Skoči na vsebino

Razni zanimivi posnetki in članki


Z M A J

Priporočeno sporočilo

Zanimivo, nisem si mislil, da bi talismana uvrstii na 3. mesto, sploh ker gre za 4 in pol leta star model, FL pride drugo leto: https://siol.net/avtomoto/testi/pet-velikih-druzinskih-karavanov-izbrali-smo-najboljsega-foto-514097

 

Mazda 6 pa ?al niso testirali...

Mene pa vrstni red ni niti malo presenetil.

 

Morda bi pri?akoval le, da bi se Insignia in Mondeo zamenjala, ampak vseeno; tudi mondeo je na trgu ?e kar nekaj ?asa in tudi on je kot ka?e prevzel novo Fordovo cenovno politiko.

 

Jaz bi izbiral med passatom in ?kodo (pa sem anti VAG), nato Talisman, 508ica (preve? na?i?kan)bi bil skupaj z mondeom in na koncu Opel (nezaupanje v znamko).

 

?koda , da ni bilo Mazde6 (ki je vsaj pri meni dale? na vrhu) in iskreno, raje kot 508ko, mondea in Opla bi izbral tudi Kio Optimo , morda celo Toyoto Camry...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kar nekaj. Primerja? ravno prenovljeni model, ki je naloadan z vsem sranjem in nevem 7 let starej?i model. Kdo bo zmagal?

A to leti na primerjalni test? Hja... Proizvajalec naj bi spremljal razmere na trgu in ?e pravi ?as predstavil nov model oziroma prenovil obstoje?ega ali pa vsaj obstojecemu dal neko primerno ceno/opremski paket, da se la?je kosa z novej?imi tekemci..

 

Roko na srce; Renault zna to precej dobro. Pa? osterelemu Cliu so na koncu dali precej zanimive pakete oprem za dostopno ceno. Ford pa pa? ceni Mondea, kot da je v?eraj pri?el na trg...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V preteklosti smo imeli vsaj 1x na leto kak?no ?urko na Veliki planini v ?asu pred bo?i?em. Zima, megla in tema je idealna situacija za trening orientacije, ker se zgubi? za ?alo tudi ?e si stalen gost na omenjeni planini.

 

?lanek o odisejadi turistov:

https://www.gore-ljudje.net/novosti/150881/

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kmetje dobijo za liter mleka 0,35 ?.

 

https://www.zurnal24.si/slovenija/spodbujajo-slovensko-hrvasko-prodajajo-po-nizji-ceni-338860

 

V trgovini pa je liter mleka (?e imam prav v spominu) 0,90 ?. Le kdo neki pobere vso to razliko v ceni? Najbr? bo to trgovka, ki dela za "minimalca"...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Transport, predelava, embalaza, razni pregledi,... dajatve, reklame... vse to tudi stane... ;) Na koncu pa se trgovec (pa ne tisti za pultom) doda svojo marzo... ce pa mleko kupis direktno pri kmetu, pa vse to pobere sam ... ne rabi embalaze, ne rabi reklame, ne rabi transporta, ne izdaja racuna... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa tudi ohoho stvari noter dodali. Mislim, nato?i v steklenico navadno vodo iz pipe in jo za tri mesece postavi v shrambo (ne v hladilnik, samo na temno). Po treh mesecih ne bo niti za gledat, kaj ?ele za pit. Mleko pa ostane tri mesece brez hladilnika... Ne vem, kako, ker ?e jaz navadno kravje mleko pustim brez hladilnika, se bo skisalo. Pa krepko prej kot v treh mesecih...

 

Kar se pa cene pri kmetu ti?e, pa pobere samo tisto, osnovno ceno. Vsaj jaz tukaj pla?ujem po 0,35? za liter. In upam, da bo ?e dolgo tako ostalo...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.