Skoči na vsebino

mazda bt 50


dirt

Priporočeno sporočilo

Mi ne zgleda slabo.

 

Slivka, mam pa eno vpra?anje zate, ker vem da si malo hribovca/hribolazca, ?e bi bil za zimski vzpon na Krn?ico, pa da bi pri tem tvoje osnovno prevozno sredstvo maksimalno izkoristili, v smislu se pripeljati do planine Zaple?? Pa? vemo, da obvlada? Camel Trophy avanture.  :danzoman:

 

Kak?na se ti zdi ideja? Verjetno bi bil to precej zanimiv zimski vzpon na precej lahko dostopnega 2-tiso?aka z dobrimi razgledi naokrog po pogorju in Poso?ju.  :ljubezen:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Neki mulo, ki bi rad bil dober avtoelektrikar, mi je za 40? montiral dodatne lu?i. Na sliki kar dobro izgleda, v resnici pa kar malo bogo...

Mislim da bi bilo tole precej bolj?e - sicer malo dra?je ampak sveti pa zelo dobro!

 

24-inch-120w-led-work-light-bar-spot-flo

24-120w-led-light-bar-60-degree-flood-li

28811_2.png

l.jpg.png28811_2.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mi ne zgleda slabo.

 

Slivka, mam pa eno vpra?anje zate, ker vem da si malo hribovca/hribolazca, ?e bi bil za zimski vzpon na Krn?ico, pa da bi pri tem tvoje osnovno prevozno sredstvo maksimalno izkoristili, v smislu se pripeljati do planine Zaple?? Pa? vemo, da obvlada? Camel Trophy avanture.  :danzoman:

 

Kak?na se ti zdi ideja? Verjetno bi bil to precej zanimiv zimski vzpon na precej lahko dostopnega 2-tiso?aka z dobrimi razgledi naokrog po pogorju in Poso?ju.  :ljubezen:

 

Sli?i se kot dobra ideja. ?eprav sem trenutno bolj slab hribolazec, pa tudi ?asovno sem precej v zadregi. 1.1.2015 sem v slu?bi de?urni, kar pomeni od 6:15 zjutraj do 21:30 zve?er. Lahko izkoristimo edino 2.1.2015, pa ?e to bi rad bil do neke pametne ure doma, ker moram potem ?e po otroke k dedku in babici.

Kak?no bo pa vreme?

In koliko bi nas bilo?

 

 

Mislim da bi bilo tole precej bolj?e - sicer malo dra?je ampak sveti pa zelo dobro!

 

Verjamem, da sveti bolje. Karkoli bi vzel, bi se na?lo nekaj, kar bi bilo nekaj dra?je, a bolje od tega, kar bi vzel... Glej, ?e je mulo imel veselje za 40 ? nabavit ves material in eno dopoldne delat na avtu, naj ima veselje. Ni bila zadeva, ki bi jo res nujno potreboval, ampak za tak denar je dobra... Sicer ga malo detajli matrajo in pa izku?enj nima prav preve?, a si jih bo ?e nabral. Na sliki sicer dobro izgleda, v resnici ni tako super. Mogo?e bi bilo bolj?e, ?e bi imel ko?aro na prtlja?niku. Ki si jo pa tudi ?e nekaj ?asa ogledujem, a je re? presneto draga...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Slivka, jaz nisem mislu "na vrat na nos", ampak lahko tudi kdaj kasneje, ker najprej sem ?elel dobiti tvojo potrditev, da si sploh zainteresiran.  :D

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem ?asovno precej na tesnem, zato mi je te?ko dobit termin. Zdaj je prilo?nost, ko doma ni nekega neodlo?ljivega dela (?ebele ho?ejo mir, koze so v skrinji, koko?im pa vr?em tisti zdrob in so zadovoljne, ?agat v gozdu se pa zdaj ne da), otroci in ?ena pa pri dedku in babici, jaz pa nisem v slu?bi. In je 2.1.2015 krasna in zelo redka prilo?nost... Kdaj bo spet taka prilo?nost? Kdo bi vedel... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Okej, potem pa akcija, bom zdele povabil par kolegov, ?e bo kdo utegnil. :)

