Skoči na vsebino

Petrol Ultimax


Boss

Priporočeno sporočilo

Vpra?anje kaj je bolS. Al da ga konkretno stisne? pa rabi? ne vem 10 sekund do 150 pa trenutna poraba ne vem 20l, al pa da ga po?asi cjazi? pa traja 30 sekund pa bo poraba recimo 12l?

 

Podobno kot v aviaciji. ?e je konkretno padanje, se mora? ?imprej ven zvle?t...da ?im manj vi?ine zgubi?...No mogo?e, bi se dalo kako vzporednico potegnt :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 252
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Vpra?anje kaj je bolS. Al da ga konkretno stisne? pa rabi? ne vem 10 sekund do 150 pa trenutna poraba ne vem 20l, al pa da ga po?asi cjazi? pa traja 30 sekund pa bo poraba recimo 12l?

 

Podobno kot v aviaciji. ?e je konkretno padanje, se mora? ?imprej ven zvle?t...da ?im manj vi?ine zgubi?...No mogo?e, bi se dalo kako vzporednico potegnt :)

 

Hja vprasanje - ker potem je bols se dol saltat v 5 pri 100 in potegnt, ce pa samo tempo vzges gre pa zelo pocasi od 2000 jurja v sesti. zival se mu? pote vsekakor bolje obrate in gas.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vpra?anje kaj je bolS. Al da ga konkretno stisne? pa rabi? ne vem 10 sekund do 150 pa trenutna poraba ne vem 20l, al pa da ga po?asi cjazi? pa traja 30 sekund pa bo poraba recimo 12l?

 

V bistvu ni vpra?anje, saj je jasno, da konkretno pospe?evanje zni?uje porabo. Seveda ne gre tukaj za pretiravanje ampak je najbolj? da nekje s 3/4 plina pospe?mo do ?eljene hitrosti potem pa ?imbolj enakomerno naprej v najvi?ji prestavi, kjer se motor ?e ne matra.

 

Po?asna pospe?evanja v stilu upokojencev so smrt za ugodno povpre?je ;).

 

Hja vprasanje - ker potem je bols se dol saltat v 5 pri 100 in potegnt, ce pa samo tempo vzges gre pa zelo pocasi od 2000 jurja v sesti. zival se mu? pote vsekakor bolje obrate in gas.

 

Jure, kak?no smo mel povpre?je porabe LPG-ja po Italiji?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolkr lahk jst povem, tempomat pospe?uje (pospe?evanje do nastavljene hitrosti) s cca 60% mo?i v 5 prestavi; vsaj na M6 CD 136 tud preverjeno z Ajvarjevim VCM logerjem B)

 

 

Pri Alfi pa je ful razli?no od stila vo?nje o?itno.... kdaj pospe?uje na 100% kdaj samo na cca 60%... gledano po turbo boost-u....:ne vem:

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

N? ne ?trajka...samo tolk dodelana elektronika je.... :P

 

hehe...ta je dobra :)

 

Samo meni je tako zanimivo, ker alfa mi je res zelo zelo lepa, ampak ceno pa kar zgublja, npr. http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3122625&show=1 pa nisem dal niti najdra?je niti najcenej?e gor.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jah dejstvo je da Alfe ne gre? nove kupit, ampak po?aka? 1 leto in je to to...

 

Jaz recimo nebi nikoli dal 37000? za alfo (tolk je moja nova).... tako pa sem jo letnik 2007 kupu za slabih 19000?.... pa to ?e pred kvazi gospodarsko krizo... :bravo:

 

?e bi po?akal ?e kak mesec bi jo dobil ?e kak?na 2000? manj...

 

ampak... super je... :D

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

David saj tako je na?eloma pri vseh avtih, res pa da alfa ogromno zgubi, kot si sam napisal. OK najbolj zanimivo mi je npr. tudi kak?na eksotika kot je BMW M3, vem za primer ko je bil nov cca. 80t EUR, sedaj je 2 leti stari in se ga ne da prodati za 45t EUR.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V bistvu ni vpra?anje, saj je jasno, da konkretno pospe?evanje zni?uje porabo. Seveda ne gre tukaj za pretiravanje ampak je najbolj? da nekje s 3/4 plina pospe?mo do ?eljene hitrosti potem pa ?imbolj enakomerno naprej v najvi?ji prestavi, kjer se motor ?e ne matra.

