Skoči na vsebino

mazda bt 50


dirt

Priporočeno sporočilo

  • 3 meseci kasneje...
  • 4 tedne kasneje...

Pazi, da te kdo ne prijavi ve?, da imajo danes dosti pravic.

 

Odgovor za ne-muslimane:

Vem, da jih imajo. Saj so hotele biti emancipirane. In jaz se strinjam, da je prav, da so emancipirane. In da imajo enake pravice, mo?nosti in dol?nosti kot mo?ki. In da se delo ne deli na spol. ?e lahko jaz premetavam kamenje, ga lahko tudi ?enske. ?e lahko jaz prekopavam vrt, ga lahko tudi ?enske. ?e lahko jaz kosim travo po dvori??u, jo lahko tudi ?enske. Meni ni prav nobenega problema pobrat perilo iz pralnega stroja v ?kafec, odnesti na podstre?je in ga obesiti ta?as, ko ?ena iz kasona me?e eno tono kamenja. Saj je povsem emancipirana ?enska in povsem enakovredna. Tako da mi nih?e ne more o?itati, da sem feminist in da ?enskam ne priznavam emancipiranosti in podobnih pravic.

 

 

Odgovor za muslimane:

https://sl-si.facebook.com/ateizem/posts/136914796469415

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Mazda ?la med Alfe.  :angry:

 

Se pravi, ?e pod njo ni olja, ga tudi v njej ni...

 

?eprav, resnici na ljubo, smo nem?ki avto (Oplel) pri teh kilometrih ?e ?etrtino zamenjali. Pri BTjki pa je poleg pregorele ?arnice tole druga stvar, ki bo zahtevala poseg izven rednega servisa...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...
  • 1 mesec kasneje...
  • 3 tedne kasneje...

Danes je bilo pa za reklamo posnet. Pride sosed in za?ne:

 

- "Ve?, bi potreboval nekaj cementa, pa je preslaba cesta, da bi mi pripeljali s tovornjakom. Pa i??em, kdo bi mi pomagal. Potrebujem ?e 60 vre?. Koliko jih pa ti lahko pelje? s tole Mazdo?"

 

- "60."

 

- "Ja, za 60 vre? moram ?e dobiti prevoz. Koliko jih pa ti lahko pelje? z Mazdo?"

 

- "60."

 

- "Ja, 80 vre? potrebujem, 20 jih lahko peljem sam, potrebujem pa ?e prevoz za 60. vre?. Koliko jih pa ti lahko pelje? z Mazdo?"

 

- "Jaz lahko peljem 60 vre?."

 

?zmeden?

 

 

 

Nato mi je povedal, koliko so ra?unali za prevoz s tovornjakom in toliko mi je nato pla?al za prevoz. 

 

Ko sem kupil BTjko, sem v excelu naredil razpredelnico in vpisoval, koliko bi jaz moral pla?ati za prevoz kak?nega tovora, pa ga nisem, ker sem pa? prepeljal z BTjko. In sem tja vpisoval tudi, koliko so mi drugi pla?ali za opravljene prevoze. V nekaj ve? kot ?estih letih je znesek nekaj preko polovice nabavne vrednosti BTjke. ?e bo ?lo s takim tempom naprej, bo Mazda odpla?ala samo sebe v 12ih letih samo s prevozom tovora. Zraven tega pa je ?e to, kar ne morem "obra?unati": plu?enje pozimi, vo?nja v slu?bo pozimi po snegu in ledu in skozi zamete, priprava kurjave,...

 

Nekako mislim, da sem se takrat pravilno odlo?il za to nalo?bo...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

Vsaki?, ko za?ne sne?it, se spra?ujem, zakaj sploh ?e vztrajam na tej ropotiji...

 

Kaj mi nucajo nove gume, ?e pa nima blokade diferencialov in mi dve gumi po diagonali zagrabita, drugi dve pa se vrtita za odtrgat jih. In potem lezi ven, pa vleci vitlo, pa nazaj za volan, spotoma burja napiha sneg na voznikov sede?, pa se z vitlom zvle?em tistih nesre?nih 15 metrov, pa spet lezi ven, pa odpet zajlo in pospravit vse, pa spotoma o?istit sneg in vseh ?lebov, kamor ga brisalci nabijejo, pa spet zlezi noter, spotoma burja spet napiha sneg na zdaj ?e moker sede?, nato se lepo usedi na ta moker sede?, po slabih dveh kilometrih pa ponovit vse skupaj, ker se je Japonska ropotija spet zakopala, ker nima blokade diferencialov. Ima pa piska?a, ki te spravi ob ?ivce, ker piska vsaki?, ko odpre? vrata, klju?a pa ne potegne? iz klju?avnice...

