Skoči na vsebino

mazda bt 50


dirt

Priporočeno sporočilo

Jaz sem ?e v osnovi kupil banjo, ki je bila prirejena za nadgradnjo in ni imela zavihkov ?ez zgornji rob kesona. Zato mi pa ni bilo jasno, kaj naj bi rezal...

 

Ni bilo druge, kot zamenjat stikalo za nastavljat ogledala. No, pri meni je gretje delalo, tako da mogo?e najprej prebrska? varovalke: tako tiste v motorju spredaj desno kot tudi tiste pod volanom... Pri teh stikalih je najbolj nerodno to, ker so na vratih in ko odpre? vrata, ti de? in sneg napadata gor oz. noter in potem lepo zaoksidirajo kontakti. Pa? ni tako zelo neob?utljivo vozilo, kot bi se pri?akovalo. Je pa baje lepo estetsko in ergonomsko (ali nekaj podobnega) oblikovano. Baje. In baje je pri delovnih strojih estetika izrednega pomena... Tako pravijo...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Koliko mazalnih mest-niplov ima? ? 4 na kardanu?

To je moj 3. pickup- 2x B2500 1x Ranger. Na B2500 sem menjal le?aj kardana -50? namesto 450? in obnovit sem moral bosch pumpo- Jelen Gomilsko 500?. Vse v 150.000km. Kupujem pa na Millner4x4, preko Mamut-a. Imajo veliko za ugodno ceno.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Enkrat letno peljem v BTC, kjer BTjko zaupam g. Majesu in mehaniku Juretu. Cena kompletnega letnega servisa je ni?ja kot so bili letni stro?ki vzdr?evanja npr. Rene Clio ali Oplove Frontere. No, glede na Frontero dale? ni?ji... In to je vse od vzdr?evanja, kar ga je to vozilo dele?no. De? ga pere, sneg ga polira, veter ga su?i, blato je za dodatno protikorozijsko za??ito... Razen ?arnic v ?arometih in enega semeringa na sprednjem diferencialu je vse ?e original - vklju?no z akumulatorjem! 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes z BTjko prevozil 360 km, od tega kar neverjetnih 310 po avtocesti.

 

Zdaj se moram dogovoriti na servisu, da mi zamenjajo motorno olje, ker je gotovo povsem pre?gano, saj smo se nekaj ur vozili s hitrostjo 100 km/h. Ne vem samo, kako je z oljem v diferencialu: a ga je uspelo dovolj hladiti ali je pre?galo tudi njega in bi ga bilo dobro zamenjati? 

Jaz sem jih naredil 800 v enem dnevu, sem se zapeljal do Zg. Avstrije ?ez nekaj prelazov z sve?im snegom in cesto brez prometa, da me je bilo ?e strah, ?e sem se izgubil, nazaj sem ubral dalj?o pot po avtocesti  v mo?nem nalivu, nekje pa sne?nem mete?u. Poraba pa 8,1 l/100 km. ?e bi ?el s prej?njo b2500 bi moral 2x tankat vmes. Na avtocesti sem pa opazil samo ?leparje in pa nekaj VW T5, drugi so raje ostali doma :ouje: :ouje:  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da te ne bo razneslo...

 

?e si imel porabo 8,1 l/100 km, potem si se vozil prazen. Ker energija ne more iz ni? nastati in se ne more v ni? spremeniti. Osnova fizike. Jaz sem ?el iz Nove Gorice s kompozicijo, ki je tehtala preko 2800 kg, vra?al pa sem se s kompozicijo, ki je presegala 5 ton. To je skoraj polna obremenitev (maksimum je 6030 kg). Pri taki obremenitvi nikakor ne more biti poraba 8,1. Sploh v Vi?njegorski klanec ali pa od Vrhnike do Logatca. Da tistih od Solkana do Lokovca niti ne omenjam...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

SPET bom preklinjal Mazdine strokovnjake in nobel tapiserijo v avtu, ko bom to ?istil.

 

Za zdaj pa preklinjam Mazdine strokovnjake, ki so namesto blokade diferenciala montirali nosilce za plo?evinke v kabini - kot da je to za terensko vo?njo blazno pomembno. Cepci zarukani. Potem moram pa na razmo?enem blatu sto krat ven in podkladat pod gume z verigam in vezat vitlo, da sploh kam pridem, potem je pa ?e vsa tista nobel tapiserija blatna. ?e sede? je blaten, kaj ?ele vse ostalo. Saj imam neke gumi-predpra?nike, ampak tisto je bolj za lepo videti kot pa kaj res uporabnega... Tole res ni avto za terensko delo... Ma ?e za teren ne, kaj ?ele za terensko delo...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?ele danes sem se zavedel, kak?en smrtonosni stroj imam v rokah. Mazda BT-50 je prava fa?ir-ma?ina!

