 akumulator!


Priporočeno sporočilo

Pejt v lj stegne trgovina tab. Tam je skladisce akumulatorjev topla. Imas 10% mazda popust in se 10% popust ce jim starega pustis. Prides kupis in ti ga oni se brezplacno zamenjano, poleg tega ti avto se na strom priklopijo tako, da ne potrebujes nic na novo nastavljat. Jest sem ga tam pred tremi leti kupil pa sem dal 80e za 60ah pa kar 600A (zagonska moc). Mazda 6 2003 1.8

Sem dobil dober dil za tole, zamenjal sem pa sam. Nic mi ni bilo treba resetirat vse dela kot prej :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ravno varto sem nabavil:) zakaj, imas slabe izkusnje?

Zadeva ni ?isto enaka, je pa razlog za moj odpor do Varte. V slu?bi uporabljamo stacionarne kislinske svin?eve akumulatorje Varta. Stari Vartini so zdr?ali tudi skoraj 20let, le redno dolivanje demi vode so potrebovali. Novi, po videzu enaki, zdr?ijo 4leta kar je 5x manj. Kako se je lahko zgodil tako drasti?en padec kvalitete? Odgovor ti?i v spremembi lastni?tva in je tipi?en primer funkcioniranja sodobnega kapitalizma: Nekdo kupi neko firmo seveda zato da bi zaslu?il. Denar za nakup "dobi" iz prihodnosti, pa? racionalizacije, odpu??anja, zni?anje kvalitete... in ra?una na to, da folk ne bo prekmalu opazil da se pod zvene?im imenom sedaj skrivajo gnila jajca.

 

TAB po kvaliteti zanesljivo nese ve?ino.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 9 mesecev kasneje...

Pozdravljeni,

 

mene zanima ?e mazda 6 katera ima I-ELOOP potrebuje kako posebno baterijo za pravilno delovanje ali lahko kupim kako standard kvalitetnej?o?

Seveda, ne ga biksat, sicer pa ?e je v garanciji kar na servis

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Seveda, ne ga biksat, sicer pa ?e je v garanciji kar na servis

Ni v garanciji,.. sem sli?al da so te baterije precej drage,.. avto je 2014 letnik,.. v navodilih pi?e da potrebuje baterijo z oznako t-110.

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest sem ravno dva dni nazaj kupil nov akumulator. Notri je bila topla 60ah 300A, sedaj je pa notri topla top 66ah 630A. Kupljeno pa seveda v skladiscu TAB :)

I loop rabi agm baterijo

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni v garanciji,.. sem sli?al da so te baterije precej drage,.. avto je 2014 letnik,.. v navodilih pi?e da potrebuje baterijo z oznako t-110.

Saj potem je se v garanciji? AGM baterijo potrebujes predvsem zaradi Start&Stop sistema... in kolikor vem, je garancija na baterijo tudi 5 let...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj potem je se v garanciji? AGM baterijo potrebujes predvsem zaradi Start&Stop sistema... in kolikor vem, je garancija na baterijo tudi 5 let...

Odvisno, kje je avto kupljen. Italija, Belgija, Nem?ija =3 leta garancija.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

I loop rabi agm baterijo

 

pa to dobim samo na uradnem servisu ali tudi v kaki trgovini? avto je bil kupljen iz druge roke, ima pa notri 95ah 830a baterijo od varte, je nova vsaj po izgledu,..s pra?ujem bolj zaradi tega da pa? ne pride do kakih napak oz okvar

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pa to dobim samo na uradnem servisu ali tudi v kaki trgovini? avto je bil kupljen iz druge roke, ima pa notri 95ah 830a baterijo od varte, je nova vsaj po izgledu,..s pra?ujem bolj zaradi tega da pa? ne pride do kakih napak oz okvar

Ni nujno, da je ravno originalni... je pa treba biti pozoren, da se uposteva navodila pri menjavi akumulatorja... ker postopek ni tak, da enostavno vzames ven stari akumulator in ga nadomestis z novim... ampak je malo bolj zapleteno... Enkrat sem na servisu dobil ta navodila... in bi jih moral se nekje imeti...

 

Edit:

Sem nasel in so prilozena...

menjava akumulatorja in inicializacija i-stop.pdf

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni nujno, da je ravno originalni... je pa treba biti pozoren, da se uposteva navodila pri menjavi akumulatorja... ker postopek ni tak, da enostavno vzames ven stari akumulator in ga nadomestis z novim... ampak je malo bolj zapleteno... Enkrat sem na servisu dobil ta navodila... in bi jih moral se nekje imeti...

 

Edit:

Sem nasel in so prilozena...

 

Hvala,.. potem samo poiskat AGM baterijo. A priporo?ate kako firmo? Pa ?e smem ?e vpra?ati koliko mo?no ?e ne te?im preve? :)

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

AGM baterijo potrebujes predvsem zaradi Start&Stop sistema... in kolikor vem, je garancija na baterijo tudi 5 let...

Se opravi?ujem za ot

Pri povpre?nem uporabniku mora start/stop sistem prihranit cca 1,7% goriva da se pokrije razlika v ceni AGM / navaden aku. Neoriginal seveda. 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo za info. Sem za foro klical na mazdo na oddelke za rezerve dele koliko bi bil akomulatir za mazdo 6. Mi je rekel 260?. Sem tudi vpra?al ?e je odvisno kak akumulator more notr zaradi i-eloopa je dejal, da koliko se on spozna ni odvisno. Samo toliko ?e bo kdaj koga zanimalo.

 

p.s: glede da je 260? predvidevam, da gre za neko standrard start-stop baterijo

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo za info. Sem za foro klical na mazdo na oddelke za rezerve dele koliko bi bil akomulatir za mazdo 6. Mi je rekel 260?. Sem tudi vpra?al ?e je odvisno kak akumulator more notr zaradi i-eloopa je dejal, da koliko se on spozna ni odvisno. Samo toliko ?e bo kdaj koga zanimalo.

 

p.s: glede da je 260? predvidevam, da gre za neko standrard start-stop baterijo

Good luck, potem bodo pa spet po?ari....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Good luck, potem bodo pa spet po?ari....

Zakaj pa pozari?

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nepravilna menjava in baterija (mislil sem na i-loop)

 

Even though the battery is 12 volt, it is specifically designed for use with the i-ELOOP system. It's designated as a Q85 type battery, and is currently only available through Mazda. When replacing an i-ELOOP equipped vehicle's battery, be sure to install the correct Q85 type battery.

 

 

https://rts.i-car.com/collision-repair-news/mazda-i-eloop-overview.html

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nepravilna menjava in baterija (mislil sem na i-loop)

 

Even though the battery is 12 volt, it is specifically designed for use with the i-ELOOP system. It's designated as a Q85 type battery, and is currently only available through Mazda. When replacing an i-ELOOP equipped vehicle's battery, be sure to install the correct Q85 type battery.

 

 

https://rts.i-car.com/collision-repair-news/mazda-i-eloop-overview.html

 

 

Samo a mislis, da bi mu na Mazda servisu dali napacen akumulator?  :blink:

 

Mazda_6_akumulator-20180319-071645.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A ne ne, berem njegove poste da je to navaden aku. Pa da mu govorijo da ni pomembno kak je

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak za tako ceno predvidevam, da ne gre za "navaden" akumulator ... ampak je AGM ... in verjetno tudi ustreza njegovemu vozilu... Vsaj ce je ob klicu na Mazdin servis povedal tocen model avta, za katerega isce akumulator ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 meseci kasneje...
  • 1 mesec kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.