Skoči na vsebino

Slovenija : Hrva?ka


jures

Priporočeno sporočilo

Medtem ko Slovenija krpa in flika, se ne more dogovoriti o ceni nalepke, miljoni evrov izginjajo, lahko samo re?em KAPO DOL sosedom!

 

V soboto, 30. maja 2009, so na hrva?ki avtocesti A1 Zagreb ? Split za promet odprli obe cevi predorov Mala Kapela in Sveti Rok. Do sedaj je promet potekal le skozi eno cev dvosmerno, zato so predvsem v poletnih mesecih na teh dveh odsekih pogosto nastajale ve? kilometrske kolone. Hitrost vo?nje skozi oba predora je omejena na 100 km/h. Sedaj zastojev proti Splitu in v obratni smeri na teh dveh odsekih ne pri?akujejo ve?, so pa mo?ni zastoji ob povratku z morja na kon?ni cestninski postaji Lu?ko pred samim Zagrebom, kjer trenutno ?e potekajo dela pri ?iritvi cestninske postaje. Tako boste za celotno relacijo od Zagreba do Splita v dol?ini 408 km potrebovali manj kot 4 ure vo?nje.

 

Avtocesto proti Dubrovniku so konec lanskega leta z odprtjem odseka ?estanovac - Rav?a ?e podalj?ali za novih 40 km. Tako se je avtocesta ?e povsem pribli?ala Plo?am, do katerih manjka ?e 20 km in bo zagrajena v naslednjem letu. Celotna avtocesta od Zagreba do Rav?e je tako dolga 457 km, za vo?njo po njej pa je potrebno pla?ati 187 kun oz. 26 EUR.

 

To je 0,056? na km brez zastojev

Naj spomnim da smo Vrhnika - Kozina za 60km pla?evali 4,2? ali 0,07? na km.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 79
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Jure, mene je najbolj sram, ko grem npr. iz na?e preljube domovine proti HR, pa re?mo da se gra via Jel?ane, se prav do Postojne okej cesta (pustmo prigode z Ravbarkomando - spet), potem do Ilirske se prebija? po va?ki cestici, no in ko prekora?i? mejo, takoj konkretna sodobna cesta :ljubezen::rispekt:

 

Da ne omenjam ?e se gre npr. na Krk, pa recimo da je smer Ko?evje, Delnice in spet takoj na meji te pri?aka HR avtoban! :bravo:

 

Ima? pa tudi smer proti Kvarnerju, via ?rnomelj, pa na Bosance, no o tej pa tudi ne bi izgublju besed, skratka kot da se pri njih za?ne EU in ne kontra - komentar res ni potreben! :dudek::angry2:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Eh al pa un odsek Trebne - Novu majstu, katastrofa kok cajta ga tenstajo! <_<

 

In ?e ena sramota; ko so odsek okol Radovlce, podal?al rok izgradnje iz maja 2009 kar lepo na 11 - bebci glupi leni! :blush::angry2::ninja:

 

Mar? horda glupa vinjetarska! :whatever:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozabljate, da ima Hrva?ka ?e za preko 80% svojega letnega BDP dolgov in je ena najbolj zadol?enih dr?av v Evropi.

LIFE, IN ORDER OF IMPORTANCE: FOOD, SHELTER, AND A PAIR OF VERY LOUD SPEAKERS.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozabljate, da ima Hrva?ka ?e za preko 80% svojega letnega BDP dolgov in je ena najbolj zadol?enih dr?av v Evropi.

 

 

Pa kljub temu uspe?nej?a...........na tem podro?ju.

 

kaj bi dal za hrva?ko vinjeto :zvizga:

 

Racunaj, da imajo skoraj 20x ve? km avtocest = 2000??

 

Spet bi pizdili vsi....

 

sicer pa bi imeli 500? letno vinjeto ziher, enim bi se spla?al enim spet ne

 

samo v tem letu sem do zdaj na hrvaskem placal cca. 130 eur za cestnine...

za 300 km placas 15 eur, kar velik je to

 

to je 0,05? na km - cenej ko prej pri nas.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa kljub temu uspe?nej?a...........na tem podro?ju.

Racunaj, da imajo skoraj 20x ve? km avtocest = 2000??

 

Ampak kolk pa ti pretirava? :hohoho::hohoho::hohoho:

 

Slovenija ima 600km AC-jev, Hrva?ka pa cca 1300km. To je razlika 2,2x in dale? od 20x kot ti navaja?.

 

 

?e gledamo na prebivalstvo ima hrva?ka 289km AC-jev na milijon prebivalcev, Slovenija pa cca 300km na milijon prebivalcev in smo v samem vrhu v Evropi po ?tevilu kilometrov AC-jev na prebivalca.