 

Tole sem imel v mislih, ?e bo izvedljivo:

 

http://www.hribi.net/izlet/planina_zaplec_krncica_neoznacena_mulatjera_/1/1625/2863

Popravljeno od Z M A J

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Slivka, ti bi res rabil traktor. Pa zadaj transportni plato , ki ga lahko uporablja? za vse mogo?e. Tudi za prevoz gnoja, se sam nalo?i in sam razlo?i za spremembo sedaj, ko mora? gnoj nalo?it in razlo?it ro?no. Saj je res treba nekaj ? ampak na dolgi rok ceneje in bolj?e kot pa matranje z modro japon?ico. Saj ni treba fasttraca, kak?en new Holland 65 konjev (?e ti je ?e v?e? modra barva)  ali podoben ?ist zadost.. V ? pa tam okrog 18k?. Mazdica ti ob takem delu ne bo ve?no slu?ila.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Malo trapasto bi zgledalo, ?e bi se s traktorjem pozimi vozil s traktorjem 30 km dale? v ?empeter pri Gorici v slu?bo... Jaz sem sicer ogledoval Same Delfino 35 ali Same Aurora 45, ampak potem bi skoraj moral poleg imet ?e kak?nega terenca. Pa pride zadeva dra?ja.

 

Poleg tega mi Mazda precej olaj?a delo, ker ga ni treba narediti meni. Mislim, ?e potrebujem za naslednji dan tono cementa, po?ljem ?eno z BTjko. ?e bi imel karkoli drugega, bi bilo treba zadaj pripeti prikolico. To pa ?ena ne bi vozila. Tudi v gozdu je zdaj ?ena za strojnika, na traktor je pa nekako ne bi spravil. Je pa? "mestno dekle" - do poroke je ?ivela na Hru?ici in v Ljubljani...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozimi je malo ve? ?asa, ker se zunaj ne da ni? delat. Praviloma v takih dneh me?emo polena v pe?, sedimo ob njej, gledamo skozi okno, kako veter nosi sneg in beremo otrokom pravljice (Grimma in Andrsena imajo najraje). Se pa najde tudi ?as za obdelavo starih posnetkov. Tule je ?e nekaj, kar je bilo posneto marca in aprila:

 

http://youtu.be/nVTug7X7A3g

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozimi je malo ve? ?asa, ker se zunaj ne da ni? delat. Praviloma v takih dneh me?emo polena v pe?, sedimo ob njej, gledamo skozi okno, kako veter nosi sneg in beremo otrokom pravljice (Grimma in Andrsena imajo najraje). Se pa najde tudi ?as za obdelavo starih posnetkov. Tule je ?e nekaj, kar je bilo posneto marca in aprila:

 

http://youtu.be/nVTug7X7A3g

 

YouTube-20150103-220539.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vgrajeni SO BILI dobri motorji. In vozila niso imela nekih hudih napak in pomanjkljivosti. So pa ta vozila delovni stroji in te?ko dobi? dobro ohranjenega in gara?iranega z malo kilometri... ?e pa ?e ima malo kilometrov, je pa vozila ves ?as z reduktorjem... Tako da so to ?e precej utrujeni avtomobili, kjer pa se najdejo kak?ne okvare. Tako da ?e res pozna? prodajalca oziroma mu zaupa?, potem je vredno nakupa. ?e pa nisi povsem prepri?an, pa... No, denar je tvoj, sam se odlo?i. So pa ta vozila bolj kot na obremenitve in preobremenitve ob?utljivi na dirkanje, ?e posebej driftanje in iz?ivljanje. Tam se pa mimogrede razsuje zadnji diferencial, vpetje zadnje preme, tudi menjalnik...

