Skoči na vsebino

Zakaj za vraga....


Priporočeno sporočilo

se resno spra?ujem.

 

zakaj se na cenikih ne najde cena za plinsko izvedbo, kot je npr vedno izbira diesel-bencin? A stoji za tem kak lobi, al je plin dolgoro?no ?kodljiv za ma?ino?

 

Tkole gledano od dale? je totalni kretenizem, da se folk vozi na benz, ?e ima za jurja mo?nost predelave in se vozit za polovico cenej?e....

 

Yavareye x6v6?

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 67
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

jebiga sprijazni se -nismo na balkanu!!! Kar pa bi bilo v veliko primerih bolje da bi bili :(

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sej zato sm pa reku-?e bi bili bi to ziher ?e mel bol ornk razvit in predstavljen dr?avi itd.

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e se ne motim ta opcija obstaja pri Subaruju in Fiatu v Sloveniji. Vsaj enkrat sem bral test, v katerem so testirali (takrat menda edina) serijska avta, ki sta bila na voljo s plinom. Fiatov je bil malenkost slab?i, Subaruja s plinom so pa pohvalili. B)

 

A ne bi tole pasalo pod splo?no?

 

Mah ne vem jaz tehni?ne zadeve vedno dajem pod tehniko....

 

Sem pa bral na BMW forumu, ko je cela debata o tem, da plin zihr ?kodi motorju, sicer bi BMW delal serijsko avte na plin. Tam je celo prepri?anje, da ?e si plina?, vozi? nekaj kar si ne more? privo??it. Meni je to sicer sme?no, me pa res zanima, kak?en je dejanski vzrok da ni plina v avtih pogosteje.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Plin prav gotovo ne ?koduje motorju, kve?jemu mu koristi.

 

Debate v stilu, zakaj kupuje? avto, ki ga ne more? "hraniti" z namenskim gorivom so za mene nekoliko malome??anske, ?e posebej v dana?njih ?asih, ko je jasno, da je plin ekolo?ko sprejemljivej?i od ostlih dveh vrst goriva. ?e se pa upo?teva vo?nja za polovico cene v primerjavi z bencinom, je veliko vpra?anje koga "hranijo" z drugo polovico, ki jo zme?ejo za bencin.

 

In z mano se najverjetneje strinja kar neka ?lanov tega foruma, ki so pred kratkim vgradili plin v svoje "ko?ije".

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej ?e se bo plin zelo raz?iril in bo s tem zmanj?ana poraba ostalih pogonskih goriv, kr verjemte, da bodo oreng tro?arine ?e na plin nabil.

 

?e bom rahlo zloben bom rekel, da je v interesu vseh "plina?ev", da ?im manj reklamirate plin, ?e ho?te obdr?at nizko ceno .... hihi :hohoho::jezicek:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja, se strinjam.... Meni je tudi po eni strani ?al, da nimam 2.0 bencin... Bi pa s tem padel v vi?ji razred pri registraciji.....

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Plin prav gotovo ne ?koduje motorju, kve?jemu mu koristi.

 

Debate v stilu, zakaj kupuje? avto, ki ga ne more? "hraniti" z namenskim gorivom so za mene nekoliko malome??anske, ?e posebej v dana?njih ?asih, ko je jasno, da je plin ekolo?ko sprejemljivej?i od ostlih dveh vrst goriva. ?e se pa upo?teva vo?nja za polovico cene v primerjavi z bencinom, je veliko vpra?anje koga "hranijo" z drugo polovico, ki jo zme?ejo za bencin.

 

In z mano se najverjetneje strinja kar neka ?lanov tega foruma, ki so pred kratkim vgradili plin v svoje "ko?ije".

 

...in tud tusti, ki tega ?e nimamo :rolleyes:

Lp,

D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem pa bral na BMW forumu, ko je cela debata o tem, da plin zihr ?kodi motorju, sicer bi BMW delal serijsko avte na plin. Tam je celo prepri?anje, da ?e si plina?, vozi? nekaj kar si ne more? privo??it.

?udaki. Se vidi, da gre tu za presti?, "ima kola od BMW i vozi tri nuła motor i se mu jebe, da ima visoku porabu ker ima ke?." :whatever:
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e bi bilo tako, bi bil plin ?e enak ceni benza, v evropi namre? vozi povpre?no 40-50 % avtov na plin....izema je seveda slovenija

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hehe bencinski al naftni lobi je ?e kako prisoten, to itak! :P

 

?oferji BMWjev (vsaj tile ki jih omenja? s foruma), so pa o?itno te?ki seljaki, mislm halo, se prav al ni pol bol?, ?e je nekdo ?e tak bud?o, da vsaj nekaj ma od tega gnara, al pa za moje pojme bo ve?ji "gospodin" ?e kej donira za Rde? kri? npr, ne me hecat (ne pa tekmovanje kdo ve? zme?e gnara za fakin benz)! :dudek:<_<

 

LPG naj bi bil za ma?in bistven manj ?kodljiv kot benz, ker je manj agresiven, iz tega razloga se ?ivljenjska doba motorja celo podvoji, kakor tudi redni servisi (za dvakratno podalj?an interval)! :danzoman:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej ?e se bo plin zelo raz?iril in bo s tem zmanj?ana poraba ostalih pogonskih goriv, kr verjemte, da bodo oreng tro?arine ?e na plin nabil.