 

vir

 

http://www.dars.si/Dokumenti/O_avtocestah/...C_in_HC_30.aspx

 

http://bs.wikipedia.org/wiki/Hrvatski_autoputevi

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak kolk pa ti pretirava? :hohoho::hohoho::hohoho:

 

Slovenija ima 600km AC-jev, Hrva?ka pa cca 1300km. To je razlika 2,2x in dale? od 20x kot ti navaja?.

?e gledamo na prebivalstvo ima hrva?ka 289km AC-jev na milijon prebivalcev, Slovenija pa cca 300km na milijon prebivalcev in smo v samem vrhu v Evropi po ?tevilu kilometrov AC-jev na prebivalca.

 

vir

 

http://www.dars.si/Dokumenti/O_avtocestah/...C_in_HC_30.aspx

 

http://bs.wikipedia.org/wiki/Hrvatski_autoputevi

 

Ni res:

pozabljas se vse modre ceste: cca 1.800km

http://www.hac.hr/?task=aut

 

Od leta 1994 do junija 2009 je bilo skupaj zgrajenih 473,04 km avtocest, hitrih cest in drugih dr?avnih cest.

 

torej min 3x ve? cest vinjeta vsaj 300??

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

nJIM SO CESTE PRIMARNI INTERES saj ?ivijo od turizma, ki mora ?im udobneje priti dol....

 

Mi smo pa v tej vlogi tranzitni slu?abniki in jim naj udobne ceste delamo al kaj? In povrh vsega zaradi marionetne slo vlade, ki se userje in popusti pred vskaim evro birokratom naj jim sluge ?pilamo ?e zastonj a ne?

 

Da se potem kravati bunijo ker imamo petkrat cenej?e vinjete kot oni enkraten prevoz?....

 

jaz bi zadnje nekaj km pred vsakim mejnim prehodom luknjast makdam naredu ?e bi blo po moje - sploh glede na njihov odnos.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

nJIM SO CESTE PRIMARNI INTERES saj ?ivijo od turizma, ki mora ?im udobneje priti dol....

 

Mi smo pa v tej vlogi tranzitni slu?abniki in jim naj udobne ceste delamo al kaj? Da se potem bunijo ker imamo petkrat cenej?e vinjete kot oni enkraten prevoz?....

 

jaz bi zadnje nekaj km pred vsakim mejnim prehodom luknjast makdam naredu ?e bi blo po moje - sploh glede na njihov odnos.

 

ja bravo...

evo zakaj bo slovenija vedno na balkanu :bravo:

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja bravo...

evo zakaj bo slovenija vedno na balkanu :bravo:

 

*u*k off s takimi. pejt dol ?e so ti tako v?e?. Me zanima ?e bi tako govoril ?e bi ?ivel recimo v Osilnici ali tam kjer ?ivi Joras. Ovce prodane in licemeri ste in ni? drugega. Pla?uj ti namesto njih in za njih, da se bodo po na?ih cestah zastonj vozili mi pa pla?eali kot bedaki. Jaz ne bom in dokler bom v lastni dr?avi obravnavan drugorazredno, vsak tujec, ki pa upa na glas nekaj re?i pa prioritetno, bom to tudi jasno in glasno povedal.

 

In se s tem ne trinjam

 

Mah ?koda besed.

 

Res.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

*u*k off s takimi. pejt dol ?e so ti tako v?e?. Me zanima ?e bi tako govoril ?e bi ?ivel recimo v Osilnici ali tam kjer ?ivi Joras. Ovce prodane in licemeri ste in ni? drugega. Pla?uj ti namesto njih in za njih, da se bodo po na?ih cestah zastonj vozili mi pa pla?eali kot bedaki. Jaz ne bom in dokler bom v lastni dr?avi obravnavan drugorazredno, vsak tujec, ki pa upa na glas nekaj re?i pa prioritetno, bom to tudi jasno in glasno povedal.

 

In se s tem ne trinjam

 

Mah ?koda besed.

 

Res.

 

 

Se popolnoma strinjam!!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se popolnoma strinjam!!!!

 

A niste ?e ugotovili,da niso krivi tujci ampak na?i "ma?ijo" tako svojo nesposobnost?

Obravnavani pa ste(smo) tako,kot si dovolimo in si zaslu?imo. ;)

 

Le zakaj so Italijani spet uvedli kontrolo na nekdanji meji?? :zvizga:

 

*u*k off s takimi. pejt dol ?e so ti tako v?e?. Me zanima ?e bi tako govoril ?e bi ?ivel recimo v Osilnici ali tam kjer ?ivi Joras. Ovce prodane in licemeri ste in ni? drugega. Pla?uj ti namesto njih in za njih, da se bodo po na?ih cestah zastonj vozili mi pa pla?eali kot bedaki. Jaz ne bom in dokler bom v lastni dr?avi obravnavan drugorazredno, vsak tujec, ki pa upa na glas nekaj re?i pa prioritetno, bom to tudi jasno in glasno povedal.

 

In se s tem ne trinjam

 

Mah ?koda besed.

