Skoči na vsebino

Vinjete - referendum


jures

Priporočeno sporočilo

Saj, v Sloveniji se vinjetni sistem ne izzide samo zarad tega, ko se vsi projekti (gradnja/popravila cest) v Sloveniji prepla?ajo za ene 10x... in valda pol ko postavimo take cene, valda da boli EU, ko jim ni jasno, zakaj rabimo tolk denarja...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 98
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Saj, v Sloveniji se vinjetni sistem ne izzide samo zarad tega, ko se vsi projekti (gradnja/popravila cest) v Sloveniji prepla?ajo za ene 10x... in valda pol ko postavimo take cene, valda da boli EU, ko jim ni jasno, zakaj rabimo tolk denarja...

 

Slovencev in s tem aktivno zaposlenih slovencev je pramalo, da bi bili zmo?ni sfinancirat spodobne ceste v doglednem ?asu.

Zato je pla?evanje tranzita s strani tujcev smiselno. Ne more teh par zaposlenih sloven?kov z mizernimi pla?ami naredit spodobne ceste za promet, ki poteka po slovenskih cestah.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Lojz

 

Lej tebi o?itno gre vse v nos karkoli kdo napi?e, imamo tudi stare ceste poleg avtocet(ve?ina obnovljenih in bolj?ih kot avtocesta) uporablaj to in mir ne rabi? vinjete.

 

Sam imam vinjeto(sicer imam 1 ?e na mopedu) in sem ?e prej napisal da mi povsem ustreza, kljub temu da se ve?ino raje peljem po stari cesti ker so pa? lep?i ovinki(dejansko nebi rabil vinjete). Druga stvar pa je da sem se prej dosti vozil po avtocesti z motorjem, pred vinjetami, in sem pla?eval cestnimo toliko kot za osebni avto, pa sem se komu kur?il ?

To je tudi blo po?teno ?

Kako bo? satelitsko cestninil tujce ? ?zmeden?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne, meni gre v nos to, da se nekateri (verjetno tudi ti) s temi vinjetami ?lepate na ra?un drugih.

Ja prav ima?, lahko se vozim tudi po starih cestah brez vinjete. Ampak prav tako bi se v primeru po?tenega cestninnjenja lahko po starih cestah vozil pa ti, ker kot ka?e no?e? pla?evat AC po po?teni uporabi. Kaj si ?e ti, ker se rad ?lepa?, ve? od mene, ki ho?em samo za po?teno pla?ilo po?teno uslugo?

In zdaj ti ho?e? na stare in zavite ceste napodit tiste, ki ho?ejo po?teno pla?at, na cesti pa bi ostali samo taki, ki se radi ?lepajo/te?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pojdite v trgovino, v vre?ko vr?te 10 Pepsijev pa se na blagajni razjezite zakaj morate pla?evati 10x ve? kot nekdo, ki kupi 1 Pepsi. Naj dajo eno ceno za Pepsi ne pa, da ve? kot jih kupi?, ve? pla?a?. :rispekt:

 

Boss to, da si pla?eval ABC je pa? tvoja stvar. Ravno tako se tudi jaz ne bentim, ker porabim za bencin ve? kot ti. ;) To je stro?ek, ki ga mora? vra?unati, ?e ima? avto in se vozi?.

 

Saj je ?isto enostavno. Toliko kot se prevozi?, toliko pla?a?. V ?em je problem? In ja v?asih se je dalo ?lepati od Dom?al do Lj itd. ?e bi bil naprimer obvezen ABC bi bile cestninske povsod in se ne bi dalo. Tarife bi bile razli?ne za avte in za tovorni promet in zadeva kar naenkrat postane vsaj toliko teko?a kot zdaj obenem pa bi vsi pla?ali toliko kot prevozijo. Ampak ne, raje so se spomnili satelitsko cestninjenje, da nas bo veliki brat skozi gledal in kontroliral. Potem bo? pa najve?ji kriminalec ker bo? ?el 140km/h z avtom, ki zmore preko 200km/h. :huh:

 

Sicer se pa umikam iz debate ker vidim, da ne bomo nikamor pri?li, vsak vle?e v svojo stran, spremenili pa z jamranjem tu gor ne bomo ni? spremenili in je vse skupaj ?isto brezveze. :whatever:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne, meni gre v nos to, da se nekateri (verjetno tudi ti) s temi vinjetami ?lepate na ra?un drugih.