 

?e bom rahlo zloben bom rekel, da je v interesu vseh "plina?ev", da ?im manj reklamirate plin, ?e ho?te obdr?at nizko ceno .... hihi :hohoho::jezicek:

 

u bistvu, verjetno, ma? prav ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ubistvu .. ?e Petrol sam na veliko reklamira plinifikacijo vozil...

Vsaj po velikem ?tantu na motor?ovu sode? , imajo veliko ?eljo po ?imve? avtomobilih na plin...

 

No, plinski ?tant je bil ?e vedno pol manj?i kot tisti za ultimax.. :zvizga:

 

Enivej ,tudi sam se bom verjetno pridu?il plinoglavcem.. :cheers:

14762217.jpg

 

Ex......... M6 136 diesel , l.02

Present.. M6 2.0 benz + gas no more , l.08

Forever.. MX5 1.6 , l.99

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hehe bencinski al naftni lobi je ?e kako prisoten, to itak! :P

 

 

LPG naj bi bil za ma?in bistven manj ?kodljiv kot benz, ker je manj agresiven, iz tega razloga se ?ivljenjska doba motorja celo podvoji, kakor tudi redni servisi (za dvakratno podalj?an interval)! :danzoman:

 

 

Ne me je*at. Res? ?zmeden?

 

Kupi kdo mojo M6 2.0 CD active?

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mrbit res sam s plinom si durh na durh na tank ?teli. :ne vem: Ne vam al pa Juresova CX7 ?re kot zme?ana, ?e je ?e truga na strehi.

 

Saj res Jures, kolk je pa bla poraba na poti v Monzo in nazaj. Sej sem pogledal na poraba.com pa ?e od konca julija nisi ni? not vpisal.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hehe bencinski al naftni lobi je ?e kako prisoten, to itak! :P

 

?oferji BMWjev (vsaj tile ki jih omenja? s foruma), so pa o?itno te?ki seljaki, mislm halo, se prav al ni pol bol?, ?e je nekdo ?e tak bud?o, da vsaj nekaj ma od tega gnara, al pa za moje pojme bo ve?ji "gospodin" ?e kej donira za Rde? kri? npr, ne me hecat (ne pa tekmovanje kdo ve? zme?e gnara za fakin benz)! :dudek:<_<

 

LPG naj bi bil za ma?in bistven manj ?kodljiv kot benz, ker je manj agresiven, iz tega razloga se ?ivljenjska doba motorja celo podvoji, kakor tudi redni servisi (za dvakratno podalj?an interval)! :danzoman:

 

 

 

no da tole komentiram:

 

pred casom sm se pogovarjal z voznikom vozila zvezdice ki ima na zalogi ogromno stevilo kilovatov ali konjickov in sicer o zapravljenih ? za bencin in ta vsemogocni decko mi brez kakrsnih koli zadrzkov pove da zapravi za bencin na mesec 1.239,66? in ja tocno tok ... in pol seveda moje naivno vprasanje kok od tega gre za "drag-anje" in odgovor je bil v igri so samo pospeski od 0-100km/h :) in se vedno moja radovednost glede norenja po cestah pa seveda me je takrat vse minilo na odgovoru ali pinki ali pa veze ... pol se pa pejt

 

;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole mi je v?e? da ste mazda?i tko plinsko osve??eni! :P

 

@Boss, nisem zihr da si skoz na benzi, obstajajo tudi rezervoarji s 110 litri, kakr?nega ne pomnim da bi imel kdo benzinskega v avtomobilu! <_< Sam imam v tojoti 70 litrski kestl (okej se ne nafila ponavad do 100 %), ampak kljub temu nardim z njemu enih 800km, kar je zame ogromno, sploh glede na bencinskega predhodnika! :danzoman:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Uporabljaš gibe naprej-nazaj 😄
    • V četrtek se po vsej vrjetnosti poslovim od svojga bajka...
    • Se mi je čez vikend enako zgodilo na paru čevljev od Alpine, pa sem se spomnil na tole temo. Na peti sta se med pohodom delno olupila oba podplata in vidi se razpadel material, ki se kar drobi. Verjetno je situacija na celem podplatu podobna, nisem ga trgal stran - v glavnem je čevelj za v smeti. Pohodni čevelj Nepal, za hobi planinarjenje bi rekel kar vrhunski čevelj z Vibram podplatom, 10 let nazaj bil okrog 100€, danes je slabih 200€. V glavnem odgovor Alpine je, da situacijo poznajo (hidroliza poliuretana) in da se to zgodi v primeru neuporabe čevlja oz. če se jih preveč špara in ne uporablja. Moral sem priznati, da sem jih na začetku uporabljal bolj, zadnja leta pa sem jih zaradi vseh obveznosti res obul samo za daljši in težji pohod, ki jih pa res ni bilo veliko in temu je takšen čevelj tudi namenjen. Krajše tu okoli naredim pa tako z nižjimi pohodnimi. Mogoče malo v razmislek, če bo kdo kupoval dober čevelj za na nogo. Potem ga je dobro parkrat na mesec obuti in nato ne zaznajo teh težav, pravijo pri Alpini. Drugače bolje kaj drugega, kar se malo prej znuca in obrne.
    • Raj jo ne obriši ti bo skupi padla.....🤭😉
    • Emm, a armaturka se čisti?    Moram probat na BTjki...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.