Skoči na vsebino

Terenec


Mraušk Mčk

Priporočeno sporočilo

Do teh Suzukijev imam kar veliko spo?tovanja. V preteklosti so bile v na?ih koncih offroad dirke po peskokopu in lahko re?em, da tile lahki Suzukiji in Nive so zaradi svoje majhne mase najla?je premagovali ovire. ?e ne bi bil neumn na hitre analogne avte, bi bil pa na terence in ?isto mo?no bi imel kaj takega. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prvi jimmny je en najozjih avtov na svetu in zaradi tega zelo zelo popularen v predelih kot je juzna italija itd. Panda pa tole pride povsod pa neunicljivo je

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Vceraj v volanu Suzuki Ignis 4x4, prilezel kamor hoces, med drugim na vrh krvavca, prostoren....niso morali prehvaliti.

 

To je to, Jimny je pa verjetno se korak vec

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Avto je ?e vedno papirnat sploh, ker je osnovna te?a le 820kg (900kg je ta s 4x4 )- to je na?eloma samo za v mesto. Za relacije in v primeru trka pa raje ne bi ?pekuliral, ker tri zvezdice na testu pa? ne prepri?ajo. Pa tud zvezdice ne povedo vsega ampak bolj to, da fizikalni zakoni in sile na potnike v lahkih vozilih so lahko bistveno ve?je kot v ve?jih in te?jih.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo Jimny je majhen... zelo majhen... in bi bilo malo cudno, ce bi tehtal toliko, kot recimo ena sestica ali CX-5... In ravno ta majhnost in ozkost je prednost za po ozkih gozdnih poteh... to je avto za gozdarje in lovce... ne oa za ?sminkirat? po mestu... ;)

 

Dolg je dobrih 3,5 metra in sirok dobrih 1,5 metra... CX-5 je recimo dober meter daljsi in 35 cm sirsi... in tezak med 1.360 in dobrih 1.500 kg (odvisnomod opreme in motorja)...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Peljal BTjko na tehni?ni. ?e najbolj se je zapletlo, ker je bila pred menoj ena blondinka... Kar se pa BTjke ti?e, pa je tehni?ni pregled po devetih letih gozda, gradbi??a in kmetije zgolj formalnost: pridem tja, pla?am zavarovanje, cestno takso, pregled,... in peljem naprej. Na avtu pa vse ?tima.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Slivka, a te je kaj mikalo, da bi se blondinke lotil z vitlom?

 

(po sistemu staro za novo oz. bolj privla?no, ?e je bila za kak?no rabo, hehe)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma prav ni?!

 

Saj za pogledat je ?e kar bila, ja, to je bilo pa pravzaprav tudi vse. Pa ?e to, kar se je videlo, je bilo krepko narajhano in nafarbano in umetno (vsaj obrvi in nohti). Ko je pa odprla usta, sem pa pomislil, da bi potrebovala tudi umetne mo?gane...

 

Tako da ne, prav ni? me ni zamikala kak?na menjava. Malo sem pasel o?i in se smejal, kak?ne sta imela s preglednikom, ko ji je dopovedoval dolo?ene stvari in potem je po?asi postalo ?e doglo?asno, ko ji je ?e vedno dopovedoval dolo?ene stvari in potem je postalo ?e obupno, ko ji je ?e vedno dopovedoval dolo?ene stvari, ona pa je iz torbice vzela ogledalo in se pogledala noter, ?e je ?e vse na svojem mestu. Najraje bi se je lotil s ?kornjem (eno cbato pa da se umakne) ampak sem bil v sandalih. In ker smo ravno preva?ali polena, ?e lopate ni bilo v BTjki...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sestri? ima Ignisa in ga ne more prehvalit ....

Mi pa Vitaro S :P Preverjeno se da rinat sneg po gozdni poti  :notworth:  ima 1150kg in ko zapira? vrata imajo tak "konzervni" zvok  sramezljiv , plastika v notranjosti ni mehka je pa super za ?istit. Ne vem kdo sploh bo?a te armaturke  :lol: . Videt je mal ceneno a je zato (upam) trpe?no. Motor je pa 5-ka. 

PS Ni pa to pravi "hostarski" voz.

post-6431-0-49719700-1533638514_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...
  • 4 tedne kasneje...

Danes vozil pravega terenca. Ne terenca, ampak Terenca. Tistega, res pravega: V6 dizel, dva hidravli?na vitla (en spredaj, en zadaj), reduktor, blokade vseh treh diferencialov,...

 

Navdu?en kot Fatima v Intersparu oz. kot Alica v ?ude?ni de?eli. Resno sem ?e premi?ljeval, da bi ga kupil. Potem pa se je zgodilo. Ena majcena lu?ka. Po vsega 300 km... Sem hotel napisat 300 km cest, ampak cest je bilo mogo?e 1/3... Kakorkoli, "uga?anje" te lu?ke me je ko?talo skoraj 150?. In me je minilo veselje nad tem Terencem...

post-5658-0-28884100-1542128798_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...
  • 1 mesec kasneje...

Ruska jajca. Pa max 70km/h.......

 

Dirka Dakar 2019.

Jaz gledam bolj za tovornjaki...  sramezljiv

Trenutno vodi Kamaz, na drugem mestu je ?e en Kamaz, nato sledi Iveco z eno uro zaostanka za prvim Kamazom. ?etrto mesto ima naslednji Iveco z zaostankom ?tirih ur za prvim Kamazom. Na petem mestu je Maz (Minski Automobilny Zavod). 

 

Tekma ?e ni kon?ana in se lahko marsikaj spremeni, to je res, ampak lani je zmagal Kamaz, drugi je bil Maz, tretji spet Kamaz, ?etrti Iveco in peti Liaz.

 

?e leto prej spet Kamaz, Kamaz, Iveco, Iveco, Kamaz.

 

Saj so nastopili tudi drugi proizvajalci (Hino, Man, Renault, Scania,...), ampak so bili dale? zadaj (lani Hino 8 ur, Renault 9 ur, Scania skoraj 10 ur,...)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.