Ja prav ima?, lahko se vozim tudi po starih cestah brez vinjete. Ampak prav tako bi se v primeru po?tenega cestninnjenja lahko po starih cestah vozil pa ti, ker kot ka?e no?e? pla?evat AC po po?teni uporabi. Kaj si ?e ti, ker se rad ?lepa?, ve? od mene, ki ho?em samo za po?teno pla?ilo po?teno uslugo?

In zdaj ti ho?e? na stare in zavite ceste napodit tiste, ki ho?ejo po?teno pla?at, na cesti pa bi ostali samo taki, ki se radi ?lepajo/te?

 

Lej samo preverjal sem te, ok po tvoje se ?lepam, samo si mogo?e kje med mojim postom prebral da IMAM 2 VINJETI in se vozim po stari cesti kjer je sploh ne rabim ?

Kdo se sedaj ?lepa ? ?zmeden?

 

Najprej si orng preber zadevo pol pa komentiraj, ponavadi napi?em-o ve? kot 1 stavek.

 

 

 

Sicer se pa umikam iz debate ker vidim, da ne bomo nikamor pri?li, vsak vle?e v svojo stran, spremenili pa z jamranjem tu gor ne bomo ni? spremenili in je vse skupaj ?isto brezveze. :whatever:

 

Noben ne vle?e nikamor, samo nekateri pa? ne zastopijo da tako pa? je in nikoli ni za vse prav.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No jest menim nekako takole, vinjeta po tej ceni katera je bila 50 eur, je bila ?e kar sprejemljiva, sedaj po novem ko bo 100 eur bo pa zelo po ?epu vdarlo. Tudi sam menim da bi moralo biti narejeno ali za vse zastonj oz. po minimalni ceni ali pa pa? satelitsko po prevo?enih kilometrih. Glede nadziranja je pa vse skupaj bedarija, zakaj bi te pa kdo sploh nadziral???glih da se enmu kekcu tm gledat kje se kdo vozi ipd....razn ?e so mutna poslova vmes pol pa se teli kar majo za trest. Tovorni promet (tukaj mislim na tranzitni kateri se peljejo samo preko dr?ave) bi pa morali opaliti do amena, ker s temi starimi ki?tami samo delajo gu?ve, svinjajo po postajali??ih, pa uni?ujejo ?e tko uni?ene ceste.

Druga?e pa tale vlada po mojmu mnenju pa? ni tako kriva kot zgleda. No pa da bi bil jest vlada pa bi dal vinjete vsem po 1 eur, bencin za 50 centov, in bi po ?tirih letih nekdo drug zmagal na volitvah in prevzel oblast je logi?no da bo dal vinjete po 100 eur in benz po 2 eur, ker bi jest prej tak?en minus naredil da se ?e 10 let ven iz njega nebi pobral, ampak to je ?e politika in nabiranje njihovih to?k. Z vinjetam so ga pa itak usral, tko al tko se spet stoji povsod po avtocestah, ene 3x v dveh mesecih sem ?el dol z avtoceste na Logatcu in gor na Postojni, danes poslu?am da je 6km zastoj na Ravbarkomandi tako da.....?e bi bile cestninke bi bil pa 2km na cestniniki in 2km na Ravbarkomadni ostali bi se pa tko al tko po stari cesti vozili....pa smo na istem.

 

Najbolj po?teno je seveda, toliko kot prevozi? toliko pla?a? ampak seveda po razumni ceni, to je ?a te?ko dose?i.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kakr?enkoli ?e bo v prihodnjosti na?in pobiranja cestnine, samo da ne bo spet pregnal ljudi z avtocest na stranske poti. ?e sedaj imam tistih 35km zluknjanih lokalnih in va?kih cest polnih gne?e do slu?be poln k. Absolutno se strinjam, da sistem ni pravi?en, ampak tudi ne more biti pravi?en za vse. Pravi?en bo, ko in ?e bo uvedeno satelitsko cestninjenje za vse, tudi za regionalne in lokalne ceste, pa ?e za va?ke kolovoze.

