Skoči na vsebino

Mazda 6 Klima


Priporočeno sporočilo

Ta cev naj bi bila 90eur, a sta dve? bom raje led nasul v avto.. :zvizga: danes jih pokli?em pa da vidimo

Ne kupovat rabljene, ker rabljeno imas ze sedaj in te cevi so sibka tocka 1.gen 6ke. Ce zelis trajno resitev torej novo!

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Eno vpra?anje: Mazda6, prva generacija. Eden od foruma?ev je dejal da klima pri teh avtomobilih ni bogvekaj. Ali je v avtu, ?e piha ventilator na max. stopinje na 15C, prijetno hladno ali se vseeno potite, govorim ko je 30C in ve?? Imam ob?utek da mi klima ne dela vredu. Plin je, kompresor laufa, ampak ni ob?utka hladu, nekaj ve? da dela. Samo ?e primerjam ?enin hyundai i30 ali pa slu?beni passat, katera ohladita avto tako, da se mora? malo manj oble?i v njemu :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Eno vpra?anje: Mazda6, prva generacija. Eden od foruma?ev je dejal da klima pri teh avtomobilih ni bogvekaj. Ali je v avtu, ?e piha ventilator na max. stopinje na 15C, prijetno hladno ali se vseeno potite, govorim ko je 30C in ve?? Imam ob?utek da mi klima ne dela vredu. Plin je, kompresor laufa, ampak ni ob?utka hladu, nekaj ve? da dela. Samo ?e primerjam ?enin hyundai i30 ali pa slu?beni passat, katera ohladita avto tako, da se mora? malo manj oble?i v njemu :)

Meni je do nedavnega delala odli?no, sem mogu met na okoli 19 stopinj da me ni zeblo, tudi ?e je bilo zunaj 30 stopinj. Sumim pa da je izolacijo vrat in prtlja?nika itd. malo slab?a in mrzel zrak uhaja nekje iz kabine. Kdo ve kje bi lahko kupil gumo prtlja?nih vrat ker je precej dotrajana?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni je do nedavnega delala odli?no, sem mogu met na okoli 19 stopinj da me ni zeblo, tudi ?e je bilo zunaj 30 stopinj. Sumim pa da je izolacijo vrat in prtlja?nika itd. malo slab?a in mrzel zrak uhaja nekje iz kabine. Kdo ve kje bi lahko kupil gumo prtlja?nih vrat ker je precej dotrajana?

Itak ima? v prtljaznem prostoru loputo ki spu??a zrak skozi-prepih. Tako da ne kompliciraj z gumo na vratih ?e ti ne te?e voda not...
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Itak ima? v prtljaznem prostoru loputo ki spu??a zrak skozi-prepih. Tako da ne kompliciraj z gumo na vratih ?e ti ne te?e voda not...

Celo dve, za vsakim blatnikom eno...

LIFE, IN ORDER OF IMPORTANCE: FOOD, SHELTER, AND A PAIR OF VERY LOUD SPEAKERS.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nvem, jest jo nastimam na 21-20C v redkih primerih pa na 19C pa hladi odlicno! Pa da nebo pomote sem tiste vrste clovek, kateremu je vedno vroce :). Omenjeno cevko imam pa jest pri 260k km se original in upam da tako tudi ostane (trkam na les) :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Okej, se pravi da je  nekaj narobe. Toda kaj, ne vem. Plin je napolnjen. ?e dam da mi piha v obraz, zaprem vse lopute razen ene, na kateri merim izstopno temperaturo, se za spusti do 8C. Ko odprem ?e eno in ve?, se ta ne spusti pod 12..Kompresor dela, edino sklaplja ob?asno, verjetno ko ohladi kondenzator v notranjosti, ventilatorji delajo, filter kabine nov.. :ne vem:  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa saj sem jaz ugotovil da je mazdina klima za en kurc, vedno bo spreminajala temp glede na tvojo nastavitev in ne glede na temp prostora. Vedno da tam ene 5C manj od nastavljenega...se pravi da mora? dati na LO da res hladi kot rabi?. Glej cel film

 

 

Pa ?e nekaj ?e 2x pritisne? AC da izgine ECO je veliko mo?nej?a!

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj je sploh fora te ECO funkcije ? :)

ekologija pa zdravje da ne buta preve? v faco in kao okolje................

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je se komu pocila cev za klimo ali sem edini? <_<

Ko sem imel 2003 6ko sem imel pri faking crnem avtu stalne tezave s klimo in med drugim menju kompresor klime, pa seveda tudi tole cev za 90eur! :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj je sploh fora te ECO funkcije ? :)

 

ECO uga?a kompresor ko ga ne rabi kljub temu da je klima tehni?no vklopljena. Posledi?no ti kuri manj bencina ker pa? ma?ina ne goni klime ko je ne rabi.