 

Ko sem se vra?al s popoldanske izmene (?tart ob 21:30 iz ?empetra pri Gorici), me je v nekem kri?i??u prehitel nek nestrpne?, ker nisem pri zelenem semaforju speljal tako naglo, da bi BTjko spredaj kar privzdignilo. Meni pa se je za malo zdelo, da se mi bo pa zdaj repen?il tamle s tisto Suzi, pa sem malo bolj "?gal" za njim. On pa je o?itno malo bolj "?gal" pred menoj. Za nekim desnim, dokaj preglednim ovinkom, pa krepko po?i, meni pa nekaj po?prica ?ipo. Zaviram na polno in Mazda naenkrat za?ne poskakovati, kmalu pa se vse umiri. Takrat pri?gem brisalce in se mi nekaj rde?ega razma?e po sprednji ?ipi.

 

Najbr? ni treba razlagat, da sem bil presran do konca. Stopim ven, tisti pred menoj tudi, on preklinja ko zverina, jaz pa olaj?ano ugotovim, da nisem povozil ?loveka. Tistemu pred menoj je na cesto sko?il jelen s konkretnim "grmovjem" na glavi. ?ival je vrglo v zrak in je priletela na cesto tik pred Mazdo. In sem zapeljal ?ez. Nisem si mogel predstavljati, da BTjka lahko tako, ampak res dobesedno, sfa?ira. Kako je bil tisti nesre?ni jelen zmlet, ma ?e zdaj komaj verjamem.

 

Ker na BTjki ni bilo nobene vidne ?kode, sem poskusil malo peljat. Izkazalo se je, da je avto odnesel brez opaznih po?kodb. Kljub temu, da je rogovje krepko razlomljeno, ni na avtu pretrgalo nobene cevi od nafte, nobene cevi od zavor, ni prebilo karterja na motorju, nobene gume ni prebodlo, ni zvilo kardanov, ni prebilo rezervoarja za nafto, skratka, nisem opazil nobene po?kodbe - je pa res, da je no?. In ker ni bilo po?kodbe, sem se odpeljal naprej. Mislim, da je tudi tisti mo? odpeljal naprej in ni klical policije, ker je tabla za divjad in si torej sam kriv, pa ?e kazen mora? pla?ati. Je imel pa kar krepko razbit avto.

 

In po poti domov sem premi?ljeval o tem, kar se je zgodilo. ?e je jelena takole zmlelo, kaj bi naredilo s ?loveka? Jelen ima vsaj 250 kg, ?lovek od 120 je pa ?e precej obilen... Groza! Tole pa ni ravno za pred spanjem...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

 Mislim, da je tudi tisti mo? odpeljal naprej in ni klical policije, ker je tabla za divjad in si torej sam kriv, pa ?e kazen mora? pla?ati. Je imel pa kar krepko razbit avto.

 

 

 

To, da je tabla za divjad, ne spremeni nicesar pri zavarovanju... Ce imas splosni kasko ali delni kasko za trcenje z zivaljo (kombinacija D) je cisto vseeno ali je na odseku tbla ali ne... Krije pa se le skoda, ki je nastala zaradiu direktnega udarca... ne pa tudi indirektne skode... recimo, ce bi se izogibal in pristal v jarku ... >> http://vsebovredu.triglav.si/na-poti/najbolj-pogosta-vprasanja-o-trku-z-divjadjo

 

skitched-20160206-083431.jpg

 

http://med.over.net/clanek/kaj-morate-vedeti-ob-trku-z-divjadjo/

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To, da je tabla za divjad, ne spremeni nicesar pri zavarovanju... Ce imas splosni kasko ali delni kasko za trcenje z zivaljo (kombinacija D) je cisto vseeno ali je na odseku tbla ali ne... Krije pa se le skoda, ki je nastala zaradiu direktnega udarca... ne pa tudi indirektne skode... recimo, ce bi se izogibal in pristal v jarku ... >> http://vsebovredu.triglav.si/na-poti/najbolj-pogosta-vprasanja-o-trku-z-divjadjo

 

skitched-20160206-083431.jpg

 

http://med.over.net/clanek/kaj-morate-vedeti-ob-trku-z-divjadjo/

Ja res je, tabla nima nobene veze. En moj primer pred leti, ko sm zbil srno ponoci pri 90km/h kak kilometer pred domom. Klical policijo, so rekli naj malo pocakam, da me poklicejo nazaj. Res me poklicejo nazaj recejo naj odstranim srno s ceste in da lahko grem. Grem naslednji dan popoldan na prizorisce nesrece pa srna se vedno tam. Cez 2 dni (ker je bil vmes pac vikend in ceo praznik) sem sel oddat prijavo za nesreco in jim povem, da je sramotno da je zival se vedno na prizoriscu, oni so seveda zgovarjal na vikend in praznike, pa da oni nimajo nic s tem, da ima to lovska druzina...

