Skoči na vsebino

Razni zanimivi posnetki in članki

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano

Počak na dvig DDV - boš potem lahko kikirikal kolk visoka bo inflacija zarad tega... kr luštno bo, aja pa seveda Golob bo kriv.

 

Avstrija 3,7% ima skoraj enako kot Slovenija 3,8%, medtem, ko Hrčki pa 4,9%. Ja zelo velik vpliv ima očitno golob v teh dveh državah, sploh Hrčke je dobr zajebal.

33112_1.png

Napisano
pred 8 urami je Boss napisal:

Počak na dvig DDV - boš potem lahko kikirikal kolk visoka bo inflacija zarad tega... kr luštno bo, aja pa seveda Golob bo kriv.

 

Avstrija 3,7% ima skoraj enako kot Slovenija 3,8%, medtem, ko Hrčki pa 4,9%. Ja zelo velik vpliv ima očitno golob v teh dveh državah, sploh Hrčke je dobr zajebal.

Koliko imajo drugje inflacijo ni relevantno za nas. Za nas je važno le to, kako visoko inflacijo nam je zapustil frfotajoči. Se pravi "uspehi" prejšnje vlade so: velika luknja v proračunu, nadpovprečno visoka inflacija, veliko ljudi je brez svojega zdravnika, nenormalne čakalne vrste v zdravstvu, kaos na deloviščih po vsej Sloveniji, firme selijo svoje uprave iz Slovenije, visoke cene hrane, pomanjkanje goriva na črpalkah itd, itd...

Dobre stvari: da so zapustili oder.

  • Všeč 1
  • Ljubim 1

 

 

Napisano

Ja zdaj bodo pa rožce cvetele, a ne? Janšari bo rešil vse probleme. Višj DDV, adijo božičnica, adijo prazniki. A tole bodo uspehi? Zraven se bo pa preusmerjalo vodo na lastne mline. 

 

Drugač ima pa inflacija v območju skupne valute pač efekt vseh držav, ki si delimo skupno valuto. Je pa tako, da inflacija je navadno vezana tudi na gospodarsko rast. Nižja kot je inflacija, to lahko pomeni da država prehaja v gospodarsko krizo. Predvsem Nemčija in tudi Francija in Italija se bližajo temu in tam se tudi inflacija niža. Če bi te države imele svojo valuto bi pa gospodarska kriza pomenila devalvacijo valute in na drugi strani zato visoko inflacijo. Če se vrednost valute zniža to avtomatsko pomeni dvig inflacije. To se lepo vidi pri državah, ki nimajo Evra pa so v EU.

 

Drugač pa visoka cena Energije najbolj vpliva na ta kazalnik, kot se je to zgodilo leta 22 sploh ob energetski krizi in vojni v Ukrajini. Takrat je šla inflacija na 10% pa se nisi nič pridušal. Situacija je praktično skoraj v istem obdobju tudi letos, ko je bila sprožena kriza z napadom Amerožidov na Iran. Zanimivo, za takrat boš našel opravičilo pa gre za 3x višjo inflacijo, za trenutno situacijo je pa kriv samo en a ne?

33112_1.png

Napisano
dne 18. 6. 2026 ob 15:10 je Mraušk Mčk napisal:

 Si imel pa res zelo pozno otroke.

Misliš zgodaj.... 😁😉 

Napisano
dne 18. 6. 2026 ob 15:10 je Mraušk Mčk napisal:

 Si imel pa res zelo pozno otroke.

Misliš zgodaj.... 🤔 😁😉 

Napisano
dne 19. 6. 2026 ob 10:10 je Boss napisal:

Ja zdaj bodo pa rožce cvetele, a ne? Janšari bo rešil vse probleme. Višj DDV, adijo božičnica, adijo prazniki. A tole bodo uspehi?

Ja...in za to boš krivil Janšo,ne pa Goloba...pameten si ti-vidim.

 

dne 19. 6. 2026 ob 10:10 je Boss napisal:

Zraven se bo pa preusmerjalo vodo na lastne mline. 

Če pa ni vode!!!