 

Res.

 

Malo umirite ?ogo...

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A niste ?e ugotovili,da niso krivi tujci ampak na?i "ma?ijo" tako svojo nesposobnost?

Obravnavani pa ste(smo) tako,kot si dovolimo in si zaslu?imo. ;)

 

Le zakaj so Italijani spet uvedli kontrolo na nekdanji meji?? :zvizga:

Malo umirite ?ogo...

 

tocno to

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se popolnoma strinjam!!!!

 

umir se

 

 

nism jst za?eu.... tko d prosm lepo.... na k. mi greste vsi k zagovarjatre vse kar ni slovensko in kar je slovencem v breme. enostavno povedano.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ma dober a se ti zdaj hecas al si res na nivoju 5 letnega otroka?

kdo zagovaraja vse kar ni slovensko?

moj odgovor se je nanasal na tvoj nivo pisanja (razmisljanja) ki me spominja na tiste vaske straze...

ce ne razumes, preberi si se enkrat kaj si napisal

pa brez vroce krvi, ker je to sam forum :)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

nJIM SO CESTE PRIMARNI INTERES saj ?ivijo od turizma, ki mora ?im udobneje priti dol....

 

Mi smo pa v tej vlogi tranzitni slu?abniki in jim naj udobne ceste delamo al kaj? In povrh vsega zaradi marionetne slo vlade, ki se userje in popusti pred vskaim evro birokratom naj jim sluge ?pilamo ?e zastonj a ne?

 

Da se potem kravati bunijo ker imamo petkrat cenej?e vinjete kot oni enkraten prevoz?....

 

jaz bi zadnje nekaj km pred vsakim mejnim prehodom luknjast makdam naredu ?e bi blo po moje - sploh glede na njihov odnos.

 

 

Pa si mogo?e pomislil kako je ?e ?ivi? na taki cesti po kateri te?e tranzitni promet.

Kako je fajn kar isto pla?ujemo kot ti namamo pa cest, oz. tiste, ki so jih uni?uje tranzitni promet, dela gu?ve in zastoje, polegtega pa vozijo tak, da nas kar lepo pobijao... mi pa moramo malo popravljati ko je luknja tak velika, da nekomu kolo ftrga in ni? na kasiramo. Naredimo ceste kot so jih CRO pa jih za?nim kasirati ne glede kaj neki Italjanski komisar meni ker ?e bomo njega poslu?ali pa vsakega, ki ga bo nasledil nabomo nimamor pri?li.

 

Bodite strpni in se zavzemajmo za ?im ve? avtocest in to ne za Hrvate ali Srbe ampak za nas in na?o varnost ( oni bojo tako ali tako ?li ?ez na?o de?elo, ?ej jim to zakasiramo ali ne).

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • - "Pravijo, da ženska med seksom izgubi toliko kalorij, kot da bi pretekla 12 km." - "Ma, dej nehi, no! Katera pa preteče 12 km v treh minutah?"
    • Le kdo si je izmislil, da so petdeseta najlepša leta?   Komaj najdem papir - izgubim svinčnik... Ko najdem svinčnik - pozabim, kje sem pustil papir... Ko končno najdem oboje - izgubim očala... Iščem jih 10 minut - in ugotovim, da jih imam na glavi... Ko končno imam vse - ne vem več, kaj sem hotel napisati...   Ma ne mi govorit neumnosti, kako je to fajn...
    • V kolikor kdo išče Mazdo3 je naprodaj naslednja:    Prodam osebni avtomobil Mazda3. Motor G120, atraction. Oprema: tempomat, klima, senzor mrtvih kotov, xsenon, gretje sedežev. Je bele perla metalik barve. Vozilo je letnik april 2015. Nikoli karambolirano. Voznica ženska, velika večina voženj z eno osebo, do službe. Nekadilski. Avto je redno servisiran, vsako leto, nazadnje aprila 2024. Pri 120.000 km zamenjane svečke. Tehnični velja do aprila 2025, registriran. Vinjeta velja do februarja 2025. Lak vozila je zaščiten s keramičnim premazom s trajnostjo 5 let. Nanešen je bil 2024, jeseni. Lani zamenjan prvi akumulator, z original Mazdinim. Vozilo ima nameščene sprednje senzorje za parkiranje, ki so jih vgradili pri pooblaščenem prodajalcu. Zraven so zimske gume (8 mm profila) s platišči. Letne gume imajo 6-7 mm profila. Avto je brezhiben in zelo lepo ohranjen. Prodaja se zaradi nakupa e-vozila.  Cena: 10700 eur.  Kontakt: 040506230, okolica MB.  Še link: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19576425&display=Mazda Mazda3
    • Sem poklical k sebi ženo, ljubico in sosedo in jim začel razlagati: - "Drage moje dame, časi so se poslabšali. Žal bom moral začeti z odpuščanjem..."
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.