Skoči na vsebino

Turbina Mazda6


Priporočeno sporočilo

Rabim en nasvet!

Ko je motor hladen mi ob?asno turbina ne dela, dokler se motor ne segreje na delovno temperaturo!

Kaj bi lahko bil mo?en vzrok?

Kak?en konektor mogo?e ali pa kaj na elektroniki? Sama turbina, ?e bi odpovedala potem bi za vselej in ne enkrat dela, pa spet ne, pa spet...??? :ne vem:

Ima kdo kak?en podoben primer ali pa nasvet?

Gre pa za M6, CD120, 2003 letnik..

Hvala!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Rabim en nasvet!

Ko je motor hladen mi ob?asno turbina ne dela, dokler se motor ne segreje na delovno temperaturo!

Kaj bi lahko bil mo?en vzrok?

Kak?en konektor mogo?e ali pa kaj na elektroniki? Sama turbina, ?e bi odpovedala potem bi za vselej in ne enkrat dela, pa spet ne, pa spet...??? :ne vem:

Ima kdo kak?en podoben primer ali pa nasvet?

Gre pa za M6, CD120, 2003 letnik..

Hvala!

 

nisem prepri?an, ampak a ni to normalno - preventivno?? Mraz je strup....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

nisem prepri?an, ampak a ni to normalno - preventivno?? Mraz je strup....

 

ja to bi ?e blo mogo?e ampak tej bi vedno blo isto pri hladnem motorju, tak pa enkrat dela normalno ko je hladna in topla drugi? jo je pa treba ogret pa ?e potem jo mor? kar pritiskat da se vklopi!??
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Majstori, turbina NE dela na ?alter, dela lahko vedno samo ne daj dovolj pritiska, ni nujno da je to, lahko je samo kako tipalo za tempraturo ki po?ilja napa?ne podatke in potem ra?unalnik ne deuje optimalno, ker ima napa?ne podatke, lahko ne dela pedalo za gas, lahko ne dela elektri?na loputa, lahko pa je samo problem v kak?ni cevki.

?e se ne kadi modro pol ni panike za turbino.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Majstori, turbina NE dela na ?alter, dela lahko vedno samo ne daj dovolj pritiska, ni nujno da je to, lahko je samo kako tipalo za tempraturo ki po?ilja napa?ne podatke in potem ra?unalnik ne deuje optimalno, ker ima napa?ne podatke, lahko ne dela pedalo za gas, lahko ne dela elektri?na loputa, lahko pa je samo problem v kak?ni cevki.

?e se ne kadi modro pol ni panike za turbino.

 

ne, kadi se ne ni? pa tudi druga?e laufa normalno!

pa? danes naprimer zjutri sem se namenil prehitevat pa ni blo nobenga odziva motorja, vrtljaji so bli skor na 5 pa ni? kaj posebnega, naenkrat pa je eksplodirala.??

a tester poka?e napako, ?e bi ga ravno tedaj mel priklopljenega???

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ti ma? samo nekaj sneto, ali pa ti en elektromegnetni ventil?ek ne deluje prav oziroma je napaka na elektriki le tega.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja to se dogaja, ?e je mraz in je treba vozit na vi?jih obratih, da avto normalno vle?e. Zdej a je to kaka za??ita pred priganjanjem hladnega motorja la je kej druzga ne bi ?pekuliral samo kot je meni znano se to ve? ali manj dogaja vsem diesel Mazdam .

 

Ali je mote?e? Hmm, kakor kdaj samo jaz imam ?e filing kdaj bo rabil ve? obratov za spravt isti navor iz sebe tako, da me niti ne preseneti ve?.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja to se dogaja, ?e je mraz in je treba vozit na vi?jih obratih, da avto normalno vle?e. Zdej a je to kaka za??ita pred priganjanjem hladnega motorja la je kej druzga ne bi ?pekuliral samo kot je meni znano se to ve? ali manj dogaja vsem diesel Mazdam .

 

Ali je mote?e? Hmm, kakor kdaj samo jaz imam ?e filing kdaj bo rabil ve? obratov za spravt isti navor iz sebe tako, da me niti ne preseneti ve?.

 

Pa? meni se to dogaja le obcasno zato mi je malo ?udno da bi imel za??ito kak?no not!

potem ?e bi jo imel, bi vedno delovalo isto, tko pa enkrat dela povsem normalno drugi? pa zataji.

Sem ga v?eri mel na testerju na servisu pa poka?e vse OK!!niti ene napake ne poka?e ali pa karkoli!

Kot bi bil nov in to pri 200.000 prevo?enimi km.

Mogo?e pa res ni kaj hudega in ga le mraz malo matra

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej zato se pa ne sekiram, ker se dogaja po navadi samo takrat, ko je fejst mraz pa ?e to, ko ma?ina ni ?isto do konca ogreta....tko da :ne vem:

 

?isto mo?no je da med ogrevanjem temperatura na kakem tipalu niha. Ko zalavfa? zalavfa? tudi webasto, se segreva, vendar ko za?ne greti mo?neje gretje, toplota teko?ine upade, enako ko motor lavfa mirno se teko?ina hitreje segreva, ko posko?i? spet odvzame toploto...vmes se Webasto vklopi....etc

 

Traja nekaj ?asa da se vse uravnovesi na isto temperaturo

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 6 mesecev kasneje...

Imam neko podobno te?avo. Avto imam sicer komaj 2 tedna, vendar se mi je 2 krat zgodilo, da sploh ni ?elel potegnit in sicer takoj po tistem, ko sem prestavil v vi?jo prestavo. En primer je bil, ko sem speljeval izpred semaforja, prestavil v tretjo prestavo nekje pri 3000 obratih in potem ti?ina. Plin do konca, ampak avto je kruzal kot da bi imel uklopljen tempomat. Potem sem gas spustil in ga ?e enkrat dodal, nakar je "zagrabil" in za?el normalno pospe?evat. Drugi slu?aj je bil podoben, spet izpred semaforja, pretikam do 4-te prestave in potem v 5. Spet se ne zgodi ni?, ostanem pri 130km/h in kljub dodajanju plina ne pridem niti za km/h naprej. Potem spet odvzamem in dodam plin, in motor za?ne normalno pospe?evat. Mogo?e kak?en senzor? :unsure: Se ?e v najprej zahvaljujem za odgovore.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.