Skoči na vsebino

Terenec


Mraušk Mčk

Priporočeno sporočilo

Da ne bo kdo mislil, da je BT-50 4x4 dober samo za drva preva?at. Se da tudi omare lepo peljat. Tole so tri trodelne omare dimenzij 140x51xh181.

 

Za obisk IKEE bi ga pa lahko o?edil :D

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za obisk IKEE bi ga pa lahko o?edil :D

 

Zakaj naj se vidi da se avto uporablja.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ravno danes ga ?edim. Imamo 20 do 25 cm sve?ega snega. Ko bom ?el v slu?bo, se bo ves sneg z avta stopil in bo vso umazanijo lepo raztopilo in odplaknilo. In bo ?ist kot iz salona.

 

Ko se bom vra?al, bodo verige na kolesih nametale ?e novega...

 

Ko bo pri?la odjuga in se bo za?el sneg topit, bodo verige na kolesih nametale ?e novo blato...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nekaj sem ?e navedel, da je Ford Renger bolj?a izbira od Mazde BT50.

To nisem pogrunatal jaz marve? siolovci na testu. Del teasta, ki se nana?a na vozne lastnosti sem kopiral:

Zmogljivosti, poraba

 

Ve?ino pickupov ?enejo 2,5-litrski turbodizli, ki se trudijo po mo?i uloviti Nissanovo navaro. Ford in Toyota (preizkusili smo hiluxa) sku?ata odgvoriti s tremi litri delovne prostornine. Fordov trilitra? po mo?i ne dohaja toyote, ki se?e preko 170 KM, vendar se tega pomanjkanja sploh ne ?uti. Na avtocestah je lahko mnogo prehiter, dobro pospe?uje, na terenu pa deluje kot pravi terenec. ?eprav je od 2,5-litrskega rangerja mo?nej?i le za dobrih deset konj, je precej hitrej?i in bolj ?ivahen. S pogonom na ?tiri dovoljuje hitrosti do 100 km/h, z reduktorjem pa do 40. Kljub veliki delovni prostornini pa je ta dizel na na?em testnem krogu med vsemi pickupi porabil dale? najmanj goriva - le 8,8 litra povpre?no na sto kilometrov!

 

 

 

Poraba goriva pri masi praznega vozila 1845 kg je ve? kot odli?na.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

NE NI MO?NO!

 

Ni mo?no da pick-up porabi le 8.8 litra na 100 km, razen ?e se pelje? od Logatca do Postojne ali od Trojan do Dom?al. Oboje po avtocesti, seveda. Sem ?e Dirtu enkrat napisal, pa napi?em ?e tu: papir je zato, da se po njem pi?e. Tudi neumnosti.

 

?e se loti? brat temo Poraba, bo? ugotovil, da je dejanska povpre?na poraba pri povpre?nem uporabniku Mazde 6 okoli 8 litrov, Mazde Xedos okoli 9 litrov, Mazde 323f 1,5 (benz) okoli 7,5 litrov in tako dalje. In me nih?e ne bo prepri?al, da pick-up, ki s seboj preva?a ?e reduktor, pa ?e en diferencial, pa ki ni prav ni? aerodinami?ne oblike, porabi 8,8 litra. Ne me hecat. Jaz na svoji Mazdi BT-50 DC 4x4 ?e nisem pri?el pod 65 litrov na 665,3 km oziroma 9,77 litra na 100 km (vedno merjeno na cel rezervar, ker nimam ?tevca porabe). Sem pa (brez te?av) pri?el do porabe 12, pa tudi preko 15 litrov na 100 km (vedno merjeno na cel rezervar). Torej ne pisat neumnosti.

 

Sirius, ne razumi me narobe, nisem vajen, da se heca?, ponavadi pi?e? resno in utemeljeno. Tole s siolovci pa je ve? kot o?itno en dober hec.