 

Ta trenutek bi bilo potrebno mo?no zvi?at cestnino za tovornjake, nafto pa pocenit. Potem bi mogo?e ?leparji za trenutek zavili k nam na tank?tele, potem pa ?ez Avstrijo mimo, da nebi delali gne?e pri nas.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja Boss, verjamem, da gre tebi na smeh, saj si, kot ka?e, ti tisti, ki se ?lepa? na ra?un drugih. ?e bi blo obratno dvomim, da bi se smejal. Uni, ki te vle?ejo niso tako veseli. Logi?no, mar ne? Moj foter gre z Mazdo 1x na leto po AC na servis v Ljubljano pa 1x na leto na ?ale sve?ko pokojni sestri pri?gat, pa pla?a cesto tolko kot, ti, ki se vsak dan po tej cesti pelje? in jo dnevno uni?uje?. A se ti zdi to prav?

Vsi vi, ki se s temi vinjetami ?lepate znate takoj na?tet ?e kup drugih nepo?tenih primerov, od lakote v Afriki, do preob?rtih riti nekaterih bogata?ev, pa do krivice, ker imajo eni pobje kraj?e lul?ke od drugih in podoben ?rot....

Ne Bosss, cestninjenje se da ?ist OK uredit tako, da tisti, ki ve? dobi, tudi ve? pla?a. Obvezna ABC kartica bi to omogo?ala. Ampak jasno, to pa? ne ustreza vam, ki vam pa?e, da vam taki kot je moj foter donirajo vo?njo.

Hja verjamem, da bi nekoga vo?nja po AC stala precej denarja. In kaj potem? Potovanja ko?tajo, danes ni ni? zastonj in vsak, ki opravlja neko dejavnost in se pelje po AC zna to tudi lepo unov?it kot potne stro?ke, tako, da to ni noben problem.

Ja, pov?alni znesek so te vinjete. To vsi vemo. Ampak cesto se da komot pla?at po uporabi, ker se to?no ve kolk kdo pelje po njej in s ?im pelje po njej. Saj ?e cestno takso pla?ujemop pov?al. A ni to dost? ?ist po?teno se ne da nobena zadeva ovrednotit, pribli?no pa.

Konec koncev, zakaj pa pol nimamo ?e pov?alno pla?evanje v trgovini, ne glede na to kolk kdo iz trgovine nese?

?ivimo v tr?nem sistemu, si pozabu? In Slovenija ima ekonomistov kot gnoja, ki se na trgovanje spoznajo kot Marica na krivi ku*ac. Ne vem, kako to, da je tle po?tena ekonomija ?ist pregorela.

 

Ti pa si faca, ki bere? vse na pol al pa na sred neha? pol pa kr neki pi?e?. A ?e? ?e 1x prosim prebrat kar sem napisal v prej?njem postu in tokrat za spremembo preberi vse do konca vklju?no z zadnjim odstavkom pa ti bo marsikaj veliko bolj jasno kdo se ?lepa in kdo se ne in koliko denarja sem jaz (po tvoje ?lepar) pustil DARSU v zadnjih ?estih letih.

 

Druga? pa, ko ravno omenjamo star?e je tako, da moj o?e tudi ne izkoristi vinjete (ne tiste po 55? in ?e manj te po 95?). Zato mu za rojstni dan, ki ga ima januarja lepo kupim vinjeto in mu re?em, da naj se raj po AC-jih voz in ne po stranskih cestah saj so po statistiki AC-ji ?e vedno veliko bolj varni kot druge dvosmerne ceste.

 

Druga?e pa bo po novem tvoj o?e dal z 2x po tedensko vinjeto (30?) in bo pri?el skoz za manj kot tretjino cene tako, da vseeno ne bo pla?al isto kot tisti za celoletno vinjeto.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pojdite v trgovino, v vre?ko vr?te 10 Pepsijev pa se na blagajni razjezite zakaj morate pla?evati 10x ve? kot nekdo, ki kupi 1 Pepsi. Naj dajo eno ceno za Pepsi ne pa, da ve? kot jih kupi?, ve? pla?a?. :rispekt:

joj no... kak?na pa je to primerjava - a ?e grem jaz 10x po AC-ju potem domov prinesem 10 kvadratnih metrov AC-ja al kaj, un k gre pa samo 1x pa en kvadrat. :whatever: ?e 1x no, AVTOCESTA SE NE PORABLJA in jo z uporabo ni ?edalje manj - uni?ujejo jo pa zgolj te?ki tovornjaki osebni avti pa tako malo, da to sploh ni omembe vredno

