Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

  • Odgovori 116
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

podlozke so ene 20-30? pomoje, vec ne.

 

tole je pa slika. na levi je original podlozka ki so jo serijsko not dajal, desno v vrecki so pa nove - original. majhna stvar, k ti lahko zariba masino.

 

Objavljena slika

 

tomaz: men ga je spil do lucke v 13000 kmjih, pa pol se en liter v cca 2k, tko da ocitno odvisno od nacetosti podlozke.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Koliko pa je normalna poraba olja pri 136KM? en liter na interval je ?e ok al je treba ?e podlo?ke menjat?

 

Na interval je baje max 1 liter. Meni ga ?e vedno mal cuza, kljub menjanim podlo?kam. Je pa tako. ?e ma? notri novo ?ibko za olje (verzija z DPF) je kapaciteta olja v litrih med L in F nekje dobre pol litra. Po 10 tiso? kilometrih sem sedaj na sredi. ?e ocenim od oka je spila dobre 3dcl olja.

Pri starej?ih ?ibkah je ve?ja razlika v dcl med L in F. Serviser je dejal, do 1l je ?e normalno na interval. Zdej kdaj dela? pa interval je pa druga pesem. Jaz jih delam na cirka 15 tiso? km.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na interval je baje max 1 liter. Meni ga ?e vedno mal cuza, kljub menjanim podlo?kam. Je pa tako. ?e ma? notri novo ?ibko za olje (verzija z DPF) je kapaciteta olja v litrih med L in F nekje dobre pol litra. Po 10 tiso? kilometrih sem sedaj na sredi. ?e ocenim od oka je spila dobre 3dcl olja.

Pri starej?ih ?ibkah je ve?ja razlika v dcl med L in F. Serviser je dejal, do 1l je ?e normalno na interval. Zdej kdaj dela? pa interval je pa druga pesem. Jaz jih delam na cirka 15 tiso? km.

 

Odvisno je ful od olja.Prej sem imel noter Mobil 1 0W40 in mi je po menjavi ?e vedno nekaj pilo.

Sedaj sem dal noter Mobil 1 ESP 5W30 in mi ga ni popilo po 5000 km ?e ni?.

Nekaj mora bit na temu. :whatever:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Hja, naredil 15 jur?kov, olje je nekak kak milimeter nad minimumom :-) Matr je ?ejna tale mazda...

 

Kaj pa DPF in nara??anje olja? Fak off torej ga je spilo ?e ve?.....

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja ne vem. Res je , da mam relacije samo, pa da ne prekinjam regeneracije. Tko da, mogo?e zaradi tega niti ne raste..kaj pa vem. V?eraj menjal olje, pogledala z majstrom vse, ma?ina suha, vse suho..tko da :) N?, gasa pa sem pa tja olje pogledat :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mal ti ga bo itak po?rlo, tko da se ne rabi? sekirat, va?no da ni totalno zafilana kapaciteta! :blush:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 8 mesecev kasneje...

pozdrav vsem

 

odprl sem temo ko sem jih na moji ?estki imel 170.000...in sem pravil da mi ?vi?ga turbina.

sedaj nadaljujem ko jih imam 206.000...turbina je nehala ?vi?gat...vzel jo je hudi? :hudicek:

 

kak?en nasvet:

-nova 1800?

-obnovljena 1000?

-rabljena 80.000km 200?

+stro?ki servisa 300?

 

avto vreden 8000?...

 

no pa ?e vesela informacija...Beja servis potrdila da imajo re?itev za obnovo mazdinih turbin(le?aji in vetrnice, ne pa za lopute)...bom odpeljal turbino tja in javil kak?en bo stro?ek(pri?akujem okol 500?)

 

?e ima kdo kakr?en koli komentar na to kaj narediti oz kak?ne so cene servisa, bi lepo prosil da pi?ete

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

14 dni nazaj beja ni imel NI? za mazdine turbine.

Tudi ?ude?i se dogajajo. :ne vem:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

14 dni nazaj beja ni imel NI? za mazdine turbine.

Tudi ?ude?i se dogajajo. :ne vem:

 

 

no pa ?e za vse ostale...turbino sem zrihtal...je ?la rakom ?vi?gat

 

dobil sem novo jedro..delo monta?a olje...950?...zdej pa trkam na les da bo delal

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jebo mast sami 1000?, ko sem gruntal ce prodam Exea pa nekaj rabljenega kupim, mi je Mazda navor ze velik strah.........

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jebo mast sami 1000?, ko sem gruntal ce prodam Exea pa nekaj rabljenega kupim, mi je Mazda navor ze velik strah.........

 

Zdej pa pretirava?. :hudicek:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jebo mast sami 1000?, ko sem gruntal ce prodam Exea pa nekaj rabljenega kupim, mi je Mazda navor ze velik strah.........

 

Heh,pa sej glih VW so problemati?ni glede turbin. :P

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Heh,pa sej glih VW so problemati?ni glede turbin. :P

 

A res? Ne bi rekel...razen ma?ina 2,5 ki jo gonijo do amena.

P.S. Na beji druga? obnova 300e :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vsak turbak ima lahko zjebano turbino, ?e ga v roke dobi oseba, ki nima pojma kako se tak avto vozi.

 

To je res ja. ?eprav po drugi strani, bi pa potem prodajalci ali pa ne vem v navodilih bi moralo pisati, kako in kaj se s takimi motorji dela.

 

To pa nikjer ne pi?e. Smatra se kot da je to 'navaden' avto, da se vozi tako kot avto brez turbine. Ampak o?itno ni ?isto tako :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e bi pisale vse take zahteve, ki so dobrodo?le jih pa nih?e nebi kupil, tako pa v?asih morda ?e v garanciji kaj crkne druga?e pa potem po preteku garancije kar je pa tako ali tako koristno za po prodajno slu?bo.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vsak turbak ima lahko zjebano turbino, ?e ga v roke dobi oseba, ki nima pojma kako se tak avto vozi.

 

true + webasto pozimi je velik velik plus za turbine :bravo:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je res ja. ?eprav po drugi strani, bi pa potem prodajalci ali pa ne vem v navodilih bi moralo pisati, kako in kaj se s takimi motorji dela.

 

To pa nikjer ne pi?e. Smatra se kot da je to 'navaden' avto, da se vozi tako kot avto brez turbine. Ampak o?itno ni ?isto tako :)

 

v navodilih lepo pi?e, da se mrzel avto ne goni, ter pri turbo motorjih, da mora? po dalj?i vo?nji po avtocesti ali pod ve?jo obremenitvijo, pred uga?anjem motor pustiti v prostem teku ?e nekaj ?asa...

 

brez skrbi, da so navodila napisana kot je treba ;)

 

sem neko? ?e po forumu lepil izvle?ek iz navodil, kjer je omenjeno ravnanje s turbino

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.