Napisano
WWW.24UR.COM

Bitka pri Karansebesu velja za eno od največjih fars v vojaški zgodovini in neverjeten primer slabe komunikacije, panike in verige človeških napak, ki so ušle izpod nadzora. V kaotični epizodi avstrijsko-turške...

 

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Napisano
pred 2 urama je skritikrt napisal:

Ja...in za to boš krivil Janšo,ne pa Goloba...pameten si ti-vidim.

 

Ja koga pa če bo JJ dvigal DDV in davke, pa kradel božičnico in praznike zato, da bodo imeli bogatuni še bolj polne riti - Južna&Co so navdušeni nad ukrepi trenutne falange.

 

A ti bi pa Goloba krivil, ki ni ne sprejel nek horuk interventni zakon niti ni podpiral Superhikovstvo (upam, da si dovolj star, da veš kaj je to). 

33112_1.png

Napisano (urejeno)
dne 21. 6. 2026 ob 12:13 je Boss napisal:

 

Ja koga pa če bo JJ dvigal DDV in davke, pa kradel božičnico in praznike zato, da bodo imeli bogatuni še bolj polne riti - Južna&Co so navdušeni nad ukrepi trenutne falange.

 

A ti bi pa Goloba krivil, ki ni ne sprejel nek horuk interventni zakon niti ni podpiral Superhikovstvo (upam, da si dovolj star, da veš kaj je to). 

Kdo je pa po tem kriv za sedajšnjo 22% stopnjo za DDV,ki jo je zrihtala šivilja kot "začasni ukrep za sanacijo javnih financ", ki traja še danes...sklepam,da po tvoji teoriji sigurno šivilja🤔...ali se tukaj motim,ker ona je "naša"...

 

Ajd,da vidim,kakšno teorijo si boš sedaj izmislil😄😉

Popravljeno od skritikrt
Napisano
pred 2 urama je skritikrt napisal:

Kdo je pa po tem kriv za sedajšnjo 22% stopnjo za DDV,ki jo je zrihtala šivilja kot "začasni ukrep za sanacijo javnih financ", ki traja še danes...sklepam,da po tvoji teoriji sigurno šivilja🤔...ali se tukaj motim,ker ona je "naša"...

Zakaj pa je tvoj odrešenik ni spustil?

Bi lahko na tak način blažil kronske težave, ne pa najemal kredite in delil dodatke.

Napisano
pred 47 minutami je godlike napisal:

Zakaj pa je tvoj odrešenik ni spustil?

Bi lahko na tak način blažil kronske težave, ne pa najemal kredite in delil dodatke.

Ker ni vode!

Napisano
WWW.24UR.COM

Nizozemska turista sta v kampu Madronič ob meji s Hrvaško v objektiv ujela medvedjega mladiča, ki je s hrvaške strani prečkal reko Kolpo. Rjavi medved, po oceni lastnika kampa star dobri dve leti, je...

 

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Napisano

Ja, kako drugače kot da bo zaobšel Slovenijo...

 

WWW.DNEVNIK.SI

Italijanski orient ekspres zaobide Slovenijo, madžarski pa se pri nas občasno tudi ustavi.

 

 

 

Saj vse resne povezave zaobidejo Slovenijo. Tako, kot je Golob ob neko priložnosti povedal: Slovenija je otok.

Ni pa povedal, da vse transportne reke drvijo okoli Slovenije. Saj se še iz Nove Gorice v Radlje vozijo z vlakom čez Italijo in Avstrijo, ker je ta povezava za dve uri hitrejša kot čez Slovenijo.

 

Samo 20.000€ za enosmerno vozovnico... Saj je to hotel na kolesih in to zelo luksuzen hotel, samo 4.000€ na dan je pa vseeno kar zasoljena cena...

 

 

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano
pred 1 uro je Slivka napisal:

Saj vse resne povezave zaobidejo Slovenijo. Tako, kot je Golob ob neko priložnosti povedal: Slovenija je otok.

Ni pa povedal, da vse transportne reke drvijo okoli Slovenije. Saj se še iz Nove Gorice v Radlje vozijo z vlakom čez Italijo in Avstrijo, ker je ta povezava za dve uri hitrejša kot čez Slovenijo.