 

Boss to, da si pla?eval ABC je pa? tvoja stvar. Ravno tako se tudi jaz ne bentim, ker porabim za bencin ve? kot ti. ;) To je stro?ek, ki ga mora? vra?unati, ?e ima? avto in se vozi?.

hmmmm... a vinjeta pa ni stro?ek pri uporabi avta? Pa ?e tega se lahko izogne?, ?e uporablja? vzporedne ceste. Druga? ti pa vinjete tud ni mus kupit in je ?isto tvoja stvar, a se bo? vozil po AC-ju brez nje, a ne ;)

 

Saj je ?isto enostavno. Toliko kot se prevozi?, toliko pla?a?. V ?em je problem? In ja v?asih se je dalo ?lepati od Dom?al do Lj itd. ?e bi bil naprimer obvezen ABC bi bile cestninske povsod in se ne bi dalo. Tarife bi bile razli?ne za avte in za tovorni promet in zadeva kar naenkrat postane vsaj toliko teko?a kot zdaj obenem pa bi vsi pla?ali toliko kot prevozijo. Ampak ne, raje so se spomnili satelitsko cestninjenje, da nas bo veliki brat skozi gledal in kontroliral. Potem bo? pa najve?ji kriminalec ker bo? ?el 140km/h z avtom, ki zmore preko 200km/h. :huh:

 

AC-ji bi bili verjetno bolj prevozni stranske ceste pa spet zabite - a si pozabil kako je pred dobrim letom zgledalo vsako jutro pri Dom?alah, ko se je ve?ina ?lepala mimo cestnin. Mal manj vse ?ez dnar gledat pa mogo?e ?e kak?en drug plus najdete.

 

Sicer se pa umikam iz debate ker vidim, da ne bomo nikamor pri?li, vsak vle?e v svojo stran, spremenili pa z jamranjem tu gor ne bomo ni? spremenili in je vse skupaj ?isto brezveze. :whatever:

 

a zdej bo? pa pobegnil... pa glih dobro se je debata za?ela :zvizga::)

 

 

 

Pa ?e to... zakaj je letos manj mrtvih na cestah kot lani v istem obdobju? a smo ziher, da zaradi novega ZVCP al je veliko pripomoglo tudi dejstvo, da veliko ve? ljudi danes uporablja AC-je in to?no temu so namenjeni AC-ji - za ve?jo varnost vseh nas.

 

Poglejte si Hrva?ko, kjer so AC-ji tolk dragi, da jih hr?ki ve?ino ne uporabljajo, ker je za normalnega ?loveka pa? predrago. Si res ?elimo to, kar se dogaja pri na?ih ju?nih sosedih, kjer so AC-ji samo za bogatune in tujce, raja pa naj se gu?va po stranskih cestah in naj ne moti tujcev in bogatih pri uporabi moderne infrastrukture :whatever:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Poglejte si Hrva?ko, kjer so AC-ji tolk dragi, da jih hr?ki ve?ino ne uporabljajo, ker je za normalnega ?loveka pa? predrago. Si res ?elimo to, kar se dogaja pri na?ih ju?nih sosedih, kjer so AC-ji samo za bogatune in tujce, raja pa naj se gu?va po stranskih cestah in naj ne moti tujcev in bogatih pri uporabi moderne infrastrukture :whatever:

 

Meni se ne zdijo tako drage. Do Dubrovnika 23?....pozabljamo pa da je to 635km

Karlovac - Bosiljevo - Mala Kapela - Pirovac - Dugopolje - ?estanovac - Rav?a 171,00 HRK

 

Do Milana je 20,10? pa je 500km!

 

Kdor ima ?as pa u?itek se lahko fura naokoli, ampak ce gres po stari cesti na hrvaskem sigurno porabis 1,2 uri ve?, je za premisliti kolikoi ?asa bi rad da ti ostane, utrujenost, varnost...itd

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

tipi?ni slovenceljni... sam da ne bi kdo drug bolj poceni skoz pr?u... ajojmene ta nevo??ljivost nas bo ubila vse :(

 

se strinjam z tabo,Boss,da smo tipi?ni slovenceljni...ampak zaradi tega,ker tudi,?e bi dali ceno vinjet 300?,bi nekaj ?asa godrnjali, pol bi pa jo ve?ina pla?ala...slovenceljni smo tudi zato,ker dopu??amo 400? pla?e za redno delo...slovenceljni smo v vseh pogledih... ;)

 

kaj bi se zgodilo,?e bi recimo tako za skoraj 100% dvignili vinjete ali cestnine v Franciji?

