Skoči na vsebino

Razni zanimivi posnetki in članki


Z M A J

Priporočeno sporočilo

o moj bog.... tri tetice trapajo o stvareh, o katerih kot ka?e nimajo pojma.

 

https://zelenigenij.24ur.com/podnebne-spremembe/vroci-podatki.html

 

- Ja Slovenija se 2x bolj segreva kot ostali - hmmm ja Slovenija je lo?en planet.

- Lu?ka pravi, da bo Slovenija pu??ava (to je govorila pred dobrim desetletjem), una druga butara pa da bomo imeli poplave - dejta se prej zment kaj bo.

- Ne tovornjaki niso krivi, ker tam ven letijo samo ro?ice iz ispuhov.

- razmetavanje s procenti kar tako malo po doma?e... 68% poti opravimo z osebnimi vozili, pol pa presko?ijo na izpuste, kjer je 10% kmetijstvo, 15% pa industrija (?e verjame? v smrkce). Se pravi, nepozornemu bralcu so zmetale v isto ko?aro hru?ke, jabolka pa ?e stro?ji fi?ol.

- vsak od nas porabi 4,5kWh na dan - hja najbolje da ugasnemo vse in gremo ?ivet nazaj v jame.

- oglji?ni odtis povpre?nega Slovenca je bil 8,4 tone - kako grehe industrije, kapitalizma pretkano prenest na ple?a slehernika in ga prepri?at naj se za?ne sekirat. Skupni izpust vseh panog v SLO so razdelili z 2milijona prebivalcev. Isti tip manipulacije, kjer nas v medijih karajo koliko hrane zavr?e vsak od nas, ne pa trgovine in restavracije, menze in drugo, kjer se hrana pokvari ali pa gre ?ez rok trajanja zaradi napa?nega na?rtovanja zaloge.

- Slovenskih gozdov je za cca 12.000km2 in na hektar je letnega prirastka toliko, da se za to porabi cca 6,5tone CO2/leto. To pomeni, da samo gozdovi letno porabijo cca 4tone CO2 na prebivalca. Kje pa so v?tete ?e ostale zelene povr?ine in alge. Se pravi, da je podatek o 10x preseganju pa? ?e ena ekoteroristi?na la?

- Segrevanje od predinudstrijske dobe ni 1 stopinja ampak 0,85 stopinje pa ?e to ve?ino zaradi tega ker je ?lo iz temperaturnega minimuma v 19 stoletju napram danes.

 

?e dobro, da je ?arec povedal, daj potrebno izbrati srednjo pot in ne poslu?at take in podobne ekstremisti?ne te?nje, ki niso ni? drugega kot priprava na nove in nove obdav?itve. Vse to za doborobit velikih igralcev.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

- Lu?ka pravi, da bo Slovenija pu??ava (to je govorila pred dobrim desetletjem), una druga butara pa da bomo imeli poplave - dejta se prej zment kaj bo.

Prosim ne Lu?ke poslu?at, ker nima 2 zrn soli v glavi. Ko sem ?e univerzitetne klopi gulil pred 10 leti jo je en kup prfoksov diskreditiralo, ampak o?itno je prbita na dolo?ene stol?ke.

 

?lovek s takim renomejem (= prihodkom) ima itak tako velik CO2 footprint, da ga povpre?ne? ne more dose? pa ?e bi se trudil...*

 

*lastniki vozil z motorjem Dr. Felixa Wankla izvzeti :)

olQpsQr.jpg

Casual Gearheads
: Drones, Trikes and Automobiles / General Youtube Shenanigans

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A je to kak?na zapoznela prvoaprilska? 16.000 do 20.000 kilometrov na mesec pomeni od 730 do 910 km na dan (?e je v mesecu 22 delovnih dni). Pa ?eprav je kurir v Ameriki, so to kar spodobne razdalje... Je pa moja matematika ?e zelo zastarela. Avto je letnik 2007, zdaj je 2020. Torej je avto star 13 let. ?e 1.600.000 km razdelimo na 13 let, je to okoli 123.000 na leto. ?e to razdelim na 12 mesecev, jih rata kve?jemu po?tenih 10.000 na mesec. Kar je ?e vedno veliko, okoli 470 km na dan.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A je to kak?na zapoznela prvoaprilska? 16.000 do 20.000 kilometrov na mesec pomeni od 730 do 910 km na dan (?e je v mesecu 22 delovnih dni). Pa ?eprav je kurir v Ameriki, so to kar spodobne razdalje... Je pa moja matematika ?e zelo zastarela. Avto je letnik 2007, zdaj je 2020. Torej je avto star 13 let. ?e 1.600.000 km razdelimo na 13 let, je to okoli 123.000 na leto. ?e to razdelim na 12 mesecev, jih rata kve?jemu po?tenih 10.000 na mesec. Kar je ?e vedno veliko, okoli 470 km na dan.

"Umetnik je ?e dodal, da smo ljudje visoko osredoto?eni na podatke, ki jih razumemo kot objektivne, nedvomne in nedsikutabilne"Ko to po?nemo, nas obide slepota, saj predpostavljamo, da ?tevilke govorijo zase."

Citat iz ?lanka o umetniku z 99 telefoni. 

 

Zgleda da je umetnikov kolikor ho?e?, eni so celo kurirji v Ameriki.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A je to kak?na zapoznela prvoaprilska? 16.000 do 20.000 kilometrov na mesec pomeni od 730 do 910 km na dan (?e je v mesecu 22 delovnih dni). Pa ?eprav je kurir v Ameriki, so to kar spodobne razdalje... Je pa moja matematika ?e zelo zastarela. Avto je letnik 2007, zdaj je 2020. Torej je avto star 13 let. ?e 1.600.000 km razdelimo na 13 let, je to okoli 123.000 na leto. ?e to razdelim na 12 mesecev, jih rata kve?jemu po?tenih 10.000 na mesec. Kar je ?e vedno veliko, okoli 470 km na dan.

Mo?no je ,ni pa nujno da je res. Jaz jih pi?im 10 na mesec in to 26 dni,ne 22,kar se tudi pozna. Je pa to tako brezveze komentirat take ?lanke saj jih pi?ejo samo zato,da vzbudijo neko pozornost itd...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mo?no je ,ni pa nujno da je res. Jaz jih pi?im 10 na mesec in to 26 dni,ne 22,kar se tudi pozna. Je pa to tako brezveze komentirat take ?lanke saj jih pi?ejo samo zato,da vzbudijo neko pozornost itd...

A to pomeni, da jih ima? ?e 240.000 km?

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

?e bi bil 25 let mlaj?i, bi napisal, da je za poro?it. Ma kaj, ko se ?e niti rodila ni, ko sem se jaz ?enil.

 

Mat'r, sem star...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ali je tol bolj za tisto temo z vici :D 

 

https://www.mojedelo.com/spalec-mz/d-489441

 

spalec_23FE9CF5.png

spalec_23FE9D16.png

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.