Skoči na vsebino

Terenec


Mraušk Mčk

Priporočeno sporočilo

V?eraj me je sosed peljal z njegovim terencem. Pravi stroj! Snega je bilo med 30 in 120 cm (zameti), priklopil je reduktor, montirala sva verige in gasa. ?e ni ?lo skozi, ponovno po zalet in gremo. Zelo robusten in odporen terenc, ni? ni pokalo, ni? se ni lomilo, samo rinilo je kot buldo?er. Za povrhu je bencinar, tako da z mrazom in zmrzovanjem nafte ni te?av. Porabi mu 16 litrov bencina (za primerjavo - meni BT50 kuri 16 litrov nafte). Gre pa! Zverina orje kot buldo?er in ni? je ne ustavi. In zelo robustno je narejen. Sploh se ni? ne pozna, pa sva kar precej na?igala v zamete in mislim si, da bi na BTju tisti plasti?ni odbija?i ?e davno popokali in odpadli, pri njemu pa se sploh ni poznalo. Niti ko se je ves tisti sneg, ki ga je nabilo v vsako ?pranjico, stopil. Res, prava ma?ina! Razmi?ljam, da bi prodal BTja in kupil nekaj takega! Noben zamet ni bil ovira, ?eprav so bili visoki tudi preko pokrova motorja (okoli 1,2 metra). Res, neverjetno, da sploh kak stroj lahko gre takole. Jaz sem bil navdu?en. Verige, reduktor in gas do podna.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Logi?no, to je terenc kot se zagre, res za v hribe po kateremkoli terenu.

 

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3390474&show=1

 

tale bi tudi spadal med prave terence:

 

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3420514&show=1

 

 

novi pa ohoho:

 

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=2659916&show=1

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, pri vsej vznesenosti sem pozabil napisati, za katerega terenca gre. Ja, res je Lada Niva 1,7i, letnik 2009. Verige pa so predelane od Zastave Turbo Zeta (tovornjakec).

 

Mazda 6 combi takoj prekli?i svoje ?aljivke: ruski kup ?eleza! ?e bi moja Mazda BT50 4x4 zmogla kaj takega, kot zmore ta Lada in pri tem ne bi ni? odpadlo dol in se ne bi ni? polomilo, bi bil zelo zadovoljen. ?e ima? zadosti debelo denarnico, da pla?a? vso ?kodo, pridi, vzemi sam oba avtomobila in poskusi, kateri bo ve? pokazal: Rus ali "novi Trabant", se pravi plastik fantastik Mazda. Ko sem se sam prepri?al o zmogljivosti Lade Nive, sem resno za?el razmi?ljati o prodaji Mazde in nakupu Lade.

 

?e nima? Rusa, je bolj?e, da si pe?!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, pri vsej vznesenosti sem pozabil napisati, za katerega terenca gre. Ja, res je Lada Niva 1,7i, letnik 2009. Verige pa so predelane od Zastave Turbo Zeta (tovornjakec).

 

Mazda 6 combi takoj prekli?i svoje ?aljivke: ruski kup ?eleza! ?e bi moja Mazda BT50 4x4 zmogla kaj takega, kot zmore ta Lada in pri tem ne bi ni? odpadlo dol in se ne bi ni? polomilo, bi bil zelo zadovoljen. ?e ima? zadosti debelo denarnico, da pla?a? vso ?kodo, pridi, vzemi sam oba avtomobila in poskusi, kateri bo ve? pokazal: Rus ali "novi Trabant", se pravi plastik fantastik Mazda. Ko sem se sam prepri?al o zmogljivosti Lade Nive, sem resno za?el razmi?ljati o prodaji Mazde in nakupu Lade.

 

?e nima? Rusa, je bolj?e, da si pe?!

 

Mah sej no?em bit ?aljiv...... Kurc avto je bul tak, nikakav, pa obrni kakor ?e?. Res pa pride? z njim kamorkoli in tud to ma? prav okol plastike in odpadanja le-te. Sam ljudje smo srake, ?e ni lepo in ki?asto se ne prodaja. Zato plastike. Mislem pa, da ta Lada da v ko? celo kazga defenderja in celo pucha. Ne moremo pa govort o estetiki in ekonomi?nosti pri Ladah. Za vzdr?ljivost sicer ne vem kako je, vendar se spomnim starih kako so rjavele da je blo veselje.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mah sej no?em bit ?aljiv...... Kurc avto je bul tak, nikakav, pa obrni kakor ?e?. Res pa pride? z njim kamorkoli in tud to ma? prav okol plastike in odpadanja le-te. Sam ljudje smo srake, ?e ni lepo in ki?asto se ne prodaja. Zato plastike. Mislem pa, da ta Lada da v ko? celo kazga defenderja in celo pucha. Ne moremo pa govort o estetiki in ekonomi?nosti pri Ladah. Za vzdr?ljivost sicer ne vem kako je, vendar se spomnim starih kako so rjavele da je blo veselje.