 

Po?asna pospe?evanja v stilu upokojencev so smrt za ugodno povpre?je ;).

Jure, kak?no smo mel povpre?je porabe LPG-ja po Italiji?

 

skupaj cerka 14....(truga)

 

sezana polno po 380km zmanjkalo 48L plina (+ vedno ene 2L benza se poleg)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povpre?na poraba pri standardnem re?imu vo?nje (70% izven mesta, 30% v mestu) je z bencinom Ultimax 95

padla iz 7.9 litra (M6 karavan, 2000ccm, 147KM, povpre?je pri prevo?enih 30.000 km) na 7.4 litra!

Bencin sem to?il na avtocesti v Voklem.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uf, Jure da pa ne enem semaforju ponuca? pol litra, se mora? pa ?e kr matrat, oz. po Honda?ko blokado ti??at! :hohoho:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Halo to je primerjava, ne more pol litra zarad benza bit no.....

 

Drugac pa ja- vprasi Bossa, CX-7 v stantgasu ima 5L/100!!!

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Me zanima kok bi to pol na uro porabe (da voz stoji na miru) naneslo? Ker avtomobili naj bi imeli od 0,5 pa do kak?en 1,5 litra porabe na uro, lohk pa da se motim! <_<

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ti povem da ni pod 7L.....ker sem ze mel ta malega not ko je spal poleti....eno uri in izginilo je vsaj 80km vouznje... :blush:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri meni je mestna ?e na 7,9-8,0 padla, danes bo relacija padla do Novigrada, natankam ?e polnega pa bomo vidli koliko bo. Je pa res da relacija pod 7,8 ?e ni ?la. Ne vem mogo?e kaj pripomore da se klima ve? toliko ne uporablja, pa da je neka normalna temperatura zraka. :zvizga:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Me zanima kok bi to pol na uro porabe (da voz stoji na miru) naneslo? Ker avtomobili naj bi imeli od 0,5 pa do kak?en 1,5 litra porabe na uro, lohk pa da se motim! <_<

 

Moj tester tud porabo na uro ka?e, se bom peljal 1 krog pa sporo?im kolk je.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Halo to je primerjava, ne more pol litra zarad benza bit no.....

 

Drugac pa ja- vprasi Bossa, CX-7 v stantgasu ima 5L/100!!!

 

Kolikor ima tvoja "ko?ija" konjev, bi se lahko okoli vozil na ?tantgasu in sploh ne bi plina rabil. :bravo:

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Peljem avto na redni servis v Izolo in stopotjo naredim en điro po slo istri😁.  
    • Se zgodi, sinoči smo spet obiskali Urgenco. In mi v oči pade tale znak:     A oni to resno?   Dobro, fotoaparat še nekako razumem. Da bi kdo prišel s psom na Urgenco (razen kakega slepega, ampak mislim, da v tem primeru pes ne bi bil težava), že ne morem verjet. Če pa koga pripravijo do tega, da pride s pištolo ali nožem na Urgenco - ta se gotovo ne bo ustavil pred vrati zaradi ene nalepke...
    • Eee, se vid, de sm kmet an s hribu doma. Tko Ford kat VW sta nizko spodi, pa še dizl je pa še modre farbe...
    • ZOE je imel zelo miren teden, je naredil le malo čez 100 km ... In nič se ni pokvarilo. Tok-tok.   Sem pa jaz danes Smarta "natankal" iz 11 % na 96 % na javni polnilnici za 3,67€. Ker je ravno tema "pohvalite se". 😃
    • Em, @Boss, kateri del je "mal heca"? Tisti o BTjki ali tisti o ZOEtu?   Mislim, če o BTjki, ni nič heca, ker to je res potrošni material. Sicer se ga na vsakih 120.000 km precej nabere, ampak to sodi zraven.   Če pa imaš v mislih ZOEta, potem je pa res čisto malo heca, ostalo je pa spet vse res...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.