Skode pa k sreci nism mel veliko, razbita luc, razbita meglenka in na sredini malo pocena havba, kar je za 90km/h dobro :) zavarovano sm mel pri zavarovalnici mb in so mi v roku 4ih dni vse porihtali :)

post-1139-0-54284400-1454757829_thumb.jpg

post-1139-0-75728300-1454757844_thumb.jpg

post-1139-0-77759000-1454757861_thumb.jpg

post-1139-0-81286200-1454757873_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Mislim, ?isto zares mislim, da imam na avtu napa?no registrsko tablico. 

 

Moral bi dati po naro?ilu narediti tablico, registrirati pa v Kopru, ker tole je pa resni?no KP DREKA...

 

post-5658-0-54256700-1457293347_thumb.jpg

 

post-5658-0-48859500-1457293371_thumb.jpg

 

post-5658-0-58132400-1457293392_thumb.jpg

 

post-5658-0-46307600-1457293423_thumb.jpg

 

post-5658-0-81433700-1457293459_thumb.jpg

 

post-5658-0-40934500-1457293477_thumb.jpg

 

post-5658-0-38510500-1457293490_thumb.jpg

 

post-5658-0-74745400-1457293508_thumb.jpg

 

A bi bila katera primerna za koledar?  :lol:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo informativno in povsem neobvezno vpra?anje:

 

Ponuja se mo?nost obiska Karpatov. En teden s terencem po poteh po Karpatih, preno?evanje v ?otorih zraven avta (ima kdo za posodit stre?ni ?otor?), umivanje v potokih,... Cena za osebo je 250?. Temu je potem potrebno dodati ?e stro?ek goriva, ki ga bo ?lo kar kak?nih 250 do 300 litrov, pa hrano, pa cestnine in tako naprej. Ko vse skupaj se?tejem, je cifra prevelika za dru?inski prora?un.

 

Pa me zanima, ?e je kak interesent za tako pot, pa da se stro?ki malo porazdelijo?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

U to pa je prava pujsa pepa  :blink:  :rolleyes:

 

Kolikor so mi otroci razlo?ili, je Pujsa Pepa roza barve. A je tu kdo, ki bi ra?unalni?ko BTjko prebarval na roza, da vidim, kako bi to zgledalo. Zgolj iz firbca...

 

 

To pa ja blatni teren. Men sta v?e? predzadnja in zadnja za koledar.  :P

 

Saj bi. Pa bi koledar preve? vohalo...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

A ne. Ne ne ne. To pa ne. Ne pri meni.

 

Kolikor sem za barve precej neob?utljiv in mi je bolj pomembno kak?na tehnika je ne pa kak?ne barve je tehnika, ampak tole je pa ?e zame preve?. To pa ne...

 

Mislim, da ?e bi res bila roza, bi ?e zdavnaj imel gara?o. Da je niti de? ne bi slu?ajno opral in se barve ne bi videlo ?isto ni?...

 

To pa ne. Ne pri meni.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer nisem s kmetov ampak precej siguren sem da prasici niso take roza barve.

 

Ni bilo re?eno, naj bo kot navaden pra?i? s kmetov... ampak je bilo re?eno, naj bo kot Pujsa Pepa :) ... To smo pa kar zadeli... ane?  :jezicek: Pujsi Pepi je Slivkina Mazda o?itno v?e? :)

 

post-10-0-54646700-1457531186_thumb.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ok bom probal se enkrat. :D

 

color-thesaurus-correct-names-pink-shade

 

Tudi sam nisem hud ljubitelj roza ampak glede na to koliko odtenkov ima sta ti za photoshopanje in lastnik googlane mazde pred hiso zgoraj izbrala res ostudne primerke. Girly pink, tak za 12 letnice.. Bolj umirjeni odtenki niso tako grozni...se vedno ne za na avto ampak bolj normalni vseeno.

 

Po drugi strani pa...jest sem farbenblind tako da mogoce so vse roza barve grde in se par odtenkov samo meni zdi skoraj sprejemljivih. :P

Anyone can give up, it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone else would understand if you fell apart, that's true strength.

 

Casual Gearheads

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.