 

In ne, Symon, ni mo?no, da bi bil danes zjutraj v Dom?alah, ker sem okoli 7:30 ravno kon?al "jutranjo telovadbo" (moja ?ena je ?e mlada) in se po?asi dvignil iz postelje, da zakurim. In zdaj grem ven, ker se je naredil tak lep son?en dan, zunaj pa je 15 cm sve?ega snega.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ali je mo?no ali ne, ne morem trditi, sem pa to kopiral s te strani. Dopu??am mo?nost, da so res dosegli ta rezultat v pogojih kakr?ni so bili na testu. Leto prej so testirali Rengerja 2.5 in poraba na testu je bila 10,5 l/100km. To pa so verjetno pogoji nekaj mestne vo?nje, veliko ve? cestne in za poku?ino teren.

 

Se pa z relativno malo porabo pohvali moj znanec, ki ga ima. Zato verjamem, da rabi manj kot verzija z 2.5 motorjem, kar pomeni, da tudi manj od Mazde BT50. Ali je za en liter manj, ali pol litra pa je potrebno preizkusiti.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da bi se pa recimo zmotil in spucal sneg, z vsaj lu?i to je pa ?e tuma? ? :hudicek::hudicek:

Ok pa ?e bi ?e bil pri delu bi si tudi s sprednje haube lahko spucal, bi ti verjetno pri?lo prav, ker bi dejansko ve? videl. :ne vem:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pogled skozi okno danes zjutraj pri nas...

 

?ivjo Slivka!

 

Ma me prav firbec matra, kje si doma? Glede na to, da je v ozadju Kanin, bi bila ta fotka fotografirana nekje v tistem hribovju nad Nadi?o? Al se motim?

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

YavarYe X6V6, zakaj bi pa ?istil sneg dol? Preden pridem do ceste itak ?e samo odpade. Preden pa zapeljem na cesto, moram pa itak ustavit in o?istit grude za kolesi, ker so navadno precej velike in trde kot kamen. In ?e bi kdo zapeljal nanje, bi lahko potolkel avto.

 

AmpeR, ja, se moti?. Do Nadi?e imam pribli?no 50 KM.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ok o?itno meri? v vi?ino 190+, ker jaz ?ez tist kup na pokrovu nebi videl ni? drugega kot drevesa in nebo. :ne vem:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

AmpeR, ja, se moti?. Do Nadi?e imam pribli?no 50 KM.

 

Poli sem pa fanj falil :dudek: . Ma ?e zmeri me matra, ki je bilo toliko snega ta vikend? Mogo?e kje visoko v Brdih al kje nad Kanalom? Kanin v ozadju... ne vem?!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tisti kucel?ek od Kanina, ki ga ves ?as omenja?, bi lahko ujel le, ?e bi slikal iz kleti...

 

Ne, na sliki ni nobenega Kanina. Prva ni?ava je vas Lohke. Naslednje sicer deluje vi?je kot Lohke, a samo opti?no - v resnici ima ni?jo nadmorsko vi?ino. In to je Kanalski Vrh. Gorska veriga v ozadju pa so Karnijske Alpe (Bene?ka Slovenija).

 

Ok o?itno meri? v vi?ino 190+, ker jaz ?ez tist kup na pokrovu nebi videl ni? drugega kot drevesa in nebo. :ne vem:

 

Zdrav kme?ki fant, tak od 120 kilov, kaj ?e?. O?e medved in mama bukev... Ne, ?akaj, to so bohinjci...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tisti kucel?ek od Kanina, ki ga ves ?as omenja?, bi lahko ujel le, ?e bi slikal iz kleti...

 

Ne, na sliki ni nobenega Kanina. Prva ni?ava je vas Lohke. Naslednje sicer deluje vi?je kot Lohke, a samo opti?no - v resnici ima ni?jo nadmorsko vi?ino. In to je Kanalski Vrh. Gorska veriga v ozadju pa so Karnijske Alpe (Bene?ka Slovenija).

Zdrav kme?ki fant, tak od 120 kilov, kaj ?e?. O?e medved in mama bukev... Ne, ?akaj, to so bohinjci...

 

Ja :blush: ok. Jaz iz Krasa vidim Kanin ravno tako kot iz tvoje fotke. No, ni? zato. Sem falil...

lp

kra?ovc

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.