...ali pa recimo v Italiji,pa ?paniji,Gr?iji? :aaaaa: :aaaaa:

 

V drugih evropskih dr?avah (normalnih seveda) se kaj takega itak ne more zgoditi.Zatorej mi lahko tukaj gor nakladamo kolikor ho?emo,tisti,ki jo rabi jo bo kupil-ki smatra,da mu je to ugodno,drugi se bodo ?vercali ?e bolj in nekteri je ne bomo kupili.

 

....kako bi zgledalo,da bi recimo porabljeni benz in nafto(letno porabo) tudi tako "kolegialno" razdelili med vse

voznike enako.Eni se pa? vozijo ve?,drugi skoraj ni?...

Saj nikjer ne pi?e,da bi se morali pol vozit z avtomobili.Obstajajo namre? tudi kolesa. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja, sme?na debata ampak bom kar z Lojzom moral potegnit. Dejstvo je, da vinjete niso pravi?no pla?ilo za uporabo avtocest (res ne vem kaj je tu slvenceljnastega, je logika in je dejstvo). In sem mnenja, da naj vsak pla?a toliko kolikor porabi.

V tem ne vidim nobene nevo??ljivosti. Ko mi pa?e se vozit po AC se vozim po AC, ko pa ne, pa ne. Tako je bilo prej z ABC-jem in sedaj z vinjeto. Neumno se mi pa zdi pla?evati za nekaj kar ne uporabljam oz. kadar ne uporabljam (enako menje imam tudi o naro?nini TV SLO, ampak vinjeta ni naro?nina, temve? povra?ilo stro?kov za uporabo AC).

Pravi?no bi bilo, da bi bil zaprt sistem z cestninskimi postajami in ABC-jem ali pa satelitsko cestninjenje za celotno Evropo (kar EU, edino prav, tudi ?eli narediti). In to je po?teno.

Pa definitivno tovornemu prometu precej precej ve? kasirat.

 

(Pa za tiste, ki mislijo, da bodo ob satelitskem cestninjenju morali voziti satelitski kro?nik na strehi: napravica bo v velikosti ABC kartice in bo lahko v predalu ali pod armaturko in bo le bele?ila podatke koordinat s satelitov zemeljske bazne postaje ob AC bodo pa pobirale te podatke in bo? tako konec meseca le prejel ra?un na dom (xxx km Francija + yyy km Nem?ija + www km Slovenija = ---?). Po?teno.)

LIFE, IN ORDER OF IMPORTANCE: FOOD, SHELTER, AND A PAIR OF VERY LOUD SPEAKERS.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja, sme?na debata ampak bom kar z Lojzom moral potegnit. Dejstvo je, da vinjete niso pravi?no pla?ilo za uporabo avtocest (res ne vem kaj je tu slvenceljnastega, je logika in je dejstvo). In sem mnenja, da naj vsak pla?a toliko kolikor porabi.

V tem ne vidim nobene nevo??ljivosti. Ko mi pa?e se vozit po AC se vozim po AC, ko pa ne, pa ne.

 

Prav dolgo?asni ste, mislim da naj bomo raje zadovoljni da je letna toliko kot pa? je, kej ?e bi bla 2X - 3X vi?ja ?

Meni se je leto?nja ?e povrnila, pa ?eprav sem ravnotoliko kilometrov kot po AC naredil tudi po stari kjer je sploh ne rabim(predvsem Planina terja moj izhod iz avtocete :blush: ), pa se ni? ne prito?ujem ker se ?lepam.

Poleg tega pa z motorjem sploh ?e nisem bil na AC letos pa imam vseeno vinjeto, na drugem avtu imam pravtako letno vinjeto in AC sploh ?e videl ni, najbli?je je bila ljubljanska obvoznica, pa kaj.

Kdor pa se samo 2x-3x na leto pelje po Ac pa naj si vzame tedensko al pa mese?no pa bo na istem kot lani-letos odkar imamo vinjete, pa mu ni treba jokat.

