Skoči na vsebino

Pranje vozila


Piranha

Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni,

 

Nikjer nisem odkril debate, o pranju vozila. Osebno se mi zdi zelo prakti?no zanimiva tema, malo podebatirat kako perete avto in kak?na ?istila uporabljate.

 

 

Pa, da kar za?nem. Trenutno perem avtomobil z OMV avto?amponom in moram povedati, da nisem zadovoljen z njim, ampak saj veste kaj pravijo "?enkanemu konju se ne gleda pod zobe". Zadovoljen pa nisem predvsem ker se ne peni dovolj in se mi ne zdi dovolj "mo?an"

 

Za pranje uporabljam hladno vodo (kajti sli?al sem, da bi naj topla ?kodla laku avta?!), ?e pa to dr?i pa nisem prepri?an.

 

Perem z gobico za pranje avtomobila.

 

Za notranjo plastiko in usnje pri amaturki uporabljam sprej iz Eleclerca, ki je bolj srednje kakovosti.

 

Poliram pa avto 2x na leto spomladi tik pred poletjem in jeseni tik pred zimo z polir pasto SONAX.

 

Pranje ?ip pa prepu??am moji bolj?i polovici - ker mi je zoprno delo in ?e verjamete ali ne uporablja navadni kis zme?an z vodo in stvar dejansko deluje.

 

Kolega ?e ?isti svoje gume avtomobila, ampak jaz za to ne uporabljam nobenega posebnega ?istila za to.

 

 

Kaj pa uporabljate vi in s ?em ste najbolj zadovolni?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?ampon sem kupil v Kranju - tam kjer prodajajo kerhrje http://www.gitas.si/?Document=96a1a6f6-8b8...bc-351dab91579d Se lepo peni in ne tako kot ena jajca z voskom, ki sem jih kupoval prej. Star mojster, ?al ?e pokojni, mi je svetoval ?i??enje pokopali??a ?u?elk na odbija?u z ?enskimi najlonkami (ne jih oble?i, pa? pa drgni z njimi), stvar se obnese. Bohnedaj nad trupla z neko sonaxovo za to namensko gobico - vam bo ?al. Ostale dele karoserije z navadno gobo, spiranje s kerhrjem, otiranje vode z namenskim brisalcem podobnem tistemu za okna, potem jelenova ko?a. Moje ?al ?e nisem navadil, da bi mi o?istila okna :( .

 

Lp M

 

P.S. Svoj avto perem ene 3-4x letno. Pa bilo potrebno ili ne :jezicek: .

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

u madona, sem se kar zamislu zdele nad temi informacijami... jaz perem avto 3-4x na mesec ?zmeden? A sem obseden? :ne vem:

 

Ne, ampak avto ima? ?e nov.

 

Priznam, poleti sem ob prihajajo?i nevihti avto namenoma pu??al pred gara?o - ni bolj?ega za lak, kot je mehka voda - in bil pripravljen da vsko?im, ?e bi voda postala pretrda. :lol:

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ojojoj.... ma ste res pridni vi s tem ?i??enjem. Kje hudi?a ?as za to najdete??? <_<

 

 

Jaz ga perem recimo 1 do 2krat na mesec... pa ?e to prisega na eno in edino avtopralnico v Ilirski Bistrici... :aaaaa: :aaaaa:

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poliram nikoli, operem ga ko se mi zazdi, v?asih 1x na 3 mesece, v?asih 1x na 14 dni.

Uporabljam vedno petrol z u?inkom odbijanja kapljic in to je to.

Trupla pa lepo spuca krpa iz mikrovlaken. :rispekt:

 

Pralnico vidim samo ko se peljem mimo. :D

 

Boss si obseden.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e je avto namazan z voskom se umazanija in mu?ice ne primejo tako mo?no.?ampon blag,da ne spere voska tako hitro.

Perem 1x do 2x na mesec z krpo z mikro vlaken ve?je posu?im z silikonskim brisalcem ostalo z mikro vlakni.Enkrat letno ga pre?istim z glino,z voskom vsake tri mesece,star vosek enkrat na 1.5 let odstranim z blago polir pasto ro?no.