 

Transpotne poti NE zaobidejo Slovenije. Pa to ni iz časov perjadi, pač pa mnogo prej, ko se je svobodna in samostojna Slovenija odločila, da bo tranzitna država.

 

Danes na poti v mesto rož in nazaj. Tovornjakov za dva pasova. Tam kjer je tropasovnica dejansko zasedajo 2 pasova.

 

K sreči so vremena Kranjcem se zjasnila. Vrtovec je daleč najsposobnejši minister.  Mislim, njegova sposobnost sekanja gordijskih vozlov, samo gledaš lahko in se čudiš. Njegova odločitev o uvedbi nočnih izmen na deloviščih avtocest je genialna in impresivna. 

Danes na delovišču pri Postojni. Prisotnih ene 8 delavcev, ene 5 jih je nekaj delalo. Seveda, tista taudarna nočna izmena je takrat doma počivala po nočnem šihtu.  

 

 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

 

 

Napisano
pred 5 urami je Mraušk Mčk napisal:

 

Transpotne poti NE zaobidejo Slovenije. Pa to ni iz časov perjadi, pač pa mnogo prej, ko se je svobodna in samostojna Slovenija odločila, da bo tranzitna država.

 

... ... ... ... ...

... ... ... ... ...

 

 

 

Railjet Express iz Dunaja v Trst gre mimo Slovenije.

Direktni vlak Trst - Budimpešta gre tudi mimo Slovenije.

Tudi, kar se letališč tiče, gremo iz Nove Gorice raje v Ronchi ali Celovec kot pa v Ljubljano - več linij in cenejše so... Dvakrat sem eno družino vozil iz Solkana na letališče v Gradec, ker je baje boljše in cenejše kot iz Ljubljane... Pa Celovec, na primer, je malo večje športno letališče, nekaj takega kot Maribor...

 

Ja, imaš pa do neke mere res: Flixbus pa iz Trsta pelje skozi Slovenijo do Budimpešte, to se pa spomnim, da je bila direktna povezava še kakšen mesec nazaj...

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano

Ja, problem letališč pri nas je, da so vsa z boljšimi povezavami nedaleč stran čez mejo in večinoma veliko boljša izbira kot domača. Spet majhnost Slovenije.

Napisano

Ja, kako priročen izgovor: majhnost Slovenije...

 

Letališče Celovec po moji oceni ni večje od letališča Maribor. Pa je Maribor dober kvečjemu, da avstrijski piloti tam trenirajo 'šolski krog' (touch-and-go), Celovec ima pa povezave, da se celo iz Gorice gor vozijo - raje, kot na precej večje ljubljansko letališče...

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • V antikvariatu sem kupil zelo staro knjigo ter v njej našel recept za izgon hudiča. Potem sem nabavil žabe, lase, živalske oči, svinec, suhe korenine mrkača in še nekaj nujnih stvari, jih zmešal in skuhal, kot je treba, se namazal pod pazduho in po stegnih in pošprical stene v stanovanju. Zaradi tega je nastal hud prepir z ženo, nakar je ona v besu zapustila stanovanje. Tako da stvar načeloma deluje...
    • Zakaj ni več vicev o Mujotu in Hasotu? Sta šla vlamljat v banko pa sta namesto v sef vdrla v elektro omarico...
    • jah sigurno manj nevarno za ostale udeležence  pa zasvoji tudi manj..
    • Danes se samo še starih vicev spominjam...   Med obiskom v psihiatrični bolnici v Begunjah raziskovalni novinar vpraša direktorja, na osnovi česa se odločijo, koga bodo sprejeli na zdravljenje. - "Zelo enostavno je. Postavimo ga pred kad, polno vode, in mu damo čajno žličko, skodelico in vedro ter naročimo, naj kar najhitreje izprazni kad." - "Če prav razumem: tisti, ki je normalen, začne vodo zajemati z vedrom..." - "Ne, tisti, ki je normalen, izvleče zamašek z dna kadi. Želite sobo na vzhod ali na zahod?"
    • Od Morte do Vite: ferata smrti, ki je postala pot življenja - GORE LJUDJE GORE-LJUDJE.NET (prispevek je namenjen nadaljnjemu ugotavljanju poteka poti, zaporedja, ...)  
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.