 

PA ne pozabit sem gorenjec, za te pa tako vsi vemo da od njih denar ne gre kar tako. <_<

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

 

Druga? pa, ko ravno omenjamo star?e je tako, da moj o?e tudi ne izkoristi vinjete (ne tiste po 55? in ?e manj te po 95?). Zato mu za rojstni dan, ki ga ima januarja lepo kupim vinjeto in mu re?em, da naj se raj po AC-jih voz in ne po stranskih cestah saj so po statistiki AC-ji ?e vedno veliko bolj varni kot druge dvosmerne ceste.

 

 

Ja no vidi?? Pa ?e mojmu o?etu kupi vinjeto, ker si tako dobra du?ca! No, pa jo dej ?e men.

Pa si le pogruntal, da so AC bolj varne in da se ima vsak pravico peljat po njej. In zakaj mora en tak kot je tvoj o?e in moj, za tisto, kar se bo 2 krat hotu bolj varno peljal po AC, tolko pla?at kot tisti, ki se vozi 300 krat?

A ni dovolj da so tisti, ki se le vsake kvatre peljejo po AC za te ceste ?e itak, kot davkopla?evalci, pla?ali enak znesek kot nekdo, ki to storitev redno vsak dan uporablja? In vinjeta se spla?a samo tistim, ki AC veliko nucajo.

Nobene pravice nima? nekoga, ki bi se rad po AC 2krat na leto peljal, potem podit na stranske ceste, ?e? pejd pa po kolovozih, druga? pa orenk mastno pla?aj. To je isto kot bi nekoga, ki pride samo 2krat v Merkator trgovino podil iz trgovine, ?e? bej? iz trgovine ven, tle imamo pravico kupovat samo tisti, ki smo v tej trgovini vsak dan in ?e no?e? ven iz trgovine pla?aj 200krat ve? za kruh kot pla?amo mi stalne stranke. Vidi? ne gre in to je treba spremenit, ?eprav vem, da to ne bova midva spremenila. Debatirava pa menda lahko. Tole cestninjenje se da ?ist solidno uredit, ampak narejeno je pa totalno zgre?eno in namenoma totalno nepravi?no. To?no se vidi, da je to naredu nekdo sebi v korist in drugim v ?kodo. In o?kodovani so spet tisti, ki nebi smeli bit. Pa je zadeva ?ist preprosta, kolkar dobi?, tolko pla?aj. Saj so AC vse izmerjene do metra natan?no. Enako kot kadar kupuje? ?pago. Tolk metrov ?page, tolk dnarja itd....ampak eni bi radi za isti denar 200krat ve? ?page. Svinjarija.

Druga?e pa bo po novem tvoj o?e dal z 2x po tedensko vinjeto (30?) in bo pri?el skoz za manj kot tretjino cene tako, da vseeno ne bo pla?al isto kot tisti za celoletno vinjeto.

No lepo si zra?unal tole.

Zdaj pa ?e zra?unaj kolk bo? za posameznmo vo?njo od?tel ti, al pa tisti, ki se vsak dan vozi poAC!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lej kaj teb ni jasno, to da ni pravi?no smo ?e ugotovili in vemo tudi da eni pa? ustreza drugim gre pa v nos, pa gremo pred parlament kot delavci LTH-ja iz ?kofje loke, bo kaj druga?e ?

 

Je pa ?e ena varijanta kdor "prepla?a" vinjeto pa se naj gre kar za brezveze peljat recimo do kopra in nazaj al pa jesenic, maribora, pa jo bo imel hitro pokrito in potem se bo vozil samo ?e za bonus in bo sre?en kot majhen otrok z ?okolado, ker se bo ?lepal.

 

 

PS. Daj ?tevilko ra?una da ti vsak naka?e par ? da si bo? privo??u vinjeto in bo mir, in sistem bo naenkrat postal ok.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

PS. Daj ?tevilko ra?una da ti vsak naka?e par ? da si bo? privo??u vinjeto in bo mir, in sistem bo naenkrat postal ok.

 

Aja , ti bi se spet ?lepal in znesek razmetal med ostale? Zakaj pa nebi sam pla?al?

Dal ti bom ?tevilko mojega teko?ega ra?una, ?e obljubi?, da mi bo? TI in samo ti vsako leto pla?al vinjeto. A bo?? Obljubi?? Pa mojmu o?etu bo? tud? Pa ?ena ima tud avto, ki rabi vinjeto....pa otroci imajo tud ?e avto.

