Skoči na vsebino

Mazda 6 akumulator!


Priporočeno sporočilo

To,koliko kateri akumulator traja je te?ko ugotoviti pri razli?nih uporabnikih. Bolj je realno,?e ista oseba z pribli?no istim re?imom izproba razli?ne aku.Nekdo pa? v?ge avto dvakrat na dan in vozi same dolge relacije,drugi spet ve?krat na dan in same kratke relacije in seveda se nima ?asa toliko napolnit.

Zame je vsak aku,ki vzdr?i ve? kot ?tiri leta dober.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

30kkm letno, min 4 zagoni dnevno, avto stalno zunaj, ventilator stalno na 2 ali ve?, ogrevanje ogledal in zadnje ?ipe po potrebi, brisalci po potrebi, klima pri?gana tudi pozimi. Radio pri?gan. Ogrevanje zica pa letos ?e nisem dal v avto.

ampak to je vse v lavfanju avta. Pri webastu mi govoroimo o predgretju, pol ure preden zalavfa? avto.

 

Moj AGM Start n Stop shit je po?epnil po 4h letih (ampak poleg S&S ?e elektri?na drsna, elektri?na prtlja?na...) ko avto stoji brez lavfanja so to resne obremenitve, ?e posebej na kakem klan?ku...klima poleti, xenonke...ta pa se ugasne na vsakem kri?i??u

Sedaj ko je izklju?en S&S za vedno se zapirajo z enakomernim zvokom, prej pa kot da bi muha CC se odaljevala in pribli?evala :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Eko, nabavil 100Ah akumulator znamke Rocket .Cena 125?. To so Korejski aku, ki jih baje vgrajujejo v prvovgradnjo v vozila volkswagen,bmw,hunday,kia...Garancija 3 leta.Yuasa korporacija.Bomo videli, kako se bo obnesel.Zaenkrat pali v redu. :D

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 5 mesecev kasneje...

Men tudi ni ve? jasno kaj je s tem akumulatorji, al so od Mazde original tako zani? ali kaj tretjega. Namre? prej?nji akumulator ?e 2 letni ni zdr?al..Ok pod garancijo menjamo.

 

Sedaj je nov notri cca pol leta oz. ?e malo manj, pa merim za hec napetost in je zjutraj 12.3. Sem ravno kupil en tester za v prikolico, pa sem ga preveril ?e na avtu.

 

No in potem gledal ko se vozim alternator fila fila,..okoli 14- 14.3V, potem napetost pade, ker o?itno dojaem, da je akumulator poln. Napetost med vo?njo recimo pade na 13.9V. 

 

Ko pridem po 20 minutah vo?nje domov, po parih minutah ko ugasnem motor merim napetost na akumulatorju pi?e 12.62 recimo. Zjutraj preden grem v slu?bo pomerim ponovno , ka?e 12.3. 

 

Zakaj se ?ez no? toliko sesede? Ni ?udno da mi prej?nji potem ni hotel pri -10 ve? kresnit.

 

Ne verjamem da je to problem zaradi prekratkih vo?enj.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes zjutraj mi avto ni hotel v?gati. Pri prvem v?igu se ni zgodilo prakti?no ni?, pri drugem pa je za?el spu??at ?udne zvoke pri kontaktu in kazalci so vijugali sem in tja. Avto imam 4 leta in v tem ?asu se mi je dvakrat izpraznil akumulator (pozabil ugasniti lu?i). Mislite da je to to in je ?as za menjavo? Katerega kupit in kje? imam m6 l.2004 sport benz

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bo ja, poglej se za energizer. Poceni in dober.

Najbolje bo, ce gres s starim akujem do stacune vzames podobnega po merah, jim pustis starega dobis neki drobiza zanj in vzames novega.

Tko sem jaz naredu

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Noben od teh ni taprav za japonce.

Kot sem ti napisal, pejt do akumulatorja.si s starim akujem in naj ti dajo novega

..ali se bolje poklici prej in vprasi ce majo kaj na zalogi za mazdo6

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pejt v lj stegne trgovina tab. Tam je skladisce akumulatorjev topla. Imas 10% mazda popust in se 10% popust ce jim starega pustis. Prides kupis in ti ga oni se brezplacno zamenjano, poleg tega ti avto se na strom priklopijo tako, da ne potrebujes nic na novo nastavljat. Jest sem ga tam pred tremi leti kupil pa sem dal 80e za 60ah pa kar 600A (zagonska moc). Mazda 6 2003 1.8

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.