 

In vse, kar je Mazdino in se za?ne na B, torej tako imenovana B-serija (B-1600, B-2500, BT-50 in vse ostalo s podobnimi imeni) je pravzaprav enako in z enakimi lastnostmi, prednostmi in slabostmi. Torej si kar vzemi ?as in preberi to temo v celoti, pa ?e nekje je bila ena tema z imenom Terenci ali nekaj podobnega, pa ti bo jasno skoraj vse.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ravnateljica na?e ?ole me je prosila za pomo? - prevoz. Pa pridem v podjetje, kjer naj bi prevzel paket, pa imava s skladi??nikom debato skoraj da bi lahko reklamo posnel:

- "Gospod, ampak paket je ?irok en meter, pa visok 80 cm..."

- "Ja, in?"

- "Pa dolg je 4 metre..."

- "Ja, in?"

- "In te?ak je 300 kg..."

- "Ja, in za jutri je sneg napovedan. ?e kaj?"

- "Ja s ?im boste pa to peljali?"

- "Z Mazdo."

- :aaaaa:

post-5658-0-59084600-1420899837_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma ni pena, je pa nekaj podobnega. No, za?elo se je tako, da mi je najprej razlagal, da je vsak kos 1 meter ?irok, 20 cm visok in dva metra dolg. In vsak kos tehta 37 kg. ?e bi jih zlo?il samo v en stolp, bi bilo visoko 1,6 metra. Pa sem se bal ker bi preve? "poru?ilo" te?i??e, pa tudi vsa te?a bi pritisnila samo da dve pre?ki. Zato sem mu rekel, da bi naredil dva stolpa. Pa je ratalo 4 metre dol?ine. Mo?akar pa je mislil, da sem s kak?no navadno Mazdo. In mu ni bilo jasno, kako si predstavljam to peljati. Sploh zato, ker so bile poleg ?e tri odsko?ne deske, ki pa so v kesonu, pa se jih ne vidi. No, tam na kupu so pa bile in mo?akar me je precej ?udno gledal, ko sem mu rekel, da bom vse to peljal z Mazdo. Saj ko je pripeljal vse skupaj ven, je omenil, da s tem bi pa mogo?e res ?lo. In ko je bilo vse napakirano in pripravljeno, je ?e vedno nejeverno gledal, ?e bom res tako odpeljal...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

Nekega dne sem v Solkanu napolnil rezervoar za nafto. Po pribli?no desetih kilometrih so bile razmere na cesti tako slabe, da sem montiral verige. In danes sem ?el prav v dolino. Zato sem v Grgarju snel verige ter izklopil reduktor. In ko sem pri?el v Solkan, sem ?el spet na bencinsko. In po vsega 212 prevo?enih kilometrih nato?il 47 litrov nafte.

 

Tako, po ob?utku, bi rekel, da sem presegel kombinirano porabo 7,9 litra na 100 km, ki so jo Japonci zapisali za ta poltahtor... Nekajkrat presegel...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Slu?ajno bo dva dni stala brez sne?nih verig in glede na napoved tudi za naprej ne bodo potrebne. Pa sem malo pospravljal po avtu, pospravil tudi verige v torbi, jih spotoma obilno presprejal z WD-40, da ne bodo rjavele in ko sem ?e vse pospravil in uredil, sem ?e posesal kabino. In potem tisti preblisk: glej, samo ?e od zunaj jo operem, pa bo kot nova. In sem odkidal sneg do zunanje pipe, potegnil cev in jo opral.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ker je bilo v?eraj precej toplo, se je sneg topil in je na cesto natekla voda. Pono?i pa je zmrzovalo. In ko sem ?el zjutraj v slu?bo, sre?am tovornjak cestnega podjetja, ki je posipaval pesek in sol. Ker je cesta preozka za sre?anje, sem pritisnil zavoro, da bi se ustavil. A se je pedal za zavoro za?el trest in BTjka je ?la z nezmanj?ano hitrostjo po bregu navzdol proti tovornjaku. Na sre?o sem se ?e pravo?asno spomnil na stikalo, ki ga ni, in se sre?no ustavil dobesedno nekaj centimetrov pred tovornjakom. Sicer postrani ?ez cesto, a pred tovornjakom. Ki se je nato malo spustil nazaj, da sem lahko BTjko poravnal na cesti in se mu umaknil, da je nadaljeval s posipavanjem. Vo?nja naprej je potekala brez te?av.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.