Skoči na vsebino

Mazda 6 akumulator!


Priporočeno sporočilo

Pred nakupom se je treba strogo pozanimati, ?e gre v mazdo 6, ker imamo ?udno dimenzijo akomulatorjev;

jaz sem na?el edino od Boscha (100ah) in je bil 130?.Od Bannerja pa ga ne vzamem nikoli ve?, ker mi je zdr?al niti ne polna tri leta. :angry2:

 

Meni pa Bosch ne. :aaaaa: (ne na Mazdi)

Turbinca ma?inca, gremo na vinca!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tkole je. Na servisu akumulatorja niso ve? o?iveli. OK, pa?. Nimam kaj. drugo kar me moti - ?e kdo ve kaj bi lahko bilo, zakaj so mi zjutraj svetili ?migavci zadaj in parkirne u?ke spredaj? Je to kak?en znak da ni ?troma al mam kaj v stiku?

 

Po vsej verjetnosti ga je zadela "kap" kot je rekel serviser.. hmmmm upam da bo nov delal brez te?av da ni kaj v stiku.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mah tam je vse dra?je kot ?e pride? brez vsega v obi?no trgovino. Tipi?no puljenje naroda. :)

 

Fora je da, so cene res nizke ko pride katalog ven, pa se potem trgovci prilagodijo. Sem spremljal recimo pri televizijah....tko, da kdo sedaj v resnici koga nate** Petrol, ali ostali trgovci, ki ?ude?no spu??ajo cene, ko se pojavi njihov katalog ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V?eraj je ob verglanju avto spustil ?udno len zvok, vse lu?ke mrknile, radio je resetiral postaje.

?el v euroton za 129,9 eur dobil 95AH Energizer. Sicer je aku 144 eur, vendar je 10% cenej?i ?e jim pusti? starega.

 

Je pa malo manj?i od sterega, zato sem danes zjutraj ?el v Kotal na Vi?u, kjer sem kupil 10 cm ?irok pas 3mm debele gume, ki jo bom zalo?il v nosilec akkuja.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...

Evo danes mi je po slabih 6 letih - manjkajo ?e 3 meseci vzel slovo akumulator na M6 bencin 2.5 (letnik 2008/11). Katerega priporo?ate, sam se malo nagibam k Topli, ker sem imel pri prej?njih vozilih z njimi dobre izku?nje.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Akumulator zamenjan - sedaj imam nem?ki INTACT 60ah in me zanima kaj in kako je potrebno vse nastaviti, kot sem na hitro opazil: radijske postaje, zapiranje in odpiranje okna na voznikovih vratih (avtomatsko). Opazil pa sem, da so mi padli vrtljaji ob zagonu, vsaj teh nekaj prvih km, ki sem jih naredil. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 meseci kasneje...

Akumulator zamenjan - sedaj imam nem?ki INTACT 60ah in me zanima kaj in kako je potrebno vse nastaviti, kot sem na hitro opazil: radijske postaje, zapiranje in odpiranje okna na voznikovih vratih (avtomatsko). Opazil pa sem, da so mi padli vrtljaji ob zagonu, vsaj teh nekaj prvih km, ki sem jih naredil. 

 

Z avtomatskim odpiranjem okna na voznikovih vratih sem se jaz tudi ubadal. Ko ve? nisem vedel kaj naj, sem po naklju?ju ugotovil, da se nekaj zgodi ?e napravi? slede?e: spusti? obe sprednji ?ipi do konca in jih potem hkrati zapre?: hkrati dvigne? oba stikala za zapiranje ?isto v zgornji polo?aj in tako dr?i?, dokler ne ?ipi ?isto ne dvigneta. Potem spet dela avtomatika na voznikovih vratih :)

Isto sem opazil se zgodi v nekaterih primerih hkratnega/zaporednega/avtomatskega/ro?nega spu??anja ?ip...v glavnem, meni pomaga za ponovno vzpostavitev avtomatike zgornji postopek :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...
  • 5 mesecev kasneje...
  • 1 leto kasneje...

Evo, danes mi je crknil moj srebrni Bosch. v?eraj je ?e malo ka?ljal, danes ni? ve?.Problem je, ker je danes praznik.Zdr?al je 4 leta in 8 mesecev, kar je kar v redu glede na moja vsakodnevna ve?kratna paljenja in ve?krat na dan delujo?i Webasto.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.