 

Na 2014+ modelih se sicer pri veliki temperaturni razliki ECO izklopi sam in tudi nisem opazil da bi slabo delala z ECO vklopljenim.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ECO uga?a kompresor ko ga ne rabi kljub temu da je klima tehni?no vklopljena. Posledi?no ti kuri manj bencina ker pa? ma?ina ne goni klime ko je ne rabi.

 

Na 2014+ modelih se sicer pri veliki temperaturni razliki ECO izklopi sam in tudi nisem opazil da bi slabo delala z ECO vklopljenim.

Ti ima? mazdo 3, manj?i kot je prostor bolj je (pa ?e novo)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa saj sem jaz ugotovil da je mazdina klima za en kurc, vedno bo spreminajala temp glede na tvojo nastavitev in ne glede na temp prostora. Vedno da tam ene 5C manj od nastavljenega...se pravi da mora? dati na LO da res hladi kot rabi?. Glej cel film

 

 

Pa ?e nekaj ?e 2x pritisne? AC da izgine ECO je veliko mo?nej?a!

ma jaz jo  dam ro?no  na 15C, ventilator reguliram ro?no, kot po starem, pa je isto.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hmmm zdej pa ?e jst sumim tole cev... men klima sicer hladi, tudi kabinski filter je bil menjan pred tremi meseci, ampak nastavljena na 20?C, rabi 10-15 minut, da rata znosno, pa ?e to zgolj pri vklopljenem notranjem kro?enju, preluftanem avtu in z jakostjo pihanja skoraj do fula <_<

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e koga zanima je cev pri mazdi 99eur jaz pa bom narocil kar iz nem?ije za skoraj pol ceneje od firme Metzger. Kdo ve kak?na je razlika med spodnjima dvema?

 

http://www.daparto.de/Ersatzteile/Mazda-6-I-Fliessheck-GG/2-1105-?kbaTypeId=50710&ref=catalog&categoryQuery=hochdruckleitung

Eno neumno vpra?anje......a cev se ne da odrezat pa zalotat novo?

To mi je ravno naredil kolega na sobni klimi...res da so bakrene, vendar predvidevam da se zadevo na avto da tudi po?timat?

 

oziroma da najde? tako ki se prodaja z deli s klimo:

http://www.avto.net/Ads/results.asp?znamka=Mazda&model=&modelID=&tip=&znamka2=&model2=&tip2=&znamka3=&model3=&tip3=&cenaMin=0&cenaMax=999999&cenaNetto=0&cenaDDV=0&brezcene=1&letnikMin=0&letnikMax=2090&bencin=0&zavore=&pogon=0&klima=&servo=&lastnik=&servis=&automatic=0&starost2=999&star1=1&star2=1&star3=&star4=1&star5=&karambolirano=2&oblika=0&ccmMin=0&ccmMax=99999&mocMin=&mocMax=&kmMin=0&kmMax=9999999&kwMin=0&kwMax=999999&motortakt=0&motorvalji=0&lokacija=0&izpis=1&sirina=0&dolzina=&dolzinaMIN=0&dolzinaMAX=100&nosilnostMIN=0&nosilnostMAX=999999&lezisc=&presek=0&premer=0&col=0&vijakov=0&vozilo=&plin=&prodajalec=&estekla=&leder=0&navi=&alufelge=&sibedah=&gretje=&tempomat=&zaklepanje=&vlecna=0&aklima=&SLOavto=&xenonke=&espsistem=&garage=0&airbag=&najem=0&hibrid=&garancija=0&oldtimer=0&barva=&showguarantee=&weltauto=&levjapriloznost=0&G2=&toygar=&citroenselect=0&sedezev=&petzvezdic=0&paketgarancije=&topp=0&EKO=0&door=0&MEN=0&VIN=&broker=0&prikazkategorije=0&kategorija=0&oglasrubrika=1&zaloga=10&presort=3&tipsort=DESC&stran=1&SUBmodelsearch=Mazda6

Glede razlike po opisu je ni - pri obeh pi?e isti model avta, mogo?e material sode? po barvi....no pa to da je ena na sliki na glavo obrnjena :):)

Ampak a je kdo ra?unal da more mehanik ?e spustiti ven plin, zamenjat, vakumirat, napolniti...?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na rabljeno sem pomislil, samo ni nova in je vprasanje ce je ze kaj poskodovana in koliko ?asa bo dr?ala. Cena rabljene pa kolikor vem tudi ni ful cenej?a od nem?ke cene:) glede obnove pa nevem, najbrz je ceneje samo je treba mojstra najt.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.