?e je na sprednjem delu veliko mu?ic ?e vmes na hitro nama?em z voskom.V pralnico ne peljem nikoli.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja.... rad imam ?ist avto to dr?i, ampak perem pa ?e je ?as. Enkrat na 14 dni ali tri tedne. Kakih posebnih ?istil nimam. Nek ?ampon od Sonaxa. Nad mr?e? se spravljam z namakanjem (avto je ves ?as pucanja lepo namo?en ,da se l?imve? odmo?i in operem vmes vse ostalo) kar pa res no?e stran pa kaj drugega kot dobri stari MEGLIO. Su?enje s sle?enim jelenom, notranjost s sesalcem in vla?no krpo.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi jaz en X na teden perem avto-ponavadi,?e ni mo?no umazan samo z gobo in mrzlo vodo.?e je mo?no umazan,uporabljam ?ampon Ma-fra(nouveau Noir).

Poliral sem ga enkrat ali dvakrat (Menzerna polirna groba in fina pasta),?ez Liquid Glass.

Ob?asno obnovim sloj z Sonus Acrylic Glanz-om za bolj?e po?utje.

Za armaturo in notranjo plastiko imam Vinylex ,za zunanjo plastiko-Sonax Xtreme.

Za usnje uporabljam renapur.

Gume se svetijo z Turtle Extreme Nanotech.

?ipe-Arexons vetri chiari.

To je glavnina moje opreme.

Nikoli,nikoli ga nisem pral v avtomatski avtopralnici.Anzi,niti v ro?no ga ?e nisem peljal,razen doma?e. :P

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

u madona, sem se kar zamislu zdele nad temi informacijami... jaz perem avto 3-4x na mesec ?zmeden? A sem obseden? :ne vem:

 

Jaz perem avto na 3 do 4 mesece.....a sem pol jest mal mim? :blush:

Za info ni bil opran od junija....zunaj, notri pa ?e kak + 1 mesec... :bravo:

 

Druga?e pa nisem zahteven, pleh je pleh, tako da ne gledam na ?ampone, velikokrat pa v avtopralnico - v stra?i??u Kranj je ful dobra - KArcher pralnica

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede na opisano pol jz nism resen....

 

Avto je generalno spucan 1x na teden, zunaj in znotraj, pa ponavadi ?e spoliran...

Za pleh uporabljam ?ampon s petrola, za plastike namazat nek plastic restorer z renault servisa (sem probal ?e veliko produktov, a ta se edini obnese) za notranjost pa mam neko mleko, niti nevem proizvajalca, vednar hudo dobra zadeva.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

p.s. jebiga dougcajt mi je na sihtu....:D

s2k_sig_transition_small.gif
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz perem avto enkrat na mesec, pogosteje pa ?ipe in notranjost. Me pa jezi, da nekako nimam sre?e s avto ?amponom. Nekako se mi zdijo blagi, slabo se penijo in ne odstranjujejo umazanije. Pred leti sem na Petrolu kupoval avto?ampon, s katerim sem bil zelo zadovoljen. Sedaj pa Sonax in neke malce dra?je zadeve slabo opravljajo svoje poslanstvo. Morda je prevladala ekologija in so ?amponi manj agrasivni.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede na opisano pol jz nism resen....

 

 

p.s. jebiga dougcajt mi je na sihtu....:D

 

Najd si babo.... :D:D:D

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz perem avto, ko se uma?e (zunaj in noter). Uporabljam tisti ?ampon, ki mi pride pod roko ali najbli?jo avtopralnico. Na Golfu je ob takem re?imu pranja plo?evina po 11 letih kot nova, prav tako na Mazdi po 4 letih.

Mogo?e edino pozimi ve?krat obi??em avtopralnico in naro?im ?e povoskanje. Poliram ne. Sem pa zadnji? v eni avtopralnici naro?il en premaz za stekla, ki prepre?uje prijemanje kaplic vode med de?jem. Poizkusno sem namestil na Golfa, ki se uporablja za kraj?e razdalje in sem zelo zadovoljen, tako bo isto ob naslednjem pranju dobila tudi Mazda.

I had a terrible education. I attended a school for emotionally disturbed teachers. (Woody Allen)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes nekaj frli iz oblakov, torej bom opral avto....na naravni na?in :bravo:

 

Narava uma?e, narava opere sistem. :bravo:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz perem avto, ko se uma?e (zunaj in noter). Uporabljam tisti ?ampon, ki mi pride pod roko ali najbli?jo avtopralnico. Na Golfu je ob takem re?imu pranja plo?evina po 11 letih kot nova, prav tako na Mazdi po 4 letih.