 

Ni ga ?ez Nemca

:notworth:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

prava terenska vozila niso vizualno lepa vozila in prav tako tudi niso udobna vozila ker to so "delovni stroji" in ne vozila za ?minkirat se po Ljubljani

kar se pa lade nive tice je pa znano da je to zelo dobra stvarca za premagovanje fizike kar je problem so pozresni motorji in pa rja vozila ...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se strinjam Symon ...

 

 

LabiGT & Marko_mx-3:

menim da noben "avto" ni najbol varn razlika je samo al "ne prezivis" al pa si "invalid" .. v takih primerih pol raj prvo ...

(itq so avtomobili vsak dan hitrejsi, debilov je vsak dan vec na cesti, ceste so tud iz dneva v dan v boljsem stanju tko da ... raj ne pisem naprej ker je brezveze... )

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Avtomobili in estetika, hja, torej, kako bi napisal, recimo takole: nisem umetnik in tega ne bom sodil. Naj avtomobile gleda kak?na umetni?ka du?a in naj presodi, ali je lep in estetski ali ne. Mene zanima samo, ali je prakti?en in uporaben ali ne.

 

Kar se pa porabe ti?e, pa Lade prav ni? niso po?re?ne. ?e ima? prvo, reduktor, verige na kolesih in 35 cm celega snega, bo ?lo 16 litrov goriva na 100 kilometrov ne glede na to, s ?em gre?. In ?e ima? do doma bolj pot kot cesto in se na 20 km poti dvigne? za 850 metrov, je to precej vzpona po ve?inoma gozdnih poteh. In tam ne bo poraba 5 litrov, ne, tam jih bo 16, ne glede na to, kaj vzame? v roke. In ?e na leto spravi? iz gozda 20 metrov lesa - kurjave, bo poraba pribli?no ista pri vseh. Tudi meni Mazda porabi 16,5 l/100km (nafte). In mislim, da Lada ne bo imela ni? ve?jo porabo. Torej ni Ladina poraba prav ni? pretirana.

 

?e pa se s terencem spravi? na avtocesto, si pa idiot. Za avtoceste so druga?na vozila. Dobro, ?e se enkrat pelje?, ker ni druge mo?nosti, je eno. Da pa gleda?, koliko terenc porabi na avtocesti in kupi? tistega, ki porabi manj, si pa bedak, da za avtocesto sploh kupuje? terenca. Saj ne re?em, Slovenske avtoceste so precej razsute, ampak toliko pa spet ne, no.

 

In to velja tudi za ostale ceste.

 

Vsaj po moji kme?ki pameti bi rekel, da je tako.

 

 

 

 

 

Pa ko ste omenili zaletavanje, mi lahko kdo pojasni tole: stari R-clio ima 5 zvezdic, stara M-6 pa 4. Ma, ?e se ?e gremo zaletavat, sem raj?i v mazdini ?estici kot v napol-plasti?nem cliotu (ima ?e blatnike plasti?ne - sicer ne bi vedel, a so sosedovemu vnuku divji prasci "pojedli" oba sprednja blatnika in sprednji ter zadnji odbija?. O?itno jim je bila tsta plastika zelo v?e?. Saj baje se Renault zelo trudi iskat "v?e?ne" materiale. No, tokrat jim je uspelo, ?e divjim prascem je bila v?e?).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hehe, Slivka ti me vedno po?teno nasmeje? - tale z Renaultom in divjimi prasci je legendarna. :bravo:

 

 

Malo pa bom vseeno proti argumentiral tvoje izjave:

 

- pri 35cm snega poraba ne bo samo 16litrov/100km ampak raje med 30-40litri v tistem trenutku, ko vozi? po takem snegu, seveda v klancih, ki jih omenja?. Pri taki porabi par litrov ne igra razlike.