 

O?itno Japonci nimajo pojma, kaj je sneg... Ali pa ne vedo, kje je Evropa in mislijo, da imamo tu pu??ave... Ma, resno se spra?ujem, zakaj ?e vedno vztrajam na tej ropotiji...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vsaki?, ko za?ne sne?it, se spra?ujem, zakaj sploh ?e vztrajam na tej ropotiji...

 

Kaj mi nucajo nove gume, ?e pa nima blokade diferencialov in mi dve gumi po diagonali zagrabita, drugi dve pa se vrtita za odtrgat jih. In potem lezi ven, pa vleci vitlo, pa nazaj za volan, spotoma burja napiha sneg na voznikov sede?, pa se z vitlom zvle?em tistih nesre?nih 15 metrov, pa spet lezi ven, pa odpet zajlo in pospravit vse, pa spotoma o?istit sneg in vseh ?lebov, kamor ga brisalci nabijejo, pa spet zlezi noter, spotoma burja spet napiha sneg na zdaj ?e moker sede?, nato se lepo usedi na ta moker sede?, po slabih dveh kilometrih pa ponovit vse skupaj, ker se je Japonska ropotija spet zakopala, ker nima blokade diferencialov. Ima pa piska?a, ki te spravi ob ?ivce, ker piska vsaki?, ko odpre? vrata, klju?a pa ne potegne? iz klju?avnice...

 

O?itno Japonci nimajo pojma, kaj je sneg... Ali pa ne vedo, kje je Evropa in mislijo, da imamo tu pu??ave... Ma, resno se spra?ujem, zakaj ?e vedno vztrajam na tej ropotiji...

Al se pa preseli? v toplej?e kraje pa bo avto z lahkoto slu?il svojem namenu  :P

28811_2.png

l.jpg.png28811_2.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Al se pa preseli? v toplej?e kraje pa bo avto z lahkoto slu?il svojem namenu  :P

 

Al pa kupim enga Liaza, te ropotije se pa zlosam.

 

Sem se pozanimal za vgradnjo blokade diferenciala. Vklop "ro?no" (vgradijo ?e en kompresor za ta namen), 100% blokada, za obe osovini 2000 ?. Ma klinc pa vse skupaj, grem spat...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Slivka, tebe re?i samo helikopter. Pa ?e manj?o porabo bo? mel, helidrom v Izoli ma? tut, doma bo? pa ?e dvori??e pripravil za pristanek. En hangar?ek naredi?, da ti ne bo treba helikopter?ka odkopavat iz snega.

?e pa proda? mazdo pa mogo?e doda? ?e kak jur?ek pa si lahko kupi? fastraca pa ma? traktor pa terenca pa ?e hitro bo? na ?ihtu ker ti ne bo treba plu?it. Pa samo z eno prikolico bo? ?el v gmajno pa naenkrat pripeljal drva za celo zimo... Pa med vo?njo na ?iht bo? kakega iz grabna potegnil in dodatno zaslu?il ter ?e komu dvori??e splu?il. Bo ? da jih ne bo? mogel dam vozit.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, sploh me helikopter re?i, ko bo burja jemala zalet za Vipavsko dolino...

 

Fastraca mi pa sem gor edino s helikopterjem spravijo, ker ceste ne vem, ?e so dovolj ?iroke. Saj je nekaj mazda?ev na forumu, ki so bili pri nas na pikniku in vedo, koliko so ?iroke ceste: mogo?e kak?nih 10 cm so ?ir?e od BTjke... 

 

Re?i me zdrava kme?ka pamet, ko bom drugi? kupoval in ne nasedem reklami, ampak kupim tisto, kar je ?e od "pradavnine" preverjeno...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Danes z BTjko prevozil 360 km, od tega kar neverjetnih 310 po avtocesti.

 

Zdaj se moram dogovoriti na servisu, da mi zamenjajo motorno olje, ker je gotovo povsem pre?gano, saj smo se nekaj ur vozili s hitrostjo 100 km/h. Ne vem samo, kako je z oljem v diferencialu: a ga je uspelo dovolj hladiti ali je pre?galo tudi njega in bi ga bilo dobro zamenjati? 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne, lepo pa?e. Tesni pa ne ve? prav hudo, ker je ?e "malo utrujen"...  :hudicek:

 

?pranje od 2 cm ni nikjer, je pa popustilo tesnilo med kesonom in nadgradnjo. Pa tudi pri zadnjih vratih malo potegne noter, predvsem ob hudih nalivih.

 

Zrezano banjo? :ne vem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.