Mogo?e edino pozimi ve?krat obi??em avtopralnico in naro?im ?e povoskanje. Poliram ne.

 

:bravo:

 

Sploh pozimi ve?ino po solenju cest uporabljam avtopralnice, ker so najbolj sigurni na?ini, da s programom ?i??enja podvozja vsaj zadovoljivo sperem sol s podvozja.

 

Glede laka, ki se kao spraska v avtomatski avtopralnicah pa ne bom sodil saj se na svetlej?ih barvah ne pozna. Verjamem pa da na temnih ali pa na ?rni zna biti problem. Sicer se da enostavno re?it s poliranjem.

 

Voskanja v avtopralnicah ne naro?am, ker se voski ne razumejo dobro z rainX-om in je po vsakem voskanju potreben nov nannos rainX-a.

 

No... ?istilci... s ?im pa usnje negujete?

 

Jaz ga zaenkrat ?istim z rahlo vla?no krpo. Bo pa po?as treba vzet kaj bolj konkretnega.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No... ?istilci... s ?im pa usnje negujete?

 

Sicer nimam usnja v avtu, ampak za ?evlje in jakne uporabljam nekaj na osnovi ?ebeljega voska in ne vem ?e ?esa. Dobi se na tr?nicah. Je ?e kar dobro za impregnacijo usnja.

I had a terrible education. I attended a school for emotionally disturbed teachers. (Woody Allen)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Mi lahko verjameš na besedo-ko boš videl kako fino je,ko gre glava stran...verjemi-nočeš brez😍...za tistih mogoče 20-30€ razlike...   Edino Festool še ima to,samo oni imajo plastični 43mm EURO-vrat. Kaj ti pa to omogoča?....da dobiš čisto tapravi kotni vrtalnik/vijačnik...da o drugih prenosnih vodilih itd. ne govorim....ko ti gre z prostorom "za nohte" ga ni boljšega sistema. Obstajajo podobni plastični tudi pri bosch manjsih strojih,Metabo pri L in LT seriji že malce boljšega-masivnega-takšnega ima samo Metabo. Ta kotni,ki ga imam...cca.80€ na Amazonu se mi zdi...tisti za v kote z zamikom tudi nekaj takega...res masivno,krogljično vležajeno itd...šele ko vidiš in primeš v roko vidiš-vsakega centa vredno.      
    • Lahko ti sam povem, če si že eni ne upate ... 😀 1992 (razlog: "novi obraz", ki je obljubljal marsikaj boljšega od takratne oblasti) 1996 (razlog: "novi obraz", ki je obljubljal marsikaj boljšega od takratne oblasti) 2000 (razlog: "novi obraz", ki je obljubljal marsikaj boljšega od takratne oblasti) 2004 (razlog: "novi obraz", ki je obljubljal marsikaj boljšega od takratne oblasti) 2011 (razlog: samo da ne bi slučajno še enkrat zmagal Pahor, ki sem ga pomagal izvolit in je bil kot predsednik vlade polom) Učimo se celo življenje in sem se naučil, da obstaja le majhna verjetnost, da bo tisti, ki zna dobro kritizirati aktualno oblast, boljši, ko bo sam prišel na oblast. Pri Ivanovih obljubah je bilo marsikaj zdravega, a kasneje udejanjenega zelo malo, veliko pa slabih praks. Sploh pa so me kasneje prepričali takratni njegovi brezplačniki, nora tv, .. polni laži, sovraštva, primitivizma. Name so naredili obraten učinek od njihovega namena - prepričali so me koga ne smem več volit.   In potem vsakič na naslednjih volitvah vržemo kocko in upamo, da bomo zadeli ... Jaz še nisem. 😀    
    • video-93070d25345430fd40731c5049d6e255-V.mp4
    • Ta tvoj izgleda tak pošteni skok naprej. Glave glih ne rabim snemljive, ostalo pa so karakteristike za prste obliznit.   Bom pogledal še video. In dal v "spomin". Saj kolko sem škrt, bom čakal, da Bosch krepne.   Nimam drugega Boscha, komot grem vstran. Razen šraufarc, tako ali tako preferiram orodje na kablu.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.