 

Ampak bistvo je nekje drugje in sicer, da primerja? ?isto druga?na avtomobila:

 

Lada Niva je 4,2m dolg 1200kg te?ek avto v katerega lahko nalo?i? maksimalno 400kil te?e

Mazda BT-50 je 5m dolg in 1900kg te?ak pickup, ki zmore nositi skoraj 1.100kg dodatne te?e.

 

Z drugimi besedami bo? z Mazdo lahko imel prostor in zmogljivosti tovoriti drva iz gozda z Lado pa si bo? obrisal pod nosom in kakor sem zastopil potrebuje? delovni stroj oz. poltovornjak in Niva pa? to ni tako, da primerjava res ni na mestu.

 

Glede na to, da rabi? ?e koga vle?t po klancih navzgor bo? t omnogo la?je vseeno po?el z Mazdo kot z Nivo.

 

Sej ne re?em, ?e gleda? in primerja? nenalo?en avto verjamam, da 700kg la?ja Niva z ozkimi terenskimi gumami ?irine 175 in ketnami prileze dlje, kar je logi?no ampak vseeno mislim, da je uporabnost Mazde vseeno precej ve?ja od tistih redkih situacij s snegom.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Majstr se je odlo?u in to celo pravilno, go for LADA, plsti?ni avti(kar so vsi razen lade) niso zate.

Mogo?e bi te zanimal UNIMOG letnik 52, ga ma fotr, cel obnovljen, je tako ali celo bolj?i kot je bil leta 52, samo ?e kardan spredaj mu manjka in je komplet. Pa tisti "tabularji" ki so gor namesto gum, si predstavlja? kako gre to po snegu ?

 

Sicer pa nekaj pozabljamo vsi, ni celo leto sneg.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hehe, Slivka ti me vedno po?teno nasmeje? - tale z Renaultom in divjimi prasci je legendarna. :bravo:

 

 

Ti se lahko po?teno smeji? in ti je legendarno, sosedov vnuk se je zjokal, ko je videl, kaj je ostalo od cliota. Jaz pa bi jih kmalu dobil po nosu, ko sem se za?el smejat vpri?o njega...

 

 

Kar se Lade ti?e, lahko vle?e tudi prikolico. Kar ne gre vanjo, gre lahko za njo. Vsekakor gre od nje bore malo - saj nima kaj. Nobene odve?ne plastike, nobenih odve?nih "lepotnih dodatkov", ni?.

 

Ne, celo leto ni sneg. Ko je cesta kopna, se vozim s Hondo Jazz, 1,4 bencinar z dvema sve?kama na valj in porabo med 5,5 in 6,3. Ima pet spodobnih sede?ev in 380 litrov prtlja?nika, dimenzije pa zelo zelo podobne cliotovim. Kar spodoben avto, sem kar zadovoljen. V snegu se sicer ne znajde, pa za to niti ni delan. Za po mestu je super, ker lahko parkiram skoraj v vsako luknjo. V prtlja?nik pa pospravim toliko, kot bi v nekaj ?tevilk ve?ji avto. Skozi ovinke gre zadovoljivo, po avtocesti tudi, ni pa za primerjat s Ferariji. Za mene in mojo dru?ino povsem zadovoljiv.

 

 

Kar pa se Unimoga ti?e: ne hvala. Tak?ne gmote najbr? ne spravim sem gor. ?e drugo ne, se bojim, da se prevrne. Je le visok. ?e bi se kje dalo dobiti kak?no razoro?eno Patrijo, bi bilo pa vseeno zakon. Bo treba pogledat po kak?nih voja?kih odpadih, ?e kje dobim kak?no. Do takrat pa vozim to, kar imam. Bo ?e ?lo. Se oglasim spet ?ez pol leta, pa povem, kak?ni bodo rezultati in vtisi.

 

?e bi kdo rad kaj snega, mu lahko pripeljem kak?no kantico. Tu ga imamo okoli 20 cm. Po cesti, seveda, drugod ga je od 60 cm do 200 cm - odvisno od tega, kje je sneg naredil zamet.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

?e nima? Rusa, je bolj?e, da si pe?.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To sem sli?al tudi o Suzuki Vitari. Sodelavec je nekaj razlagal, da ko je zapadal sneg je ?el ves navdu?en na en parking nakar ni pri?el vseeno nikamor ker mu je ESP odvzemal gas. Skratka neizklopljiv ESP+ terenci/SUV= brezveze, vseeno, ?e ima? navaden avto. :whatever:

 

cx7 je super za po snegu, preverjeno

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 6 mesecev kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.