Zakaj bi pa zdaj ti kar naenkrat rad razdelil znesek? A mogo?e zato, da nebi nate tolko pri?lo in bi blo bolj pravi?no?

Lej ga lej ga ti?a. Saj po?asi bo? dojel zadeve....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lahko pa bi imeli 2 sistema - vinjetni in ke? sistem, pol pa kar komu bolj ustreza, a spet bi bla prikraj?ana dr?avna kassa, saj vse delajo sebi v prid in ne nam! :blush::whatever:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lahko pa bi imeli 2 sistema - vinjetni in ke? sistem, pol pa kar komu bolj ustreza, a spet bi bla prikraj?ana dr?avna kassa, saj vse delajo sebi v prid in ne nam! :blush::whatever:

 

ABC sistem je najbolj?i.

Mogo?e bi blo pa prav, da bi tujci pla?evali ve?, ker oni na?e ceste ne pla?ujejo dvojnio tako kot jih moramo mi. Mi si moramo cesto s svojim denarjem najprej cesto zgradit, pol pa ?e enkrat pla?evat z vinjetami in podobnim sranjem.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aja , ti bi se spet ?lepal in znesek razmetal med ostale? Zakaj pa nebi sam pla?al?

Dal ti bom ?tevilko mojega teko?ega ra?una, ?e obljubi?, da mi bo? TI in samo ti vsako leto pla?al vinjeto. A bo?? Obljubi?? Pa mojmu o?etu bo? tud? Pa ?ena ima tud avto, ki rabi vinjeto....pa otroci imajo tud ?e avto.

Zakaj bi pa zdaj ti kar naenkrat rad razdelil znesek? A mogo?e zato, da nebi nate tolko pri?lo in bi blo bolj pravi?no?

Lej ga lej ga ti?a. Saj po?asi bo? dojel zadeve....

 

Ok lej pa ?e tankal ti bom, servis ti ?astim, ?eno poservisiram ....

No pa daj ?tevilko, lahko pa pride? ponjo, samo jeba to ti je spet stro?ek,samo da neha?, ti kupim letno vinjeto BP(ma? ?e kako teto, strica,ne?aka,ki jo tudi potrebuje?) sicer pa ?e je vinjeta tak problem, za javni prevoz je tudi ne rabi?.

Lej ?e nekaj ne razumem za vikend(in kar spada poleg) ni problem zagonit 50-100? a vinjeta ki jo koristi? celo leto pa je ? ?zmeden?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ce vam je skoda dat tistih 100 eur za vinjeto, potem pa rajs ne se vozit z avti...

(bencin, servis, gume, eventuelne kazni vse to je velik vec kot ena faking vinjeta)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ce vam je skoda dat tistih 100 eur za vinjeto, potem pa rajs ne se vozit z avti...

(bencin, servis, gume, eventuelne kazni vse to je velik vec kot ena faking vinjeta)

 

:bravo::bravo::bravo: TRUE TRUE.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ce vam je skoda dat tistih 100 eur za vinjeto, potem pa rajs ne se vozit z avti...

(bencin, servis, gume, eventuelne kazni vse to je velik vec kot ena faking vinjeta)

 

Podpiiii?eeeem!!! :aaaaa:

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj najbolj gre v nos tem ki so se prej "?lepali" recimo relacija lj do Grosuplja ali pa kranj jesenice ali pa koper - kozina, kjer pred drugim tunelom elegantno zapelje? dol in gre? po stari in si se izognil cestnini zdej pa ni va?no kje gre? gor ali dol mora? imet vinjeto.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj najbolj gre v nos tem ki so se prej "?lepali" recimo relacija lj do Grosuplja ali pa kranj jesenice ali pa koper - kozina, kjer pred drugim tunelom elegantno zapelje? dol in gre? po stari in si se izognil cestnini zdej pa ni va?no kje gre? gor ali dol mora? imet vinjeto.

 

hja sej... zdej pa to?no isti govorijo nam, k smo pred vinjetami ves cajt veselo pla?evali ABC in debelo pomagali, da Slovenija sploh lahko gradi nove AC in odpla?uje dolgove, kako se ?lepamo na njih... na istih, ki so se neko? veselo ?vercali brezpla?no... ojej Slovenistan kam gremo :(

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Gost
Ta tema je zdaj zaprta za nadaljnje odgovore.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.