Skoči na vsebino

Zavorne plo??ice


matyuk

Priporočeno sporočilo

a ni smiselno ?e razdelilec mo?i oziroma tudi master cilinder menjat ce se menja oboje?

 

Vkolikor pa?e, sigurno. Sicer mora? globje pritisniti pedal, ?e so seveda zavorni batki kaj ve?ji. ?e niso, ne bo razlike. Sploh glede na to, da so vse ?eljusti enobatne. Pri meni je bilo treba pritisniti za mi?ji lulek globje. Pri S13, ko sem ?el iz navadnih na 4 batne ?eljusti pa se je poznalo, ko je treba pritisniti ful globje, da se vsi batki nafilajo. Tako, da ?e kdaj dobim to S13 nazaj je to prva predelava. :P
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem kako si testiral ampak ?e najblj se bo pa poznalo na kak?ni AC oziroma pri vi?jih hitrostih, ko bo avto samo po?epnil, pa brez kak?nega tresenja diskov itd... Pri Cliotu je bila pa tudi razlika pri nizkih hitrostih, ko si pobremzal pa se je takoj ustavil, zdaj pa kar no?ejo blokirati bremze.

 

Zadaj pa probaj skombinirati nekako diske od Mazde 6 in mogo?e del ?eljusti od GT, del od Mazde 6, ?e je kak?nna varianta. Ker edino tako bo razmerje spredaj/zadaj ostalo ?imbolj?e.

 

testiru sm na pregledni ravninski cesti in sm pospe?il do 120km/h, pa bremzu na full

 

kar se zadnjih ti?e bo treba neki ukrenit... :glare:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zadeva ni n? kej obetavna, ko re?i? situacijo z diskom pride drug problem in to je ugotovitev, da zadnja ?eljust nikakor ne pa?e iz 6-ke na F-ko :vskalo:

 

Objavljena slika

 

?alabajzi, komplet(diski+?eljust) od 6ke pa?e na F-ko bp.

 

Preverjeno.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?alabajzi, komplet(diski+?eljust) od 6ke pa?e na F-ko bp.

 

Preverjeno.

 

Spredaj ali zadaj ali oboje?

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 5 let kasneje...

Da ne na?enjam nove teme, bom kar eno staro iz naftalina potegnil... Opa?am cele drame glede zavor, blazne stro?ke pri menjavah, tudi precej nezadovoljstva nad kvaliteto originalnih zavor in podobno. Sam osebno pa sem zelo zadovoljen z originali. Pa me zanima, v ?em je te?ava, v zavorah ali zaviralcu?

 

Torej: Koliko vam zdr?ijo zavore?

 

V na?i gara?i sta dve Mazdi.

 

Za?nem najprej z BTjko. Ima skoraj 100.000 km, od tega velika velika ve?ina vo?enj po ovinkastih hribovskih poteh in kolovozih, po raznih gozdnih vlakah in podobno, skoraj polovico poti je s polno prikolico,... Veliko vo?enj je pod polno obremenitvijo po dolgih in strmih spustih. Kdor je bil kdaj na MPL ve, o ?em govorim. Na tem avtu smo pred zelo kratkim (niti 5000 km) drugi? zamenjali sprednje plo??ice (seveda na poobla??enem servisu in original Mazdine plo??ice), diski spredaj so ?e vedno originalni, ravno tako bobni zadaj in tudi zavorne obloge zadaj.

 

Drugi avto v na?i gara?i je pa Mazda 5. Praviloma se vozi po ovinkastih hribovskih poteh, se pa kar velikokrat odpravimo tudi na kak?ne kraj?e potepe (tam do 200 km dale?). V ?asu dopusta pa pripnemo po?itni?ko prikolico in se odpravimo na ve?ji potep (vsaj 600 km v 14ih dneh - zaenkrat so "ovira" majhni otroci, ki se naveli?ajo dalj?ih potovanj, druga?e bi ?li ?e dlje). Petka je blizu 200.000 km. Po?asi se napoveduje, da bomo ?e ?esti? na tem vozilu menjali zavorne plo??ice spredaj in ?etrti? zadaj (sem si vzel ?as in podrobno pregledal zapiske prej?njega lastnika). Vsi ?tirje diski so ?e originalni in (po mojem mnenju) bodo tudi po tej menjavi plo??ic ostali. So lepo ravni, gladki in tolsti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na mazdah - govorim o novih ki sem jih imel - mazda 5, je drugi lastnik menjal na 80.000 na cx7 problem tresenja menjano 3x, potem sem dal aftermarket in ne vem kdaj je bojc menjal. Mazda 6 preventivno dal aftermarket, ne vem kdaj je spektr ce je menjal. Na 7ih novih seatih ne pred 100.000, trenutne so na 150.000 se povsem dobre ampak bodo preventivno menjane ta teden

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Ko sem kupil mazdo je imela po zgodovini menjane komplet diske + plo??ice pri 120.000. To dr?i ker je bil to slu?beni avto. Jaz sem ga prevzel pri 140.000. Sedaj sem pri 180.000 menjal zopet vse. Zadnje plo??ice so bile iztro?ene, zadnji diski so bili tudi kar proti koncu - po vsej verjetnosti posledica zaradi okvare zavorne ?eljusti in kratkih relacij...

 

Prve diske sem menjal zaradi cviljenja (konkrento cviljenje pri nizkih hitrostih in manj?em zaviranju). Prvo sem menjal samo plo??ice ampak ni pomagalo. Po menjavi diskov je sedaj ok.

 

V primerjavi s biv?o hondo je interval menjave kraj?i...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

Vsake after vgradne razen originalnih.

Ja tudi na moji mazdurini,,,CX5,bo treba zamenjat prve zavorne plo??ice,to sem opazil pri menjavi zimskih gum na letne.verjetno bom dal gor TEXTAR,morajo bit mehke.original so drage full..kaj mislite ,,,,,lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz imam cca. 14 dni spredaj ATE diske in plo??ice. Zamenjal, ker je pri original robi ?e drugi? do 185k km treslo pri zaviranju. Sedaj se pa tol?em po glavi, zakaj nisem to storil ?e pred tremi leti, ker grabijo dosti bolj?e. Pa kon?no imam od zavornega prahu umazana sprednja plati??a... :jupiii:

 

?e koga zanima...naro?il komplet (diski + plo??ice) v Nem?iji pri ATP Autoteile za cca. 125?...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz imam cca. 14 dni spredaj ATE diske in plo??ice. Zamenjal, ker je pri original robi ?e drugi? do 185k km treslo pri zaviranju. Sedaj se pa tol?em po glavi, zakaj nisem to storil ?e pred tremi leti, ker grabijo dosti bolj?e. Pa kon?no imam od zavornega prahu umazana sprednja plati??a... :jupiii:

 

?e koga zanima...naro?il komplet (diski + plo??ice) v Nem?iji pri ATP Autoteile za cca. 125?...

Samo ti ima? novej?o Mazdo. Ampak tudi ta informacija je dobra.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.